Resultat för Nytårsstævne 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Afsnit 1
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 11 januar 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2014 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Jensen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | C | 47.36 | 1:38.94 | ||||
2 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | C | 47.82 | 1:40.86 | ||||
3 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | C | 49.08 | 1:42.16 | ||||
4 | Anne-Mette Halling Olesen | 1997 | Ringe Svømme Klub | C | 48.90 | 1:43.48 | ||||
5 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | C | 49.37 | 1:44.49 | ||||
6 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | C | 51.31 | 1:45.04 | ||||
7 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | C | 51.58 | 1:47.62 | ||||
8 | Julie Gregersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | C | 51.08 | 1:48.12 | ||||
9 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | C | 49.79 | 1:49.06 | ||||
10 | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | C | 52.70 | 1:51.88 | ||||
11 | Ellen Marie Vad Iversen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | B | 53.63 | 1:51.92 | ||||
12 | Martha Jørgensen | 1998 | O.S.L.F. | C | 52.59 | 1:52.46 | ||||
13 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | 55.34 | 1:52.62 | ||||
14 | Sofie Raahauge | 2002 | Svendborg Svømme Klub | B | 53.37 | 1:53.76 | ||||
15 | Marie Louise Nielsen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | B | 54.90 | 1:57.26 | ||||
16 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | B | 56.19 | 1:57.93 | ||||
17 | Kamilla Sigvardt | 2000 | Tommerup Svømme Klub | C | 55.88 | 1:59.24 | ||||
18 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | B | 57.81 | 1:59.68 | ||||
19 | Stine Godtfredsen | 2000 | Tommerup Svømme Klub | B | 56.53 | 2:00.27 | ||||
20 | Camilla Pedersen | 2002 | Ringe Svømme Klub | B | 56.13 | 2:02.25 | ||||
21 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | B | 57.40 | 2:03.36 | ||||
22 | Christina Larsen | 1998 | Tommerup Svømme Klub | A | 56.68 | 2:05.91 | ||||
23 | Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | B | 58.30 | 2:06.54 | ||||
24 | Agnes Kaia Clasen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | B | 59.71 | 2:06.98 | ||||
25 | Cille Ingemann Halkjær | 2001 | Nyborg Svømmeklub | B | 1:00.95 | 2:07.76 | ||||
26 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | 59.75 | 2:08.62 | ||||
27 | Nathalie Knudsen | 2003 | Haarby Svømmeklub | A | 1:02.58 | 2:12.12 | ||||
28 | Mathilde Bang Hougaard | 2003 | Haarby Svømmeklub | B | 1:02.61 | 2:16.12 | ||||
29 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | B | 1:07.76 | 2:25.51 | ||||
30 | Amalie B Lund | 2002 | Haarby Svømmeklub | B | 1:07.15 | 2:28.47 | ||||
- | Anne-Kirstine Vad Jensen | 2002 | Tommerup Svømme Klub | A | DNS | |||||
- | Nathasja Fussing | 2000 | Tommerup Svømme Klub | B | DNS | |||||
- | Chelsea Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | DSQ | async.ben.25m | ||||
- | Emma Nellemose Nielsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | C | DSQ | async.ben | ||||
- | Emma V. Rasmussen | 2004 | O.S.L.F. | B | DSQ | 2.flyben.v25m. | ||||
- | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | DSQ | 1 hånd v. 25m | ||||
- | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | B | DSQ | tyvstart | ||||
- | Nanna Sofie Kralund | 2003 | Odense Svømme Klub | B | DSQ | 1 hånd v 50+75m | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 11 januar 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |