Results for Kronborg Open Kort 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2014 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2014 |
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Betty Marie Jensen | 2004 | 17.22 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lucca Maria Balle | 2004 | 18.55 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josephine Lysdahl | 2004 | 18.80 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Marie Hertling | 2004 | 18.88 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 20.01 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Karla Marie Fæster | 2004 | 20.19 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 21.92 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Nora Armstrong | 2004 | 24.20 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Hindsgaul | 2005 | 25.03 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 25.62 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ofelia Thomsen | 2005 | 26.83 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Funch | 2004 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 13.93 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Graffe | 2002 | 14.26 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Linn Rosenius | 2002 | 14.47 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Annie Johansson | 2002 | 15.27 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Matilde Weibel | 2002 | 15.37 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | 15.53 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | 15.58 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Michelle Mortensen | 2002 | 15.83 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | 16.28 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Maria Lund | 2003 | 16.36 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ingrid Lindemann | 2003 | 16.49 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 17.14 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Ida Karlsson | 2002 | 17.47 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
14 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 17.49 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Julie K Rose | 2003 | 17.60 | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 17.88 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Freja Stenbækgård | 2003 | 18.07 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Schou | 2003 | 18.13 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | 18.58 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 18.58 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emma Jensen | 2002 | 18.63 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
22 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | 18.78 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 18.86 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Isabelle Erneland | 2002 | 18.96 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
25 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | 20.24 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Freja Hallberg | 2003 | 20.59 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
27 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 20.63 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Emmelie Reed Rasmussen | 2003 | 21.28 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Silke Victoria Stege Geil | 2003 | 21.31 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Maja Olsson | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | My Weitling | 2000 | 13.63 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 13.77 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Rosenius | 2000 | 14.05 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Alice Gantriis | 2000 | 14.16 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 14.39 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederikke Petri | 2001 | 14.41 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Meyn | 2000 | 14.46 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 14.63 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | 14.70 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 14.71 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Anna Fiedler | 2001 | 14.81 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Ida Sund | 2000 | 14.85 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Nellie Briskog | 2001 | 15.43 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
14 | Maria Louise Ryle | 2000 | 15.82 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
15 | Sofie W. Krattet | 2000 | 16.01 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
16 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | 16.07 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Vanja Marjanovic | 2001 | 16.07 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
18 | Eja Andersson | 2000 | 17.24 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
19 | Clara Emilie Kobbernagel | 2001 | 17.94 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Caroline Sofie Lund | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Alba Cecilie Runge | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofia Altoft | 1998 | 12.99 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Elin Nilsson | 1999 | 13.52 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 13.82 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Johansen | 1999 | 14.16 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 14.29 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Linnéa Högberg | 1999 | 14.35 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Thea Schulze | 1998 | 14.39 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Annie Lindström | 1996 | 12.87 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 13.07 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Hanna Erléus | 1997 | 13.62 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Pernille Agerlin | 1997 | 13.85 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Annelie Månsson | 1996 | 14.29 | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Rebekka Gustafson | 1997 | 14.36 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja Duveborn | 1995 | 14.51 | |||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |