2020-02-19   10:03:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för InterSport SimCup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Intersport Simcup 2014    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  10:03   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    26.59  54.71  1:23.46    1:53.30   
Filip Grimberg  1998  Jönköpings Simsällskap    27.63  56.62  1:25.36    1:53.91   
Anton Andersson  1993  Linköpings Allmänna SS    27.39  56.22  1:25.19    1:54.17   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    27.29  55.97  1:25.08    1:54.29   
Markus Malm  1997  Jönköpings Simsällskap    27.42  56.60  1:25.95    1:56.01   
Thomas Törnström  1992  Linköpings Allmänna SS    25.84  54.78  1:25.47    1:57.79   
Rasmus Nieminen  1997  Motala Simsällskap    27.63  57.32  1:27.79    1:58.58   
Albert Askmalm  2000  Linköpings Allmänna SS    27.82  57.99  1:29.54    2:00.84   
Kalle Lindborg  1994  Linköpings Allmänna SS    28.10  58.77  1:29.94    2:01.08   
10  Daniel Olsson  1996  Linköpings Allmänna SS    27.67  58.34  1:30.15    2:01.99   
11  Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap    28.16  59.15  1:31.14    2:02.77   
12  David Larsson  1996  Jönköpings Simsällskap    28.07  59.32  1:31.94    2:04.59   
13  Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    28.92  1:01.08  1:33.85    2:05.39   
14  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    29.34  1:01.41  1:33.90    2:06.73   
15  Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim    29.72  1:01.71  1:34.75    2:07.05   
16  Ishak Sabic  1999  Jönköpings Simsällskap    29.42  1:02.05  1:35.21    2:07.09   
17  Gabriel Sandør  1996  Motala Simsällskap    29.40  1:01.50  1:34.34    2:07.11   
18  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim    28.72  1:01.18  1:34.82    2:07.87   
19  Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    29.71  1:02.88  1:36.61    2:09.09   
20  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    28.74  1:00.72  1:34.93    2:09.31   
21  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    30.34  1:04.18  1:38.10    2:11.50   
22  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    30.22  1:03.72  1:38.22    2:11.75   
23  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    30.96  1:05.06  1:39.14    2:11.79   
24  Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    29.70  1:03.27  1:38.18    2:13.18   
25  Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim    31.40  1:05.56  1:40.29    2:14.42   
26  Toni Nikolic  1999  Linköpings Allmänna SS    30.55  1:04.54  1:39.93    2:14.84   
27  Axel Ek  1996  Skene Sim- och Idrottssällskap    31.19  1:05.21  1:40.85    2:15.62   
28  Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.29  1:06.54  1:42.37    2:15.81   
29  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    30.27  1:05.10  1:41.87    2:15.98   
30  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap    31.16  1:05.44  1:41.15    2:16.30   
31  Jesper Danielsson  2000  Jönköpings Simsällskap    30.63  1:05.25  1:41.60    2:16.53   
32  Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.02  1:05.84  1:41.69    2:17.17   
33  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    31.98  1:06.64  1:42.37    2:17.66   
34  Jonathan Fors  1998  Uddevalla Sim    29.91  1:04.16  1:41.14    2:17.80   
35  Niklas Steinholtz  2000  Tyresö Simsällskap    32.18  1:07.70  1:43.77    2:19.50   
36  Albin Andersson  1998  Emmaboda Simsällskap    31.28  1:06.53  1:43.09    2:19.98   
37  Wilhelm Lindqvist  2000  Linköpings Allmänna SS    32.30  1:09.05  1:46.52    2:21.57   
38  William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap    32.36  1:09.04  1:46.25    2:22.57   
39  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    33.95  1:11.36  1:49.36    2:26.87   
40  Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim    34.48  1:12.24  1:51.08    2:27.49   
41  Anton Kilander  1999  Linköpings Allmänna SS    34.67  1:13.05  1:52.70    2:31.73   
42  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    35.46  1:15.32  1:55.38    2:31.88   
43  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.51  1:13.38  1:54.28    2:34.60   
44  Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap    35.84  1:16.21  1:57.16    2:36.59   
45  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.57  1:18.40  2:00.66    2:38.94   
46  Erik Wallin  2003  Linköpings Allmänna SS    36.98  1:18.51  2:01.79    2:44.47   
47  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    37.16  1:20.92  2:05.76    2:44.61   
48  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    37.63  1:21.63  2:04.69    2:45.50   
49  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    37.67  1:20.78  2:04.86    2:46.28   
50  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    39.79  1:23.36  2:04.47    2:46.52   
51  Måns Andersson  2002  Linköpings Allmänna SS    37.31  1:21.00  2:05.53    2:46.68   
52  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    38.46  1:22.27  2:07.72    2:50.18   
53  William Barkehed  2003  Linköpings Allmänna SS    36.58  1:20.59  2:06.29    2:50.26   
54  Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    37.95  1:22.58  2:09.15    2:52.82   
55  Lukas Lundberg  2004  Motala Simsällskap    39.83  1:25.92  2:12.00    2:56.52   
56  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap    43.51  1:33.96  2:28.67    3:16.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  10:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner