Results for UGP - Svenska UngdomsSimSpelen
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 m SUSS/Medley Cup | Utskriftsdatum | 25 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Borlänge | Utskriftstid | 12:53 | |||
Arrangör | Borlänge Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 januari 2014 |
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 37.92 | 1:16.77 | |||||
2 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 36.85 | 1:16.93 | |||||
3 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 38.29 | 1:18.56 | |||||
4 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 38.97 | 1:18.81 | |||||
5 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 38.48 | 1:19.20 | |||||
6 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 39.15 | 1:20.03 | |||||
7 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.36 | 1:20.30 | |||||
8 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.85 | 1:21.84 | |||||
9 | Jennifer Borg | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.37 | 1:23.06 | |||||
10 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 40.40 | 1:23.38 | |||||
11 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 41.74 | 1:24.29 | |||||
12 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 41.01 | 1:24.30 | |||||
13 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.58 | 1:27.25 | |||||
14 | Alice Eriksson | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.49 | 1:27.43 | |||||
15 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 43.11 | 1:27.56 | |||||
16 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 43.04 | 1:27.91 | |||||
17 | Clara Florén | 2002 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.46 | 1:29.11 | |||||
18 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.37 | 1:29.31 | |||||
19 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 43.33 | 1:30.34 | |||||
20 | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 43.63 | 1:30.46 | |||||
21 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 44.60 | 1:30.61 | |||||
22 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 45.11 | 1:30.77 | |||||
23 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.37 | 1:31.55 | |||||
24 | Emma Jansson-Söderman | 2001 | Söderhamns Simsällskap | 45.22 | 1:32.14 | |||||
24 | Hannele Ålander | 2001 | Simklubben Ena | 44.62 | 1:32.14 | |||||
26 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 45.11 | 1:32.51 | |||||
27 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 46.07 | 1:32.93 | |||||
28 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 46.11 | 1:33.14 | |||||
29 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 45.18 | 1:33.93 | |||||
30 | Lovis Jernberg | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 46.32 | 1:34.06 | |||||
31 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 45.90 | 1:34.29 | |||||
32 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 47.72 | 1:35.19 | |||||
33 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 46.19 | 1:35.48 | |||||
34 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 46.13 | 1:36.06 | |||||
35 | Emma Mirkhosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 47.76 | 1:37.72 | |||||
36 | Maja Wikström | 2002 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 47.48 | 1:37.74 | |||||
37 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 48.90 | 1:38.39 | |||||
38 | Nora Hägglund | 2001 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.04 | 1:38.48 | |||||
39 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 48.95 | 1:39.28 | |||||
40 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 48.75 | 1:39.29 | |||||
41 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 50.09 | 1:42.68 | |||||
42 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 50.38 | 1:42.89 | |||||
43 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 52.25 | 1:43.92 | |||||
44 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.78 | 1:47.36 | |||||
45 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 53.46 | 1:48.73 | |||||
46 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 54.97 | 1:50.58 | |||||
47 | Elsa Klyftell | 2002 | Borlänge Simsällskap | 55.15 | 1:55.03 | |||||
48 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 58.45 | 2:04.52 | |||||
- | Evelina Karlsson | 2002 | Leksands Simförening | DSQ | ||||||
- | Moa Wimnell Åblad | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Junevik | 2000 | Leksands Simförening | 36.15 | 1:13.57 | |||||
2 | Agnes Humling | 2000 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.89 | 1:17.02 | |||||
3 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.88 | 1:18.12 | |||||
4 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.76 | 1:18.31 | |||||
5 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 38.15 | 1:18.68 | |||||
6 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.30 | 1:19.46 | |||||
7 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 38.49 | 1:19.67 | |||||
8 | Tova Adrelius | 2000 | Falu Simsällskap | 38.94 | 1:19.75 | |||||
9 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 39.25 | 1:20.33 | |||||
10 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.59 | 1:23.66 | |||||
11 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.49 | 1:23.79 | |||||
12 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 41.40 | 1:24.71 | |||||
13 | Sandra Jobs | 2000 | Falu Simsällskap | 40.87 | 1:25.35 | |||||
14 | Wilma Norin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.35 | 1:25.81 | |||||
15 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 41.95 | 1:26.06 | |||||
16 | Maja Söderkvist | 2000 | Falu Simsällskap | 42.16 | 1:26.56 | |||||
17 | Hannah Björkbacka | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.42 | 1:27.50 | |||||
18 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 42.87 | 1:28.82 | |||||
19 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 42.61 | 1:28.85 | |||||
20 | Ida Brandt | 2000 | Falu Simsällskap | 43.74 | 1:29.24 | |||||
21 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 44.98 | 1:31.66 | |||||
22 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.04 | 1:32.21 | |||||
23 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 45.86 | 1:33.33 | |||||
24 | Johanna Parsberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 45.71 | 1:34.19 | |||||
25 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 46.75 | 1:35.15 | |||||
26 | Saga Ytterholm | 2000 | Falu Simsällskap | 47.47 | 1:35.63 | |||||
27 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 48.37 | 1:36.05 | |||||
28 | Moa Alden | 2000 | Avesta Simsällskap | 46.62 | 1:38.46 | |||||
29 | Andréa Holmberg | 2000 | Borlänge Simsällskap | 48.76 | 1:40.94 | |||||
30 | Vilma Sandell | 2000 | Borlänge Simsällskap | 50.51 | 1:43.75 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Avesta Simsällskap | 37.55 | 1:17.36 | |||||
2 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 39.85 | 1:19.87 | |||||
3 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.16 | 1:20.63 | |||||
4 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 41.72 | 1:22.18 | |||||
5 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 40.43 | 1:22.22 | |||||
6 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.04 | 1:23.32 | |||||
7 | Karolin Karlsson | 1999 | Leksands Simförening | 40.88 | 1:24.53 | |||||
8 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 41.29 | 1:25.17 | |||||
9 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 42.00 | 1:26.64 | |||||
10 | Ronja Rantanen | 1999 | Falu Simsällskap | 43.57 | 1:27.60 | |||||
11 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.69 | 1:29.58 | |||||
12 | Linnea Hedvall | 1999 | Leksands Simförening | 44.17 | 1:29.77 | |||||
13 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 45.08 | 1:32.06 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Nordlund | 1998 | Falu Simsällskap | 33.97 | 1:09.75 | |||||
2 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 34.52 | 1:11.04 | |||||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 35.20 | 1:11.24 | |||||
4 | Sandra Lundqvist | 1998 | Falu Simsällskap | 35.03 | 1:11.74 | |||||
5 | Klara Johansson | 1997 | Borlänge Simsällskap | 35.83 | 1:12.93 | |||||
6 | Julia Wallbäcks | 1997 | Bollnäs Simsällskap | 35.76 | 1:13.14 | |||||
7 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 35.63 | 1:13.35 | |||||
8 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 36.40 | 1:14.07 | |||||
9 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.77 | 1:14.43 | |||||
10 | Elin Svärd | 1998 | Falu Simsällskap | 36.51 | 1:15.29 | |||||
11 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 37.00 | 1:15.58 | |||||
12 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 36.77 | 1:15.91 | |||||
13 | Therese Karlsson | 1997 | Fagersta Simklubb | 36.46 | 1:17.22 | |||||
14 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 37.94 | 1:18.39 | |||||
15 | Moa Tengqvist | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.93 | 1:21.70 | |||||
16 | Josefine Borbos | 1997 | Falu Simsällskap | 40.68 | 1:22.40 | |||||
17 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 40.96 | 1:26.98 | |||||
18 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 49.19 | 1:39.39 | |||||
19 | Anna Sjöholm | 1998 | Gävle Simsällskap | 48.53 | 1:40.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 25 januari 2014 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap | Utskriftstid | 12:53 |