Resultat för UGP 1 & KOI Kitchen Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1 & KOI KITCHEN CUP | Utskriftsdatum | 26 januari 2014 | |||
Tävlingsort | Varberg | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | Varbergs Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 januari 2014 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pär Börjeson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.87 | 1:11.59 | |||||
2 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 35.41 | 1:15.25 | |||||
3 | Alfred Löfgren | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.20 | 1:16.54 | |||||
4 | Erik Panzar | 1996 | Göteborg Sim | 35.68 | 1:16.91 | |||||
5 | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 37.96 | 1:19.57 | |||||
6 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 36.43 | 1:19.75 | |||||
7 | Arvid Lundgren | 1997 | Alingsås SLS | 38.16 | 1:20.37 | |||||
8 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 37.64 | 1:20.86 | |||||
9 | Sebastian Arnesson | 1996 | Lidköpings Gymnastik o SS | 38.12 | 1:21.13 | |||||
10 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 38.25 | 1:22.71 | |||||
11 | Pontus Staudinger | 1998 | Skövde Simsällskap | 38.79 | 1:23.94 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.23 | 1:12.18 | |||||
2 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 34.75 | 1:13.31 | |||||
3 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.95 | 1:15.83 | |||||
4 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 36.71 | 1:18.27 | |||||
5 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 37.51 | 1:20.20 | |||||
6 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.84 | 1:20.24 | |||||
7 | Erik Brink | 1999 | Varberg Sim | 37.95 | 1:20.78 | |||||
8 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 37.90 | 1:21.56 | |||||
9 | Lukas Fu | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.66 | 1:25.71 | |||||
10 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 40.35 | 1:26.10 | |||||
11 | Hugo Bergman | 1999 | S77 Stenungsund | 41.32 | 1:28.48 | |||||
12 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 43.42 | 1:29.45 | |||||
13 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 42.69 | 1:32.74 | |||||
14 | Ludwig Lorentzon | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 43.59 | 1:33.34 | |||||
15 | Jonathan Karlsson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 45.10 | 1:35.14 | |||||
16 | Jesper Lövgren | 1999 | Simklubben Götene | 47.21 | 1:38.99 | |||||
17 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 47.32 | 1:40.89 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 35.46 | 1:16.50 | |||||
2 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 37.67 | 1:18.54 | |||||
3 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | 37.64 | 1:19.80 | |||||
4 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 38.21 | 1:20.80 | |||||
5 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.64 | 1:21.13 | |||||
6 | Erik Storberg | 2000 | Falkenbergs Simklubb | 37.37 | 1:21.50 | |||||
7 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 38.31 | 1:21.77 | |||||
8 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 39.21 | 1:25.27 | |||||
9 | Emil Tiger | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.39 | 1:26.50 | |||||
10 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 41.57 | 1:28.03 | |||||
11 | Filip Johansson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 40.31 | 1:28.41 | |||||
12 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 41.41 | 1:28.58 | |||||
13 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 43.14 | 1:30.66 | |||||
14 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 43.73 | 1:32.87 | |||||
15 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 45.33 | 1:37.10 | |||||
- | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gustav Danielsson | 2000 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Någård | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.16 | 1:18.50 | |||||
2 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.42 | 1:26.92 | |||||
3 | Hampus Dahlgren | 2001 | Varberg Sim | 40.41 | 1:27.08 | |||||
4 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 42.58 | 1:28.76 | |||||
5 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.03 | 1:28.95 | |||||
6 | Carl Uddgren | 2001 | SK Stimmet | 42.75 | 1:29.51 | |||||
7 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 42.68 | 1:31.58 | |||||
8 | Daniel Öhman | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.39 | 1:33.12 | |||||
9 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.83 | 1:33.75 | |||||
10 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.38 | 1:35.67 | |||||
11 | Elias Hedberg | 2001 | Varberg Sim | 45.25 | 1:36.14 | |||||
12 | Alfred Thäng | 2001 | S77 Stenungsund | 44.79 | 1:36.16 | |||||
13 | Martin Ettberger | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 46.64 | 1:38.25 | |||||
14 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 45.30 | 1:39.70 | |||||
15 | David Engström | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 47.73 | 1:41.20 | |||||
16 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.15 | 1:42.52 | |||||
17 | Filip Brink | 2001 | Varberg Sim | 48.81 | 1:43.76 | |||||
18 | Albin Eriksson-Hemberg | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 47.95 | 1:43.86 | |||||
19 | Dennis Andersson | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 49.12 | 1:44.73 | |||||
20 | Oscar Eliasson | 2001 | Alingsås SLS | 49.15 | 1:44.86 | |||||
21 | Eskil Arnell | 2001 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 49.64 | 1:45.60 | |||||
22 | Filip Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 48.56 | 1:45.67 | |||||
23 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 49.59 | 1:45.83 | |||||
24 | Patrik Husepian | 2001 | Simklubben S 02 | 50.15 | 1:45.85 | |||||
25 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 50.93 | 1:46.08 | |||||
26 | Ivan Diep | 2001 | Simklubben S 02 | 50.88 | 1:46.34 | |||||
27 | Viggo Petersson | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.69 | 1:46.43 | |||||
28 | Carl Storberg | 2002 | Falkenbergs Simklubb | 50.92 | 1:46.54 | |||||
29 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.28 | 1:48.05 | |||||
30 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 51.81 | 1:50.22 | |||||
31 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.51 | 1:50.92 | |||||
32 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.67 | 1:51.13 | |||||
33 | Charlie Tranberg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 52.93 | 1:51.15 | |||||
34 | Hugo Huldén | 2004 | Varberg Sim | 54.25 | 1:53.72 | |||||
35 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.40 | 1:54.01 | |||||
36 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 55.56 | 1:54.43 | |||||
37 | Bálint Deák | 2002 | Simklubben Elfsborg | 53.13 | 1:54.56 | |||||
38 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.12 | 1:59.05 | |||||
39 | Alex Tudt | 2002 | Varberg Sim | 55.83 | 1:59.29 | |||||
40 | Filip Andersson | 2002 | Varberg Sim | 57.33 | 2:04.24 | |||||
41 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.10 | 2:04.69 | |||||
42 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.31 | 2:10.98 | |||||
43 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:03.13 | 2:15.17 | |||||
- | Albin Svennebyn | 2001 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 januari 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 09:28 |