Tulokset Färsingadoppet 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Baja Maja |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 32.17 | ||||||
2 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.71 | ||||||
3 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 33.36 | ||||||
4 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.69 | ||||||
5 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 35.50 | ||||||
6 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 37.03 | ||||||
7 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 37.89 | ||||||
8 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 37.97 | ||||||
9 | Sofia Drevskich | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 38.00 | ||||||
10 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 38.28 | ||||||
11 | Julia Valanzuolo | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.16 | ||||||
12 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.38 | ||||||
12 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 39.38 | ||||||
14 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 39.44 | ||||||
15 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.56 | ||||||
16 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 39.58 | ||||||
17 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.73 | ||||||
18 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 41.44 | ||||||
19 | Emma Feltberger | 2003 | Trelleborg Sim | 41.61 | ||||||
20 | Wilma Sjölin | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 43.31 | ||||||
21 | Lisa Vetterlein | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 43.52 | ||||||
22 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.66 | ||||||
23 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 44.18 | ||||||
24 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 44.46 | ||||||
25 | Meja Wessman | 2003 | Simklubben Ran | 44.61 | ||||||
26 | Mette T. Jörgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 44.89 | ||||||
27 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 45.03 | ||||||
28 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 45.23 | ||||||
29 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.54 | ||||||
30 | Embla Hajdari | 2002 | Simklubben Ran | 47.22 | ||||||
31 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 47.31 | ||||||
31 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 47.31 | ||||||
33 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 47.59 | ||||||
34 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 47.84 | ||||||
35 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 48.42 | ||||||
36 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 49.74 | ||||||
37 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 50.14 | ||||||
38 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 50.18 | ||||||
39 | Lisa Rydberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 50.29 | ||||||
40 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 50.65 | ||||||
41 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 51.37 | ||||||
42 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 52.70 | ||||||
43 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 52.79 | ||||||
44 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 53.14 | ||||||
- | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:02.53 | EXTRA | |||||
- | Sofie Høvring | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 38.46 | EXTRA | |||||
- | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.64 | EXTRA | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Orebackens camping |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 32.38 | ||||||
2 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 36.80 | ||||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 37.71 | ||||||
4 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.13 | ||||||
5 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 38.31 | ||||||
6 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 38.83 | ||||||
7 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.14 | ||||||
8 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 39.60 | ||||||
9 | Isak Strömsten | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 40.58 | ||||||
10 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 42.89 | ||||||
11 | Oscar Thinghøjen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 43.87 | ||||||
12 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 44.09 | ||||||
13 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.72 | ||||||
14 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 45.86 | ||||||
15 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 46.44 | ||||||
16 | Oskar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 47.06 | ||||||
17 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 47.30 | ||||||
18 | Esben Metzsch | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.49 | ||||||
19 | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | 49.31 | ||||||
20 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 49.51 | ||||||
21 | Filip Cederholm | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 49.59 | ||||||
22 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 50.24 | ||||||
23 | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 53.41 | ||||||
- | Liam Dzambas | 2004 | Kristianstads SLS | 48.03 | EXTRA | |||||
- | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | EXTRA | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Epcon KPA Konsult |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.55 | ||||||
2 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.81 | ||||||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 33.94 | ||||||
4 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 34.23 | ||||||
5 | Johanna Berthelsen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 35.68 | ||||||
6 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 35.75 | ||||||
7 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.47 | ||||||
8 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 36.52 | ||||||
9 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 36.63 | ||||||
10 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 36.85 | ||||||
11 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.16 | ||||||
12 | Mia Søgaard | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 37.17 | ||||||
13 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.26 | ||||||
14 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 37.47 | ||||||
15 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 37.53 | ||||||
16 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 37.64 | ||||||
17 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.80 | ||||||
18 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 37.88 | ||||||
19 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 37.94 | ||||||
20 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 38.13 | ||||||
21 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 38.51 | ||||||
22 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 38.81 | ||||||
23 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 40.22 | ||||||
24 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 41.42 | ||||||
25 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 41.44 | ||||||
26 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 42.33 | ||||||
27 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 42.52 | ||||||
28 | Erica Krantz | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 42.62 | ||||||
29 | Frida Eilertsson | 2000 | Trelleborg Sim | 42.89 | ||||||
30 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 43.01 | ||||||
31 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 43.08 | ||||||
32 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 43.15 | ||||||
33 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 43.30 | ||||||
34 | Jun Klöckner | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 43.46 | ||||||
35 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 43.91 | ||||||
36 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 44.08 | ||||||
37 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 44.37 | ||||||
38 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 44.83 | ||||||
39 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 44.87 | ||||||
40 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 45.60 | ||||||
41 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 46.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:34 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Sjöbo Gummiverkstad |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.26 | ||||||
2 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 31.85 | ||||||
3 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 33.12 | ||||||
4 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 35.82 | ||||||
4 | Sebastian Påhlsson | 2001 | Simklubben Lödde | 35.82 | ||||||
6 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 36.81 | ||||||
7 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborg Sim | 37.54 | ||||||
8 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 38.19 | ||||||
9 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 38.20 | ||||||
9 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.20 | ||||||
11 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 39.15 | ||||||
12 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 39.80 | ||||||
13 | Marcus Olsson | 2001 | Trelleborg Sim | 44.31 | ||||||
14 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 44.89 | ||||||
15 | Frederik Priess Hansen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 45.61 | ||||||
16 | Klaus Mortensen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 47.85 | ||||||
17 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 48.07 | ||||||
18 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 49.31 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:34 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:36 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefine B Pedersen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 34.61 | ||||||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.46 | ||||||
3 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.89 | ||||||
4 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.96 | ||||||
5 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 37.50 | ||||||
6 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 38.22 | ||||||
7 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Lödde | 39.10 | ||||||
8 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 39.76 | ||||||
9 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | TVS Tårnborg IF | 42.04 | ||||||
10 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 42.54 | ||||||
11 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 43.29 | ||||||
12 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 43.53 | ||||||
13 | Karen Mørch | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 43.55 | ||||||
14 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 44.18 | ||||||
15 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 44.25 | ||||||
16 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 45.25 | ||||||
17 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 45.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:36 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 31.75 | ||||||
2 | Julius Ekstrand | 1998 | Simklubben Poseidon | 31.89 | ||||||
3 | Esben Norup | 1996 | Swömmeklubben Mk 31 | 31.96 | ||||||
4 | Max Peterson | 1994 | Trelleborg Sim | 32.29 | ||||||
5 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 35.48 | ||||||
6 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 35.74 | ||||||
7 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 35.83 | ||||||
8 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 36.32 | ||||||
9 | Andreas Norup | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 37.21 | ||||||
10 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 37.79 | ||||||
11 | Peter Forsberg | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 37.86 | ||||||
12 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 38.76 | ||||||
13 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 41.50 | ||||||
14 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 43.11 | ||||||
15 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 43.13 | ||||||
16 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 43.58 | ||||||
17 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 44.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:57 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 34.64 | ||||||
2 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 35.70 | ||||||
3 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 36.56 | ||||||
4 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.36 | ||||||
5 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 39.83 | ||||||
6 | Emma Feltberger | 2003 | Trelleborg Sim | 41.00 | ||||||
7 | Sofia Drevskich | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 41.11 | ||||||
8 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 41.65 | ||||||
9 | Sabrina Eriksen | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 41.97 | ||||||
10 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 42.01 | ||||||
11 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 42.61 | ||||||
12 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.65 | ||||||
13 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 42.79 | ||||||
14 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.86 | ||||||
15 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 43.08 | ||||||
16 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.41 | ||||||
17 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 43.61 | ||||||
18 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 44.22 | ||||||
19 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 44.82 | ||||||
20 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 46.22 | ||||||
21 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 46.23 | ||||||
22 | Julia Valanzuolo | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.47 | ||||||
23 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.77 | ||||||
24 | Lisa Vetterlein | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.06 | ||||||
25 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 47.19 | ||||||
26 | Wilma Sjölin | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.37 | ||||||
27 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 48.16 | ||||||
28 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 48.33 | ||||||
29 | Lisa Rydberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 48.43 | ||||||
30 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 48.87 | ||||||
31 | Signe Westerlund | 2002 | Kristianstads SLS | 49.20 | ||||||
32 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 49.24 | ||||||
33 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | TVS Tårnborg IF | 49.25 | ||||||
34 | Embla Hajdari | 2002 | Simklubben Ran | 49.50 | ||||||
35 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 49.75 | ||||||
36 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 49.86 | ||||||
37 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 50.19 | ||||||
38 | Thea Friis Skifte | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 50.59 | ||||||
39 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 50.75 | ||||||
40 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 50.94 | ||||||
41 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 52.35 | ||||||
42 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 52.40 | ||||||
43 | Moa Nilsson | 2003 | Kristianstads SLS | 52.58 | ||||||
44 | Ella Fridsell | 2003 | Kristianstads SLS | 53.13 | ||||||
45 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 53.87 | ||||||
46 | Klara Schrewelius | 2002 | Kristianstads SLS | 1:00.16 | ||||||
47 | Ida Marie Morgen Åby | 2003 | TVS Tårnborg IF | 1:17.51 | ||||||
- | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 55.08 | EXTRA | |||||
- | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 57.65 | EXTRA | |||||
- | Celina Månsson | 2004 | Kristianstads SLS | 57.66 | EXTRA | |||||
- | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 56.87 | EXTRA | |||||
- | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 50.82 | EXTRA | |||||
- | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 55.50 | EXTRA | |||||
- | Katrine Langholm Jensen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 54.33 | EXTRA | |||||
- | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 51.24 | EXTRA | |||||
- | Sofie Høvring | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 43.01 | EXTRA | |||||
- | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 45.63 | EXTRA | |||||
- | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.91 | EXTRA | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:57 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 18:04 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 34.80 | ||||||
2 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 38.74 | ||||||
3 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 40.93 | ||||||
4 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.93 | ||||||
5 | Marius Larsen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 42.05 | ||||||
6 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 42.10 | ||||||
7 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 42.33 | ||||||
8 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 42.53 | ||||||
9 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.94 | ||||||
10 | Oscar Thinghøjen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 43.04 | ||||||
11 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 43.45 | ||||||
12 | Isak Strömsten | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 44.55 | ||||||
13 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 44.59 | ||||||
14 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 44.68 | ||||||
15 | Filip Cederholm | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 44.70 | ||||||
16 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 44.87 | ||||||
17 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.51 | ||||||
18 | Evik Gravesen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 46.08 | ||||||
19 | Thor B. Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 46.16 | ||||||
20 | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.55 | ||||||
21 | Linus Hiltonsson | 2002 | Trelleborg Sim | 46.76 | ||||||
21 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 46.76 | ||||||
23 | Esben Metzsch | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.40 | ||||||
24 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.55 | ||||||
25 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 48.00 | ||||||
26 | Viktor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 48.16 | ||||||
27 | Jonatan Holmquist | 2003 | Trelleborg Sim | 48.57 | ||||||
28 | Emil Jensen | 2003 | Kristianstads SLS | 48.99 | ||||||
29 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 49.30 | ||||||
30 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 50.93 | ||||||
31 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 54.09 | ||||||
32 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 55.76 | ||||||
33 | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | 56.62 | ||||||
34 | Elias Mauritzon | 2003 | Höganäs Simsällskap | 58.44 | ||||||
- | Liam Dzambas | 2004 | Kristianstads SLS | 51.46 | EXTRA | |||||
- | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 45.10 | EXTRA | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:04 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 18:11 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Jonny`s Åkeri Ystad |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 35.54 | ||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 37.73 | ||||||
3 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 39.23 | ||||||
4 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 39.69 | ||||||
5 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 40.80 | ||||||
6 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 40.82 | ||||||
7 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 40.99 | ||||||
8 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 41.24 | ||||||
9 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 41.31 | ||||||
10 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 41.65 | ||||||
11 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 41.68 | ||||||
12 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 41.79 | ||||||
13 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 42.21 | ||||||
14 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 42.41 | ||||||
15 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 42.65 | ||||||
16 | Julia Forell | 2000 | Simklubben Lödde | 42.74 | ||||||
17 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 44.52 | ||||||
18 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 44.71 | ||||||
19 | Ida Koefoed | 2001 | TVS Tårnborg IF | 44.73 | ||||||
20 | Maria Louise Ryle | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 44.80 | ||||||
21 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 44.89 | ||||||
22 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 44.93 | ||||||
23 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 45.11 | ||||||
24 | Erica Krantz | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 45.57 | ||||||
25 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 45.72 | ||||||
26 | Sofie Voss Thorsen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 46.15 | ||||||
27 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 46.21 | ||||||
28 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.15 | ||||||
29 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 47.67 | ||||||
30 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 48.47 | ||||||
31 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 49.06 | ||||||
32 | Jun Klöckner | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 49.47 | ||||||
33 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 50.25 | ||||||
34 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 50.65 | ||||||
35 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 50.68 | ||||||
36 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 51.38 | ||||||
37 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 51.59 | ||||||
38 | Noelle Johansson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 52.32 | ||||||
39 | Julia Aspegren | 2000 | Föreningen Österlen Sim | 53.91 | ||||||
40 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 53.94 | ||||||
41 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 55.36 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:11 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 18:19 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 34.44 | ||||||
2 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborg Sim | 35.69 | ||||||
3 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 38.17 | ||||||
4 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 39.87 | ||||||
5 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 41.14 | ||||||
6 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 41.90 | ||||||
7 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 43.05 | ||||||
8 | Sebastian Påhlsson | 2001 | Simklubben Lödde | 43.73 | ||||||
9 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 45.27 | ||||||
10 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 45.99 | ||||||
11 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 47.62 | ||||||
12 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 48.18 | ||||||
13 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 48.62 | ||||||
14 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 49.09 | ||||||
15 | Marcus Olsson | 2001 | Trelleborg Sim | 52.60 | ||||||
16 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 53.25 | ||||||
17 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 59.25 | ||||||
- | Tage Tykesson | 2000 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:19 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 18:18 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 28.02 | ||||||
2 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 29.40 | ||||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 29.63 | ||||||
4 | Rikke Knudsen | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 29.65 | ||||||
5 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.13 | ||||||
6 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 30.14 | ||||||
7 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 30.48 | ||||||
8 | Josefine B Pedersen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 30.56 | ||||||
9 | Mille Rask Sander | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 30.71 | ||||||
10 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 30.78 | ||||||
11 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.92 | ||||||
12 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Lödde | 30.95 | ||||||
13 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 31.06 | ||||||
14 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 31.11 | ||||||
15 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 31.32 | ||||||
16 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.40 | ||||||
17 | Helena Marmetschke | 1997 | Swömmeklubben Mk 31 | 32.03 | ||||||
17 | Julia Ström | 1997 | Trelleborg Sim | 32.03 | ||||||
19 | Rebecca Börjesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.16 | ||||||
20 | Karen Mørch | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 32.20 | ||||||
21 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 32.23 | ||||||
22 | Ida Frandsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | 32.57 | ||||||
23 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 32.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:18 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 18:22 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Zorina Blomsterhandel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Olsson | 1991 | Ystads Simsällskap | 24.79 | ||||||
2 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 25.35 | ||||||
3 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 25.97 | ||||||
4 | Max Peterson | 1994 | Trelleborg Sim | 26.34 | ||||||
5 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 27.57 | ||||||
6 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 28.21 | ||||||
7 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 28.47 | ||||||
8 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 28.70 | ||||||
9 | Esben Norup | 1996 | Swömmeklubben Mk 31 | 28.80 | ||||||
10 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 29.00 | ||||||
11 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 29.18 | ||||||
12 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 29.20 | ||||||
13 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 29.28 | ||||||
14 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 29.48 | ||||||
15 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 29.56 | ||||||
16 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 29.86 | ||||||
17 | August Terp Larsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 30.05 | ||||||
18 | Oliver Steen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 30.18 | ||||||
19 | Andreas Norup | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 30.70 | ||||||
20 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 30.89 | ||||||
21 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.11 | ||||||
22 | Alexander Mogensen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 31.58 | ||||||
23 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 31.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:22 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:06 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Salong Hårkarparn |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Feltberger | 2003 | Trelleborg Sim | 40.46 | ||||||
2 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 42.65 | ||||||
3 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 42.82 | ||||||
4 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 43.61 | ||||||
5 | Thea Friis Skifte | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 44.62 | ||||||
6 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 44.72 | ||||||
7 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 44.80 | ||||||
8 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 45.03 | ||||||
9 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 45.53 | ||||||
10 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 45.62 | ||||||
11 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 47.37 | ||||||
12 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.66 | ||||||
13 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 48.47 | ||||||
14 | Sofia Drevskich | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 48.51 | ||||||
15 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 48.52 | ||||||
16 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 48.80 | ||||||
17 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 49.45 | ||||||
18 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 49.72 | ||||||
19 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 49.90 | ||||||
20 | Embla Hajdari | 2002 | Simklubben Ran | 50.15 | ||||||
21 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 50.25 | ||||||
22 | Wilma Sjölin | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 50.47 | ||||||
23 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 50.81 | ||||||
24 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 50.99 | ||||||
25 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 51.50 | ||||||
26 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | TVS Tårnborg IF | 51.96 | ||||||
27 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 52.34 | ||||||
28 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 53.08 | ||||||
29 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 53.31 | ||||||
30 | Sabrina Eriksen | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 53.43 | ||||||
31 | Julia Valanzuolo | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 53.63 | ||||||
32 | Lisa Vetterlein | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 53.66 | ||||||
33 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 53.97 | ||||||
34 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 54.51 | ||||||
35 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 55.17 | ||||||
36 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 55.38 | ||||||
37 | Moa Nilsson | 2003 | Kristianstads SLS | 55.44 | ||||||
38 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 55.51 | ||||||
39 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 56.23 | ||||||
40 | Ella Fridsell | 2003 | Kristianstads SLS | 57.09 | ||||||
41 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 57.63 | ||||||
42 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 58.02 | ||||||
43 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 58.61 | ||||||
44 | Signe Westerlund | 2002 | Kristianstads SLS | 58.73 | ||||||
45 | Lisa Rydberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 59.19 | ||||||
46 | Ida Marie Morgen Åby | 2003 | TVS Tårnborg IF | 1:00.02 | ||||||
47 | Klara Schrewelius | 2002 | Kristianstads SLS | 1:00.85 | ||||||
- | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 58.66 | EXTRA | |||||
- | Celina Månsson | 2004 | Kristianstads SLS | 1:09.46 | EXTRA | |||||
- | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 58.58 | EXTRA | |||||
- | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 58.11 | EXTRA | |||||
- | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 59.57 | EXTRA | |||||
- | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 51.19 | EXTRA | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:06 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:04 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 41.12 | ||||||
2 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 44.09 | ||||||
3 | Jonatan Holmquist | 2003 | Trelleborg Sim | 44.48 | ||||||
4 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 45.37 | ||||||
5 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.15 | ||||||
6 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 46.37 | ||||||
7 | Filip Cederholm | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.93 | ||||||
8 | Linus Hiltonsson | 2002 | Trelleborg Sim | 47.59 | ||||||
9 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 47.97 | ||||||
10 | Isak Strömsten | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 48.23 | ||||||
11 | Marius Larsen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 48.85 | ||||||
12 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 49.41 | ||||||
13 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 49.55 | ||||||
14 | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | 49.82 | ||||||
15 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 50.41 | ||||||
16 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 51.60 | ||||||
17 | Esben Metzsch | 2002 | Simklubben Poseidon | 53.42 | ||||||
18 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 53.60 | ||||||
19 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 53.86 | ||||||
20 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 54.06 | ||||||
21 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 54.20 | ||||||
22 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 54.21 | ||||||
23 | Viktor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 54.22 | ||||||
24 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 54.48 | ||||||
25 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | TVS Tårnborg IF | 55.07 | ||||||
26 | Emil Jensen | 2003 | Kristianstads SLS | 55.35 | ||||||
27 | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 57.37 | ||||||
28 | Hampus Kinn | 2002 | Höganäs Simsällskap | 58.35 | ||||||
29 | Thor B. Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 58.42 | ||||||
30 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 58.91 | ||||||
- | Liam Dzambas | 2004 | Kristianstads SLS | 59.91 | EXTRA | |||||
- | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 51.50 | EXTRA | |||||
- | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:04 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:04 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Ådala Gård |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 28.70 | ||||||
2 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 28.87 | ||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 29.06 | ||||||
4 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.60 | ||||||
5 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 29.67 | ||||||
6 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 29.72 | ||||||
7 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 29.90 | ||||||
8 | Johanna Berthelsen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 30.19 | ||||||
9 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 30.31 | ||||||
10 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 30.75 | ||||||
11 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 31.36 | ||||||
12 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 31.47 | ||||||
13 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.58 | ||||||
14 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 31.63 | ||||||
14 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 31.63 | ||||||
16 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.67 | ||||||
17 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.74 | ||||||
18 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 31.83 | ||||||
19 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.88 | ||||||
20 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.13 | ||||||
21 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.19 | ||||||
22 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.20 | ||||||
23 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 32.21 | ||||||
24 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 32.38 | ||||||
24 | Mia Søgaard | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 32.38 | ||||||
26 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 32.58 | ||||||
27 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.92 | ||||||
28 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 33.02 | ||||||
29 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 33.25 | ||||||
30 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.71 | ||||||
31 | Frida Eilertsson | 2000 | Trelleborg Sim | 33.89 | ||||||
32 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.04 | ||||||
33 | Julia Forell | 2000 | Simklubben Lödde | 34.11 | ||||||
34 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 34.30 | ||||||
35 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 34.41 | ||||||
36 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 34.71 | ||||||
37 | Erica Krantz | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.04 | ||||||
38 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 35.22 | ||||||
39 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 35.35 | ||||||
40 | Jun Klöckner | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.43 | ||||||
41 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 35.50 | ||||||
42 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 36.17 | ||||||
43 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 36.27 | ||||||
44 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 36.43 | ||||||
45 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 36.86 | ||||||
46 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 37.28 | ||||||
47 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.33 | ||||||
48 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 37.46 | ||||||
49 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 38.04 | ||||||
50 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.59 | ||||||
51 | Noelle Johansson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 40.05 | ||||||
52 | Julia Aspegren | 2000 | Föreningen Österlen Sim | 42.05 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:04 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:19 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 26.40 | ||||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.44 | ||||||
3 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 28.58 | ||||||
4 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 28.68 | ||||||
5 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborg Sim | 29.90 | ||||||
6 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | Rønne Svømme Klub | 29.92 | ||||||
7 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 30.89 | ||||||
8 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.97 | ||||||
9 | Asterix Brüggemann | 2001 | Trelleborg Sim | 31.17 | ||||||
10 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 31.32 | ||||||
11 | Frederik Priess Hansen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 31.33 | ||||||
12 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 31.43 | ||||||
13 | Daniel Laursen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 31.53 | ||||||
14 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 31.70 | ||||||
15 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 32.03 | ||||||
16 | Tage Tykesson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 32.57 | ||||||
17 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 32.76 | ||||||
18 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 34.31 | ||||||
19 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.38 | ||||||
20 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 34.60 | ||||||
21 | Måns Wiking | 2001 | Simklubben Lödde | 35.56 | ||||||
22 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.57 | ||||||
23 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 35.89 | ||||||
24 | Klaus Mortensen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 38.17 | ||||||
25 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 40.75 | ||||||
26 | Sebastian Påhlsson | 2001 | Simklubben Lödde | 42.43 | ||||||
27 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 42.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:19 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:04 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 30.00 | ||||||
2 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 30.83 | ||||||
3 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.99 | ||||||
4 | Therese Svensson | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 31.54 | ||||||
5 | Josefine B Pedersen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 31.87 | ||||||
6 | Mille Rask Sander | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 31.89 | ||||||
7 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 32.16 | ||||||
7 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 32.16 | ||||||
9 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 32.49 | ||||||
10 | Rikke Knudsen | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 32.55 | ||||||
11 | Johanna Holmberg | 1993 | Simklubben Lödde | 32.95 | ||||||
11 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 32.95 | ||||||
13 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 33.20 | ||||||
14 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.32 | ||||||
15 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 33.53 | ||||||
16 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 33.83 | ||||||
17 | Rebecca Börjesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 34.41 | ||||||
18 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.59 | ||||||
19 | Julia Ström | 1997 | Trelleborg Sim | 35.16 | ||||||
20 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 35.65 | ||||||
21 | Karen Mørch | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 35.68 | ||||||
22 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 35.69 | ||||||
23 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 35.89 | ||||||
24 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | TVS Tårnborg IF | 35.99 | ||||||
25 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 36.54 | ||||||
26 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 37.48 | ||||||
27 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 37.53 | ||||||
28 | Ida Frandsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | 39.71 | ||||||
- | Sandra Metzsch | 1999 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:04 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:14 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 26.28 | ||||||
2 | Hampus Olsson | 1991 | Ystads Simsällskap | 27.65 | ||||||
3 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 28.02 | ||||||
4 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 28.31 | ||||||
5 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 30.07 | ||||||
6 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 30.14 | ||||||
7 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.44 | ||||||
7 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 31.44 | ||||||
9 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.63 | ||||||
10 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.04 | ||||||
11 | August Terp Larsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 32.43 | ||||||
12 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 32.56 | ||||||
13 | Oliver Steen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 33.40 | ||||||
14 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.44 | ||||||
15 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 34.58 | ||||||
16 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 35.11 | ||||||
17 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 35.21 | ||||||
18 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 35.43 | ||||||
19 | Andreas Norup | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 36.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:14 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:06 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 29.46 | ||||||
2 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 30.95 | ||||||
3 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 33.02 | ||||||
4 | Ester Eilertsson | 2003 | Trelleborg Sim | 33.21 | ||||||
5 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 33.25 | ||||||
6 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.48 | ||||||
7 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 33.76 | ||||||
8 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.10 | ||||||
9 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 34.49 | ||||||
10 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.54 | ||||||
11 | Emma Feltberger | 2003 | Trelleborg Sim | 35.05 | ||||||
12 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 35.12 | ||||||
13 | Olivia Skog | 2002 | Simklubben Lödde | 35.13 | ||||||
14 | Josephine Ahlm | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 35.35 | ||||||
15 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 35.58 | ||||||
16 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.81 | ||||||
17 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 36.48 | ||||||
18 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 36.66 | ||||||
19 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.07 | ||||||
20 | Wilma Sjölin | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.15 | ||||||
21 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 37.39 | ||||||
22 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 37.48 | ||||||
22 | Sabrina Eriksen | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 37.48 | ||||||
24 | Julia Valanzuolo | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.78 | ||||||
25 | Lisa Rydberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 38.12 | ||||||
25 | Mette T. Jörgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 38.12 | ||||||
27 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.48 | ||||||
28 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 38.68 | ||||||
29 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.71 | ||||||
29 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.71 | ||||||
31 | Thea Friis Skifte | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 39.33 | ||||||
32 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.42 | ||||||
33 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.74 | ||||||
33 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 39.74 | ||||||
35 | Lisa Vetterlein | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 40.25 | ||||||
36 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.76 | ||||||
37 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.86 | ||||||
38 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | TVS Tårnborg IF | 41.06 | ||||||
39 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 41.07 | ||||||
40 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 41.42 | ||||||
41 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 42.17 | ||||||
41 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.17 | ||||||
43 | Hilma Mårtensson | 2003 | Ystads Simsällskap | 43.04 | ||||||
43 | Moa Nilsson | 2003 | Kristianstads SLS | 43.04 | ||||||
45 | Alva Bensby | 2003 | Simklubben Lödde | 43.89 | ||||||
46 | Signe Westerlund | 2002 | Kristianstads SLS | 44.18 | ||||||
47 | Milla Andersson | 2003 | Simklubben Lödde | 45.42 | ||||||
48 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.96 | ||||||
48 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 46.96 | ||||||
50 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 48.61 | ||||||
51 | Klara Schrewelius | 2002 | Kristianstads SLS | 51.93 | ||||||
52 | Ella Fridsell | 2003 | Kristianstads SLS | 52.89 | ||||||
53 | Ida Marie Morgen Åby | 2003 | TVS Tårnborg IF | 59.73 | ||||||
- | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 52.20 | EXTRA | |||||
- | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 47.37 | EXTRA | |||||
- | Celina Månsson | 2004 | Kristianstads SLS | 54.29 | EXTRA | |||||
- | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 50.24 | EXTRA | |||||
- | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 48.84 | EXTRA | |||||
- | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 53.34 | EXTRA | |||||
- | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 48.24 | EXTRA | |||||
- | Katrine Langholm Jensen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 45.89 | EXTRA | |||||
- | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 43.78 | EXTRA | |||||
- | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 38.71 | EXTRA | |||||
- | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.41 | EXTRA | |||||
- | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:06 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:01 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 30.20 | ||||||
2 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 32.45 | ||||||
3 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 32.71 | ||||||
4 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 32.76 | ||||||
5 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 33.38 | ||||||
6 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.39 | ||||||
7 | Oscar Thinghøjen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 34.54 | ||||||
8 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 35.11 | ||||||
9 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 35.19 | ||||||
10 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.70 | ||||||
10 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.70 | ||||||
12 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.13 | ||||||
13 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 37.16 | ||||||
14 | Linus Hiltonsson | 2002 | Trelleborg Sim | 37.18 | ||||||
15 | Isak Strömsten | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 37.42 | ||||||
16 | Thor B. Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 37.65 | ||||||
17 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.70 | ||||||
18 | Marius Larsen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 38.08 | ||||||
19 | Viktor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 38.58 | ||||||
20 | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.60 | ||||||
21 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 38.72 | ||||||
22 | Evik Gravesen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 38.79 | ||||||
23 | Jonatan Holmquist | 2003 | Trelleborg Sim | 38.95 | ||||||
24 | Filip Cederholm | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.36 | ||||||
25 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.14 | ||||||
26 | Esben Metzsch | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.27 | ||||||
27 | Hampus Kinn | 2002 | Höganäs Simsällskap | 40.45 | ||||||
28 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 41.25 | ||||||
29 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | TVS Tårnborg IF | 41.72 | ||||||
30 | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | 42.08 | ||||||
30 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 42.08 | ||||||
32 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.06 | ||||||
33 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 43.56 | ||||||
34 | Emil Jensen | 2003 | Kristianstads SLS | 46.14 | ||||||
- | Liam Dzambas | 2004 | Kristianstads SLS | 39.60 | EXTRA | |||||
- | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.78 | EXTRA | |||||
- | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:01 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:06 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 30.50 | ||||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 30.59 | ||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 32.27 | ||||||
4 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 32.58 | ||||||
5 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.74 | ||||||
6 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 33.35 | ||||||
7 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 33.61 | ||||||
8 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 34.44 | ||||||
9 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 34.50 | ||||||
10 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 34.59 | ||||||
11 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Lödde | 34.80 | ||||||
12 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 35.52 | ||||||
13 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.65 | ||||||
14 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 35.95 | ||||||
15 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 36.09 | ||||||
16 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 36.28 | ||||||
17 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 36.56 | ||||||
18 | Julia Forell | 2000 | Simklubben Lödde | 36.59 | ||||||
19 | Mia Søgaard | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 36.78 | ||||||
20 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 36.89 | ||||||
21 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.03 | ||||||
22 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.13 | ||||||
23 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 37.41 | ||||||
24 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.55 | ||||||
25 | Matilda Johansdotter | 2000 | Simklubben Lödde | 38.23 | ||||||
26 | Ida Koefoed | 2001 | TVS Tårnborg IF | 38.37 | ||||||
27 | Frida Eilertsson | 2000 | Trelleborg Sim | 39.09 | ||||||
28 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 39.19 | ||||||
29 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 39.85 | ||||||
30 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 40.69 | ||||||
31 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 40.87 | ||||||
32 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 41.07 | ||||||
33 | Jun Klöckner | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 41.78 | ||||||
34 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 42.74 | ||||||
35 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 42.83 | ||||||
36 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 43.08 | ||||||
37 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 45.02 | ||||||
38 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 45.35 | ||||||
39 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 48.08 | ||||||
40 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 49.32 | ||||||
41 | Noelle Johansson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 50.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:06 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:07 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 28.76 | ||||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 28.88 | ||||||
3 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 30.76 | ||||||
4 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.94 | ||||||
5 | Sebastian Påhlsson | 2001 | Simklubben Lödde | 34.23 | ||||||
6 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 34.32 | ||||||
7 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.01 | ||||||
8 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 35.40 | ||||||
9 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborg Sim | 35.50 | ||||||
10 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 35.73 | ||||||
11 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | Rønne Svømme Klub | 36.48 | ||||||
12 | Asterix Brüggemann | 2001 | Trelleborg Sim | 37.22 | ||||||
13 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.59 | ||||||
14 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 37.83 | ||||||
15 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 39.81 | ||||||
16 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 40.20 | ||||||
17 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 41.24 | ||||||
18 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 44.48 | ||||||
19 | Klaus Mortensen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 50.52 | ||||||
20 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 55.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:07 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:10 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Per´s Maskinbod |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.39 | ||||||
2 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 34.96 | ||||||
3 | Josefine B Pedersen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 35.29 | ||||||
4 | Therese Svensson | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 36.30 | ||||||
5 | Mille Rask Sander | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 37.05 | ||||||
6 | Rikke Knudsen | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 37.11 | ||||||
7 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 37.32 | ||||||
8 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 37.61 | ||||||
9 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 37.94 | ||||||
10 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 38.03 | ||||||
11 | Helena Marmetschke | 1997 | Swömmeklubben Mk 31 | 38.54 | ||||||
12 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 38.84 | ||||||
13 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 38.94 | ||||||
14 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 39.07 | ||||||
15 | Karen Mørch | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 39.82 | ||||||
16 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 40.43 | ||||||
17 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 40.85 | ||||||
18 | Rebecca Börjesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 41.58 | ||||||
19 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 42.27 | ||||||
20 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 42.75 | ||||||
21 | Sandra Metzsch | 1999 | Simklubben Poseidon | 48.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:10 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:10 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 31.13 | ||||||
2 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 31.48 | ||||||
3 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 35.00 | ||||||
4 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 35.63 | ||||||
5 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 36.39 | ||||||
6 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 36.62 | ||||||
7 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 36.90 | ||||||
8 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 37.22 | ||||||
9 | Andreas Norup | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 38.31 | ||||||
10 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 38.34 | ||||||
11 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 38.35 | ||||||
12 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 38.60 | ||||||
13 | August Terp Larsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 40.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 20:10 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 12:59 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Orebackens camping |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:02.46 | 2:12.00 | |||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:03.95 | 2:13.07 | |||||
3 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.50 | 2:16.78 | |||||
4 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:07.22 | 2:17.57 | |||||
5 | Rikke Knudsen | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 2:21.06 | ||||||
6 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.54 | 2:21.40 | |||||
7 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.95 | 2:21.84 | |||||
8 | Josefine B Pedersen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:09.97 | 2:22.33 | |||||
9 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:08.53 | 2:23.25 | |||||
10 | Johanna Berthelsen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:09.45 | 2:24.13 | |||||
11 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.38 | 2:24.43 | |||||
12 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 1:10.41 | 2:25.45 | |||||
13 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.58 | 2:25.59 | |||||
14 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:09.99 | 2:26.09 | |||||
15 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.31 | 2:26.39 | |||||
16 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:09.33 | 2:26.57 | |||||
17 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 1:11.28 | 2:26.87 | |||||
18 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:10.75 | 2:27.49 | |||||
19 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.15 | 2:27.90 | |||||
20 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 1:10.70 | 2:28.24 | |||||
21 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:12.56 | 2:28.48 | |||||
22 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.75 | 2:28.71 | |||||
23 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:12.35 | 2:30.09 | |||||
24 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 1:10.61 | 2:30.51 | |||||
25 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:12.94 | 2:30.95 | |||||
26 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:11.89 | 2:31.22 | |||||
27 | Karin Sandin | 1995 | Höganäs Simsällskap | 1:13.08 | 2:32.08 | |||||
28 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:14.06 | 2:33.26 | |||||
28 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:14.59 | 2:33.26 | |||||
30 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 1:12.81 | 2:33.43 | |||||
31 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:13.01 | 2:33.52 | |||||
32 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 2:33.79 | ||||||
33 | Rebecca Börjesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:14.75 | 2:33.96 | |||||
34 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.90 | 2:34.09 | |||||
35 | Mia Søgaard | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:14.87 | 2:34.72 | |||||
36 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:14.27 | 2:34.91 | |||||
37 | Karen Mørch | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:13.47 | 2:35.94 | |||||
38 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:15.50 | 2:36.37 | |||||
39 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 2:36.49 | ||||||
40 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:15.12 | 2:36.64 | |||||
41 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:16.26 | 2:37.29 | |||||
42 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:14.02 | 2:38.36 | |||||
43 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.49 | 2:38.93 | |||||
44 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.72 | 2:39.85 | |||||
45 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:16.42 | 2:40.31 | |||||
46 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:18.64 | 2:40.38 | |||||
47 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:16.77 | 2:40.80 | |||||
48 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:18.78 | 2:41.17 | |||||
49 | Frida Toudal | 2001 | Rønne Svømme Klub | 1:16.14 | 2:41.39 | |||||
50 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 2:43.00 | ||||||
51 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:20.63 | 2:45.26 | |||||
52 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 2:45.41 | 2:45.41 | |||||
53 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 1:19.60 | 2:46.29 | |||||
54 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:19.63 | 2:46.73 | |||||
55 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.78 | 2:46.86 | |||||
56 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:19.11 | 2:47.40 | |||||
57 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 1:21.19 | 2:47.58 | |||||
58 | Alva Nilsson | 2001 | Trelleborg Sim | 1:19.77 | 2:48.26 | |||||
59 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:22.73 | 2:48.49 | |||||
60 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:22.70 | 2:48.66 | |||||
61 | Erica Krantz | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:21.87 | 2:49.38 | |||||
62 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 1:21.92 | 2:50.25 | |||||
63 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:22.11 | 2:50.85 | |||||
64 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 1:22.48 | 2:52.05 | |||||
65 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 1:25.26 | 2:52.22 | |||||
66 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 54.71 | 2:52.41 | |||||
67 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:22.96 | 2:53.66 | |||||
68 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 1:25.76 | 2:53.88 | |||||
69 | Ida Frandsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | 1:22.10 | 2:53.94 | |||||
70 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 1:23.02 | 2:53.98 | |||||
71 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:23.63 | 2:54.75 | |||||
72 | Josephine Ahlm | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 2:55.50 | 2:55.50 | |||||
73 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 2:55.60 | ||||||
74 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 2:56.56 | 2:56.56 | |||||
75 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 1:25.37 | 2:57.41 | |||||
76 | Thea Friis Skifte | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:26.15 | 2:59.31 | |||||
77 | Evelina Håkansson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:25.52 | 3:00.11 | |||||
78 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:26.29 | 3:00.45 | |||||
79 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.74 | 3:02.81 | |||||
80 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:27.30 | 3:03.18 | |||||
81 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:26.25 | 3:03.30 | |||||
82 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 3:03.80 | ||||||
83 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:30.78 | 3:04.71 | |||||
84 | Sabrina Eriksen | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:27.93 | 3:05.98 | |||||
85 | Embla Hajdari | 2002 | Simklubben Ran | 15.50 | 3:07.19 | |||||
86 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:30.13 | 3:08.32 | |||||
87 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:31.97 | 3:11.42 | |||||
88 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 1:34.43 | 3:11.73 | |||||
89 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 3:23.90 | ||||||
90 | Mette T. Jörgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 3:34.26 | ||||||
91 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:48.16 | 3:40.55 | |||||
92 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:49.31 | 3:54.66 | |||||
93 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:56.24 | 3:55.94 | |||||
- | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:59 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Baja Maja |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Kindberg | 1993 | Simklubben Ran | 59.02 | 2:00.12 | |||||
2 | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | 57.05 | 2:00.20 | |||||
3 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 1:00.58 | 2:06.11 | |||||
4 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:00.60 | 2:06.30 | |||||
5 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:00.90 | 2:06.93 | |||||
6 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 1:03.20 | 2:09.44 | |||||
7 | Lenny Persson | 1977 | Simklubben Ran | 1:02.37 | 2:10.52 | |||||
8 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:03.51 | 2:12.16 | |||||
9 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.07 | 2:13.91 | |||||
10 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:03.58 | 2:14.11 | |||||
11 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 2:15.04 | ||||||
12 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.25 | 2:15.89 | |||||
13 | Adam Åkesson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:05.39 | 2:17.34 | |||||
14 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:07.40 | 2:17.49 | |||||
15 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 2:17.86 | 2:17.82 | |||||
16 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 1:07.96 | 2:19.19 | |||||
17 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:06.33 | 2:19.37 | |||||
18 | Sebastian Olsson Hansson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:07.04 | 2:20.50 | |||||
19 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:08.66 | 2:20.96 | |||||
20 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 1:06.83 | 2:20.97 | |||||
21 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:07.85 | 2:21.19 | |||||
22 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 1:07.29 | 2:21.86 | |||||
23 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.77 | 2:22.10 | |||||
24 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborg Sim | 1:09.08 | 2:22.88 | |||||
25 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:08.06 | 2:23.14 | |||||
26 | Alexander Mogensen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 1:10.05 | 2:24.41 | |||||
27 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 1:11.06 | 2:26.63 | |||||
28 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 1:09.64 | 2:26.80 | |||||
29 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 1:11.18 | 2:26.95 | |||||
30 | Oliver Steen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 1:10.84 | 2:26.96 | |||||
31 | August Terp Larsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:07.80 | 2:27.72 | |||||
32 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:12.53 | 2:30.63 | |||||
33 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | Rønne Svømme Klub | 1:13.50 | 2:31.13 | |||||
34 | Andreas Norup | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:11.15 | 2:31.37 | |||||
35 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:13.45 | 2:32.18 | |||||
36 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:14.34 | 2:32.51 | |||||
37 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 2:36.61 | 2:36.61 | |||||
38 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:15.81 | 2:39.47 | |||||
39 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:17.23 | 2:39.82 | |||||
40 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 1:16.61 | 2:40.05 | |||||
41 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:16.92 | 2:41.13 | |||||
42 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:21.62 | 2:48.57 | |||||
43 | Marcus Olsson | 2001 | Trelleborg Sim | 1:24.05 | 2:51.46 | |||||
44 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:23.84 | 2:53.32 | |||||
45 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:23.74 | 2:53.71 | |||||
46 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:24.27 | 2:53.73 | |||||
47 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 1:21.52 | 2:54.13 | |||||
48 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:26.46 | 2:54.61 | |||||
49 | Isak Strömsten | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:24.93 | 2:56.35 | |||||
50 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 3:01.03 | ||||||
51 | Linus Hiltonsson | 2002 | Trelleborg Sim | 1:27.22 | 3:01.59 | |||||
52 | Evik Gravesen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:29.89 | 3:03.29 | |||||
53 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:25.63 | 3:04.07 | |||||
54 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.05 | 3:07.60 | |||||
55 | Viktor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:31.95 | 3:11.60 | |||||
56 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.36 | 3:13.19 | |||||
57 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.62 | 3:13.75 | |||||
58 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 3:14.11 | 3:14.11 | |||||
59 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 1:35.31 | 3:16.37 | |||||
60 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 1:35.90 | 3:18.13 | |||||
61 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:35.11 | 3:18.60 | |||||
62 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:35.12 | 3:19.18 | |||||
63 | Frederik Priess Hansen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:31.11 | 3:19.53 | |||||
64 | Hampus Kinn | 2002 | Höganäs Simsällskap | 3:23.35 | 3:23.35 | |||||
65 | Liam Dzambas | 2004 | Kristianstads SLS | 1:37.44 | 3:24.50 | |||||
66 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 1:40.50 | 3:28.62 | |||||
67 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 1:36.76 | 3:33.93 | |||||
68 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | TVS Tårnborg IF | 1:43.10 | 3:35.07 | |||||
- | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Baja Maja |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.50 | ||||||
2 | Sofie Høvring | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 42.10 | ||||||
3 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.30 | ||||||
4 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 43.58 | ||||||
5 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 44.61 | ||||||
6 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 45.15 | ||||||
7 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 46.22 | ||||||
8 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 46.52 | ||||||
9 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 46.74 | ||||||
10 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 47.14 | ||||||
11 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.30 | ||||||
12 | Sabina Nilbecker | 2004 | Simklubben Poseidon | 48.27 | ||||||
13 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 48.85 | ||||||
14 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.81 | ||||||
14 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 49.81 | ||||||
16 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.90 | ||||||
17 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 50.00 | ||||||
18 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 50.10 | ||||||
19 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 50.43 | ||||||
20 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 50.76 | ||||||
21 | Mya Carlsson | 2004 | Osby Simsällskap | 51.45 | ||||||
22 | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 51.47 | ||||||
23 | Kaya Serena | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.12 | ||||||
24 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 52.49 | ||||||
25 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 52.53 | ||||||
26 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 52.74 | ||||||
27 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 53.25 | ||||||
28 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 53.39 | ||||||
29 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 53.42 | ||||||
30 | Wilma Cardell | 2004 | Ystads Simsällskap | 53.82 | ||||||
31 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 54.44 | ||||||
32 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 54.88 | ||||||
33 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 54.96 | ||||||
34 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 55.15 | ||||||
35 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 55.17 | ||||||
36 | Lovisa Håkansson | 2005 | Osby Simsällskap | 55.45 | ||||||
37 | Elin Strömsten | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 55.61 | ||||||
38 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 57.12 | ||||||
39 | Alma Quant | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 57.39 | ||||||
40 | Celina Månsson | 2004 | Kristianstads SLS | 58.25 | ||||||
41 | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 58.40 | ||||||
42 | Linnea Stålnacke | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 1:04.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Björnes kiosk & video |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.24 | ||||||
2 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.28 | ||||||
3 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 44.50 | ||||||
4 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 45.79 | ||||||
5 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 47.97 | ||||||
6 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 49.45 | ||||||
7 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 49.46 | ||||||
8 | Liam Dzambas | 2004 | Kristianstads SLS | 49.62 | ||||||
9 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 50.33 | ||||||
10 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 51.19 | ||||||
11 | Oscar Bevréus | 2006 | S71 | 52.37 | ||||||
12 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 52.83 | ||||||
13 | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | 54.36 | ||||||
14 | Vincent Lindkvist | 2004 | Osby Simsällskap | 57.43 | ||||||
15 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 1:04.53 | ||||||
- | Vincent Nyberg | 2006 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 29, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:36.11 | ||||||
2 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:36.18 | ||||||
3 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 1:38.01 | ||||||
4 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.79 | ||||||
5 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:40.26 | ||||||
6 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:41.63 | ||||||
7 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.10 | ||||||
8 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 1:42.55 | ||||||
9 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:43.08 | ||||||
10 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:43.45 | ||||||
11 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:44.15 | ||||||
12 | Sofia Drevskich | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:44.63 | ||||||
13 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:45.33 | ||||||
14 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:48.29 | ||||||
15 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:48.56 | ||||||
16 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.85 | ||||||
17 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:51.17 | ||||||
18 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:51.20 | ||||||
19 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:51.96 | ||||||
20 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:52.28 | ||||||
21 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:52.29 | ||||||
22 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:52.64 | ||||||
23 | Lisa Vetterlein | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:53.32 | ||||||
24 | Julia Valanzuolo | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:53.85 | ||||||
25 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:54.22 | ||||||
26 | Elsa Walter | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:55.39 | ||||||
27 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:55.54 | ||||||
28 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:55.87 | ||||||
29 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.07 | ||||||
30 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.18 | ||||||
31 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:57.41 | ||||||
32 | Moa Nilsson | 2003 | Kristianstads SLS | 2:02.63 | ||||||
33 | Hilma Mårtensson | 2003 | Ystads Simsällskap | 2:03.78 | ||||||
34 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:04.83 | ||||||
35 | Lisa Rydberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 2:07.00 | ||||||
36 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 2:08.47 | ||||||
- | Ida Marie Morgen Åby | 2003 | TVS Tårnborg IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:02 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:22 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 30, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 1:33.08 | ||||||
2 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.31 | ||||||
3 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.91 | ||||||
4 | Jonatan Holmquist | 2003 | Trelleborg Sim | 1:42.83 | ||||||
5 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.50 | ||||||
6 | Oscar Thinghøjen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:43.60 | ||||||
7 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:45.23 | ||||||
8 | Marius Larsen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:45.62 | ||||||
9 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.66 | ||||||
10 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:46.16 | ||||||
11 | Filip Cederholm | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:46.63 | ||||||
12 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:51.37 | ||||||
13 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:58.96 | ||||||
14 | Emil Jensen | 2003 | Kristianstads SLS | 2:00.22 | ||||||
15 | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 2:00.64 | ||||||
16 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 2:00.84 | ||||||
17 | Måns Nelson | 2003 | Ystads Simsällskap | 2:01.34 | ||||||
18 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.71 | ||||||
19 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:04.45 | ||||||
20 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 2:06.39 | ||||||
21 | Linus Olsson Hansson | 2003 | Ystads Simsällskap | 2:06.65 | ||||||
- | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:22 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:11.61 | ||||||
2 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 1:13.18 | ||||||
3 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:14.62 | ||||||
4 | Josefine B Pedersen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:14.81 | ||||||
5 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:14.85 | ||||||
6 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.37 | ||||||
7 | Mille Rask Sander | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:17.65 | ||||||
8 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.95 | ||||||
9 | Therese Svensson | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 1:19.30 | ||||||
10 | Helena Marmetschke | 1997 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:20.00 | ||||||
11 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:20.85 | ||||||
12 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 1:22.22 | ||||||
13 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 1:22.89 | ||||||
14 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:24.89 | ||||||
15 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:26.61 | ||||||
16 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:32.05 | ||||||
17 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:32.70 | ||||||
18 | Sandra Metzsch | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:38.45 | ||||||
19 | Loella Hansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:43.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 32, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Sjöbo Optik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 1:04.27 | ||||||
2 | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | 1:05.15 | ||||||
3 | Marcus Kindberg | 1993 | Simklubben Ran | 1:06.50 | ||||||
4 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:08.91 | ||||||
5 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 1:09.33 | ||||||
6 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 1:09.35 | ||||||
7 | Lenny Persson | 1977 | Simklubben Ran | 1:11.15 | ||||||
8 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:11.29 | ||||||
9 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 1:16.58 | ||||||
10 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 1:16.84 | ||||||
11 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.09 | ||||||
12 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 1:17.10 | ||||||
13 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 1:19.74 | ||||||
14 | Alexander Mogensen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 1:20.56 | ||||||
15 | Andreas Norup | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:21.25 | ||||||
16 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 1:22.33 | ||||||
17 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:23.58 | ||||||
18 | August Terp Larsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:24.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 12:13 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 33, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Äventyrscampen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Berthelsen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:21.12 | ||||||
2 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:28.45 | ||||||
3 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 1:29.99 | ||||||
4 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:31.73 | ||||||
5 | Tove Sjunnesson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:35.76 | ||||||
6 | Maria Louise Ryle | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:38.04 | ||||||
7 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:39.00 | ||||||
8 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:41.02 | ||||||
9 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:41.62 | ||||||
10 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:41.94 | ||||||
11 | Heidi Gingsjö | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:43.14 | ||||||
12 | Sofie Voss Thorsen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:44.14 | ||||||
13 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:49.44 | ||||||
14 | Noelle Johansson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:52.07 | ||||||
15 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:52.08 | ||||||
16 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 1:52.69 | ||||||
17 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:57.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:13 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 34, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:18.74 | ||||||
2 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborg Sim | 1:20.15 | ||||||
3 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:24.75 | ||||||
4 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 1:31.68 | ||||||
5 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:31.84 | ||||||
6 | Tage Tykesson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:33.15 | ||||||
7 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 1:35.27 | ||||||
8 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:40.31 | ||||||
9 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:42.04 | ||||||
10 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:45.75 | ||||||
11 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 1:47.03 | ||||||
12 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:47.58 | ||||||
13 | Jesper Ingelström | 2000 | Ystads Simsällskap | 2:01.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Tofta Trädgård |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 1:04.52 | ||||||
2 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:06.17 | ||||||
3 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.51 | ||||||
4 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 1:08.07 | ||||||
5 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 1:08.11 | ||||||
6 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.38 | ||||||
7 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:08.69 | ||||||
8 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:08.71 | ||||||
9 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:08.80 | ||||||
10 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:09.07 | ||||||
11 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:09.69 | ||||||
12 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:10.55 | ||||||
13 | Mia Søgaard | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:12.39 | ||||||
14 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 1:12.63 | ||||||
15 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 1:13.42 | ||||||
16 | Frida Toudal | 2001 | Rønne Svømme Klub | 1:13.59 | ||||||
17 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.66 | ||||||
18 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:14.07 | ||||||
19 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:14.87 | ||||||
20 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 1:15.43 | ||||||
21 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:15.91 | ||||||
22 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:16.03 | ||||||
23 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:16.22 | ||||||
24 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:16.41 | ||||||
25 | Alva Nilsson | 2001 | Trelleborg Sim | 1:16.77 | ||||||
26 | Erica Krantz | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:17.91 | ||||||
27 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.89 | ||||||
28 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:19.28 | ||||||
29 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:19.51 | ||||||
30 | Sara Edman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:19.94 | ||||||
31 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:20.27 | ||||||
32 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 1:21.05 | ||||||
33 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:21.09 | ||||||
34 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 1:21.76 | ||||||
35 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:25.18 | ||||||
36 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:26.87 | ||||||
37 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 1:28.62 | ||||||
38 | Filippa Fredbo | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:29.20 | ||||||
- | Pauline Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 36, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 1:04.95 | ||||||
2 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:05.62 | ||||||
3 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:08.71 | ||||||
4 | Asterix Brüggemann | 2001 | Trelleborg Sim | 1:11.78 | ||||||
5 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 1:11.84 | ||||||
6 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:12.23 | ||||||
7 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:17.57 | ||||||
8 | Marcus Olsson | 2001 | Trelleborg Sim | 1:17.74 | ||||||
9 | Daniel Laursen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 1:23.19 | ||||||
10 | Klaus Mortensen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 1:30.29 | ||||||
11 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:31.06 | ||||||
12 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 1:32.22 | ||||||
13 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 1:34.25 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 12:59 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 37, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:18.26 | ||||||
2 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:21.88 | ||||||
3 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:24.49 | ||||||
4 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:26.99 | ||||||
5 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:27.27 | ||||||
6 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:29.48 | ||||||
7 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:30.73 | ||||||
8 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 1:30.85 | ||||||
9 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 1:35.45 | ||||||
10 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:38.00 | ||||||
11 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:41.93 | ||||||
12 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 1:42.08 | ||||||
13 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:42.86 | ||||||
14 | Wilma Sjölin | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:47.56 | ||||||
15 | Malin Larsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:56.49 | ||||||
- | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:59 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 38, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:34.35 | ||||||
2 | Isak Strömsten | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:35.82 | ||||||
3 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:38.40 | ||||||
- | Esben Metzsch | 2002 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 39, 400m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Thuleslund |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:11.01 | 2:32.28 | 5:20.03 | 5:20.03 | |||
2 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:16.01 | 2:40.26 | 4:22.76 | 5:36.04 | |||
3 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:15.50 | 2:46.98 | 5:44.11 | 5:44.11 | |||
4 | Mille Rask Sander | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:15.52 | 2:45.17 | 4:35.62 | 5:53.27 | |||
5 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 6:17.42 | ||||||
6 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:41.46 | 3:33.01 | 5:32.44 | 7:04.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 40, 400m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Kindberg | 1993 | Simklubben Ran | 1:05.05 | 2:22.40 | 3:49.78 | 4:55.58 | |||
2 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 1:09.55 | 2:35.44 | 4:00.95 | 5:07.89 | |||
3 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:07.33 | 2:30.40 | 4:03.94 | 5:16.26 | |||
4 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 5:38.21 | ||||||
5 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 1:22.26 | 2:54.19 | 4:41.26 | 6:03.83 | |||
6 | Peter Forsberg | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:17.28 | 2:51.63 | 4:21.87 | 6:07.90 | |||
7 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 1:37.05 | 3:27.47 | 5:26.65 | 6:54.81 | |||
8 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:38.91 | 3:22.66 | 6:56.42 | ||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 41, 100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Husargården |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:16.94 | ||||||
2 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 1:20.55 | ||||||
3 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.80 | ||||||
4 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 1:22.51 | ||||||
5 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.14 | ||||||
6 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.17 | ||||||
7 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 1:27.12 | ||||||
8 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:27.56 | ||||||
9 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:29.66 | ||||||
10 | Tindra D´aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 1:29.70 | ||||||
11 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:30.77 | ||||||
12 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.49 | ||||||
13 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 1:31.61 | ||||||
14 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:31.62 | ||||||
15 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 1:32.19 | ||||||
16 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.62 | ||||||
17 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 1:34.16 | ||||||
18 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.09 | ||||||
19 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 1:40.91 | ||||||
20 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:40.92 | ||||||
21 | Kaya Serena | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.42 | ||||||
22 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 1:43.56 | ||||||
23 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:43.82 | ||||||
24 | Wilma Cardell | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:46.17 | ||||||
25 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 1:46.66 | ||||||
26 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.35 | ||||||
27 | Mya Carlsson | 2004 | Osby Simsällskap | 1:48.39 | ||||||
28 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 1:48.65 | ||||||
29 | Lovisa Håkansson | 2005 | Osby Simsällskap | 1:49.85 | ||||||
30 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.90 | ||||||
31 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 1:51.28 | ||||||
32 | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 1:51.42 | ||||||
33 | Elin Strömsten | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 1:54.35 | ||||||
34 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:54.68 | ||||||
34 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 1:54.68 | ||||||
36 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 1:55.58 | ||||||
37 | Celina Månsson | 2004 | Kristianstads SLS | 1:55.64 | ||||||
38 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 1:58.00 | ||||||
39 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 1:58.16 | ||||||
40 | Linnea Stålnacke | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 2:00.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 42, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:18.20 | ||||||
2 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 1:24.76 | ||||||
3 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:28.39 | ||||||
4 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 1:28.48 | ||||||
5 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 1:33.10 | ||||||
6 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 1:36.15 | ||||||
7 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 1:39.53 | ||||||
8 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.52 | ||||||
9 | Oscar Bevréus | 2006 | S71 | 1:42.58 | ||||||
10 | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | 1:44.03 | ||||||
11 | Vincent Nyberg | 2006 | Värnamo Simsällskap | 1:46.82 | ||||||
12 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 1:48.16 | ||||||
13 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 1:54.12 | ||||||
14 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 1:57.91 | ||||||
- | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
- | Vincent Lindkvist | 2004 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 43, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefine B Pedersen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:16.16 | ||||||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.90 | ||||||
3 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:21.83 | ||||||
4 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.93 | ||||||
5 | Dinah Jönsson | 1998 | Simklubben Sydsim | 1:23.22 | ||||||
6 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:26.37 | ||||||
7 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 1:26.58 | ||||||
8 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:28.68 | ||||||
9 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | TVS Tårnborg IF | 1:34.25 | ||||||
10 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:36.00 | ||||||
11 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 1:38.23 | ||||||
12 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:38.35 | ||||||
13 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:41.62 | ||||||
14 | Ida Frandsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | 1:45.40 | ||||||
15 | Loella Hansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:50.37 | ||||||
16 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 2:05.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Lasse Andersson Mur kakel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Luke Postema | 1995 | Simklubben Poseidon | 1:13.01 | ||||||
2 | Max Peterson | 1994 | Trelleborg Sim | 1:13.06 | ||||||
3 | Esben Norup | 1996 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:13.87 | ||||||
4 | Adam Åkesson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:14.55 | ||||||
5 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 1:16.41 | ||||||
6 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 1:16.68 | ||||||
7 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:16.88 | ||||||
8 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:17.98 | ||||||
9 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 1:19.12 | ||||||
10 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.82 | ||||||
11 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:19.93 | ||||||
12 | Peter Forsberg | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:20.32 | ||||||
13 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:20.90 | ||||||
13 | Sigge Ivarsson | 1999 | Simklubben Poseidon | 1:20.90 | ||||||
15 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 1:20.92 | ||||||
16 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:21.11 | ||||||
17 | Andreas Norup | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:21.85 | ||||||
18 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:22.81 | ||||||
19 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:25.72 | ||||||
20 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 1:30.44 | ||||||
21 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 1:36.39 | ||||||
22 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 1:38.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 45, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:02.15 | ||||||
2 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:03.10 | ||||||
3 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.85 | ||||||
4 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.80 | ||||||
5 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:05.24 | ||||||
6 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:05.95 | ||||||
7 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 1:06.28 | ||||||
8 | Johanna Berthelsen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:06.55 | ||||||
9 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.78 | ||||||
10 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 1:07.54 | ||||||
11 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:09.48 | ||||||
12 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:10.27 | ||||||
13 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:11.03 | ||||||
14 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.33 | ||||||
15 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:11.92 | ||||||
16 | Maria Louise Ryle | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:12.16 | ||||||
17 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:12.22 | ||||||
18 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 1:13.51 | ||||||
19 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:14.72 | ||||||
20 | Tove Sjunnesson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:17.16 | ||||||
21 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:17.48 | ||||||
22 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:17.72 | ||||||
23 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:17.78 | ||||||
24 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:18.13 | ||||||
25 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:18.19 | ||||||
26 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 1:18.22 | ||||||
27 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:22.70 | ||||||
28 | Sofie Voss Thorsen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:22.96 | ||||||
29 | Heidi Gingsjö | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:23.77 | ||||||
30 | Victoria Evaldsson | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:28.89 | ||||||
31 | Noelle Johansson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:29.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 46, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Source Foodproduction |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 59.96 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:00.86 | ||||||
3 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Trelleborg Sim | 1:06.26 | ||||||
4 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:06.77 | ||||||
5 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:07.84 | ||||||
6 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:09.81 | ||||||
7 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:10.10 | ||||||
8 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:13.87 | ||||||
9 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:14.83 | ||||||
10 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:16.20 | ||||||
11 | Tage Tykesson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:16.29 | ||||||
12 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 1:18.09 | ||||||
13 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 1:26.16 | ||||||
14 | Frederik Priess Hansen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:28.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 47, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:15.89 | ||||||
2 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.45 | ||||||
3 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:20.91 | ||||||
4 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:20.95 | ||||||
5 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:21.17 | ||||||
6 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 1:21.36 | ||||||
7 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:24.88 | ||||||
8 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 1:29.97 | ||||||
9 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:31.04 | ||||||
10 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:31.30 | ||||||
11 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:32.12 | ||||||
12 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 1:33.21 | ||||||
13 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:33.76 | ||||||
14 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 1:36.17 | ||||||
15 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:36.45 | ||||||
16 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:36.77 | ||||||
17 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:37.30 | ||||||
18 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:37.34 | ||||||
19 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:39.52 | ||||||
20 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:42.86 | ||||||
21 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 1:48.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 48, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 1:10.87 | ||||||
2 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:12.83 | ||||||
3 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:22.56 | ||||||
4 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:22.90 | ||||||
5 | Asterix Brüggemann | 2001 | Trelleborg Sim | 1:23.74 | ||||||
6 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:25.82 | ||||||
7 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 1:26.64 | ||||||
8 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:30.38 | ||||||
9 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 1:32.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 49, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Björnes kiosk & video |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:26.99 | ||||||
2 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:31.32 | ||||||
3 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 1:33.14 | ||||||
4 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:33.41 | ||||||
5 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:34.82 | ||||||
6 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:34.89 | ||||||
7 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 1:35.17 | ||||||
8 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:35.48 | ||||||
9 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 1:38.77 | ||||||
10 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 1:39.15 | ||||||
11 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:40.88 | ||||||
12 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:40.97 | ||||||
13 | Wilma Sjölin | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:44.94 | ||||||
14 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 1:45.17 | ||||||
15 | Thea Friis Skifte | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:46.38 | ||||||
16 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:46.91 | ||||||
17 | Linnéa Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:47.55 | ||||||
18 | Mimmi Cassé | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:47.77 | ||||||
19 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:49.85 | ||||||
20 | Embla Hajdari | 2002 | Simklubben Ran | 1:51.35 | ||||||
21 | Josephine Ahlm | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:51.61 | ||||||
22 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 1:53.81 | ||||||
23 | Malin Larsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:53.98 | ||||||
24 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:54.45 | ||||||
25 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | TVS Tårnborg IF | 1:55.38 | ||||||
26 | Sabrina Eriksen | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:58.04 | ||||||
27 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:59.70 | ||||||
28 | Signe Westerlund | 2002 | Kristianstads SLS | 2:01.53 | ||||||
29 | Klara Schrewelius | 2002 | Kristianstads SLS | 2:11.74 | ||||||
30 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 2:23.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 50, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:35.79 | ||||||
2 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 1:36.25 | ||||||
3 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 1:36.49 | ||||||
4 | Philip Primetta | 2002 | Trelleborg Sim | 1:37.04 | ||||||
5 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:44.10 | ||||||
6 | Alexander Erlandsson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 1:44.85 | ||||||
7 | Isak Strömsten | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:46.82 | ||||||
8 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:48.13 | ||||||
9 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 1:50.92 | ||||||
10 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.03 | ||||||
11 | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | 1:51.83 | ||||||
12 | Linus Hiltonsson | 2002 | Trelleborg Sim | 1:52.25 | ||||||
13 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 1:56.43 | ||||||
14 | Viktor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:57.94 | ||||||
15 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:58.36 | ||||||
16 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | TVS Tårnborg IF | 2:02.26 | ||||||
17 | Thor B. Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 2:06.31 | ||||||
18 | Hampus Kinn | 2002 | Höganäs Simsällskap | 2:13.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 51, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 1:21.69 | ||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.13 | ||||||
3 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 1:24.18 | ||||||
4 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:27.74 | ||||||
5 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.96 | ||||||
6 | Sofia Drevskich | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:29.81 | ||||||
7 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.34 | ||||||
8 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:31.05 | ||||||
9 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:32.52 | ||||||
10 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:36.33 | ||||||
11 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.69 | ||||||
12 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.94 | ||||||
13 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:36.95 | ||||||
14 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.24 | ||||||
15 | Lisa Vetterlein | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:39.30 | ||||||
16 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:41.95 | ||||||
17 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:42.38 | ||||||
18 | Mette T. Jörgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:43.92 | ||||||
19 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:44.23 | ||||||
20 | Lisa Rydberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:44.43 | ||||||
21 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.91 | ||||||
22 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 1:49.22 | ||||||
23 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:49.89 | ||||||
24 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.45 | ||||||
25 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:51.98 | ||||||
26 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:53.96 | ||||||
27 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:54.55 | ||||||
28 | Moa Nilsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:59.72 | ||||||
29 | Elsa Walter | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:59.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 52, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 1:17.57 | ||||||
2 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.10 | ||||||
3 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.74 | ||||||
4 | Oscar Thinghøjen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:32.83 | ||||||
5 | Marius Larsen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:33.64 | ||||||
6 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.76 | ||||||
7 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:37.41 | ||||||
8 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:37.96 | ||||||
9 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.07 | ||||||
10 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 1:42.41 | ||||||
11 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.15 | ||||||
12 | Evik Gravesen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:43.63 | ||||||
13 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.95 | ||||||
14 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:47.16 | ||||||
15 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:51.89 | ||||||
16 | Elias Mauritzon | 2003 | Höganäs Simsällskap | 2:01.97 | ||||||
17 | Emil Jensen | 2003 | Kristianstads SLS | 2:08.20 | ||||||
18 | Måns Nelson | 2003 | Ystads Simsällskap | 2:10.03 | ||||||
- | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 53, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Orebackens camping |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kaya Serena | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.23 | ||||||
2 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 48.52 | ||||||
3 | Sofie Høvring | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 49.09 | ||||||
4 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 49.54 | ||||||
5 | Tindra D´aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 50.22 | ||||||
6 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 51.15 | ||||||
7 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.41 | ||||||
8 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 51.70 | ||||||
9 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 52.54 | ||||||
10 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 52.71 | ||||||
11 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.82 | ||||||
12 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 53.51 | ||||||
13 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 53.96 | ||||||
14 | Frida Larsson | 2004 | Trelleborg Sim | 54.28 | ||||||
15 | Mya Carlsson | 2004 | Osby Simsällskap | 55.10 | ||||||
16 | Wilma Cardell | 2004 | Ystads Simsällskap | 55.70 | ||||||
17 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 56.38 | ||||||
18 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 56.48 | ||||||
19 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 56.81 | ||||||
20 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 57.15 | ||||||
21 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 57.20 | ||||||
22 | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 57.53 | ||||||
23 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 58.81 | ||||||
24 | Olivia Fallesen | 2004 | Trelleborg Sim | 59.52 | ||||||
25 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 59.53 | ||||||
26 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 59.59 | ||||||
27 | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 1:00.48 | ||||||
28 | Lovisa Håkansson | 2005 | Osby Simsällskap | 1:01.16 | ||||||
29 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:03.85 | ||||||
30 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:03.88 | ||||||
31 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.03 | ||||||
32 | Alma Quant | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 1:04.85 | ||||||
33 | Elin Strömsten | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.86 | ||||||
34 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.02 | ||||||
35 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 1:06.30 | ||||||
36 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 1:06.53 | ||||||
37 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.21 | ||||||
38 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 1:09.55 | ||||||
39 | Celina Månsson | 2004 | Kristianstads SLS | 1:11.11 | ||||||
40 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 1:11.75 | ||||||
- | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 54, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 49.18 | ||||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 50.46 | ||||||
3 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 53.19 | ||||||
4 | Lukas Nilsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 53.32 | ||||||
5 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 53.34 | ||||||
6 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 53.50 | ||||||
7 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 54.05 | ||||||
8 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 55.22 | ||||||
9 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 56.36 | ||||||
10 | Oscar Bevréus | 2006 | S71 | 56.47 | ||||||
11 | Liam Dzambas | 2004 | Kristianstads SLS | 58.64 | ||||||
12 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 59.74 | ||||||
13 | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | 59.90 | ||||||
14 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 1:00.99 | ||||||
15 | Vincent Lindkvist | 2004 | Osby Simsällskap | 1:03.05 | ||||||
16 | Vincent Nyberg | 2006 | Värnamo Simsällskap | 1:03.08 | ||||||
17 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 1:03.92 | ||||||
- | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 18:34 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 55, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:09.68 | 2:31.02 | |||||
2 | Josefine B Pedersen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:14.84 | 2:33.97 | |||||
3 | Eljena Knutsson | 1992 | Ystads Simsällskap | 1:10.85 | 2:36.26 | |||||
4 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.19 | 2:36.94 | |||||
5 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.28 | 2:38.30 | |||||
6 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:12.85 | 2:38.48 | |||||
7 | Miranda Orajärvi | 1998 | Osby Simsällskap | 1:15.92 | 2:39.37 | |||||
8 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:14.18 | 2:40.08 | |||||
9 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:14.98 | 2:41.90 | |||||
10 | Johanna Berthelsen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:18.46 | 2:42.35 | |||||
11 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.42 | 2:43.39 | |||||
12 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:18.82 | 2:44.57 | |||||
13 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:15.03 | 2:45.53 | |||||
14 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:18.97 | 2:45.87 | |||||
15 | Rikke Knudsen | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:17.87 | 2:45.95 | |||||
16 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.30 | 2:45.99 | |||||
17 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:19.93 | 2:46.58 | |||||
18 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 1:19.57 | 2:47.05 | |||||
19 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:20.85 | 2:47.50 | |||||
20 | Mille Rask Sander | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:16.76 | 2:47.62 | |||||
21 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:21.00 | 2:48.58 | |||||
22 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:18.64 | 2:48.70 | |||||
23 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.62 | 2:49.30 | |||||
24 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:20.24 | 2:51.71 | |||||
25 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:24.97 | 2:52.70 | |||||
26 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 1:25.38 | 2:52.74 | |||||
27 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:18.80 | 2:52.80 | |||||
28 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 1:23.50 | 2:53.22 | |||||
29 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 2:53.75 | 2:53.75 | |||||
29 | Karen Mørch | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:24.30 | 2:53.75 | |||||
31 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:25.60 | 2:54.78 | |||||
32 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 1:20.72 | 2:54.86 | |||||
33 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:24.53 | 2:56.62 | |||||
34 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:26.84 | 2:56.69 | |||||
35 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 1:23.27 | 2:56.71 | |||||
36 | Helena Marmetschke | 1997 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:20.53 | 2:57.42 | |||||
37 | Mia Søgaard | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:24.36 | 2:58.95 | |||||
38 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 2:59.77 | 2:59.77 | |||||
39 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 1:29.67 | 3:00.02 | |||||
40 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:28.33 | 3:01.41 | |||||
41 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:28.69 | 3:01.67 | |||||
42 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 1:30.44 | 3:01.81 | |||||
43 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:30.47 | 3:02.20 | |||||
44 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:31.29 | 3:02.43 | |||||
45 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:29.65 | 3:02.59 | |||||
46 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 1:30.53 | 3:02.72 | |||||
47 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 3:03.07 | 3:03.07 | |||||
48 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | TVS Tårnborg IF | 1:31.44 | 3:03.12 | |||||
49 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:28.38 | 3:04.29 | |||||
50 | Frida Toudal | 2001 | Rønne Svømme Klub | 1:34.37 | 3:05.65 | |||||
51 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:31.82 | 3:05.94 | |||||
52 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:30.41 | 3:06.59 | |||||
53 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 1:29.10 | 3:06.69 | |||||
54 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:30.99 | 3:07.08 | |||||
55 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 1:27.22 | 3:07.35 | |||||
56 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 1:32.41 | 3:09.05 | |||||
57 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:33.17 | 3:09.11 | |||||
58 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:37.09 | 3:11.16 | |||||
59 | Tove Sjunnesson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:34.55 | 3:11.32 | |||||
60 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:33.63 | 3:11.56 | |||||
61 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 1:34.67 | 3:12.63 | |||||
62 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:37.52 | 3:12.89 | |||||
63 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:31.18 | 3:13.23 | |||||
64 | Ida Koefoed | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:30.72 | 3:13.40 | |||||
65 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:36.72 | 3:14.63 | |||||
66 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:35.52 | 3:14.70 | |||||
67 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:32.75 | 3:15.11 | |||||
68 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:37.31 | 3:16.33 | |||||
69 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:35.88 | 3:16.34 | |||||
70 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:38.94 | 3:17.65 | |||||
71 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:35.93 | 3:17.72 | |||||
72 | Erica Krantz | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:38.28 | 3:17.77 | |||||
73 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 1:33.98 | 3:19.14 | |||||
74 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:30.49 | 3:19.19 | |||||
75 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:35.30 | 3:19.55 | |||||
76 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:36.84 | 3:20.11 | |||||
77 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:33.47 | 3:20.75 | |||||
78 | Astrid Hemmingsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:37.68 | 3:22.89 | |||||
79 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:37.83 | 3:23.89 | |||||
80 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 1:39.59 | 3:24.47 | |||||
81 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:44.91 | 3:25.29 | |||||
82 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:44.25 | 3:25.59 | |||||
83 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:44.20 | 3:26.72 | |||||
84 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:43.40 | 3:28.74 | |||||
85 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:42.87 | 3:31.79 | |||||
86 | Victoria Evaldsson | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:34.70 | 3:31.84 | |||||
87 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 1:45.74 | 3:34.71 | |||||
88 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:45.95 | 3:36.75 | |||||
89 | Embla Hajdari | 2002 | Simklubben Ran | 3:37.66 | 3:37.66 | |||||
90 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 1:47.94 | 3:38.57 | |||||
91 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 1:47.34 | 3:39.50 | |||||
92 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:48.99 | 3:39.57 | |||||
93 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 1:52.16 | 3:42.51 | |||||
94 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:44.83 | 3:42.63 | |||||
95 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:47.72 | 3:44.20 | |||||
96 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.22 | 3:52.92 | |||||
97 | Lisa Rydberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:53.81 | 3:54.55 | |||||
98 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:56.53 | 3:55.49 | |||||
99 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:01.97 | 4:03.02 | |||||
100 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:53.92 | 4:03.76 | |||||
101 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 2:04.26 | 4:05.80 | |||||
102 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 2:15.98 | 4:23.40 | |||||
- | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | DSQ | ||||||
- | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Lærke Rask Sander | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | DSQ | ||||||
- | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 14 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:34 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 07:57 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 56, 200m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Unos Kläder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Max Peterson | 1994 | Trelleborg Sim | 1:05.72 | 2:23.16 | |||||
2 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 1:06.15 | 2:23.26 | |||||
3 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:11.46 | 2:26.27 | |||||
4 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 1:11.73 | 2:27.04 | |||||
5 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 1:13.16 | 2:32.21 | |||||
6 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:13.34 | 2:32.31 | |||||
7 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:15.24 | 2:34.59 | |||||
8 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 1:12.96 | 2:34.75 | |||||
9 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:16.85 | 2:35.03 | |||||
10 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:16.72 | 2:35.55 | |||||
11 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 1:14.13 | 2:35.79 | |||||
12 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:13.96 | 2:37.57 | |||||
13 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:11.35 | 2:37.72 | |||||
14 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 1:15.27 | 2:38.82 | |||||
15 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 1:14.15 | 2:40.76 | |||||
16 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:20.82 | 2:40.89 | |||||
17 | Sebastian Olsson Hansson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:16.64 | 2:41.14 | |||||
18 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:18.93 | 2:41.47 | |||||
19 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:20.86 | 2:43.53 | |||||
20 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:17.39 | 2:44.75 | |||||
21 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 1:19.17 | 2:46.03 | |||||
22 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 2:46.97 | ||||||
23 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 2:48.81 | 2:48.81 | |||||
24 | Oliver Steen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 1:20.18 | 2:49.29 | |||||
25 | Linus Ljunghusen | 2000 | Simklubben Poseidon | 2:49.42 | 2:49.42 | |||||
26 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 2:51.28 | 2:51.28 | |||||
27 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 2:52.87 | 2:52.87 | |||||
28 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 2:54.94 | 2:54.94 | |||||
29 | William Bevréus | 2003 | S71 | 2:55.02 | 2:55.02 | |||||
30 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 2:55.42 | 2:55.42 | |||||
31 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 1:23.44 | 2:57.02 | |||||
32 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 3:01.09 | ||||||
33 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 3:04.95 | 3:04.95 | |||||
34 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 1:30.84 | 3:05.41 | |||||
35 | Asterix Brüggemann | 2001 | Trelleborg Sim | 3:09.09 | ||||||
36 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 3:13.23 | ||||||
37 | Isak Strömsten | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:33.92 | 3:14.23 | |||||
38 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 3:15.52 | ||||||
39 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 3:16.92 | ||||||
40 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 1:37.96 | 3:17.99 | |||||
41 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:36.17 | 3:18.18 | |||||
42 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:34.57 | 3:19.22 | |||||
43 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 3:22.64 | ||||||
44 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.01 | 3:28.15 | |||||
45 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.73 | 3:29.68 | |||||
46 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.57 | 3:32.39 | |||||
47 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.08 | 3:37.32 | |||||
48 | Philip Primetta | 2002 | Trelleborg Sim | 3:40.37 | ||||||
49 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 1:47.08 | 3:43.58 | |||||
50 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 1:51.12 | 3:47.45 | |||||
51 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 1:53.38 | 3:49.42 | |||||
52 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 1:58.75 | 3:52.45 | |||||
53 | Klaus Mortensen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 1:52.98 | 3:54.71 | |||||
54 | Liam Dzambas | 2004 | Kristianstads SLS | 1:57.58 | 4:00.64 | |||||
55 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 2:01.17 | 4:18.16 | |||||
- | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | Rønne Svømme Klub | DSQ | ||||||
- | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 07:57 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 57, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine B Pedersen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:18.94 | 2:43.62 | |||||
2 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:24.40 | 2:57.30 | |||||
3 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:24.93 | 2:58.41 | |||||
4 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 1:25.40 | 2:58.76 | |||||
5 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 1:28.09 | 3:03.26 | |||||
6 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:30.16 | 3:08.29 | |||||
7 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:30.98 | 3:12.43 | |||||
8 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:33.89 | 3:14.88 | |||||
8 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 1:34.79 | 3:14.88 | |||||
10 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 1:34.13 | 3:16.80 | |||||
11 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:35.81 | 3:18.46 | |||||
12 | Frida Toudal | 2001 | Rønne Svømme Klub | 1:37.09 | 3:18.81 | |||||
13 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 1:34.66 | 3:19.19 | |||||
14 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:35.86 | 3:19.50 | |||||
15 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:37.78 | 3:20.44 | |||||
16 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 1:36.94 | 3:20.81 | |||||
17 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:37.11 | 3:20.98 | |||||
18 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:32.67 | 3:21.88 | |||||
19 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:38.88 | 3:23.63 | |||||
20 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:40.60 | 3:24.39 | |||||
21 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:38.95 | 3:27.11 | |||||
22 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:39.38 | 3:27.93 | |||||
23 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:40.10 | 3:28.39 | |||||
24 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 1:38.09 | 3:30.27 | |||||
25 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.84 | 3:30.44 | |||||
26 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 1:42.66 | 3:30.55 | |||||
27 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:43.17 | 3:31.43 | |||||
28 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:43.88 | 3:32.66 | |||||
29 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.58 | 3:33.20 | |||||
30 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:44.41 | 3:34.70 | |||||
31 | Maria Louise Ryle | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:42.90 | 3:37.03 | |||||
32 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:44.19 | 3:38.13 | |||||
33 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:46.23 | 3:39.01 | |||||
34 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 1:46.09 | 3:39.07 | |||||
35 | Erica Krantz | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:46.50 | 3:40.87 | |||||
36 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 2:04.35 | 3:41.57 | |||||
37 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 1:46.30 | 3:41.90 | |||||
38 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:48.56 | 3:46.13 | |||||
39 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:49.63 | 3:49.38 | |||||
40 | Noelle Johansson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:51.03 | 3:56.90 | |||||
41 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.19 | 3:58.34 | |||||
42 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 1:56.93 | 4:00.76 | |||||
43 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:55.39 | 4:00.81 | |||||
44 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 4:02.86 | 4:02.86 | |||||
45 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | TVS Tårnborg IF | 1:57.12 | 4:04.67 | |||||
46 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:00.14 | 4:05.15 | |||||
47 | Karolina Clair | 2004 | Trelleborg Sim | 2:05.75 | 4:19.18 | |||||
48 | Ida Marie Morgen Åby | 2003 | TVS Tårnborg IF | 2:13.93 | 4:35.16 | |||||
49 | Elin Strömsten | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 2:21.64 | 4:54.72 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 58, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: AB Bilbengtsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:17.94 | 2:45.75 | |||||
2 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.89 | 2:50.24 | |||||
3 | Adam Åkesson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:16.28 | 2:50.99 | |||||
4 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:22.27 | 2:53.29 | |||||
5 | Peter Forsberg | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:24.34 | 2:56.19 | |||||
6 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:25.11 | 2:56.67 | |||||
7 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:26.13 | 3:04.41 | |||||
8 | Andreas Norup | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:25.08 | 3:04.84 | |||||
9 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:28.90 | 3:05.96 | |||||
10 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:30.56 | 3:08.18 | |||||
11 | Carl Terp Larsen | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 3:12.21 | 3:12.21 | |||||
12 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 1:31.88 | 3:18.71 | |||||
13 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 3:18.90 | 3:18.90 | |||||
14 | William Bevréus | 2003 | S71 | 1:39.67 | 3:23.42 | |||||
15 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 3:26.80 | 3:26.80 | |||||
16 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:31.88 | 3:31.88 | |||||
17 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.82 | 3:32.92 | |||||
18 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 3:33.75 | 3:33.75 | |||||
19 | Tage Tykesson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 3:35.42 | 3:35.42 | |||||
20 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 3:36.88 | 3:36.88 | |||||
21 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.00 | 3:39.77 | |||||
22 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 1:47.89 | 3:41.60 | |||||
23 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 3:42.04 | 3:42.04 | |||||
24 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.68 | 3:46.51 | |||||
25 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 3:46.97 | 3:46.97 | |||||
26 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 3:53.94 | 3:53.94 | |||||
27 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 4:09.19 | 4:09.19 | |||||
28 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 4:10.46 | 4:10.46 | |||||
29 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 4:13.30 | 4:13.30 | |||||
30 | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | 4:29.30 | 4:29.30 | |||||
- | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 59, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 1:13.85 | ||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:16.43 | ||||||
3 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:18.76 | ||||||
4 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:24.91 | ||||||
5 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:26.77 | ||||||
6 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:28.83 | ||||||
7 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 1:29.79 | ||||||
8 | Sabrina Eriksen | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:32.76 | ||||||
9 | Wilma Sjölin | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:36.00 | ||||||
10 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:36.01 | ||||||
11 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:39.52 | ||||||
12 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 1:40.08 | ||||||
13 | Embla Hajdari | 2002 | Simklubben Ran | 1:40.26 | ||||||
14 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:40.62 | ||||||
15 | Josephine Ahlm | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:41.45 | ||||||
16 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:43.33 | ||||||
17 | Thea Friis Skifte | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:44.34 | ||||||
18 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 1:45.04 | ||||||
19 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:45.14 | ||||||
20 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 1:45.62 | ||||||
21 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:45.84 | ||||||
22 | Elina Pålsson | 2002 | Höörs Simsällskap | 1:50.31 | ||||||
23 | Malin Larsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:51.09 | ||||||
24 | Klara Schrewelius | 2002 | Kristianstads SLS | 1:55.46 | ||||||
25 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 2:08.89 | ||||||
- | Signe Westerlund | 2002 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 60, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 1:29.15 | ||||||
2 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 1:30.49 | ||||||
3 | Isak Strömsten | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:33.13 | ||||||
4 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:33.48 | ||||||
5 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 1:35.44 | ||||||
6 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.88 | ||||||
7 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.90 | ||||||
8 | Viktor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:40.78 | ||||||
9 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 1:42.70 | ||||||
10 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | TVS Tårnborg IF | 1:50.26 | ||||||
11 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 1:54.79 | ||||||
- | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 61, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Jonny`s Åkeri Ystad |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.56 | ||||||
2 | Mia Søgaard | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:18.07 | ||||||
3 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:19.48 | ||||||
4 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:20.10 | ||||||
5 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 1:20.90 | ||||||
6 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:21.16 | ||||||
7 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.38 | ||||||
8 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 1:23.59 | ||||||
9 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:25.72 | ||||||
10 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:26.57 | ||||||
11 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 1:27.68 | ||||||
12 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 1:28.03 | ||||||
13 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:28.67 | ||||||
14 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:28.93 | ||||||
15 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 1:29.78 | ||||||
16 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:30.80 | ||||||
17 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 1:31.39 | ||||||
18 | Erica Krantz | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:32.89 | ||||||
19 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:33.05 | ||||||
20 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:33.20 | ||||||
21 | Pauline Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:33.78 | ||||||
22 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:35.21 | ||||||
23 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 1:35.85 | ||||||
24 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 1:40.03 | ||||||
25 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:40.58 | ||||||
26 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 1:43.83 | ||||||
- | Mille Bruun Høvring | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 62, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 1:12.60 | ||||||
2 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:20.50 | ||||||
3 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:21.59 | ||||||
4 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:26.92 | ||||||
5 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 1:28.15 | ||||||
6 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 1:29.26 | ||||||
7 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:47.14 | ||||||
8 | Klaus Mortensen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 1:52.33 | ||||||
- | Daniel Laursen | 2001 | Rønne Svømme Klub | DSQ | ||||||
- | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 63, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:01.02 | ||||||
2 | Dinah Jönsson | 1998 | Simklubben Sydsim | 1:02.40 | ||||||
3 | Eljena Knutsson | 1992 | Ystads Simsällskap | 1:03.83 | ||||||
4 | Rikke Knudsen | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:04.10 | ||||||
5 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.99 | ||||||
6 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:05.00 | ||||||
7 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:05.61 | ||||||
8 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 1:05.72 | ||||||
9 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:06.13 | ||||||
10 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:06.47 | ||||||
11 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 1:06.89 | ||||||
12 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:07.36 | ||||||
13 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.42 | ||||||
14 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:07.51 | ||||||
15 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:08.41 | ||||||
16 | Karin Sandin | 1995 | Höganäs Simsällskap | 1:09.09 | ||||||
17 | Helena Marmetschke | 1997 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:09.25 | ||||||
18 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:10.34 | ||||||
19 | Karen Mørch | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:10.73 | ||||||
20 | Julia Ström | 1997 | Trelleborg Sim | 1:11.25 | ||||||
21 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.39 | ||||||
22 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:14.89 | ||||||
23 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:18.02 | ||||||
24 | Loella Hansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.06 | ||||||
25 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:41.76 | ||||||
- | Ida Frandsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 64, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 56.03 | ||||||
2 | Hampus Olsson | 1991 | Ystads Simsällskap | 56.16 | ||||||
3 | Joachim Olsson | 1995 | Ystads Simsällskap | 56.94 | ||||||
4 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 57.17 | ||||||
5 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 57.32 | ||||||
6 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 58.45 | ||||||
7 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 59.14 | ||||||
8 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 1:00.12 | ||||||
9 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:00.69 | ||||||
10 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:01.34 | ||||||
11 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:01.45 | ||||||
12 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:01.76 | ||||||
13 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:02.05 | ||||||
14 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 1:02.27 | ||||||
15 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:03.16 | ||||||
16 | Sebastian Olsson Hansson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:03.81 | ||||||
17 | Adam Åkesson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:04.57 | ||||||
18 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 1:04.70 | ||||||
19 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 1:04.86 | ||||||
20 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:04.94 | ||||||
21 | August Terp Larsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:05.01 | ||||||
22 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 1:05.28 | ||||||
23 | Alexander Mogensen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 1:05.63 | ||||||
24 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 1:06.11 | ||||||
25 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:06.62 | ||||||
26 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 1:06.74 | ||||||
27 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 1:07.39 | ||||||
28 | Oliver Steen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 1:07.87 | ||||||
29 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 1:08.24 | ||||||
30 | Andreas Norup | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:08.45 | ||||||
31 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:12.24 | ||||||
32 | Esben Norup | 1996 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:12.51 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 65, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Orebackens camping |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:08.83 | ||||||
2 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.06 | ||||||
3 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:14.39 | ||||||
4 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 1:14.66 | ||||||
5 | Johanna Berthelsen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:16.65 | ||||||
6 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:17.73 | ||||||
7 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.64 | ||||||
7 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.64 | ||||||
9 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 1:24.47 | ||||||
10 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:34.97 | ||||||
11 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:35.55 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 66, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:04.46 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:07.95 | ||||||
3 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | Rønne Svømme Klub | 1:18.58 | ||||||
4 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:19.00 | ||||||
5 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:20.40 | ||||||
6 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:26.63 | ||||||
7 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:27.15 | ||||||
8 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:36.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 67, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 1:12.33 | ||||||
2 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 1:13.73 | ||||||
3 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:17.08 | ||||||
4 | Sofia Drevskich | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:17.28 | ||||||
5 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:18.03 | ||||||
6 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:19.68 | ||||||
7 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:21.07 | ||||||
8 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:21.20 | ||||||
9 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:21.60 | ||||||
10 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.91 | ||||||
11 | Hanna P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:22.63 | ||||||
12 | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.87 | ||||||
13 | Julia Valanzuolo | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:23.70 | ||||||
14 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:24.49 | ||||||
15 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:25.05 | ||||||
16 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.50 | ||||||
17 | Cecilia P Kinberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:26.94 | ||||||
17 | Lisa Vetterlein | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:26.94 | ||||||
19 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.30 | ||||||
20 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:27.50 | ||||||
21 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.40 | ||||||
22 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:28.76 | ||||||
23 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:29.19 | ||||||
24 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 1:29.66 | ||||||
25 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:30.01 | ||||||
26 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.92 | ||||||
27 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:32.12 | ||||||
28 | Moa Nilsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:33.69 | ||||||
29 | Lisa Rydberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:35.26 | ||||||
30 | Mette T. Jörgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:35.92 | ||||||
31 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:36.71 | ||||||
32 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:37.10 | ||||||
33 | Hilma Mårtensson | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:37.41 | ||||||
34 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:48.78 | ||||||
35 | Ida Marie Morgen Åby | 2003 | TVS Tårnborg IF | 2:07.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 68, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Baja Maja |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 1:07.68 | ||||||
2 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.07 | ||||||
3 | Oscar Thinghøjen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:15.82 | ||||||
4 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:16.26 | ||||||
5 | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.59 | ||||||
6 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:19.38 | ||||||
7 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:20.78 | ||||||
8 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.28 | ||||||
9 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.57 | ||||||
10 | Evik Gravesen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:23.58 | ||||||
11 | Marius Larsen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:23.98 | ||||||
12 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.42 | ||||||
13 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.04 | ||||||
14 | Oskar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 1:25.45 | ||||||
15 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 1:26.58 | ||||||
16 | Olle Rasmusson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:26.66 | ||||||
17 | Filip Cederholm | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:29.12 | ||||||
18 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:31.27 | ||||||
19 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.56 | ||||||
20 | Stig Greiner | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:31.61 | ||||||
21 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 1:34.89 | ||||||
22 | Elias Mauritzon | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:39.00 | ||||||
23 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:42.92 | ||||||
24 | Emil Jensen | 2003 | Kristianstads SLS | 1:44.45 | ||||||
- | Felix Cochinescu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 69 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 69, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: LENY Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 36.84 | ||||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.89 | ||||||
3 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.45 | ||||||
4 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 40.35 | ||||||
5 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.77 | ||||||
6 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.23 | ||||||
7 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 44.38 | ||||||
8 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 45.55 | ||||||
9 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 46.67 | ||||||
10 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.43 | ||||||
11 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 47.63 | ||||||
12 | Karolina Clair | 2004 | Trelleborg Sim | 48.41 | ||||||
13 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.87 | ||||||
14 | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 49.14 | ||||||
15 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 51.29 | ||||||
16 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 51.31 | ||||||
17 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 54.02 | ||||||
18 | Tindra D´aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 54.58 | ||||||
19 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 54.81 | ||||||
20 | Elina Holgersson | 2005 | Osby Simsällskap | 56.32 | ||||||
21 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 56.75 | ||||||
22 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 56.91 | ||||||
23 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 58.28 | ||||||
24 | Linnea Stålnacke | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 58.90 | ||||||
25 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 1:03.83 | ||||||
- | Kaya Serena | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 70 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 70, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.53 | ||||||
2 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 40.70 | ||||||
3 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 41.44 | ||||||
4 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 47.78 | ||||||
5 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 48.36 | ||||||
6 | Liam Dzambas | 2004 | Kristianstads SLS | 49.08 | ||||||
7 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 49.82 | ||||||
8 | Oscar Bevréus | 2006 | S71 | 52.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 71, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:10.59 | 2:26.71 | |||||
2 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:09.11 | 2:26.89 | |||||
3 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.28 | 2:40.33 | |||||
4 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.20 | 2:45.73 | |||||
5 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.74 | 2:46.01 | |||||
6 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:16.98 | 2:46.53 | |||||
7 | Mille Rask Sander | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:16.19 | 2:48.63 | |||||
8 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 1:22.35 | 2:57.53 | |||||
9 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 1:26.38 | 3:02.82 | |||||
10 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:24.99 | 3:05.68 | |||||
11 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:27.30 | 3:07.20 | |||||
12 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 1:28.92 | 3:14.50 | |||||
13 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:36.01 | 3:24.22 | |||||
14 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 1:33.80 | 3:24.79 | |||||
15 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:39.83 | 3:41.90 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:54 |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:59 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 72, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: AB Bilbengtsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:06.95 | 2:22.04 | |||||
2 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 1:08.59 | 2:26.80 | |||||
3 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:08.06 | 2:27.46 | |||||
4 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:14.07 | 2:36.86 | |||||
5 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.39 | 2:42.88 | |||||
6 | Adam Åkesson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:18.09 | 2:47.52 | |||||
7 | Max Andersson | 1996 | Simklubben Ran | 1:23.14 | 3:01.54 | |||||
8 | Christian Skøtte Vilhelms | 2000 | Rønne Svømme Klub | 1:26.17 | 3:05.42 | |||||
9 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:32.60 | 3:12.51 | |||||
10 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:30.43 | 3:24.48 | |||||
11 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 1:36.94 | 3:26.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:59 |
Resultat Gren 73 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 73, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.65 | 2:15.94 | 3:26.74 | 4:37.12 | |||
2 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.92 | 2:17.26 | 3:30.04 | 4:41.54 | |||
3 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:08.78 | 2:22.19 | 3:36.25 | 4:49.78 | |||
4 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.45 | 2:23.49 | 3:38.52 | 4:52.44 | |||
5 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.58 | 2:25.55 | 3:40.87 | 4:55.66 | |||
6 | Rikke Knudsen | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:09.36 | 2:25.33 | 3:42.33 | 4:57.18 | |||
7 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:10.97 | 3:46.26 | 5:03.03 | 5:03.03 | |||
8 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.95 | 2:31.41 | 3:50.58 | 5:07.34 | |||
9 | Mille Rask Sander | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:12.72 | 2:31.35 | 3:50.01 | 5:08.12 | |||
10 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.93 | 2:33.29 | 3:52.30 | 5:08.41 | |||
11 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:13.32 | 2:33.72 | 3:53.47 | 5:08.86 | |||
12 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:11.05 | 2:31.23 | 3:52.08 | 5:10.76 | |||
13 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:14.36 | 2:34.08 | 3:54.94 | 5:11.88 | |||
14 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.62 | 2:32.90 | 3:53.11 | 5:13.73 | |||
15 | Helena Marmetschke | 1997 | Swömmeklubben Mk 31 | 5:17.35 | 5:17.35 | |||||
16 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:13.91 | 2:35.17 | 3:57.78 | 5:19.27 | |||
17 | Karen Mørch | 1998 | Swömmeklubben Mk 31 | 5:20.36 | 5:20.36 | |||||
18 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 1:17.25 | 2:40.97 | 4:03.82 | 5:23.07 | |||
19 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 1:17.90 | 2:44.29 | 4:08.78 | 5:27.19 | |||
20 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:16.24 | 2:39.46 | 4:04.27 | 5:27.30 | |||
21 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.98 | 2:41.73 | 4:06.38 | 5:27.44 | |||
22 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:17.45 | 2:42.23 | 4:07.03 | 5:28.27 | |||
23 | Frida Toudal | 2001 | Rønne Svømme Klub | 1:19.10 | 2:45.53 | 4:09.81 | 5:31.01 | |||
24 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:17.60 | 2:43.45 | 4:10.97 | 5:36.26 | |||
25 | Karin Sandin | 1995 | Höganäs Simsällskap | 1:15.87 | 2:42.12 | 4:10.81 | 5:38.45 | |||
26 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 1:20.31 | 2:47.55 | 4:16.31 | 5:41.39 | |||
27 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 5:47.28 | 5:47.28 | |||||
28 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 5:48.73 | 5:48.73 | |||||
29 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:23.31 | 2:54.74 | 4:25.56 | 5:52.44 | |||
30 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 5:52.84 | 5:52.84 | |||||
31 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 5:57.84 | 5:57.84 | |||||
32 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 5:58.09 | 5:58.09 | |||||
33 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 1:24.13 | 2:57.86 | 4:34.17 | 6:06.04 | |||
34 | Embla Hajdari | 2002 | Simklubben Ran | 6:31.88 | ||||||
35 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 1:36.47 | 3:20.95 | 5:05.72 | 6:47.90 | |||
36 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:42.76 | 3:38.40 | 5:37.13 | 7:25.52 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 74 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 74, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:04.26 | 2:13.64 | 3:23.16 | 4:31.54 | |||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.99 | 2:20.70 | 3:33.30 | 4:41.93 | |||
3 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.50 | 2:19.43 | 3:34.35 | 4:44.06 | |||
4 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:06.72 | 2:20.16 | 3:33.62 | 4:45.38 | |||
5 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 1:10.04 | 2:25.62 | 3:41.28 | 4:52.28 | |||
6 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:07.40 | 2:21.82 | 3:37.35 | 4:52.98 | |||
7 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.68 | 2:24.48 | 3:41.77 | 4:57.92 | |||
8 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 1:10.32 | 2:26.61 | 3:43.49 | 4:58.44 | |||
9 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 1:10.67 | 2:29.84 | 3:47.71 | 5:03.68 | |||
10 | Alexander Mogensen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 1:12.17 | 2:30.54 | 3:49.23 | 5:04.81 | |||
11 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 1:09.82 | 2:29.27 | 3:49.28 | 5:07.64 | |||
12 | August Terp Larsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:13.77 | 2:34.27 | 3:54.73 | 5:13.47 | |||
13 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:09.78 | 2:31.37 | 3:55.16 | 5:13.73 | |||
14 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:13.46 | 2:38.39 | 4:02.03 | 5:21.91 | |||
15 | Daniel Brylov | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:15.84 | 2:38.25 | 4:03.17 | 5:23.29 | |||
16 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 4:09.55 | 5:31.81 | 5:31.81 | ||||
17 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 1:19.30 | 2:42.26 | 4:08.45 | 5:32.93 | |||
18 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:20.38 | 2:52.52 | 5:47.12 | 5:47.02 | |||
19 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:23.44 | 2:55.13 | 4:26.75 | 5:55.40 | |||
20 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 1:27.34 | 2:59.45 | 4:31.89 | 5:59.95 | |||
21 | Evik Gravesen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:33.84 | 3:13.93 | 4:52.90 | 6:22.19 | |||
22 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 1:35.58 | 3:21.49 | 5:07.80 | 6:46.79 | |||
23 | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | 1:39.11 | 3:29.61 | 5:22.73 | 7:09.00 | |||
24 | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | TVS Tårnborg IF | 1:42.24 | 3:34.01 | 5:27.38 | 7:11.61 | |||
25 | Frederik Priess Hansen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:44.21 | 3:38.41 | 5:31.50 | 7:15.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 75 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 75, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Husargården |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 1:23.06 | ||||||
2 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:31.20 | ||||||
3 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 1:31.48 | ||||||
4 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:32.66 | ||||||
5 | Sofia Drevskich | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:33.58 | ||||||
6 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 1:38.68 | ||||||
7 | Lisa Vetterlein | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:41.80 | ||||||
8 | Bianca Jarbsjö | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:45.46 | ||||||
9 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:48.41 | ||||||
10 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:56.46 | ||||||
11 | Felicia Karlsson | 2003 | Osby Simsällskap | 2:06.31 | ||||||
- | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Hilma Mårtensson | 2003 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 76 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 76, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 1:19.40 | ||||||
2 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:28.62 | ||||||
3 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:36.09 | ||||||
4 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.75 | ||||||
5 | Oscar Thinghøjen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:38.32 | ||||||
6 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.51 | ||||||
7 | Marius Larsen | 2003 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:57.39 | ||||||
- | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:10 |
Resultat Gren 77 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 77, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 1:25.21 | ||||||
2 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 1:27.31 | ||||||
3 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 1:27.74 | ||||||
4 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 1:28.18 | ||||||
5 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:28.49 | ||||||
6 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:29.04 | ||||||
7 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:33.47 | ||||||
8 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:33.62 | ||||||
9 | Cecilie Hjarsø | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:35.84 | ||||||
10 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:36.37 | ||||||
11 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:36.92 | ||||||
12 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:39.54 | ||||||
13 | Erica Krantz | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:39.76 | ||||||
14 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:42.67 | ||||||
15 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 1:43.16 | ||||||
16 | Filippa Fredbo | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:47.51 | ||||||
17 | Pauline Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:48.70 | ||||||
18 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 1:50.18 | ||||||
19 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 1:50.63 | ||||||
20 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:55.14 | ||||||
21 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 1:58.51 | ||||||
- | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 78 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 78, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Orebackens camping |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:20.02 | ||||||
2 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:24.49 | ||||||
3 | Carl Terp Larsen | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:27.70 | ||||||
4 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:32.65 | ||||||
5 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 1:35.52 | ||||||
6 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 1:40.83 | ||||||
7 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 1:49.53 | ||||||
8 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 1:56.40 | ||||||
9 | Daniel Laursen | 2001 | Rønne Svømme Klub | 2:03.15 | ||||||
10 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 2:06.15 | ||||||
11 | James Nguyen | 2001 | Kristianstads SLS | 2:12.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 79 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 79, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Orebackens camping |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:13.56 | ||||||
2 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.02 | ||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:15.58 | ||||||
4 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 1:16.10 | ||||||
5 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.18 | ||||||
6 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:16.73 | ||||||
7 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 1:16.80 | ||||||
8 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:21.24 | ||||||
9 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:23.52 | ||||||
10 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:32.16 | ||||||
11 | Sofie Voss Thorsen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:32.65 | ||||||
12 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:32.68 | ||||||
13 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:34.48 | ||||||
14 | Emma Palmquist | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:35.27 | ||||||
15 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:38.01 | ||||||
16 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 1:39.34 | ||||||
17 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:41.02 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 80 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 80, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:11.80 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:15.00 | ||||||
3 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:21.16 | ||||||
4 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:22.17 | ||||||
5 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:25.51 | ||||||
6 | Daniel Brylov | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:28.16 | ||||||
7 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:30.32 | ||||||
8 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:32.96 | ||||||
9 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 1:40.68 | ||||||
10 | Frederik Priess Hansen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:41.98 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 81 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 81, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Colorama färghandel |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:08.02 | ||||||
2 | Dinah Jönsson | 1998 | Simklubben Sydsim | 1:08.24 | ||||||
3 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:10.21 | ||||||
4 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:10.59 | ||||||
5 | Therese Svensson | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 1:12.63 | ||||||
6 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:13.24 | ||||||
7 | Mille Rask Sander | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:13.87 | ||||||
8 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.07 | ||||||
9 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.65 | ||||||
10 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:18.34 | ||||||
11 | Philippa Revstedt | 1999 | Simklubben Ran | 1:18.90 | ||||||
12 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:19.66 | ||||||
13 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:20.31 | ||||||
14 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:21.06 | ||||||
15 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 1:22.43 | ||||||
16 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.46 | ||||||
17 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:29.04 | ||||||
18 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:36.55 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 82 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 82, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:01.75 | ||||||
2 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:02.83 | ||||||
3 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:06.49 | ||||||
4 | Joachim Olsson | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:06.53 | ||||||
5 | Sebastian Olsson Hansson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:06.69 | ||||||
6 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 1:07.15 | ||||||
7 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 1:07.83 | ||||||
8 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 1:08.62 | ||||||
9 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:09.23 | ||||||
10 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:10.85 | ||||||
11 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:11.75 | ||||||
12 | Gustav Ridderman | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:12.73 | ||||||
13 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 1:14.05 | ||||||
14 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 1:14.89 | ||||||
15 | Peter Forsberg | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:15.31 | ||||||
16 | Oliver Steen | 1997 | Rønne Svømme Klub | 1:16.41 | ||||||
17 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:17.66 | ||||||
18 | Simon Tufvesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 1:17.94 | ||||||
19 | August Terp Larsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:22.12 | ||||||
20 | Andreas Norup | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:27.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 83 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 83, 100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Jesper Nilsson Glas bygg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 1:04.74 | ||||||
2 | Lærke Rask Sander | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:05.55 | ||||||
3 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:07.87 | ||||||
4 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:09.92 | ||||||
5 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:10.60 | ||||||
6 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 1:11.49 | ||||||
7 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:12.49 | ||||||
8 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:14.85 | ||||||
9 | Anna Aabak Kristoffersen | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:14.97 | ||||||
10 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 1:15.96 | ||||||
11 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:18.56 | ||||||
12 | Wilma Sjölin | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:19.40 | ||||||
13 | Josephine Ahlm | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:20.27 | ||||||
14 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:21.11 | ||||||
15 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 1:21.44 | ||||||
16 | Thea Friis Skifte | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:21.81 | ||||||
17 | Sabrina Eriksen | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:22.97 | ||||||
18 | Embla Hajdari | 2002 | Simklubben Ran | 1:23.95 | ||||||
19 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:26.04 | ||||||
20 | Astrid Olsson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:26.71 | ||||||
21 | Malin Larsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:28.09 | ||||||
22 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 1:30.32 | ||||||
23 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 1:31.17 | ||||||
24 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | TVS Tårnborg IF | 1:38.49 | ||||||
25 | Klara Schrewelius | 2002 | Kristianstads SLS | 1:48.71 | ||||||
26 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 2:00.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 84 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 84, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:12.52 | ||||||
2 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 1:15.45 | ||||||
3 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 1:18.95 | ||||||
4 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 1:19.21 | ||||||
5 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 1:19.62 | ||||||
6 | Isak Strömsten | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:20.33 | ||||||
7 | Thor B. Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:22.90 | ||||||
8 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.16 | ||||||
9 | Viktor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:27.38 | ||||||
10 | Alexander Erlandsson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 1:28.24 | ||||||
11 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.65 | ||||||
12 | Hampus Kinn | 2002 | Höganäs Simsällskap | 1:29.54 | ||||||
13 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 1:29.85 | ||||||
14 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 1:30.96 | ||||||
15 | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | 1:35.97 | ||||||
- | Christian Bjørn Hvilsom | 2002 | TVS Tårnborg IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 85 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 85, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Høvring | 2004 | Swömmeklubben Mk 31 | 33.93 | ||||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.07 | ||||||
3 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 37.18 | ||||||
4 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 37.23 | ||||||
5 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 37.35 | ||||||
6 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.87 | ||||||
7 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 38.70 | ||||||
8 | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.72 | ||||||
9 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.08 | ||||||
10 | Emily Maack | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.23 | ||||||
11 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.27 | ||||||
12 | Tindra D´aubigné | 2004 | Höörs Simsällskap | 40.09 | ||||||
13 | Karolina Clair | 2004 | Trelleborg Sim | 43.50 | ||||||
14 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.76 | ||||||
15 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 43.88 | ||||||
16 | Lucca Rademakers | 2004 | TVS Tårnborg IF | 44.22 | ||||||
17 | Kaya Serena | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 44.50 | ||||||
18 | Maja Olofsson | 2004 | Osby Simsällskap | 45.32 | ||||||
19 | Caroline Bjørn Hvilsom | 2005 | TVS Tårnborg IF | 45.42 | ||||||
20 | Nina Skyggebjerg Olesen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 46.51 | ||||||
21 | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 46.76 | ||||||
22 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 46.86 | ||||||
23 | Celina Månsson | 2004 | Kristianstads SLS | 50.17 | ||||||
24 | Julia Hallengren | 2004 | Kristianstads SLS | 50.34 | ||||||
25 | Elin Strömsten | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 50.40 | ||||||
26 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | Kristianstads SLS | 50.63 | ||||||
27 | Alma Quant | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 51.14 | ||||||
28 | Linnea Stålnacke | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 52.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:21 |
Resultat Gren 86 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 86, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liam Dzambas | 2004 | Kristianstads SLS | 35.62 | ||||||
2 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.54 | ||||||
3 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 36.56 | ||||||
4 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 38.77 | ||||||
5 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 39.34 | ||||||
6 | Lukas Nilsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 42.93 | ||||||
7 | Oscar Bevréus | 2006 | S71 | 43.53 | ||||||
8 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 43.90 | ||||||
9 | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | 44.56 | ||||||
10 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 51.49 | ||||||
- | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 87 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 18:04 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 87, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Jonny`s Åkeri Ystad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:15.37 | 2:30.96 | |||||
2 | Eljena Knutsson | 1992 | Ystads Simsällskap | 1:13.60 | 2:31.65 | |||||
3 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 1:14.48 | 2:32.82 | |||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:19.22 | 2:40.63 | |||||
5 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 2:41.30 | 2:41.30 | |||||
6 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:18.57 | 2:41.84 | |||||
7 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:19.51 | 2:42.65 | |||||
8 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:20.96 | 2:45.94 | |||||
9 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:20.30 | 2:46.90 | |||||
10 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 1:21.07 | 2:47.99 | |||||
11 | Mia Søgaard | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:22.53 | 2:49.51 | |||||
12 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 1:23.69 | 2:50.31 | |||||
13 | Lærke Rask Sander | 2002 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:24.12 | 2:50.90 | |||||
14 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Swömmeklubben Mk 31 | 2:52.60 | 2:52.60 | |||||
15 | Emmy Jonsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:24.43 | 2:52.68 | |||||
16 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 1:25.39 | 2:53.85 | |||||
17 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:26.09 | 2:55.13 | |||||
18 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:24.44 | 2:55.71 | |||||
19 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:26.40 | 2:57.57 | |||||
20 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:24.73 | 2:58.26 | |||||
21 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 1:26.81 | 2:58.54 | |||||
22 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 1:26.51 | 2:59.49 | |||||
23 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 1:31.15 | 3:02.53 | |||||
24 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 1:31.25 | 3:03.94 | |||||
25 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:31.57 | 3:05.44 | |||||
26 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 1:31.70 | 3:07.52 | |||||
27 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 1:34.27 | 3:07.55 | |||||
28 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:31.79 | 3:08.81 | |||||
29 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:35.68 | 3:09.62 | |||||
30 | Alicia Johansson | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:35.76 | 3:10.65 | |||||
31 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:35.24 | 3:12.17 | |||||
32 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.27 | 3:13.21 | |||||
33 | Erica Krantz | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:35.98 | 3:14.95 | |||||
34 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 1:37.91 | 3:15.23 | |||||
35 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.89 | 3:22.13 | |||||
36 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 1:39.75 | 3:24.90 | |||||
37 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.68 | 3:25.57 | |||||
38 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:42.07 | 3:31.54 | |||||
39 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.89 | 3:33.89 | |||||
40 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 1:49.75 | 3:36.79 | |||||
41 | Eleonora Zdravkovic | 2000 | Simklubben Ran | 3:40.82 | 3:40.48 | |||||
42 | Karolina Clair | 2004 | Trelleborg Sim | 1:51.41 | 3:49.78 | |||||
43 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:56.92 | 3:55.88 | |||||
44 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:59.89 | 4:02.76 | |||||
- | Maria Hagen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:04 |
Resultat Gren 88 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 18:11 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 13 juni 2014 |
Gren 88, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Sjöbo Gummiverkstad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Lienau-Petersson | 1993 | Ystads Simsällskap | 1:07.22 | 2:19.74 | |||||
2 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:13.48 | 2:32.56 | |||||
3 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 1:16.15 | 2:35.54 | |||||
4 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 1:16.56 | 2:35.91 | |||||
5 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:20.29 | 2:40.57 | |||||
6 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 1:19.20 | 2:44.88 | |||||
7 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:24.21 | 2:53.73 | |||||
8 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:27.84 | 2:57.22 | |||||
9 | August Terp Larsen | 1999 | Swömmeklubben Mk 31 | 1:27.96 | 2:58.24 | |||||
10 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.59 | 3:07.45 | |||||
11 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 3:17.24 | 3:17.24 | |||||
12 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.03 | 3:17.49 | |||||
13 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 1:35.13 | 3:17.53 | |||||
14 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:39.82 | 3:19.47 | |||||
15 | Viktor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 3:38.38 | 3:38.38 | |||||
16 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 1:51.22 | 3:41.87 | |||||
17 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:56.88 | 3:52.20 | |||||
- | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 15 juni 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 18:11 |