Resultat för Kanaan Cup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | KANAAN CUP 2014 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 februari 2014 |
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ester Pettersson | 2005 | Kanaans Simsällskap | 41.85 | ||||||
2 | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 44.91 | ||||||
3 | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 47.93 | ||||||
4 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 49.91 | ||||||
5 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.10 | ||||||
6 | Cajsa Öhrling | 2004 | Hellas Simklubb | 51.34 | ||||||
7 | Lisa Knöös | 2005 | Hellas Simklubb | 52.83 | ||||||
8 | Elin Glifberg | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 54.96 | ||||||
9 | Clara Strömberg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.23 | ||||||
10 | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | 1:05.45 | ||||||
11 | Ebba Rusck | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:08.27 | ||||||
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.75 | ||||||
2 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 36.95 | ||||||
3 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.66 | ||||||
4 | Madicken Eriksson | 2003 | Kanaans Simsällskap | 37.85 | ||||||
5 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Hellas Simklubb | 38.82 | ||||||
6 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 39.02 | ||||||
7 | Johanna Korsner Borg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.70 | ||||||
8 | Milena Östby | 2002 | Hellas Simklubb | 39.80 | ||||||
9 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.95 | ||||||
10 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 40.21 | ||||||
11 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 41.30 | ||||||
12 | Eszter Bracké | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 42.22 | ||||||
13 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.30 | ||||||
14 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.35 | ||||||
15 | Simone Öhman | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.35 | ||||||
16 | Tove Gattberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 44.72 | ||||||
17 | Emilia Lundgren | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.32 | ||||||
18 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 45.81 | ||||||
19 | Bianca Jianu | 2002 | Kanaans Simsällskap | 47.07 | ||||||
20 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.99 | ||||||
21 | Katja Kvarnholt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.04 | ||||||
22 | Felicia Horikoshi | 2002 | Kanaans Simsällskap | 52.96 | ||||||
23 | Isabella Björk | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 54.65 | ||||||
24 | Karolina Peplinska | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:06.81 | ||||||
- | Hanna Carlberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.17 | ||||||
2 | Linn Modée | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.51 | ||||||
3 | Moa Welander | 2000 | Kanaans Simsällskap | 34.32 | ||||||
4 | Stefanie Wrembicki | 2001 | Simklubben Neptun | 34.74 | ||||||
5 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 34.90 | ||||||
6 | Julia Kenning | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.85 | ||||||
7 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 36.21 | ||||||
8 | Mira Norinder | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.87 | ||||||
9 | Noss Becker | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.21 | ||||||
10 | Fenya Becker | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.35 | ||||||
11 | Saimi Inkeri Puolakka | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.48 | ||||||
12 | Fredrika Månsson | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.40 | ||||||
13 | Yurdagul Kop | 2000 | Kanaans Simsällskap | 39.42 | ||||||
14 | Elin Sabelström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.35 | ||||||
15 | Amanda Roloff | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.80 | ||||||
16 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 41.32 | ||||||
17 | Hanna Lénárt | 2000 | Hellas Simklubb | 41.89 | ||||||
18 | Klara Sjönvall | 2001 | Kanaans Simsällskap | 42.56 | ||||||
19 | Linda Öqvist | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.46 | ||||||
20 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 45.14 | ||||||
- | Shirin Advani | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Tilde Berg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 16 februari 2014 |
Licensierad till: Kanaans Simsällskap | Utskriftstid | 16:26 |