Resultater for Kronborg Open Kort 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2014 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2014 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma F. Rouse | 2004 | 172 | 46.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 118 | 52.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Catrine Porsdal | 2005 | 104 | 54.52 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | 93 | 56.58 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nora Armstrong | 2004 | 92 | 56.78 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mie Funch | 2004 | 86 | 58.22 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Palmund | 2002 | 398 | 34.91 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 366 | 35.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matilde Weibel | 2002 | 297 | 38.49 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 271 | 39.68 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 262 | 40.15 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 232 | 41.81 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 213 | 43.00 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 206 | 43.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 165 | 46.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Schrøder | 2002 | 148 | 48.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | 147 | 48.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Silke Larsen | 2003 | 130 | 50.62 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Linnea Ulka | 2003 | 120 | 52.10 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Amalie Sindahl | 2002 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 355 | 36.28 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Iben Jeppesen | 2000 | 345 | 36.61 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Cecilie Meyn | 2000 | 301 | 38.34 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | 299 | 38.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | 294 | 38.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Nellie Briskog | 2001 | 280 | 39.25 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Vanja Marjanovic | 2001 | 223 | 42.36 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Silje Thramkrongart | 2001 | 222 | 42.44 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Ploug Højer | 2001 | 170 | 46.35 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Roed | 2001 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Houen | 1998 | 467 | 33.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | 399 | 34.89 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 297 | 38.50 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Holm | 1999 | 261 | 40.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | DSQ | ej fortsat bev.25 m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 707 | 28.84 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Mette Karlsson | 1995 | 489 | 32.61 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Hanna Erléus | 1997 | 453 | 33.45 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Anna Engström | 1996 | 281 | 39.20 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:01 |