2019-11-15   22:45:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nytårsstævne 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Afsnit 1

Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nytårsstævne    Udskriftsdato  11 januar 2014   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:15   
  Arrangør  Ringe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2014         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilie Jensen  2001  Tommerup Svømme Klub  47.36        1:38.94   
Camilla Vestergaard  2000  Nyborg Svømmeklub  47.82        1:40.86   
Amalie Lund  2001  Nyborg Svømmeklub  49.08        1:42.16   
Anne-Mette Halling Olesen  1997  Ringe Svømme Klub  48.90        1:43.48   
Amalie Ringkvist  2002  Odense Svømme Klub  49.37        1:44.49   
Christine Krogh  2003  O.S.L.F.  51.31        1:45.04   
Erantis F P Sørensen  2002  O.S.L.F.  51.58        1:47.62   
Julie Gregersen  2002  Ringe Svømme Klub  51.08        1:48.12   
Frederikke Honore  2001  O.S.L.F.  49.79        1:49.06   
10  Caroline Mogensen  2002  Ringe Svømme Klub  52.70        1:51.88   
11  Ellen Marie Vad Iversen  2001  Tommerup Svømme Klub  53.63        1:51.92   
12  Martha Jørgensen  1998  O.S.L.F.  52.59        1:52.46   
13  Maria Bech Andersen  2003  Ringe Svømme Klub  55.34        1:52.62   
14  Sofie Raahauge  2002  Svendborg Svømme Klub  53.37        1:53.76   
15  Marie Louise Nielsen  2001  Tommerup Svømme Klub  54.90        1:57.26   
16  Trine Johansen  2002  Ringe Svømme Klub  56.19        1:57.93   
17  Kamilla Sigvardt  2000  Tommerup Svømme Klub  55.88        1:59.24   
18  Ida Juul Grønning  2004  Odense Svømme Klub  57.81        1:59.68   
19  Stine Godtfredsen  2000  Tommerup Svømme Klub  56.53        2:00.27   
20  Camilla Pedersen  2002  Ringe Svømme Klub  56.13        2:02.25   
21  Katrine Brolykke Madsen  2003  O.S.L.F.  57.40        2:03.36   
22  Christina Larsen  1998  Tommerup Svømme Klub  56.68        2:05.91   
23  Amalie Tolstrup Rasmussen  2002  Tommerup Svømme Klub  58.30        2:06.54   
24  Agnes Kaia Clasen  2002  Nyborg Svømmeklub  59.71        2:06.98   
25  Cille Ingemann Halkjær  2001  Nyborg Svømmeklub  1:00.95        2:07.76   
26  Julie T. Sørensen  2003  Ringe Svømme Klub  59.75        2:08.62   
27  Nathalie Knudsen  2003  Haarby Svømmeklub  1:02.58        2:12.12   
28  Mathilde Bang Hougaard  2003  Haarby Svømmeklub  1:02.61        2:16.12   
29  Helga Bak  2004  Nyborg Svømmeklub  1:07.76        2:25.51   
30  Amalie B Lund  2002  Haarby Svømmeklub  1:07.15        2:28.47   
Anne-Kirstine Vad Jensen  2002  Tommerup Svømme Klub          DNS   
Nathasja Fussing  2000  Tommerup Svømme Klub          DNS   
Chelsea Nielsen  2004  Nyborg Svømmeklub          DSQ  async.ben.25m 
Emma Nellemose Nielsen  2001  Ringe Svømme Klub          DSQ  async.ben 
Emma V. Rasmussen  2004  O.S.L.F.          DSQ  2.flyben.v25m. 
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub          DSQ  1 hånd v. 25m 
Marie Lund Henriksen  2001  O.S.L.F.          DSQ  tyvstart 
Nanna Sofie Kralund  2003  Odense Svømme Klub          DSQ  1 hånd v 50+75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  11 januar 2014 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark