Resultat för Sollefteå Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 1, 25m Frisim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 15.84 | ||||||
2 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 16.64 | ||||||
3 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 17.01 | ||||||
4 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 17.09 | ||||||
5 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 17.14 | ||||||
6 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 17.24 | ||||||
7 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 17.39 | ||||||
8 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 17.51 | ||||||
9 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 17.56 | ||||||
10 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 17.97 | ||||||
10 | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 17.97 | ||||||
12 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 17.99 | ||||||
13 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 18.47 | ||||||
14 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 18.56 | ||||||
15 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 18.63 | ||||||
16 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 19.46 | ||||||
17 | Mette Sellgren | 2003 | Härnösands Simsällskap | 19.64 | ||||||
18 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 20.02 | ||||||
19 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 20.06 | ||||||
20 | Ebba Gabrielsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 20.36 | ||||||
21 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 20.52 | ||||||
22 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 20.91 | ||||||
23 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 21.41 | ||||||
24 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 21.54 | ||||||
25 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 21.64 | ||||||
26 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 22.58 | ||||||
27 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 22.74 | ||||||
28 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 24.03 | ||||||
29 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 25.02 | ||||||
30 | My Bergman | 2003 | Kramfors-Alliansen | 25.16 | ||||||
31 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 25.25 | ||||||
32 | Amanda Thorin | 2004 | Kramfors-Alliansen | 32.99 | ||||||
33 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.35 | ||||||
- | Angelina Pasanen | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 25m Frisim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | 21.63 | ||||||
2 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 21.89 | ||||||
3 | Alice Nilsson | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 22.46 | ||||||
4 | Maja Martinsson | 2005 | Simklubben Ägir | 23.59 | ||||||
5 | Nellie Moström | 2006 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 24.52 | ||||||
6 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 24.54 | ||||||
7 | Cassandra Wörman | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 25.89 | ||||||
8 | Hannah Granholm | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 26.07 | ||||||
9 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 26.14 | ||||||
10 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 31.95 | ||||||
11 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.30 | ||||||
12 | Elsa Bergqvist | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.60 | ||||||
13 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.57 | ||||||
- | Aina Höglund | 2006 | Kramfors-Alliansen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 2, 25m Frisim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 15.61 | ||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 17.01 | ||||||
3 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 17.03 | ||||||
4 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 17.12 | ||||||
5 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 17.58 | ||||||
6 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 18.24 | ||||||
7 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 18.32 | ||||||
8 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 19.31 | ||||||
9 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 19.81 | ||||||
10 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 23.68 | ||||||
Gren 2, 25m Frisim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 19.18 | ||||||
2 | Linus Svedberg | 2005 | Njurunda Simsällskap | 19.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 19.29 | ||||||
2 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 19.53 | ||||||
3 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 19.54 | ||||||
4 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 20.35 | ||||||
5 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 20.38 | ||||||
6 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 20.65 | ||||||
7 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 20.87 | ||||||
8 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 21.27 | ||||||
9 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 21.70 | ||||||
10 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 22.27 | ||||||
11 | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 22.43 | ||||||
12 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 23.00 | ||||||
13 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 23.41 | ||||||
14 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 23.99 | ||||||
15 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 24.53 | ||||||
16 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 25.48 | ||||||
17 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 26.23 | ||||||
18 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 27.96 | ||||||
19 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 28.06 | ||||||
- | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | DSQ | ||||||
- | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 25.47 | ||||||
2 | Maja Martinsson | 2005 | Simklubben Ägir | 32.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 19.62 | ||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 19.67 | ||||||
2 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 19.67 | ||||||
4 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 20.90 | ||||||
5 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 22.10 | ||||||
6 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 28.81 | ||||||
- | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 25m Fjärilsim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 27.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 5, 50m Ryggsim Damer A-C, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 32.55 | ||||||
2 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 34.84 | ||||||
3 | Matilda Westberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.99 | ||||||
4 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.82 | ||||||
5 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.83 | ||||||
6 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.01 | ||||||
7 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 36.08 | ||||||
8 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 36.38 | ||||||
9 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.38 | ||||||
10 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.49 | ||||||
11 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 38.63 | ||||||
12 | Jenny Karlsson | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 38.96 | ||||||
13 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 39.11 | ||||||
14 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.42 | ||||||
15 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 39.76 | ||||||
16 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 41.86 | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.24 | ||||||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 34.25 | ||||||
3 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.27 | ||||||
4 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 35.47 | ||||||
5 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.15 | ||||||
6 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 37.44 | ||||||
7 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.72 | ||||||
8 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 38.10 | ||||||
9 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 38.17 | ||||||
10 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 38.62 | ||||||
11 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 39.00 | ||||||
12 | Matilda Viksten | 1999 | Kramfors-Alliansen | 39.42 | ||||||
13 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 39.52 | ||||||
14 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 39.92 | ||||||
15 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 41.98 | ||||||
16 | Elin Svensson | 1999 | Kramfors-Alliansen | 42.58 | ||||||
17 | Elin Sjölund | 2000 | Kramfors-Alliansen | 43.23 | ||||||
18 | Johanna Milz | 2000 | Kramfors-Alliansen | 44.00 | ||||||
19 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 46.12 | ||||||
20 | Emma Olli | 2000 | Kramfors-Alliansen | 53.38 | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.89 | ||||||
2 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.40 | ||||||
3 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 38.04 | ||||||
4 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.11 | ||||||
5 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.20 | ||||||
6 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.03 | ||||||
7 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 40.22 | ||||||
8 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 40.74 | ||||||
9 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 42.75 | ||||||
10 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.76 | ||||||
11 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.89 | ||||||
12 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 43.48 | ||||||
13 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 43.62 | ||||||
14 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 44.15 | ||||||
15 | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.74 | ||||||
16 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.80 | ||||||
17 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.93 | ||||||
18 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.91 | ||||||
19 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.93 | ||||||
20 | Klara Marntell | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 46.10 | ||||||
21 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 46.25 | ||||||
22 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 46.27 | ||||||
23 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 46.52 | ||||||
24 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.97 | ||||||
25 | Alexandra Engstedt | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 47.12 | ||||||
26 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 47.32 | ||||||
27 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.01 | ||||||
28 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.15 | ||||||
29 | Emilia Hamberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 49.56 | ||||||
30 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 50.51 | ||||||
31 | Nicolina Heed | 2002 | Härnösands Simsällskap | 51.46 | ||||||
32 | Mathilda Boström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 52.59 | ||||||
33 | Moa Salomonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 54.53 | ||||||
34 | Milly Kjellqvist | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 55.09 | ||||||
- | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Tilde Burholm | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 28.39 | ||||||
2 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 29.23 | ||||||
3 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 30.68 | ||||||
4 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.78 | ||||||
5 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 30.98 | ||||||
6 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.23 | ||||||
7 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.72 | ||||||
8 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.76 | ||||||
9 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 32.24 | ||||||
10 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 33.61 | ||||||
11 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.36 | ||||||
12 | Örjan Olsson | 1972 | IKSU Simning | 34.80 | ||||||
13 | Fredrik Hellberg | 1973 | IKSU Simning | 36.32 | ||||||
14 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 36.89 | ||||||
15 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 39.15 | ||||||
16 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 54.28 | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 30.69 | ||||||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 31.45 | ||||||
3 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 33.63 | ||||||
4 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.12 | ||||||
5 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 36.15 | ||||||
- | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.68 | ||||||
2 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 37.61 | ||||||
3 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 38.62 | ||||||
4 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.22 | ||||||
5 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 40.13 | ||||||
6 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 40.65 | ||||||
7 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.12 | ||||||
8 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 41.87 | ||||||
9 | Anton Svalberg | 2001 | Njurunda Simsällskap | 43.12 | ||||||
10 | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | 47.60 | ||||||
11 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.92 | ||||||
12 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 50.96 | ||||||
13 | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:07.92 | ||||||
- | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.38 | ||||||
2 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.17 | ||||||
3 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 43.49 | ||||||
4 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 44.23 | ||||||
5 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.28 | ||||||
6 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.95 | ||||||
7 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.68 | ||||||
8 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 47.54 | ||||||
9 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 47.71 | ||||||
10 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 47.98 | ||||||
11 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.13 | ||||||
12 | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.50 | ||||||
13 | Mette Sellgren | 2003 | Härnösands Simsällskap | 49.02 | ||||||
14 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 49.98 | ||||||
15 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 50.92 | ||||||
16 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 51.75 | ||||||
17 | Ebba Gabrielsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 51.86 | ||||||
18 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 52.28 | ||||||
19 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 52.51 | ||||||
20 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 53.08 | ||||||
21 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 54.41 | ||||||
22 | Angelina Pasanen | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 55.39 | ||||||
23 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 55.85 | ||||||
23 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 55.85 | ||||||
25 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 56.13 | ||||||
26 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 1:00.42 | ||||||
27 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:02.42 | ||||||
- | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Granholm | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:00.09 | ||||||
2 | Nellie Moström | 2006 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:04.67 | ||||||
3 | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | 1:04.76 | ||||||
4 | Maja Martinsson | 2005 | Simklubben Ägir | 1:05.25 | ||||||
5 | Cassandra Wörman | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:09.32 | ||||||
- | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 40.30 | ||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.09 | ||||||
3 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.41 | ||||||
4 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 46.89 | ||||||
5 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 49.68 | ||||||
5 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 49.68 | ||||||
7 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.22 | ||||||
8 | Jason Walterstad | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 51.92 | ||||||
9 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 58.67 | ||||||
10 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:01.18 | ||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
- | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 9, 50m Bröstsim Damer A-C, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 37.65 | ||||||
2 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.85 | ||||||
3 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 37.99 | ||||||
4 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.08 | ||||||
5 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 40.30 | ||||||
6 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.42 | ||||||
7 | Jenny Karlsson | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 41.43 | ||||||
8 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 41.63 | ||||||
9 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 41.73 | ||||||
10 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 42.49 | ||||||
11 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 45.50 | ||||||
12 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 45.52 | ||||||
13 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 49.66 | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 36.30 | ||||||
2 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 37.99 | ||||||
3 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.26 | ||||||
4 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 38.94 | ||||||
5 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 39.06 | ||||||
6 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.04 | ||||||
7 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 40.36 | ||||||
8 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 41.21 | ||||||
9 | Matilda Viksten | 1999 | Kramfors-Alliansen | 42.37 | ||||||
10 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.77 | ||||||
11 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 45.03 | ||||||
12 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 45.28 | ||||||
13 | Elin Svensson | 1999 | Kramfors-Alliansen | 46.14 | ||||||
14 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 47.35 | ||||||
15 | Johanna Milz | 2000 | Kramfors-Alliansen | 49.34 | ||||||
16 | Elin Sjölund | 2000 | Kramfors-Alliansen | 50.82 | ||||||
17 | Emma Olli | 2000 | Kramfors-Alliansen | 52.82 | ||||||
18 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 55.23 | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 39.07 | ||||||
2 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.10 | ||||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.65 | ||||||
4 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.47 | ||||||
5 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 43.06 | ||||||
6 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.32 | ||||||
7 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 45.85 | ||||||
8 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.88 | ||||||
9 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 46.18 | ||||||
10 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 46.57 | ||||||
11 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.63 | ||||||
12 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 46.66 | ||||||
13 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.47 | ||||||
14 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 47.60 | ||||||
15 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.93 | ||||||
16 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 48.41 | ||||||
17 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 49.40 | ||||||
18 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 49.67 | ||||||
19 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 49.88 | ||||||
20 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 50.10 | ||||||
21 | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 50.81 | ||||||
22 | Klara Marntell | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 51.17 | ||||||
23 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 51.30 | ||||||
24 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.32 | ||||||
25 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.77 | ||||||
26 | Alexandra Engstedt | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 51.81 | ||||||
27 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 52.46 | ||||||
28 | Moa Salomonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 52.83 | ||||||
29 | Mathilda Boström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 53.03 | ||||||
30 | Milly Kjellqvist | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 53.48 | ||||||
31 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 53.97 | ||||||
32 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 54.41 | ||||||
33 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.53 | ||||||
34 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 57.15 | ||||||
35 | Emilia Hamberg | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 58.46 | ||||||
36 | Nicolina Heed | 2002 | Härnösands Simsällskap | 59.00 | ||||||
37 | Tilde Burholm | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:03.36 | ||||||
- | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 28.47 | ||||||
2 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 31.66 | ||||||
3 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.13 | ||||||
4 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 32.30 | ||||||
5 | Emil Nilsson | 1992 | Simklubben Ägir | 33.70 | ||||||
6 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 36.12 | ||||||
7 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 36.29 | ||||||
8 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 36.76 | ||||||
9 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 37.04 | ||||||
10 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 37.50 | ||||||
11 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 41.01 | ||||||
12 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 41.84 | ||||||
13 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 46.42 | ||||||
- | Marcus Åsberg | 1996 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 33.08 | ||||||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 34.41 | ||||||
3 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 37.16 | ||||||
4 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 40.65 | ||||||
5 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 40.70 | ||||||
6 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 41.28 | ||||||
- | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 39.16 | ||||||
2 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 40.71 | ||||||
3 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 43.82 | ||||||
4 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 48.25 | ||||||
5 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 48.63 | ||||||
6 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 52.87 | ||||||
7 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 53.22 | ||||||
8 | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | 58.04 | ||||||
- | Anton Svalberg | 2001 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:13 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 11, 50m Bröstsim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 46.93 | ||||||
2 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.23 | ||||||
3 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 47.72 | ||||||
4 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.20 | ||||||
5 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 49.38 | ||||||
6 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.17 | ||||||
7 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 50.65 | ||||||
8 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 51.54 | ||||||
9 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 53.23 | ||||||
10 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 53.88 | ||||||
11 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 55.93 | ||||||
12 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.94 | ||||||
13 | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 56.49 | ||||||
14 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 56.73 | ||||||
15 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 57.17 | ||||||
16 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 57.93 | ||||||
17 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 57.95 | ||||||
18 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 58.23 | ||||||
19 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 58.93 | ||||||
20 | Nova Norlander | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 58.99 | ||||||
21 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 1:00.40 | ||||||
22 | My Bergman | 2003 | Kramfors-Alliansen | 1:01.51 | ||||||
23 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 1:05.03 | ||||||
24 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 1:10.60 | ||||||
- | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Amanda Thorin | 2004 | Kramfors-Alliansen | DSQ | ||||||
- | Angelina Pasanen | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | DSQ | ||||||
- | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Nilsson | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 57.98 | ||||||
2 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:00.29 | ||||||
3 | Hannah Granholm | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:01.14 | ||||||
4 | Cassandra Wörman | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:04.59 | ||||||
5 | Nellie Moström | 2006 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:13.31 | ||||||
6 | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | 1:15.02 | ||||||
7 | Maja Martinsson | 2005 | Simklubben Ägir | 1:16.23 | ||||||
- | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:13 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.55 | ||||||
2 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 47.97 | ||||||
3 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 48.10 | ||||||
4 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.21 | ||||||
5 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 52.50 | ||||||
- | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 1:04.13 | ||||||
- | Linus Svedberg | 2005 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:29 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 13, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Damer Lag1 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:17.60 | ||||||
Sofie Tolf | 2002 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Emma Norlin | 2002 | 34.80 | 1:08.47 | |||||||
Thyra Wallner | 2002 | 37.62 | 1:46.09 | |||||||
Gloria Muzito | 2002 | 31.51 | 2:17.60 | |||||||
2 | Sollefteå Damer [2002] | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 2:24.14 | ||||||
Linn Söderberg | 2004 | 36.28 | 36.28 | |||||||
Elise Öberg | 2002 | 31.99 | 1:08.27 | |||||||
Isa Forsberg | 2002 | 36.80 | 1:45.07 | |||||||
Felicia Qvist | 2002 | 39.07 | 2:24.14 | |||||||
3 | Sandvik | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 2:28.23 | ||||||
Hilda Larsson | 2002 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Elina Gullehag | 2002 | 38.11 | 1:12.51 | |||||||
Cecilia Östman | 2002 | 39.63 | 1:52.14 | |||||||
Lisa Sandberg | 2002 | 36.09 | 2:28.23 | |||||||
4 | Sundsvall Damer Lag2 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:34.12 | ||||||
Melina Sundström | 2002 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Hanna Sahlin | 2003 | 37.06 | 1:14.57 | |||||||
Emma Öberg | 2003 | 38.51 | 1:53.08 | |||||||
Alice Öberg | 2003 | 41.04 | 2:34.12 | |||||||
5 | Sundsvall Damer Lag 3 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:43.59 | ||||||
Ebba Worander | 2003 | 40.25 | 40.25 | |||||||
Sofia Lindkvist | 2002 | 41.25 | 1:21.50 | |||||||
Tilde Wiborg | 2003 | 43.36 | 2:04.86 | |||||||
Emilia Hamberg | 2002 | 38.73 | 2:43.59 | |||||||
6 | SK Ägir Damer Lag 1 | 2002 | Simklubben Ägir | 2:45.70 | ||||||
Nea Hjortsberg | 2004 | 37.84 | 37.84 | |||||||
Tess Viggeborn | 2003 | 41.98 | 1:19.82 | |||||||
Anna Skylare Berglöf | 2003 | 41.87 | 2:01.69 | |||||||
Filippa Jakobsson | 2003 | 44.01 | 2:45.70 | |||||||
7 | Sundsvall Damer Lag 4 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:53.53 | ||||||
Sofia Lindgren | 2004 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Mathilda Boström | 2002 | 43.36 | 1:23.94 | |||||||
Ebba Gabrielsson | 2003 | 45.25 | 2:09.19 | |||||||
Clara Renström Halling | 2004 | 44.34 | 2:53.53 | |||||||
8 | SK Ägir Damer Lag 2 | 2002 | Simklubben Ägir | 3:09.41 | ||||||
Ebba Westin | 2004 | 45.80 | 45.80 | |||||||
Josefina Näsén | 2005 | 48.39 | 1:34.19 | |||||||
Emma Agerberg | 2003 | 50.25 | 2:24.44 | |||||||
Sofia Boije | 2003 | 44.97 | 3:09.41 | |||||||
9 | SK Ägir Damer Lag 3 | 2002 | Simklubben Ägir | 3:36.73 | ||||||
Maja Martinsson | 2005 | 51.44 | 51.44 | |||||||
Sanna Rosberg | 2004 | 52.32 | 1:43.76 | |||||||
Agnes Jakobsson | 2005 | 50.89 | 2:34.65 | |||||||
Beda Skylare Berglöf | 2004 | 1:02.08 | 3:36.73 | |||||||
- | Härnösand Lag 1 | 2002 | Härnösands Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:29 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 14, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:23.68 | ||||||
Albin Hedlund | 2003 | 2:17.60 | 2:17.60 | |||||||
Joel Berglund | 2002 | 6.08 | 2:23.68 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | |||||||||
Ludwig Svedin | 2004 | 2:23.68 | 2:23.68 | |||||||
2 | SK Ägir Herrar Lag 1 | 2002 | Simklubben Ägir | 2:25.54 | ||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 2:24.14 | 2:24.14 | |||||||
Alfred Martinsson | 2002 | 1.40 | 2:25.54 | |||||||
Johan Matzen | 2002 | |||||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 2:25.54 | 2:25.54 | |||||||
3 | Njurunda Herrar Lag 1 | 2002 | Njurunda Simsällskap | 2:58.82 | ||||||
Robin Björklund | 2002 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Vide Lundblad | 2003 | 43.08 | 1:16.46 | |||||||
Petter Lidén | 2003 | 54.31 | 2:10.77 | |||||||
Linus Svedberg | 2005 | 48.05 | 2:58.82 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 12:32 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 15, 25m Ryggsim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 19.54 | ||||||
2 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 19.75 | ||||||
3 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 20.35 | ||||||
4 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 20.92 | ||||||
5 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 21.03 | ||||||
6 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 21.09 | ||||||
7 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 21.25 | ||||||
8 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 21.35 | ||||||
9 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 21.50 | ||||||
10 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 21.55 | ||||||
11 | Mette Sellgren | 2003 | Härnösands Simsällskap | 21.89 | ||||||
12 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 21.98 | ||||||
13 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 22.18 | ||||||
14 | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 22.52 | ||||||
15 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 22.75 | ||||||
16 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 23.23 | ||||||
17 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 23.29 | ||||||
18 | Angelina Pasanen | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 23.56 | ||||||
19 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 23.68 | ||||||
20 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 23.87 | ||||||
21 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 23.90 | ||||||
21 | Ebba Gabrielsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 23.90 | ||||||
23 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 24.11 | ||||||
24 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 24.75 | ||||||
25 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 24.93 | ||||||
26 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 25.44 | ||||||
27 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 25.89 | ||||||
28 | Josefin Karlsson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 26.17 | ||||||
29 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 26.74 | ||||||
30 | My Bergman | 2003 | Kramfors-Alliansen | 28.34 | ||||||
31 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 28.59 | ||||||
31 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 28.59 | ||||||
33 | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.89 | ||||||
Gren 15, 25m Ryggsim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | 23.92 | ||||||
2 | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | 25.95 | ||||||
3 | Hannah Granholm | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 26.70 | ||||||
4 | Nellie Moström | 2006 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.78 | ||||||
5 | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.92 | ||||||
6 | Maja Martinsson | 2005 | Simklubben Ägir | 28.56 | ||||||
7 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 28.83 | ||||||
8 | Cassandra Wörman | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 29.93 | ||||||
9 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.52 | ||||||
10 | Elsa Bergqvist | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.29 | ||||||
11 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.56 | ||||||
12 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 16, 25m Ryggsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 19.11 | ||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 20.03 | ||||||
3 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 21.54 | ||||||
4 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 22.52 | ||||||
5 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 22.84 | ||||||
6 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 23.09 | ||||||
7 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 23.32 | ||||||
8 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 25.71 | ||||||
9 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 26.34 | ||||||
Gren 16, 25m Ryggsim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Svedberg | 2005 | Njurunda Simsällskap | 23.75 | ||||||
2 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 24.11 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 17, 25m Bröstsim Damer D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Worander | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 21.56 | ||||||
2 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 21.90 | ||||||
3 | Hanna Sahlin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 22.02 | ||||||
4 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 22.47 | ||||||
5 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 23.18 | ||||||
6 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 23.40 | ||||||
7 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 23.65 | ||||||
8 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 23.99 | ||||||
9 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 24.05 | ||||||
10 | Ebba Gabrielsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 24.50 | ||||||
11 | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 25.08 | ||||||
12 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 25.22 | ||||||
13 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 25.30 | ||||||
14 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 25.47 | ||||||
15 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 25.60 | ||||||
16 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 25.72 | ||||||
16 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 25.72 | ||||||
18 | Felicia Tubbin | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 25.96 | ||||||
19 | Angelina Pasanen | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 26.24 | ||||||
20 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 26.53 | ||||||
21 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 26.77 | ||||||
22 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 26.96 | ||||||
23 | Ella Kretz | 2004 | Kramfors-Alliansen | 27.31 | ||||||
24 | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 27.91 | ||||||
24 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 27.91 | ||||||
26 | My Bergman | 2003 | Kramfors-Alliansen | 28.48 | ||||||
27 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 29.49 | ||||||
28 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 32.01 | ||||||
- | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Zuzanna Wojtowicz | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 25m Bröstsim Damer D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Nilsson | 2005 | Sundsvalls Simsällskap | 25.82 | ||||||
2 | Cassandra Wörman | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 28.19 | ||||||
3 | Nellie Moström | 2006 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 30.47 | ||||||
4 | Alva Lövström | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.42 | ||||||
5 | Linnea Ljung | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.87 | ||||||
6 | Elsa Bergqvist | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.64 | ||||||
7 | Signe Domeij | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.28 | ||||||
- | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Alvina Hardegård | 2005 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Hannah Granholm | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefina Näsén | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Maja Martinsson | 2005 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar D-E, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 20.58 | ||||||
2 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 21.61 | ||||||
3 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 21.85 | ||||||
4 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 21.87 | ||||||
5 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 23.16 | ||||||
6 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 26.30 | ||||||
7 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 27.51 | ||||||
- | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar D-E, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 28.27 | ||||||
2 | Linus Svedberg | 2005 | Njurunda Simsällskap | 28.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed A-D, Försök 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Mix Lag 1 | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 1:58.64 | ||||||
Johannes Skagius | 1995 | 24.56 | 24.56 | |||||||
Frida Hedlund | 1999 | 27.78 | 52.34 | |||||||
Wilma Persson | 2001 | 31.00 | 1:23.34 | |||||||
Albin Hedlund | 2003 | 35.30 | 1:58.64 | |||||||
2 | Sundsvall Mix Lag 2 | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 2:02.27 | ||||||
Jakob Westrin | 1996 | 25.76 | 25.76 | |||||||
Maja Bollbring | 1999 | 29.15 | 54.91 | |||||||
Sofia Mannela | 2001 | 31.05 | 1:25.96 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 36.31 | 2:02.27 | |||||||
3 | Sundsvall Mix Lag 3 | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 2:04.28 | ||||||
Johan Norlin | 1997 | 26.06 | 26.06 | |||||||
Hanna Öberg | 2000 | 31.52 | 57.58 | |||||||
Love Starrin | 2001 | 30.45 | 1:28.03 | |||||||
Hanna Sahlin | 2003 | 36.25 | 2:04.28 | |||||||
4 | Härnösand Mix | 2000 | Härnösands Simsällskap | 2:05.26 | ||||||
Petter Norén Vosfeldt | 1999 | 27.58 | 27.58 | |||||||
Jelle Kranenbarg | 1996 | 27.29 | 54.87 | |||||||
Johanna Persson | 2003 | 35.86 | 1:30.73 | |||||||
Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | 34.53 | 2:05.26 | |||||||
5 | Umeå 1 | 2000 | Umeå Simsällskap | 2:05.61 | ||||||
Agnes Gustafsson | 2003 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 33.61 | 1:11.95 | |||||||
Isak Wikström | 1999 | 26.18 | 1:38.13 | |||||||
Ronja Wikström | 1996 | 27.48 | 2:05.61 | |||||||
6 | Njurunda Mix Lag 1 | 1998 | Njurunda Simsällskap | 2:07.14 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 26.79 | 26.79 | |||||||
Johan Björklund | 1999 | 27.76 | 54.55 | |||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 31.82 | 1:26.37 | |||||||
Malva Svedberg | 2003 | 40.77 | 2:07.14 | |||||||
7 | Sundsvall Mix Lag 4 | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 2:08.06 | ||||||
Johan Strandberg | 1997 | 27.22 | 27.22 | |||||||
Bruno Martinsson | 2000 | 31.55 | 58.77 | |||||||
Joyce Muzito | 2001 | 31.66 | 1:30.43 | |||||||
Emma Öberg | 2003 | 37.63 | 2:08.06 | |||||||
8 | SK Ägir Mix | 2000 | Simklubben Ägir | 2:08.55 | ||||||
Emil Nilsson | 1992 | 26.25 | 26.25 | |||||||
Christopher Andrén | 2000 | 27.22 | 53.47 | |||||||
Wiktoria Poznanska | 2001 | 35.78 | 1:29.25 | |||||||
Nea Hjortsberg | 2004 | 39.30 | 2:08.55 | |||||||
9 | Sollefteå Mix | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 2:08.86 | ||||||
Victoria Öberg | 1999 | 31.25 | 31.25 | |||||||
Kristofer Engström | 1982 | 28.52 | 59.77 | |||||||
Linn Söderberg | 2004 | 36.38 | 1:36.15 | |||||||
Elise Öberg | 2002 | 32.71 | 2:08.86 | |||||||
10 | Sundsvall Mix Lag 5 | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 2:11.12 | ||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 27.73 | 27.73 | |||||||
Gloria Muzito | 2002 | 31.68 | 59.41 | |||||||
Viktor Näslund | 2001 | 30.10 | 1:29.51 | |||||||
Alice Öberg | 2003 | 41.61 | 2:11.12 | |||||||
11 | SK Ägir Mix Lag 3 | 2004 | Simklubben Ägir | 2:12.51 | ||||||
Julia Åhlen | 1997 | 30.72 | 30.72 | |||||||
David Eby | 2001 | 31.42 | 1:02.14 | |||||||
Emma Ferdèn | 2000 | 32.98 | 1:35.12 | |||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 37.39 | 2:12.51 | |||||||
12 | Sundsvalls SS 6 Mix | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 2:13.16 | ||||||
Matilda Westberg | 1996 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Julia Danielsson | 2000 | 31.55 | 1:02.03 | |||||||
Johan Ekengren | 2001 | 32.82 | 1:34.85 | |||||||
Ludwig Svedin | 2004 | 38.31 | 2:13.16 | |||||||
13 | SK Ägir Mix Lag 1 | 2004 | Simklubben Ägir | 2:13.19 | ||||||
Niklas Block | 1995 | 26.57 | 26.57 | |||||||
Pontus Pettersson | 2000 | 28.48 | 55.05 | |||||||
Hanna Ferdèn | 2001 | 37.30 | 1:32.35 | |||||||
Tess Viggeborn | 2003 | 40.84 | 2:13.19 | |||||||
14 | Umeå 2 | 2000 | Umeå Simsällskap | 2:15.28 | ||||||
Felix Luthman | 2004 | 41.25 | 41.25 | |||||||
Tuva Sandström | 2001 | 33.54 | 1:14.79 | |||||||
Johannalouise Eriksson | 2000 | 30.41 | 1:45.20 | |||||||
Elin Sandberg | 1997 | 30.08 | 2:15.28 | |||||||
15 | Umeå 3 | 2000 | Umeå Simsällskap | 2:15.74 | ||||||
Linus Hallgren | 2003 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Olivia Ahlm | 2001 | 35.73 | 1:15.74 | |||||||
Thea Granström | 2000 | 30.23 | 1:45.97 | |||||||
William Säfström | 1998 | 29.77 | 2:15.74 | |||||||
16 | SK Ägir Mix Lag 2 | 2004 | Simklubben Ägir | 2:16.16 | ||||||
Linnea Gilliusson | 1995 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Alexander Sandin | 2000 | 30.69 | 1:01.31 | |||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 35.82 | 1:37.13 | |||||||
Anna Skylare Berglöf | 2003 | 39.03 | 2:16.16 | |||||||
17 | Sundsvalls SS 7 Mix | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 2:17.39 | ||||||
Cassandra Magnusson | 1997 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Jessica Nordin | 2000 | 34.26 | 1:06.42 | |||||||
Sofie Tolf | 2002 | 33.37 | 1:39.79 | |||||||
Markus Näsman | 2003 | 37.60 | 2:17.39 | |||||||
18 | Sundsvalls SS 8 Mix | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 2:18.74 | ||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Olivia Lindgren | 1999 | 33.27 | 1:04.96 | |||||||
Ellen Strandberg | 2001 | 34.93 | 1:39.89 | |||||||
Ebba Worander | 2003 | 38.85 | 2:18.74 | |||||||
19 | Njurunda Mix 2 | 1999 | Njurunda Simsällskap | 2:23.37 | ||||||
My Lemnert | 1996 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Vilma Olsson | 1999 | 33.39 | 1:03.98 | |||||||
Robin Björklund | 2002 | 34.93 | 1:38.91 | |||||||
Vide Lundblad | 2003 | 44.46 | 2:23.37 | |||||||
20 | Njurunda Mix Lag 3 | 1998 | Njurunda Simsällskap | 2:23.38 | ||||||
Ellen Näslund | 2000 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Felix Balkerud | 2001 | 33.62 | 1:06.66 | |||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 34.47 | 1:41.13 | |||||||
Lovisa Lundblad | 2003 | 42.25 | 2:23.38 | |||||||
21 | SK Ägir Mix Lag 4 | 2000 | Simklubben Ägir | 2:35.39 | ||||||
Patrik Axenbo | 1984 | 28.51 | 28.51 | |||||||
Simon Lundgren | 2001 | 33.90 | 1:02.41 | |||||||
Ebba Westin | 2004 | 47.35 | 1:49.76 | |||||||
Sofia Boije | 2003 | 45.63 | 2:35.39 | |||||||
22 | SK Ägir Mix Lag 5 | 2000 | Simklubben Ägir | 2:52.88 | ||||||
Alfred Martinsson | 2002 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Johan Matzen | 2002 | 38.81 | 1:18.76 | |||||||
Filippa Jakobsson | 2003 | 45.77 | 2:04.53 | |||||||
Emma Agerberg | 2003 | 48.35 | 2:52.88 | |||||||
23 | SK Ägir Mix Lag 6 | 2000 | Simklubben Ägir | 3:21.65 | ||||||
Karl Forsman | 1996 | 41.14 | 41.14 | |||||||
Viktor Svärd | 2005 | 47.51 | 1:28.65 | |||||||
Sanna Rosberg | 2004 | 51.52 | 2:20.17 | |||||||
Beda Skylare Berglöf | 2004 | 1:01.48 | 3:21.65 | |||||||
- | Sollefteå Mix Lag 1 | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 19:11 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed A-D, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Mix Lag 1 | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 1:57.67 | ||||||
Johannes Skagius | 1995 | 24.36 | 24.36 | |||||||
Frida Hedlund | 1999 | 28.04 | 52.40 | |||||||
Wilma Persson | 2001 | 30.35 | 1:22.75 | |||||||
Albin Hedlund | 2003 | 34.92 | 1:57.67 | |||||||
2 | Umeå 1 | 2000 | Umeå Simsällskap | 2:03.27 | ||||||
Agnes Gustafsson | 2003 | 37.61 | 37.61 | |||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 32.83 | 1:10.44 | |||||||
Isak Wikström | 1999 | 25.73 | 1:36.17 | |||||||
Ronja Wikström | 1996 | 27.10 | 2:03.27 | |||||||
3 | Sundsvall Mix Lag 2 | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 2:03.38 | ||||||
Jakob Westrin | 1996 | 26.11 | 26.11 | |||||||
Maja Bollbring | 1999 | 29.32 | 55.43 | |||||||
Sofia Mannela | 2001 | 31.44 | 1:26.87 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 36.51 | 2:03.38 | |||||||
4 | Sundsvall Mix Lag 3 | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 2:04.88 | ||||||
Johan Norlin | 1997 | 26.45 | 26.45 | |||||||
Hanna Öberg | 2000 | 31.93 | 58.38 | |||||||
Love Starrin | 2001 | 30.34 | 1:28.72 | |||||||
Hanna Sahlin | 2003 | 36.16 | 2:04.88 | |||||||
5 | SK Ägir Mix | 2000 | Simklubben Ägir | 2:04.96 | ||||||
Emil Nilsson | 1992 | 25.97 | 25.97 | |||||||
Christopher Andrén | 2000 | 26.61 | 52.58 | |||||||
Wiktoria Poznanska | 2001 | 36.23 | 1:28.81 | |||||||
Nea Hjortsberg | 2004 | 36.15 | 2:04.96 | |||||||
6 | Härnösand Mix | 2000 | Härnösands Simsällskap | 2:05.37 | ||||||
Petter Norén Vosfeldt | 1999 | 27.82 | 27.82 | |||||||
Jelle Kranenbarg | 1996 | 27.13 | 54.95 | |||||||
Johanna Persson | 2003 | 36.05 | 1:31.00 | |||||||
Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | 34.37 | 2:05.37 | |||||||
7 | Njurunda Mix Lag 1 | 1998 | Njurunda Simsällskap | 2:06.63 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 27.03 | 27.03 | |||||||
Johan Björklund | 1999 | 28.19 | 55.22 | |||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 31.59 | 1:26.81 | |||||||
Malva Svedberg | 2003 | 39.82 | 2:06.63 | |||||||
8 | Sundsvall Mix Lag 4 | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 2:08.85 | ||||||
Johan Strandberg | 1997 | 27.47 | 27.47 | |||||||
Bruno Martinsson | 2000 | 31.51 | 58.98 | |||||||
Joyce Muzito | 2001 | 32.47 | 1:31.45 | |||||||
Emma Öberg | 2003 | 37.40 | 2:08.85 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 19:11 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 20, 100m Medley Damer C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.16 | 1:32.83 | |||||
2 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.88 | 1:34.54 | |||||
3 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.55 | 1:37.64 | |||||
4 | Nea Hjortsberg | 2004 | Simklubben Ägir | 47.60 | 1:43.12 | |||||
5 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 49.51 | 1:43.98 | |||||
6 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 49.06 | 1:44.47 | |||||
7 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 49.70 | 1:46.78 | |||||
8 | Malva Svedberg | 2003 | Njurunda Simsällskap | 54.76 | 1:52.05 | |||||
9 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 53.91 | 1:52.26 | |||||
10 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 58.64 | 1:53.39 | |||||
11 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 1:03.64 | 2:04.16 | |||||
- | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Medley Damer C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.19 | 1:18.77 | |||||
2 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 38.32 | 1:19.27 | |||||
3 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 38.66 | 1:22.99 | |||||
4 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.55 | 1:23.19 | |||||
5 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.65 | 1:23.62 | |||||
6 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 40.51 | 1:25.30 | |||||
7 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 40.58 | 1:25.53 | |||||
8 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.33 | 1:28.76 | |||||
9 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 40.18 | 1:29.78 | |||||
10 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 43.02 | 1:30.23 | |||||
11 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 42.71 | 1:30.36 | |||||
12 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.29 | 1:30.78 | |||||
13 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.29 | 1:32.72 | |||||
14 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.38 | 1:32.97 | |||||
15 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.64 | 1:33.61 | |||||
16 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 44.72 | 1:34.67 | |||||
17 | Klara Marntell | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 43.95 | 1:35.24 | |||||
18 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.59 | 1:35.85 | |||||
19 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 45.47 | 1:36.05 | |||||
20 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 48.19 | 1:38.18 | |||||
21 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 44.21 | 1:38.51 | |||||
22 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 48.31 | 1:38.71 | |||||
23 | Alexandra Engstedt | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 48.23 | 1:40.84 | |||||
24 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.44 | 1:41.28 | |||||
25 | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 50.50 | 1:41.96 | |||||
26 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 48.78 | 1:43.05 | |||||
27 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 48.51 | 1:43.38 | |||||
28 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.47 | 1:44.78 | |||||
29 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 46.55 | 1:45.05 | |||||
30 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 50.32 | 1:48.85 | |||||
31 | Nicolina Heed | 2002 | Härnösands Simsällskap | 51.70 | 1:49.70 | |||||
32 | Moa Salomonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 54.37 | 1:53.34 | |||||
- | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DNF | ||||||
- | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 21, 100m Medley Herrar C-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.98 | 1:30.61 | |||||
2 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.35 | 1:32.16 | |||||
3 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.61 | 1:37.89 | |||||
4 | Ludwig Svedin | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 48.87 | 1:40.07 | |||||
5 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 49.51 | 1:43.47 | |||||
6 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 50.66 | 1:45.94 | |||||
- | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley Herrar C-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.89 | 1:15.35 | |||||
2 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.93 | 1:21.55 | |||||
3 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 38.78 | 1:22.23 | |||||
4 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 41.20 | 1:23.82 | |||||
5 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.14 | 1:25.08 | |||||
6 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 42.75 | 1:26.04 | |||||
7 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 40.14 | 1:27.21 | |||||
8 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 43.32 | 1:27.73 | |||||
9 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.66 | 1:30.36 | |||||
10 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 42.84 | 1:37.80 | |||||
11 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 52.77 | 1:49.10 | |||||
12 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 53.04 | 1:49.15 | |||||
- | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 17:34 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 22, 200m Medley Damer A-B, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 30.32 | 1:09.95 | 1:56.57 | 2:30.29 | |||
2 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 33.50 | 1:15.52 | 2:00.41 | 2:40.15 | |||
3 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 35.36 | 1:16.07 | 2:05.38 | 2:43.04 | |||
4 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.04 | 1:23.49 | 2:07.56 | 2:46.30 | |||
5 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 35.30 | 1:22.53 | 2:09.16 | 2:47.04 | |||
6 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.91 | 1:23.98 | 2:10.92 | 2:53.91 | |||
7 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 36.17 | 1:22.72 | 2:16.60 | 3:01.00 | |||
8 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 37.03 | 1:23.71 | 2:19.82 | 3:01.47 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 34.65 | 1:18.94 | 2:02.92 | 2:42.89 | |||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 36.06 | 1:17.89 | 2:07.10 | 2:45.88 | |||
3 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.59 | 1:18.45 | 2:10.59 | 2:49.95 | |||
4 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 38.30 | 1:24.65 | 2:11.97 | 2:53.46 | |||
5 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 41.99 | 1:27.58 | 2:21.23 | 3:00.40 | |||
6 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 38.68 | 1:23.62 | 2:20.50 | 3:02.18 | |||
7 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 40.71 | 1:25.86 | 2:20.71 | 3:02.91 | |||
8 | Matilda Viksten | 1999 | Kramfors-Alliansen | 39.64 | 1:27.73 | 2:21.51 | 3:06.87 | |||
- | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:34 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 23, 200m Medley Herrar A-B, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 27.88 | 1:05.18 | 1:43.65 | 2:16.09 | |||
2 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 29.68 | 1:05.07 | 1:44.21 | 2:16.31 | |||
3 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.09 | 1:07.81 | 1:46.79 | 2:20.52 | |||
4 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.97 | 1:09.01 | 1:51.83 | 2:24.99 | |||
5 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 29.44 | 1:06.13 | 1:54.56 | 2:29.49 | |||
6 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.86 | 1:11.90 | 1:59.00 | 2:36.64 | |||
Gren 23, 200m Medley Herrar A-B, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 30.41 | 1:06.71 | 1:49.02 | 2:20.99 | |||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 33.05 | 1:11.89 | 1:54.24 | 2:27.90 | |||
3 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 33.27 | 1:11.52 | 1:56.27 | 2:31.54 | |||
4 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 43.64 | 1:32.61 | 2:22.94 | 3:01.03 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 18:21 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 29.22 | ||||||
2 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 32.20 | ||||||
3 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 32.59 | ||||||
4 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 34.47 | ||||||
5 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.83 | ||||||
6 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 35.78 | ||||||
7 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.02 | ||||||
8 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.84 | ||||||
9 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 36.93 | ||||||
10 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 37.29 | ||||||
11 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 41.29 | ||||||
12 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 42.28 | ||||||
- | Jenny Karlsson | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | DNF | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 31.29 | ||||||
2 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.98 | ||||||
3 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 33.44 | ||||||
4 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 33.92 | ||||||
5 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 34.50 | ||||||
6 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.08 | ||||||
7 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 35.28 | ||||||
8 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.43 | ||||||
9 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 36.37 | ||||||
10 | Matilda Viksten | 1999 | Kramfors-Alliansen | 36.71 | ||||||
11 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 36.77 | ||||||
12 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 37.25 | ||||||
13 | Elin Svensson | 1999 | Kramfors-Alliansen | 38.04 | ||||||
14 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 56.48 | ||||||
- | Jessica Nordin | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | DNF | ||||||
- | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.97 | ||||||
2 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.37 | ||||||
3 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.56 | ||||||
4 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 37.76 | ||||||
5 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.45 | ||||||
6 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 39.89 | ||||||
7 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 40.59 | ||||||
8 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 40.98 | ||||||
9 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 41.11 | ||||||
10 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 41.49 | ||||||
11 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.08 | ||||||
12 | Klara Marntell | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 44.00 | ||||||
13 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 44.20 | ||||||
14 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 44.64 | ||||||
15 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.77 | ||||||
16 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 45.32 | ||||||
17 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 46.02 | ||||||
18 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 49.21 | ||||||
19 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.40 | ||||||
20 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 50.48 | ||||||
21 | Moa Salomonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 51.36 | ||||||
22 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 53.48 | ||||||
23 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 54.01 | ||||||
- | Alexandra Engstedt | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer A-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 44.06 | ||||||
2 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 44.71 | ||||||
3 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 46.84 | ||||||
4 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 47.75 | ||||||
5 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.79 | ||||||
6 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 54.33 | ||||||
- | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 18:21 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 18:27 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 26.59 | ||||||
2 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 27.21 | ||||||
3 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 28.14 | ||||||
4 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.20 | ||||||
5 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.22 | ||||||
6 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 29.26 | ||||||
7 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.48 | ||||||
8 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.76 | ||||||
9 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.28 | ||||||
10 | Örjan Olsson | 1972 | IKSU Simning | 31.66 | ||||||
11 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 35.14 | ||||||
12 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 35.23 | ||||||
13 | Peder Larsson | 1972 | IKSU Simning | 37.08 | ||||||
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 29.09 | ||||||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 30.05 | ||||||
3 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 33.05 | ||||||
4 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 33.27 | ||||||
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.90 | ||||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.62 | ||||||
3 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 41.06 | ||||||
4 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 43.19 | ||||||
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar A-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.11 | ||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 44.28 | ||||||
3 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 50.30 | ||||||
4 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 51.37 | ||||||
- | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 18:27 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 18:43 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 26, 200m Frisim Damer A-C, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 31.70 | 1:06.46 | 1:40.53 | 2:12.85 | |||
2 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 33.55 | 1:09.59 | 1:46.47 | 2:22.52 | |||
3 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 32.02 | 1:08.50 | 1:46.70 | 2:23.57 | |||
4 | Matilda Westberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.78 | 1:11.93 | 1:49.58 | 2:24.90 | |||
5 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 34.90 | 1:12.88 | 1:51.42 | 2:29.19 | |||
6 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 35.38 | 1:15.33 | 1:57.18 | 2:38.88 | |||
Gren 26, 200m Frisim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 32.25 | 1:07.33 | 1:42.00 | 2:15.03 | |||
2 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 34.53 | 1:13.56 | 1:51.62 | 2:26.98 | |||
3 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 36.53 | 1:16.45 | 1:56.95 | 2:35.96 | |||
4 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 34.84 | 1:15.52 | 1:57.13 | 2:36.49 | |||
5 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 37.01 | 1:18.33 | 2:00.39 | 2:39.70 | |||
6 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.32 | 1:15.69 | 1:58.35 | 2:39.83 | |||
7 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 37.59 | 1:19.81 | 2:03.62 | 2:44.73 | |||
8 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 43.85 | 1:35.23 | 2:27.24 | 3:15.78 | |||
Gren 26, 200m Frisim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.55 | 1:12.38 | 1:49.99 | 2:26.43 | |||
2 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.13 | 1:12.79 | 1:50.90 | 2:27.70 | |||
3 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.77 | 1:18.17 | 2:00.35 | 2:40.46 | |||
4 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.73 | 1:20.43 | 2:02.86 | 2:43.20 | |||
5 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 36.49 | 1:18.07 | 2:03.40 | 2:48.55 | |||
6 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 39.04 | 1:23.56 | 2:09.82 | 2:53.37 | |||
7 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 39.60 | 1:24.55 | 2:10.53 | 2:54.57 | |||
8 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 40.49 | 1:26.71 | 2:14.41 | 2:59.04 | |||
9 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.21 | 1:23.65 | 2:12.53 | 3:01.80 | |||
10 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.98 | 1:35.45 | 2:26.85 | 3:13.63 | |||
11 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 43.36 | 1:34.86 | 2:27.38 | 3:18.57 | |||
12 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.73 | 1:35.22 | 2:28.51 | 3:20.80 | |||
13 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.15 | 1:36.83 | 2:30.76 | 3:22.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 18:43 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 18:57 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 27, 200m Frisim Herrar A-C, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 28.30 | 59.42 | 1:31.31 | 2:01.85 | |||
2 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 28.15 | 59.09 | 1:30.87 | 2:02.22 | |||
3 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.51 | 1:00.86 | 1:33.12 | 2:05.74 | |||
4 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.55 | 1:01.73 | 1:34.84 | 2:07.27 | |||
5 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 28.20 | 59.75 | 1:33.19 | 2:08.45 | |||
6 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 29.19 | 1:01.67 | 1:35.57 | 2:08.51 | |||
7 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.76 | 1:04.99 | 1:39.17 | 2:13.48 | |||
8 | Gustav Norén-Vosveldt | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.44 | 1:06.29 | 1:41.48 | 2:15.59 | |||
9 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 31.27 | 1:06.28 | 1:42.45 | 2:18.79 | |||
10 | Fredrik Hellberg | 1973 | IKSU Simning | 33.08 | 1:07.27 | 1:43.42 | 2:19.59 | |||
11 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 33.81 | 1:09.83 | 1:46.96 | 2:23.28 | |||
12 | Peder Larsson | 1972 | IKSU Simning | 34.66 | 1:10.96 | 1:50.03 | 2:30.13 | |||
13 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 36.26 | 1:17.43 | 2:01.09 | 2:40.17 | |||
14 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 45.10 | 1:31.30 | 2:17.57 | 3:00.72 | |||
Gren 27, 200m Frisim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 30.45 | 1:03.64 | 1:38.01 | 2:11.61 | |||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 28.67 | 1:01.61 | 1:37.29 | 2:12.77 | |||
3 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 31.37 | 1:06.42 | 1:43.17 | 2:18.36 | |||
4 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 32.33 | 1:08.61 | 1:46.56 | 2:23.56 | |||
5 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.92 | 1:20.19 | 2:02.27 | 2:38.82 | |||
Gren 27, 200m Frisim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.94 | 1:08.14 | 1:45.00 | 2:20.23 | |||
2 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.40 | 1:10.47 | 1:46.22 | 2:28.34 | |||
3 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.80 | 1:15.63 | 1:57.34 | 2:36.45 | |||
4 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 35.02 | 1:16.49 | 1:58.78 | 2:38.23 | |||
5 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 37.29 | 1:19.48 | 2:02.98 | 2:42.14 | |||
6 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 35.34 | 1:17.74 | 2:01.97 | 2:45.07 | |||
7 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 36.93 | 1:21.23 | 2:06.33 | 2:47.91 | |||
8 | Anton Svalberg | 2001 | Njurunda Simsällskap | 36.99 | 1:21.12 | 2:08.28 | 2:53.39 | |||
9 | David Eby | 2001 | Simklubben Ägir | 38.89 | 1:23.50 | 2:09.56 | 2:55.28 | |||
10 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 39.65 | 1:28.38 | 2:20.29 | 3:09.16 | |||
11 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 43.87 | 1:34.52 | 2:25.82 | 3:16.27 | |||
12 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.16 | 1:42.60 | 2:38.89 | 3:29.45 | |||
- | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 18 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 18:57 |
Resultat Gren 28 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 28, 50m Frisim Damer A-D, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 28.41 | ||||||
2 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 28.54 | ||||||
3 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 29.88 | ||||||
4 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 30.09 | ||||||
5 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 30.15 | ||||||
6 | Julia Åhlen | 1997 | Simklubben Ägir | 30.24 | ||||||
7 | Matilda Westberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 30.63 | ||||||
8 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 30.73 | ||||||
9 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 31.42 | ||||||
10 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.09 | ||||||
10 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 32.09 | ||||||
12 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 32.58 | ||||||
13 | Jenny Karlsson | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 33.20 | ||||||
14 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 33.22 | ||||||
15 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 33.24 | ||||||
16 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.34 | ||||||
17 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 34.41 | ||||||
18 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 35.09 | ||||||
19 | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | 45.66 | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Damer A-D, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 28.24 | ||||||
2 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 29.55 | ||||||
3 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 30.06 | ||||||
4 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 30.46 | ||||||
5 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 30.76 | ||||||
6 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 30.93 | ||||||
7 | Emmy Sandberg | 1999 | Sandviks Idrottsklubb | 31.85 | ||||||
8 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 31.91 | ||||||
9 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 32.11 | ||||||
10 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 32.24 | ||||||
11 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 32.37 | ||||||
12 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 32.88 | ||||||
13 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 33.09 | ||||||
14 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 33.17 | ||||||
15 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.78 | ||||||
16 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 35.51 | ||||||
17 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 40.44 | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Damer A-D, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.32 | ||||||
2 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 31.48 | ||||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 31.49 | ||||||
3 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 31.49 | ||||||
5 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 31.93 | ||||||
6 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.27 | ||||||
7 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 32.43 | ||||||
8 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 32.88 | ||||||
9 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.30 | ||||||
10 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 33.46 | ||||||
11 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 33.67 | ||||||
12 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.61 | ||||||
13 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 34.74 | ||||||
14 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.95 | ||||||
15 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 35.31 | ||||||
16 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 35.89 | ||||||
17 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 36.05 | ||||||
18 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 36.18 | ||||||
19 | Klara Marntell | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.58 | ||||||
20 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 36.62 | ||||||
21 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.73 | ||||||
22 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 36.76 | ||||||
23 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 37.11 | ||||||
24 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 37.42 | ||||||
25 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 37.50 | ||||||
26 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 37.63 | ||||||
27 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.78 | ||||||
28 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 38.58 | ||||||
29 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.60 | ||||||
30 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 39.24 | ||||||
31 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.87 | ||||||
32 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.99 | ||||||
- | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Damer A-D, Försök 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 35.94 | ||||||
2 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.25 | ||||||
3 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.18 | ||||||
4 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 39.68 | ||||||
5 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 40.25 | ||||||
6 | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 41.04 | ||||||
7 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 42.01 | ||||||
8 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 42.45 | ||||||
9 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 43.58 | ||||||
10 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 45.42 | ||||||
11 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 46.08 | ||||||
12 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 46.59 | ||||||
13 | Agnes Jakobsson | 2005 | Simklubben Ägir | 47.45 | ||||||
14 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 48.31 | ||||||
15 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 52.57 | ||||||
16 | Maja Martinsson | 2005 | Simklubben Ägir | 55.13 | ||||||
17 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 56.40 | ||||||
- | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 09:17 |
Resultat Gren 29 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 29, 50m Frisim Herrar A-D, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 25.05 | ||||||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 25.63 | ||||||
3 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 25.97 | ||||||
4 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 26.02 | ||||||
5 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 26.10 | ||||||
6 | Emil Nilsson | 1992 | Simklubben Ägir | 26.25 | ||||||
7 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 26.39 | ||||||
8 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 26.58 | ||||||
9 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 27.61 | ||||||
10 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 27.75 | ||||||
11 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.08 | ||||||
12 | Fredrik Hellberg | 1973 | IKSU Simning | 29.03 | ||||||
13 | Örjan Olsson | 1972 | IKSU Simning | 29.23 | ||||||
14 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 29.81 | ||||||
15 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 29.86 | ||||||
16 | Peder Larsson | 1972 | IKSU Simning | 30.76 | ||||||
17 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 41.14 | ||||||
Gren 29, 50m Frisim Herrar A-D, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 26.70 | ||||||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 27.08 | ||||||
3 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 27.80 | ||||||
4 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 28.62 | ||||||
5 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 29.69 | ||||||
6 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 30.46 | ||||||
7 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 32.11 | ||||||
Gren 29, 50m Frisim Herrar A-D, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.28 | ||||||
2 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 30.92 | ||||||
3 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 32.44 | ||||||
4 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.11 | ||||||
5 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.23 | ||||||
6 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.30 | ||||||
7 | Anton Svalberg | 2001 | Njurunda Simsällskap | 33.58 | ||||||
8 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 34.13 | ||||||
9 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 34.17 | ||||||
10 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 35.45 | ||||||
11 | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | 38.37 | ||||||
12 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 38.77 | ||||||
13 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.20 | ||||||
14 | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 47.74 | ||||||
Gren 29, 50m Frisim Herrar A-D, Försök 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 35.77 | ||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 37.09 | ||||||
3 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 37.19 | ||||||
4 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.99 | ||||||
5 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 39.60 | ||||||
6 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 40.50 | ||||||
7 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 41.58 | ||||||
8 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 49.87 | ||||||
9 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 54.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer A-C, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 33.54 | 1:09.54 | |||||
2 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 37.38 | 1:25.16 | |||||
3 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.64 | 1:26.53 | |||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 33.70 | 1:12.45 | |||||
- | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 40.23 | 1:28.79 | |||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.26 | 1:29.70 | |||||
3 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.24 | 1:30.93 | |||||
4 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 42.74 | 1:31.30 | |||||
5 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 43.01 | 1:31.79 | |||||
- | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar A-C, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 27.75 | 1:00.20 | |||||
2 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.97 | 1:00.76 | |||||
3 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 29.97 | 1:03.80 | |||||
4 | Niklas Block | 1995 | Simklubben Ägir | 30.21 | 1:04.32 | |||||
5 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.42 | 1:05.24 | |||||
6 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.51 | 1:07.70 | |||||
7 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.35 | 1:09.12 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 35.52 | 1:17.40 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 37.67 | 1:26.27 | |||||
2 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.01 | 1:30.96 | |||||
3 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 45.14 | 1:32.15 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 32, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 30.08 | 1:01.29 | |||||
2 | Lina Bergqvist | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 30.82 | 1:02.44 | |||||
3 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 32.43 | 1:06.64 | |||||
4 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 32.51 | 1:06.69 | |||||
5 | Matilda Westberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.77 | 1:07.11 | |||||
6 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 34.02 | 1:08.82 | |||||
7 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 33.52 | 1:11.74 | |||||
8 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 35.24 | 1:13.40 | |||||
9 | Emma Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 36.91 | 1:18.43 | |||||
10 | Martina Dahlbom | 1998 | Härnösands Simsällskap | 36.47 | 1:19.28 | |||||
11 | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | 49.35 | 1:44.17 | |||||
Gren 32, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Hedlund | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 30.38 | 1:01.86 | |||||
2 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 31.96 | 1:06.04 | |||||
3 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 32.12 | 1:06.83 | |||||
4 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.08 | 1:09.14 | |||||
5 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 33.33 | 1:09.23 | |||||
6 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 34.27 | 1:11.59 | |||||
7 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 35.16 | 1:12.35 | |||||
8 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.62 | 1:12.96 | |||||
9 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 35.23 | 1:13.46 | |||||
10 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 35.78 | 1:13.95 | |||||
11 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 34.78 | 1:14.37 | |||||
12 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 37.35 | 1:17.81 | |||||
13 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 42.48 | 1:30.19 | |||||
Gren 32, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.55 | 1:05.69 | |||||
2 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 33.45 | 1:09.05 | |||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.35 | 1:10.81 | |||||
4 | Joyce Muzito | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 34.03 | 1:11.29 | |||||
5 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.86 | 1:12.32 | |||||
6 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 35.59 | 1:12.85 | |||||
7 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 35.37 | 1:13.72 | |||||
8 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 35.99 | 1:14.00 | |||||
9 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 37.38 | 1:18.32 | |||||
10 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 38.14 | 1:18.82 | |||||
11 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 38.72 | 1:19.62 | |||||
12 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.02 | 1:21.19 | |||||
13 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 40.34 | 1:21.23 | |||||
14 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 39.16 | 1:21.35 | |||||
15 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 38.89 | 1:22.37 | |||||
16 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.91 | 1:23.79 | |||||
17 | Cecilia Östman | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 40.60 | 1:23.85 | |||||
18 | Klara Marntell | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 39.72 | 1:24.11 | |||||
19 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 39.81 | 1:24.69 | |||||
20 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 39.63 | 1:24.89 | |||||
21 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.04 | 1:26.88 | |||||
22 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.78 | 1:27.00 | |||||
23 | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 42.18 | 1:27.56 | |||||
24 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.11 | 1:27.97 | |||||
25 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.46 | 1:27.98 | |||||
26 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.27 | 1:28.03 | |||||
27 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.77 | 1:28.30 | |||||
28 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 42.97 | 1:29.69 | |||||
29 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.72 | 1:30.93 | |||||
30 | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.59 | 1:35.20 | |||||
31 | Mathilda Boström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 45.21 | 1:37.04 | |||||
32 | Moa Salomonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.46 | 1:42.36 | |||||
- | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 32, 100m Frisim Damer A-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.06 | 1:19.85 | |||||
2 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.02 | 1:23.76 | |||||
3 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 39.70 | 1:24.06 | |||||
4 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 41.70 | 1:29.69 | |||||
5 | Anna Skylare Berglöf | 2003 | Simklubben Ägir | 47.50 | 1:33.10 | |||||
6 | Anja Lind | 2004 | Härnösands Simsällskap | 45.57 | 1:34.26 | |||||
7 | Lovisa Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 43.89 | 1:36.16 | |||||
8 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 45.44 | 1:36.56 | |||||
9 | Filippa Jakobsson | 2003 | Simklubben Ägir | 50.11 | 1:45.18 | |||||
10 | Sofia Boije | 2003 | Simklubben Ägir | 48.62 | 1:47.32 | |||||
11 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 51.85 | 1:53.58 | |||||
12 | Beda Skylare Berglöf | 2004 | Simklubben Ägir | 1:00.83 | 2:09.29 | |||||
- | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
- | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 09:59 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 33, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 26.61 | 54.74 | |||||
2 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 27.92 | 56.90 | |||||
3 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.50 | 57.72 | |||||
4 | Johan Norlin | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.14 | 58.27 | |||||
5 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 28.21 | 58.61 | |||||
6 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.60 | 1:01.40 | |||||
7 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 30.03 | 1:02.05 | |||||
8 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.10 | 1:02.68 | |||||
9 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 31.31 | 1:04.31 | |||||
10 | Fredrik Hellberg | 1973 | IKSU Simning | 31.45 | 1:04.35 | |||||
11 | Peder Larsson | 1972 | IKSU Simning | 32.44 | 1:07.62 | |||||
12 | Peter Lundberg | 1991 | Umeå Simsällskap | 34.06 | 1:10.12 | |||||
13 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 43.43 | 1:27.88 | |||||
Gren 33, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 27.91 | 57.35 | |||||
2 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 28.08 | 58.03 | |||||
3 | Christopher Andrén | 2000 | Simklubben Ägir | 30.68 | 1:03.88 | |||||
4 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 31.47 | 1:05.50 | |||||
5 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 31.93 | 1:05.95 | |||||
Gren 33, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.62 | 1:06.52 | |||||
2 | Viktor Näslund | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 32.20 | 1:07.71 | |||||
3 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 35.37 | 1:15.08 | |||||
4 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 34.87 | 1:15.32 | |||||
5 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 35.04 | 1:15.59 | |||||
6 | Anton Svalberg | 2001 | Njurunda Simsällskap | 36.62 | 1:18.06 | |||||
7 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 37.30 | 1:23.31 | |||||
8 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.16 | 1:23.68 | |||||
9 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 43.66 | 1:30.31 | |||||
10 | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | 43.40 | 1:31.77 | |||||
11 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 45.07 | 1:38.28 | |||||
12 | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 50.94 | 1:51.19 | |||||
Gren 33, 100m Frisim Herrar A-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 39.00 | 1:20.12 | |||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 38.74 | 1:20.71 | |||||
3 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.88 | 1:26.78 | |||||
4 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 42.79 | 1:28.88 | |||||
5 | Edvin Jonsson | 2004 | Simklubben Ägir | 42.00 | 1:30.89 | |||||
6 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 47.86 | 1:37.21 | |||||
7 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 46.61 | 1:40.33 | |||||
8 | Viktor Svärd | 2005 | Simklubben Ägir | 53.15 | 1:51.71 | |||||
9 | Petter Lidén | 2003 | Njurunda Simsällskap | 56.94 | 2:00.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 34, 100m Bröstsim Damer A-D, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | My Lemnert | 1996 | Njurunda Simsällskap | 38.55 | 1:20.90 | |||||
2 | Hanna Ekengren | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 39.13 | 1:21.92 | |||||
3 | Cassandra Magnusson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 39.26 | 1:23.05 | |||||
4 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 40.73 | 1:27.57 | |||||
5 | Fanny Lindblom | 1997 | Härnösands Simsällskap | 42.72 | 1:29.55 | |||||
6 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.75 | 1:31.15 | |||||
7 | Jenny Karlsson | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 43.56 | 1:33.56 | |||||
8 | Maria Carlsson | 1983 | Njurunda Simsällskap | 1:01.62 | 2:08.77 | |||||
Gren 34, 100m Bröstsim Damer A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 37.44 | 1:17.94 | |||||
2 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 40.52 | 1:25.30 | |||||
3 | Victoria Öberg | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.94 | 1:27.63 | |||||
4 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 41.45 | 1:28.43 | |||||
5 | Thea Granström | 2000 | Umeå Simsällskap | 42.68 | 1:30.78 | |||||
6 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 46.51 | 1:39.70 | |||||
7 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 48.19 | 1:42.21 | |||||
8 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 57.87 | 2:01.87 | |||||
Gren 34, 100m Bröstsim Damer A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 41.07 | 1:25.69 | |||||
2 | Tuva Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 41.78 | 1:27.82 | |||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 42.37 | 1:30.42 | |||||
4 | Tuva Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.44 | 1:30.49 | |||||
5 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 43.52 | 1:30.50 | |||||
6 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.55 | 1:30.74 | |||||
7 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 43.88 | 1:31.99 | |||||
8 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 44.21 | 1:32.83 | |||||
9 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 44.25 | 1:35.02 | |||||
10 | Hilda Larsson | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 46.33 | 1:36.20 | |||||
11 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 46.93 | 1:39.07 | |||||
12 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 48.11 | 1:41.69 | |||||
13 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 48.94 | 1:42.64 | |||||
14 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 47.06 | 1:42.69 | |||||
15 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 50.50 | 1:45.25 | |||||
16 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 50.47 | 1:45.68 | |||||
17 | Lisa Drugge | 2001 | Umeå Simsällskap | 51.59 | 1:46.90 | |||||
18 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 52.98 | 1:53.03 | |||||
19 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.37 | 1:53.70 | |||||
20 | Moa Salomonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 53.36 | 1:54.62 | |||||
21 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 53.86 | 1:55.46 | |||||
22 | Isabelle Jonsson | 2001 | Umeå Simsällskap | 55.55 | 1:56.15 | |||||
23 | Felicia Qvist | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.21 | 1:56.61 | |||||
24 | Mathilda Boström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 55.84 | 1:59.22 | |||||
25 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 58.27 | 1:59.66 | |||||
- | Nora Westerlund | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 34, 100m Bröstsim Damer A-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 49.07 | 1:43.33 | |||||
2 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 50.92 | 1:45.20 | |||||
3 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 53.10 | 1:49.74 | |||||
4 | Emma Agerberg | 2003 | Simklubben Ägir | 51.86 | 1:51.45 | |||||
5 | Emma Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 53.27 | 1:52.58 | |||||
6 | Ebba Westin | 2004 | Simklubben Ägir | 57.15 | 1:58.61 | |||||
7 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 56.40 | 1:59.49 | |||||
8 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 57.35 | 2:03.62 | |||||
9 | Sofia Lindgren | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 59.32 | 2:06.42 | |||||
10 | Sanna Rosberg | 2004 | Simklubben Ägir | 1:05.69 | 2:18.34 | |||||
- | Maja Martinsson | 2005 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
- | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 35, 100m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 29.76 | 1:03.28 | |||||
2 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 32.01 | 1:07.47 | |||||
3 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.49 | 1:11.98 | |||||
4 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 36.80 | 1:19.21 | |||||
5 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.48 | 1:19.24 | |||||
6 | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | 48.47 | 1:41.20 | |||||
Gren 35, 100m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 34.73 | 1:13.16 | |||||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 37.57 | 1:20.15 | |||||
3 | Alexander Sandin | 2000 | Simklubben Ägir | 40.63 | 1:26.62 | |||||
4 | Bruno Martinsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 43.15 | 1:30.46 | |||||
Gren 35, 100m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Balkerud | 2001 | Njurunda Simsällskap | 40.79 | 1:26.00 | |||||
2 | Johan Ekengren | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 46.06 | 1:36.65 | |||||
3 | Anton Svalberg | 2001 | Njurunda Simsällskap | 46.15 | 1:39.14 | |||||
4 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 55.65 | 2:00.47 | |||||
5 | Johan Matzen | 2002 | Simklubben Ägir | 59.99 | 2:04.07 | |||||
6 | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | 57.56 | 2:05.73 | |||||
7 | Nima Nikaein | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:00.83 | 2:10.68 | |||||
Gren 35, 100m Bröstsim Herrar A-D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Nilsson | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 48.41 | 1:41.27 | |||||
2 | Felix Luthman | 2004 | Umeå Simsällskap | 51.33 | 1:44.29 | |||||
3 | Markus Näsman | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 51.02 | 1:45.17 | |||||
4 | Albin Hedlund | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 52.38 | 1:46.66 | |||||
5 | Linus Hallgren | 2003 | Umeå Simsällskap | 54.25 | 1:51.63 | |||||
6 | Vide Lundblad | 2003 | Njurunda Simsällskap | 55.84 | 1:59.96 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:02 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 36, 100m Ryggsim Damer A-C, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronja Wikström | 1996 | Umeå Simsällskap | 34.74 | 1:10.57 | |||||
2 | Elvira Magnusson | 1996 | Umeå Simsällskap | 36.34 | 1:15.12 | |||||
3 | Elin Sandberg | 1997 | Umeå Simsällskap | 38.18 | 1:18.63 | |||||
4 | Hanna Mattsson | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 38.24 | 1:19.21 | |||||
5 | Pernilla Karhu | 1996 | Sandviks Idrottsklubb | 40.29 | 1:20.86 | |||||
6 | Linnea Gilliusson | 1995 | Simklubben Ägir | 39.09 | 1:21.26 | |||||
7 | Agnes Westerlund | 1998 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.89 | 1:22.54 | |||||
8 | Catarina Edlund | 1998 | Sandviks Idrottsklubb | 44.47 | 1:29.71 | |||||
Gren 36, 100m Ryggsim Damer A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Bollbring | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 34.72 | 1:12.07 | |||||
2 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 36.88 | 1:15.64 | |||||
3 | Linnea Sehlin | 1999 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 37.24 | 1:17.40 | |||||
4 | Hanna Öberg | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 38.49 | 1:17.75 | |||||
5 | Ellen Näslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 40.42 | 1:21.71 | |||||
6 | Vilma Olsson | 1999 | Njurunda Simsällskap | 39.97 | 1:22.36 | |||||
7 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 41.25 | 1:25.12 | |||||
8 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 42.21 | 1:25.42 | |||||
9 | Emma Ferdèn | 2000 | Simklubben Ägir | 41.04 | 1:25.60 | |||||
10 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 49.97 | 1:40.86 | |||||
Gren 36, 100m Ryggsim Damer A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Persson | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 35.99 | 1:13.37 | |||||
2 | Sofia Mannela | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 38.36 | 1:19.84 | |||||
3 | Tove Wikström | 2001 | Härnösands Simsällskap | 40.79 | 1:23.29 | |||||
4 | Tuva Orre Sandström | 2001 | Umeå Simsällskap | 41.90 | 1:26.36 | |||||
5 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | Njurunda Simsällskap | 44.39 | 1:29.25 | |||||
6 | Lisa Sandberg | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 44.05 | 1:29.35 | |||||
7 | Wiktoria Poznanska | 2001 | Simklubben Ägir | 46.07 | 1:31.83 | |||||
8 | Olivia Ahlm | 2001 | Umeå Simsällskap | 45.73 | 1:32.46 | |||||
9 | Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | Härnösands Simsällskap | 46.32 | 1:35.58 | |||||
10 | Linn Strömberg | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.98 | 1:39.22 | |||||
11 | Hanna Ferdèn | 2001 | Simklubben Ägir | 49.16 | 1:41.93 | |||||
12 | Nellie Luthman | 2002 | Umeå Simsällskap | 51.41 | 1:43.29 | |||||
13 | Thyra Wallner | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 51.24 | 1:45.97 | |||||
14 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 54.54 | 1:54.35 | |||||
- | Tilde Burholm | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 29.90 | 1:01.66 | |||||
2 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 31.09 | 1:02.28 | |||||
3 | Erik Björklund | 1998 | Njurunda Simsällskap | 31.83 | 1:06.00 | |||||
4 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.24 | 1:07.30 | |||||
5 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.86 | 1:07.39 | |||||
6 | Johan Strandberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.20 | 1:09.97 | |||||
7 | Pontus Lindh | 1996 | Härnösands Simsällskap | 34.13 | 1:11.00 | |||||
8 | Benjamin Dzihic | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.13 | 1:11.90 | |||||
9 | Jelle Kranenbarg | 1996 | Härnösands Simsällskap | 36.07 | 1:14.51 | |||||
10 | William Säfström | 1998 | Umeå Simsällskap | 38.35 | 1:18.59 | |||||
- | Karl Forsman | 1996 | Simklubben Ägir | DNS | ||||||
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 32.13 | 1:05.69 | |||||
2 | Johan Björklund | 1999 | Njurunda Simsällskap | 34.91 | 1:12.47 | |||||
2 | Pontus Pettersson | 2000 | Simklubben Ägir | 35.61 | 1:12.47 | |||||
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar A-C, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Love Starrin | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 36.56 | 1:13.89 | |||||
2 | Robin Björklund | 2002 | Njurunda Simsällskap | 41.58 | 1:24.86 | |||||
3 | David Näslund | 2001 | Njurunda Simsällskap | 44.02 | 1:30.75 | |||||
4 | Simon Lundgren | 2001 | Simklubben Ägir | 44.00 | 1:31.03 | |||||
5 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 46.79 | 1:33.53 | |||||
6 | Alfred Martinsson | 2002 | Simklubben Ägir | 49.89 | 1:45.12 | |||||
7 | Gustav Jonsson | 2002 | Simklubben Ägir | 51.64 | 1:51.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 38, 4X50m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:57.11 | ||||||
Frida Hedlund | 1999 | 28.43 | 28.43 | |||||||
Maja Bollbring | 1999 | 29.15 | 57.58 | |||||||
Wilma Persson | 2001 | 30.38 | 1:27.96 | |||||||
Matilda Westberg | 1996 | 29.15 | 1:57.11 | |||||||
2 | Umeå 1 | 2000 | Umeå Simsällskap | 1:57.84 | ||||||
Ronja Wikström | 1996 | 28.25 | 28.25 | |||||||
Elin Sandberg | 1997 | 29.58 | 57.83 | |||||||
Elvira Magnusson | 1996 | 30.16 | 1:27.99 | |||||||
Johannalouise Eriksson | 2000 | 29.85 | 1:57.84 | |||||||
3 | Sundsvall Damer Lag 2 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | 2:06.86 | ||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Sofia Mannela | 2001 | 31.21 | 1:03.33 | |||||||
Cassandra Magnusson | 1997 | 32.33 | 1:35.66 | |||||||
Hanna Öberg | 2000 | 31.20 | 2:06.86 | |||||||
4 | Umeå 2 | 2000 | Umeå Simsällskap | 2:07.03 | ||||||
Thea Granström | 2000 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 32.65 | 1:03.25 | |||||||
Tuva Sandström | 2001 | 33.37 | 1:36.62 | |||||||
Clara Hedman | 1999 | 30.41 | 2:07.03 | |||||||
5 | Njurunda Damer Lag 1 | 2000 | Njurunda Simsällskap | 2:09.59 | ||||||
My Lemnert | 1996 | 31.10 | 31.10 | |||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 31.32 | 1:02.42 | |||||||
Ellen Näslund | 2000 | 33.60 | 1:36.02 | |||||||
Vilma Olsson | 1999 | 33.57 | 2:09.59 | |||||||
6 | Härnösand Damer [2001] | 2001 | Härnösands Simsällskap | 2:11.14 | ||||||
Ella Pettersson | 2001 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Martina Dahlbom | 1998 | 33.97 | 1:06.66 | |||||||
Fanny Lindblom | 1997 | 31.89 | 1:38.55 | |||||||
Tove Wikström | 2001 | 32.59 | 2:11.14 | |||||||
7 | Sollefteå Damer Lag 1 | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 2:13.39 | ||||||
Victoria Öberg | 1999 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Linnea Sehlin | 1999 | 31.12 | 1:03.43 | |||||||
Agnes Westerlund | 1998 | 34.07 | 1:37.50 | |||||||
Tilde Carlsson | 2001 | 35.89 | 2:13.39 | |||||||
8 | Sundsvall Damer Lag 4 | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 2:17.78 | ||||||
Emma Mattsson | 1998 | 35.04 | 35.04 | |||||||
Ellen Strandberg | 2001 | 34.56 | 1:09.60 | |||||||
Klara Marntell | 2001 | 35.77 | 1:45.37 | |||||||
Gloria Muzito | 2002 | 32.41 | 2:17.78 | |||||||
9 | Umeå 3 | 2000 | Umeå Simsällskap | 2:22.89 | ||||||
Stella Svedberg | 2000 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Olivia Ahlm | 2001 | 36.17 | 1:08.89 | |||||||
Agnes Gustafsson | 2003 | 38.20 | 1:47.09 | |||||||
Lisa Drugge | 2001 | 35.80 | 2:22.89 | |||||||
10 | Umeå SS Lag 4 | 2001 | Umeå Simsällskap | 2:46.93 | ||||||
Nellie Luthman | 2002 | 41.57 | 41.57 | |||||||
Isabelle Jonsson | 2001 | 39.22 | 1:20.79 | |||||||
Moa Salomonsson | 2001 | 45.60 | 2:06.39 | |||||||
Lovisa Lindh | 2001 | 40.54 | 2:46.93 | |||||||
- | SK Ägir Damer Lag 1 | 1995 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Sundsvall Damer Lag 3 | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 39, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Ägir Herrar Lag 1 | 1987 | Simklubben Ägir | 1:45.63 | ||||||
Niklas Block | 1995 | 26.12 | 26.12 | |||||||
Emil Nilsson | 1992 | 24.74 | 50.86 | |||||||
Christopher Andrén | 2000 | 26.85 | 1:17.71 | |||||||
Pontus Pettersson | 2000 | 27.92 | 1:45.63 | |||||||
2 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:46.34 | ||||||
Benjamin Dzihic | 1997 | 26.29 | 26.29 | |||||||
Johan Norlin | 1997 | 25.24 | 51.53 | |||||||
Jakob Westrin | 1996 | 25.07 | 1:16.60 | |||||||
Love Starrin | 2001 | 29.74 | 1:46.34 | |||||||
3 | Sundsvall Herrar Lag 2 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:46.47 | ||||||
Johannes Skagius | 1995 | 24.36 | 24.36 | |||||||
Johan Strandberg | 1997 | 26.25 | 50.61 | |||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 26.72 | 1:17.33 | |||||||
Viktor Näslund | 2001 | 29.14 | 1:46.47 | |||||||
4 | Härnösand Herrar [1911] | 2000 | Härnösands Simsällskap | 1:46.65 | ||||||
Jelle Kranenbarg | 1996 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Pontus Lindh | 1996 | 27.56 | 55.58 | |||||||
Petter Norén Vosfeldt | 1999 | 25.89 | 1:21.47 | |||||||
Joel Westerlind | 1996 | 25.18 | 1:46.65 | |||||||
5 | Njurunda Herrar Lag 1 | 1998 | Njurunda Simsällskap | 2:03.69 | ||||||
Erik Björklund | 1998 | 27.22 | 27.22 | |||||||
Anton Svalberg | 2001 | 34.31 | 1:01.53 | |||||||
Johan Björklund | 1999 | 27.97 | 1:29.50 | |||||||
Felix Balkerud | 2001 | 34.19 | 2:03.69 | |||||||
6 | Umeå 1 | 2000 | Umeå Simsällskap | 2:04.70 | ||||||
Isak Wikström | 1999 | 27.10 | 27.10 | |||||||
William Säfström | 1998 | 29.37 | 56.47 | |||||||
Peter Lundberg | 1991 | 29.72 | 1:26.19 | |||||||
Linus Hallgren | 2003 | 38.51 | 2:04.70 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 40, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Damer Lag1 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:40.15 | ||||||
Emma Öberg | 2003 | 44.93 | 44.93 | |||||||
Sofie Tolf | 2002 | 41.53 | 1:26.46 | |||||||
Emma Norlin | 2002 | 41.30 | 2:07.76 | |||||||
Gloria Muzito | 2002 | 32.39 | 2:40.15 | |||||||
2 | Sandvik Ik | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 2:44.33 | ||||||
Lisa Sandberg | 2002 | 41.25 | 41.25 | |||||||
Cecilia Östman | 2002 | 48.82 | 1:30.07 | |||||||
Hilda Larsson | 2002 | 36.67 | 2:06.74 | |||||||
Elina Gullehag | 2002 | 37.59 | 2:44.33 | |||||||
3 | Sollefteå Damer [2002] | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 2:46.98 | ||||||
Felicia Qvist | 2002 | 46.69 | 46.69 | |||||||
Linn Söderberg | 2004 | 47.53 | 1:34.22 | |||||||
Elise Öberg | 2002 | 35.63 | 2:09.85 | |||||||
Isa Forsberg | 2002 | 37.13 | 2:46.98 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 41, 4X50m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 2:41.83 | ||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 40.75 | 40.75 | |||||||
Markus Näsman | 2003 | 47.67 | 1:28.42 | |||||||
Joel Berglund | 2002 | 37.49 | 2:05.91 | |||||||
Albin Hedlund | 2003 | 35.92 | 2:41.83 | |||||||
- | SK Ägir Herrar Lag 1 | 2002 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 42, 4X50m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Umeå 1 | 2000 | Umeå Simsällskap | 2:11.03 | ||||||
Johannalouise Eriksson | 2000 | 35.11 | 35.11 | |||||||
Clara Hedman | 1999 | 38.18 | 1:13.29 | |||||||
Ronja Wikström | 1996 | 28.71 | 1:42.00 | |||||||
Elin Sandberg | 1997 | 29.03 | 2:11.03 | |||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 1 | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 2:12.17 | ||||||
Maja Bollbring | 1999 | 33.06 | 33.06 | |||||||
Hanna Ekengren | 1998 | 37.10 | 1:10.16 | |||||||
Joyce Muzito | 2001 | 34.51 | 1:44.67 | |||||||
Frida Hedlund | 1999 | 27.50 | 2:12.17 | |||||||
3 | Sundsvall Damer Lag 3 | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 2:19.19 | ||||||
Sofia Mannela | 2001 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Cassandra Magnusson | 1997 | 38.68 | 1:14.81 | |||||||
Hanna Mattsson | 1998 | 35.63 | 1:50.44 | |||||||
Matilda Westberg | 1996 | 28.75 | 2:19.19 | |||||||
4 | Umeå 2 | 2000 | Umeå Simsällskap | 2:21.46 | ||||||
Elvira Magnusson | 1996 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Tuva Sandström | 2001 | 40.72 | 1:14.56 | |||||||
Stella Svedberg | 2000 | 36.53 | 1:51.09 | |||||||
Thea Granström | 2000 | 30.37 | 2:21.46 | |||||||
5 | Njurunda Damer Lag 1 | 2000 | Njurunda Simsällskap | 2:24.44 | ||||||
Ellen Näslund | 2000 | 38.02 | 38.02 | |||||||
My Lemnert | 1996 | 37.34 | 1:15.36 | |||||||
Tuva Balkerud | 2001 | 35.68 | 1:51.04 | |||||||
Vilma Olsson | 1999 | 33.40 | 2:24.44 | |||||||
6 | Härnösand Damer [2001] | 2001 | Härnösands Simsällskap | 2:25.61 | ||||||
Cornelia Norén-Vosfeldt | 2001 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Tove Wikström | 2001 | 39.45 | 1:19.88 | |||||||
Fanny Lindblom | 1997 | 33.75 | 1:53.63 | |||||||
Ella Pettersson | 2001 | 31.98 | 2:25.61 | |||||||
7 | Sollefteå Damer Lag 1 | 2000 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 2:30.30 | ||||||
Elise Öberg | 2002 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Agnes Westerlund | 1998 | 41.27 | 1:19.39 | |||||||
Victoria Öberg | 1999 | 34.12 | 1:53.51 | |||||||
Tilde Carlsson | 2001 | 36.79 | 2:30.30 | |||||||
8 | Umeå 3 | 2000 | Umeå Simsällskap | 2:40.91 | ||||||
Tuva Orre Sandström | 2001 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Nellie Luthman | 2002 | 45.78 | 1:24.17 | |||||||
Lisa Drugge | 2001 | 41.64 | 2:05.81 | |||||||
Olivia Ahlm | 2001 | 35.10 | 2:40.91 | |||||||
- | SK Ägir Lag 2 | 2001 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Sundsvall Damer Lag 2 | 1998 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollefteå Open | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Sollefteå | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Sollefteå Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 januari 2014 |
Gren 43, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:57.56 | ||||||
Jakob Westrin | 1996 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Benjamin Dzihic | 1997 | 28.51 | 1:00.19 | |||||||
Johan Norlin | 1997 | 27.73 | 1:27.92 | |||||||
Love Starrin | 2001 | 29.64 | 1:57.56 | |||||||
2 | Sundsvall Herrar Lag 2 | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 1:57.83 | ||||||
Johan Strandberg | 1997 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Johannes Skagius | 1995 | 27.95 | 59.17 | |||||||
Emil Dahlberg | 1997 | 28.75 | 1:27.92 | |||||||
Viktor Näslund | 2001 | 29.91 | 1:57.83 | |||||||
3 | Härnösand Herrar [1911] | 2000 | Härnösands Simsällskap | 1:58.42 | ||||||
Joel Westerlind | 1996 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Petter Norén Vosfeldt | 1999 | 32.70 | 1:02.41 | |||||||
Pontus Lindh | 1996 | 28.55 | 1:30.96 | |||||||
Jelle Kranenbarg | 1996 | 27.46 | 1:58.42 | |||||||
4 | Njurunda Herrar Lag 1 | 1998 | Njurunda Simsällskap | 2:15.03 | ||||||
Johan Björklund | 1999 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Felix Balkerud | 2001 | 40.61 | 1:13.71 | |||||||
Erik Björklund | 1998 | 27.54 | 1:41.25 | |||||||
Robin Björklund | 2002 | 33.78 | 2:15.03 | |||||||
- | Umeå 1 | 2000 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 19 januari 2014 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap | Utskriftstid | 15:23 |