Results for Regionsmesterskaber Nordjylland 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag 09:30
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2014 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Skagen | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 400 | 34.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 296 | 38.56 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Sabina Christensen | 1997 | 249 | 40.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Michelle Munch Carlsen | 1996 | 249 | 40.83 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Maria Andreasen | 1994 | 195 | 44.28 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 499 | 32.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | 404 | 34.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Tollerup | 1998 | 379 | 35.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Sarah Andersen | 1999 | 361 | 36.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Johannesen | 1999 | 353 | 36.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jannie Burmeister | 1998 | 349 | 36.50 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 326 | 37.34 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 315 | 37.76 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
9 | Sigrid Jensen | 1999 | 296 | 38.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Caroline Zimmer | 1999 | 267 | 39.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josephine Dunker | 1999 | 242 | 41.22 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Maria Ottesen | 1999 | 239 | 41.36 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | 194 | 44.34 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Trine Bak | 1998 | 188 | 44.83 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 398 | 34.93 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Signe Rosendal | 2000 | 323 | 37.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 319 | 37.58 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 309 | 38.00 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 302 | 38.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 292 | 38.71 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Mie Mellerup | 2000 | 260 | 40.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Teilberg Madsen | 2000 | 252 | 40.64 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 247 | 40.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Stine Frederiksen | 2001 | 242 | 41.21 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Astrid Yde | 2000 | 237 | 41.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 235 | 41.62 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Anne Fruergaard | 2001 | 234 | 41.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | 222 | 42.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Frederikke G. Christensen | 2000 | 211 | 43.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ellen Damsgaard | 2000 | 200 | 43.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emilia Nielsen | 2000 | 196 | 44.20 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Ida Marie H. Christensen | 2001 | 193 | 44.47 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | 188 | 44.79 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
20 | Selina Munch Carlsen | 2001 | 179 | 45.57 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Sofie S. Madsen | 2001 | 160 | 47.27 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
22 | Anine B. Mariegaard | 2001 | 157 | 47.55 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anne Sofie Brodersen | 2001 | 156 | 47.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ida Christensen | 2001 | 148 | 48.49 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Anne Kopp Drewsen | 2001 | 77 | 1:00.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Maria Kold Kristensen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Væver | 2002 | 330 | 37.17 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 289 | 38.84 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | 270 | 39.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 266 | 39.93 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 260 | 40.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Thomsen | 2003 | 217 | 42.73 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Sisse Fischer | 2002 | 213 | 43.00 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
8 | Cecilie Holst | 2002 | 213 | 43.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 209 | 43.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie V Jensen | 2002 | 207 | 43.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Ida Rom Weikert | 2002 | 204 | 43.60 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
11 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 204 | 43.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freja Romanski | 2003 | 201 | 43.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maibritt Christensen | 2003 | 196 | 44.17 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Lærke Høgsted | 2003 | 189 | 44.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 178 | 45.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Lærke Asmussen | 2003 | 162 | 47.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 153 | 47.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laura Rønde Balleby | 2002 | 148 | 48.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie Aastrup | 2002 | 148 | 48.58 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
21 | Sara Bundgaard | 2003 | 137 | 49.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 137 | 49.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sandra Søborg Pedersen | 2002 | 133 | 50.31 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
24 | Nikoline V Gallop | 2003 | 128 | 50.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Louise Høeg | 2003 | 122 | 51.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | 122 | 51.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 101 | 55.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Angelina Nørgaard | 2003 | 100 | 55.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Signe Christensen | 2002 | 98 | 55.61 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
30 | Josefine T.k Pedersen | 2002 | 94 | 56.36 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emma Jensen | 2003 | 88 | 57.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
32 | Mathilde Aagaard | 2002 | 86 | 58.04 | ||||||
Sæby Svømmeklub SSK | ||||||||||
33 | Naja Bralic | 2002 | 69 | 1:02.49 | ||||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
34 | Ida Troldborg | 2003 | 69 | 1:02.64 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Johanne E. Freundlich | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Johanne Jensen | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev. | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Laura Lund | 2003 | DSQ | Ej berør v 25m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Toft Petersen | 2004 | 207 | 43.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Linea Kolbe Thomsen | 2004 | 179 | 45.57 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura S. Olesen | 2005 | 148 | 48.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 110 | 53.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 107 | 54.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thilde K. Ottesen | 2005 | 74 | 1:01.12 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Helene Gaardestrup | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev v 25m | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Martens Christensen | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev. | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:41 |