2020-11-25   15:31:57
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:21   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Ansaranta  2004    317          34.78   
  Oulun Uinti 1906                   
Pinja Taskila  2004    264          36.99   
  Oulun Uinti 1906                   
Sonja Salmimies  2004    237          38.34   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Olga Emilia Mattila  2004    230          38.71   
  Oulun Uinti 1906                   
Viivi Säntti  2005    200          40.53   
  Oulun Uinti 1906                   
Laura Markuksela  2004    199          40.59   
  Oulun Lohet                   
Santra Peuralahti  2005    164          43.31   
  Oulun Uinti 1906                   
Moona Rissanen  2005    142          45.44   
  Oulun Lohet                   
Essi Vilhelmiina Virta  2005    133          46.46   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Nanna Savolainen  2004    103          50.50   
  Oulun Lohet                   
11  Viivi Tonteri  2004    88          53.18   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Vilma Kiviniemi  2005    88          53.22   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Emma Karjalainen  2004    83          54.32   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Vilja Säntti  2008    52          1:03.29   
  Oulun Uinti 1906                   
Lilja Ukkola  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Hämäläinen  2003    275          36.47   
  Vieskan Uimarit                   
Nita Poutiainen  2003    266          36.89   
  Oulun Lohet                   
Filippa Rieppo  2003    194          40.96   
  Oulun Uinti 1906                   
Viona Mönttinen  2003    194          40.96   
  Oulun Lohet                   
Malla Juutinen  2003    191          41.14   
  Oulun Lohet                   
Siiri Keisu  2003    189          41.28   
  Oulun Lohet                   
Cara Hintsala  2003    183          41.76   
  Oulun Lohet                   
Emmi Eskelinen  2003    179          42.03   
  Oulun Lohet                   
Tuuli Turunen  2003    179          42.05   
  Oulun Lohet                   
10  Henriikka Anttila  2003    151          44.51   
  Muhoksen Voitto                   
11  Miina Laukka  2003    149          44.72   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Tanja Uusitalo  2003    142          45.39   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Aleksandra Ilola  2003    113          49.04   
  Oulun Lohet                   
14  Claudia Ilola  2003    109          49.61   
  Oulun Lohet                   
15  Johanna Maria Seppälä  2003    99          51.19   
  Muhoksen Voitto                   
16  Kaisla Leskelä  2003    95          51.99   
  Oulun Lohet                   
Veera Juntunen  2003              DNS   
  Kajaanin Uimaseura                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mia Pentti  2002    481          30.28   
  Swimming Jyväskylä                   
Anni Niemi  2002    390          32.47   
  Haukiputaan Heitto                   
Iina Elorinne  2002    305          35.25   
  Kempeleen Pyrintö                   
Jessi Nurmela  2002    295          35.61   
  Haukiputaan Heitto                   
Enni-Sofia Perätalo  2002    283          36.13   
  Oulun Uinti 1906                   
Kiia Karhu  2002    254          37.43   
  Vieskan Uimarit                   
Laura Heikkilä  2002    246          37.87   
  Oulun Uinti 1906                   
Kaisa Pylväs  2002    209          39.95   
  Vieskan Uimarit                   
Tiina Lankila  2002    204          40.27   
  Kempeleen Pyrintö                   
10  Helena Tyni  2002    198          40.66   
  Oulun Lohet                   
11  Hanna Ruha  2002    196          40.82   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Natalia Ilola  2002    196          40.82   
  Oulun Lohet                   
13  Linda Kalliainen  2002    176          42.34   
  Oulun Lohet                   
14  Neea Myllymäki  2002    170          42.78   
  Oulun Lohet                   
15  Elisa Mattila  2002    165          43.24   
  Kajaanin Uimaseura                   
16  Anette Kinnunen  2002    117          48.47   
  Oulun Lohet                   
17  Jenni Pyörälä  2002    89          53.01   
  Oulun Lohet                   
Amalia Siekkinen  2002              DSQ   
  Oulun Lohet                   
Roosa Rissanen  2002              DSQ   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Silja Känsäkoski  1997    608          28.01   
  Oulun Uinti 1906                   
Janette Karppinen  1996    516          29.57   
  Oulun Lohet                   
Sonja Portin  1998    513          29.64   
  Oulun Lohet                   
Siiri Karvosenoja  1997    499          29.90   
  Oulun Lohet                   
Rita Valkama  1999    496          29.96   
  Swimming Jyväskylä                   
Nadja Åman  1996    493          30.02   
  Oulun Lohet                   
Pauliina Siekkinen  1999    483          30.23   
  Swimming Jyväskylä                   
Noora Angelva  1999    473          30.44   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Aino Erkinaro  1995    472          30.46   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Merja Miesmaa  1994    470          30.52   
  Oulun Lohet                   
11  Tytti Karjalainen  1998    469          30.53   
  Oulun Lohet                   
12  Fanny Pesonen  2000    466          30.59   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Sanna Miesmaa  1995    466          30.59   
  Oulun Lohet                   
14  Wilma Kiviaho  1998    444          31.09   
  Kempeleen Pyrintö                   
15  Malla Huusko  1999    443          31.11   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Emmi Tikkanen  2000    441          31.16   
  Iisalmen Uimarit                   
17  Angelica Kuoksa  2001    427          31.49   
  Oulun Lohet                   
18  Vilma Rapakko  1999    421          31.64   
  Swimming Club Rovaniemi                   
19  Heidi Kivioja  2000    420          31.67   
  Vieskan Uimarit                   
20  Anni Rajaniemi  2000    415          31.79   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Anni Katajamäki  2000    408          31.97   
  Haukiputaan Heitto                   
22  Sanja-Sofia Valjakka  1995    405          32.06   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Venla Niemelä  1999    398          32.24   
  Swimming Club Rovaniemi                   
24  Nelle Ojakippola  2001    395          32.32   
  Vieskan Uimarit                   
25  Pinja Partinen  1999    395          32.33   
  Joensuun Uimaseura                   
26  Janina Pyrrö  1998    392          32.41   
  Kemijärven Kaiku                   
27  Mari Hekkala  2000    391          32.44   
  Oulun Uinti 1906                   
28  Laura Saloranta  1997    389          32.48   
  Haukiputaan Heitto                   
29  Jenni Niskanen  1999    374          32.92   
  Swimming Club Rovaniemi                   
30  Emma-Rita Neuvonen  1997    371          33.00   
  Oulun Uinti 1906                   
31  Elina Pulkkinen  1999    355          33.49   
  Kempeleen Pyrintö                   
32  Senni Keisu  2001    346          33.79   
  Oulun Lohet                   
33  Katriina Korpi  2000    343          33.87   
  Oulun Lohet                   
34  Enni Heikkinen  1997    335          34.15   
  Kajaanin Uimaseura                   
34  Tiina Hautajärvi  1996    335          34.15   
  Haukiputaan Heitto                   
36  Iida Kunnari  2000    332          34.27   
  Swimming Club Rovaniemi                   
37  Karita Juntunen  1999    318          34.73   
  Swimming Club Rovaniemi                   
38  Emma Pajuluoma  2001    297          35.54   
  Oulun Lohet                   
39  Silja Kanto  2000    294          35.65   
  Kemin Uimaseura                   
40  Jutta Nikupeteri  2001    288          35.90   
  Oulun Uinti 1906                   
41  Nadja Hahto  1999    285          36.04   
  Oulun Lohet                   
42  Aino Raappana  2001    277          36.36   
  Oulun Lohet                   
43  Aliina Mustonen  2000    272          36.59   
  Oulun Lohet                   
44  Amanda Hekkala  2000    270          36.67   
  Kajaanin Uimaseura                   
45  Emma Koivusilta  2001    262          37.06   
  Kempeleen Pyrintö                   
46  Eveliina Holappa  2000    258          37.25   
  Oulun Uinti 1906                   
47  Santra Hujanen  2000    253          37.50   
  Kajaanin Uimaseura                   
48  Iisa Kivioja  2000    243          38.01   
  Oulun Lohet                   
49  Roosa Leinonen  2001    241          38.09   
  Kempeleen Pyrintö                   
50  Jasmine Kaunisvesi  2000    235          38.43   
  Vieskan Uimarit                   
51  Hanna Sivonen  1999    235          38.44   
  Kajaanin Uimaseura                   
52  Jessika Kaunisvesi  2000    231          38.67   
  Vieskan Uimarit                   
53  Heini Niva  2001    184          41.71   
  Muhoksen Voitto                   
54  Hanna Fält  2001    151          44.50   
  Oulun Lohet                   
Anni Turunen  2001              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:21 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:08   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    190          36.31   
  Oulun Uinti 1906                   
Magnus Kuitunen  2004    152          39.18   
  Oulun Uinti 1906                   
Lauri Saarela  2003    143          39.98   
  Oulun Lohet                   
Joakim Brännlund  2003    118          42.61   
  Oulun Lohet                   
Roope Pesälä  2003    113          43.21   
  Kempeleen Pyrintö                   
Iiro Ervasti  2003    109          43.76   
  Oulun Lohet                   
Nikolai Em  2004    106          44.12   
  Iisalmen Uimarit                   
Eemeli Korhonen  2003    105          44.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
Vili Rantasuo  2004    104          44.42   
  Oulun Lohet                   
10  Matias Mikkonen  2003    93          46.11   
  Oulun Lohet                   
11  Joona Juhani Suorsa  2003    92          46.29   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Sihan Yu  2003    79          48.55   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Paavo Tapio  2005    73          49.86   
  Oulun Lohet                   
14  Paavo Juutinen  2005    62          52.77   
  Oulun Lohet                   
15  Axel Ilola  2004    54          55.26   
  Oulun Lohet                   
Otso Pietilä  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronny Brännkärr  2002    302          31.16   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Tino Oittinen  2002    206          35.40   
  Swimming Club Vuokatti                   
Jaakko Hietikko  2002    182          36.88   
  Kempeleen Pyrintö                   
Matias Rajavaara  2002    154          38.93   
  Oulun Uinti 1906                   
Juhani Tapio  2002    154          38.96   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Juho Keränen  2002    123          41.95   
  Oulun Lohet                   
Akseli Rautalin  2002    111          43.44   
  Oulun Uinti 1906                   
Kalle Huttunen  2002    66          51.58   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jiri Järvinen  2001    254          32.98   
  Swimming Jyväskylä                   
Leevi Kärnä  2001    217          34.76   
  Kajaanin Uimaseura                   
Marius Ilola  2001    215          34.86   
  Oulun Lohet                   
Atte Ervasti  2001    211          35.10   
  Oulun Lohet                   
Hugo Mattola  2001    209          35.23   
  Haapajärven Kiilat                   
Atte Kärkkäinen  2001    130          41.27   
  Kajaanin Uimaseura                   
Sami Saloranta  2001    128          41.44   
  Haukiputaan Heitto                   
Riku Silvennoinen  2001    100          44.98   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aku Venhola  1990    612          24.62   
  Oulun Lohet                   
Janne Lantto  1994    581          25.05   
  Oulun Lohet                   
Juha Juopperi  1989    569          25.22   
  Oulun Uinti 1906                   
Jere Kotomäki  1997    559          25.37   
  Kokkolan Uimaseura                   
Tuukka Korpela  1990    530          25.83   
  Oulun Uinti 1906                   
Elias Päivinen  1997    473          26.83   
  Swimming Jyväskylä                   
Pietu Kinnunen  1996    446          27.36   
  Joensuun Uimaseura                   
Juho Herva  1998    442          27.43   
  Oulun Lohet                   
Tuomas Järvelä  1994    442          27.44   
  Oulun Lohet                   
10  Tuomas Lohiniva  1997    441          27.47   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Atte Lassila  1995    436          27.56   
  Kemijärven Kaiku                   
12  Jonas Meissner  1999    429          27.71   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Santeri Teppola  1994    426          27.78   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Lauri Tapio  1998    407          28.21   
  Kemin Työväen Uimarit                   
15  Jaakko Liedevaara  1999    395          28.49   
  Swimming Jyväskylä                   
16  Teemu Peteri  1993    392          28.55   
  Oulun Lohet                   
17  Aleksi Kanste  1998    390          28.61   
  Haukiputaan Heitto                   
18  Peetu Väänänen  1997    381          28.82   
  Vieskan Uimarit                   
19  Julius Laitila  1998    374          29.01   
  Haapajärven Kiilat                   
20  Markus Svanberg  1998    372          29.06   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Niko Blankenstein  1996    364          29.26   
  Oulun Lohet                   
22  Topi Puurunen  1998    361          29.34   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Tuomas Saari  1999    360          29.37   
  Vieskan Uimarit                   
24  Ossi Nikula  2000    347          29.73   
  Vieskan Uimarit                   
25  Toni Keränen  2000    307          30.98   
  Swimming Club Vuokatti                   
26  Eetu Elorinne  2000    274          32.17   
  Kempeleen Pyrintö                   
27  Joni Ratilainen  2000    272          32.26   
  Kempeleen Pyrintö                   
28  Joonas Kuitunen  2000    259          32.77   
  Oulun Uinti 1906                   
29  Juho Larinen  1999    257          32.86   
  Kemin Uimaseura                   
30  Elias Ruuska  2000    256          32.90   
  Vieskan Uimarit                   
31  Antti Hirvonen  2000    221          34.58   
  Kajaanin Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:08 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:50   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Ansaranta  2004    278    1:33.16      3:13.11   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Pinja Taskila  2004    252  49.15  1:40.06  2:31.87    3:19.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Olga Emilia Mattila  2004    224  50.20  1:40.65  2:40.23    3:27.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kiia Junttari  2004    174  1:51.26  3:45.82      3:45.82   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Saara Leinonen  2004    171  54.08  1:50.73  2:57.46    3:47.12   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Lilja Ukkola  2004    166  54.91  1:54.33  2:59.34    3:49.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Viivi Säntti  2005    163  53.89  1:57.04  3:00.86    3:50.83   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    393    1:21.76      2:52.10   
  Oulun Lohet                   
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    345  39.07  1:26.08  2:20.28    2:59.74   
  Oulun Lohet                   
                     
Laura Lahtinen  2003    329  36.48  1:26.25  2:19.34    3:02.61   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Martta Nygård  2003    248  43.27  1:40.27  2:38.19    3:20.60   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Venla Säntti  2003    241  46.74  1:42.50  2:37.09    3:22.54   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Reetta Kari  2003    229  46.50  1:42.22  2:40.25    3:26.10   
  Oulun Lohet                   
                     
Hilla Saastamoinen  2003    217  48.82  1:44.45  2:46.20    3:29.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Mathilda Puutio  2003    210    1:47.17      3:31.96   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jenni Kiviniemi  2003    186  49.78  1:50.45  2:50.06    3:40.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Isa Vehkaoja  2002    332  43.13  1:31.43  2:23.19    3:02.02   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Katariina Kourula  2002    291  42.87  1:33.75  2:28.54    3:10.15   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Hilla Hirvikoski  2002    261  1:35.21  3:17.31      3:17.31   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Aada Sulasalmi  2002    256    1:35.10      3:18.61   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Janika Puhakka  2002    254  47.65  1:36.26  2:35.91    3:19.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Natalia Ilola  2002    178  49.61  1:47.49  2:54.20    3:43.95   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Seela Peuralahti  2001    445  36.01  1:17.99  2:06.09    2:45.16   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    390  38.83  1:25.59  2:14.73    2:52.57   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Susanna Palojärvi  2001    371  38.43  1:24.62  2:17.70    2:55.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heidi Blankenstein  2001    346  37.29  1:24.74  2:18.67    2:59.66   
  Oulun Lohet                   
                     
Moonica Pirhonen  2001    293  43.93  1:29.74  2:27.24    3:09.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ruusa Eiserbeck  2001    267  44.00  1:35.37  2:34.53    3:15.70   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Anni Niemistö  2001    261  47.05  1:42.01  2:35.87    3:17.34   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Jutta Nikupeteri  2001    260  46.47  1:36.73  2:33.83    3:17.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Viveca Meriläinen  2001    250  46.21  1:37.92  2:36.69    3:20.11   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
10  Elizaveta Parfenova  2001    237  1:45.85  3:23.57      3:23.57   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
11  Emma Koivusilta  2001    190  24.62  53.83  1:51.85    3:39.40   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Roosa Leinonen  2001    176  47.00  1:49.19  2:56.69    3:45.02   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Lampi  2000    491  30.57  1:12.79  2:01.74    2:39.90   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Katri Hurskainen  2000    464    1:13.95      2:42.88   
  Oulun Lohet                   
                     
Heidi Kivioja  2000    403  1:24.63  2:50.68      2:50.68   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Riikka Lahtinen  2000    382  37.09  1:25.59  2:15.10    2:53.78   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Noora Siltari  2000    369  38.96  1:24.34  2:15.71    2:55.82   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Milla Kortetjärvi  2000    313  40.49  1:29.72  2:23.87    3:05.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Selina Rikkonen  2000    235  43.22  1:41.27  2:37.67    3:24.27   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Olga Heikkinen  2000    228  45.77  1:41.19  2:38.01    3:26.39   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Hilla-Elli Ryynänen  2000    201  47.91  1:45.58  2:52.36    3:35.26   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Selma Soininen  1999    526  33.46  1:12.50  2:00.46    2:36.26   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Eveliina Palo  1999    503  35.67  1:15.83  2:03.74    2:38.58   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Miili Känsäkoski  1999    450  1:16.48  2:44.59      2:44.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Katariina Räsänen  1999    399  40.09  1:26.03  2:13.90    2:51.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ilona Lampela  1999    323  38.91  1:26.42  2:20.35    3:03.69   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Nora Ijäs  1999    312    1:33.76      3:05.84   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Pinja Remes  1999    292  1:36.56  3:10.14      3:10.14   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Iida Ahonen  1999    279    1:32.95      3:12.99   
  Oulun Lohet                   
                     
Roosa Mustonen  1999    270  39.17  1:30.72  2:31.00    3:15.04   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Norismaa  1995    553  31.25  1:12.64  1:42.25    2:33.64   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Reetta Pahkala  1997    547  34.37  1:14.81  1:58.94    2:34.23   
  Oulun Lohet                   
                     
Katja Pyörälä  1994    530  34.46  1:15.47  2:00.84    2:35.86   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Sanna-Riikka Räihä  1998    518  32.82  1:12.47  2:02.08    2:37.04   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Carita Heikkala  1998    446  34.04  1:15.08  2:03.88    2:44.99   
  Oulun Lohet                   
                     
Aada Illikainen  1998    419  38.50  1:23.47  2:09.93    2:48.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jutta Kesti  1996    372  25.05  38.54  1:23.86    2:55.30   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Milla Lackman  1997    318  38.04  1:28.82  2:22.37    3:04.66   
  Oulun Lohet                   
                     
Mia-Emilia Leinonen  1998    286  41.09  1:29.51  2:24.19    3:11.28   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:50 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:50   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    172  45.89  1:39.81  2:42.23    3:24.90   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lauri Saarela  2003    133    1:50.30      3:43.27   
  Oulun Lohet                   
                     
Yufei Meng  2004    94  1:00.41  2:04.30  3:12.96    4:10.06   
  Oulun Lohet                   
                     
Sihan Yu  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ahti Saarela  2002    233  44.72  1:31.59  2:26.52    3:05.01   
  Oulun Lohet                   
                     
Niklas Raesalmi  2002    203  44.27  1:34.91  2:32.48    3:13.93   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    383  34.53  1:15.20  2:02.29    2:36.89   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tiitus Taskila  2001    309  37.07  1:20.45  2:11.05    2:48.50   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jere Keskiaho  2001    264    1:24.85      2:57.66   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tuomas Karjalainen  2001    260  38.09  1:24.31  2:18.05    2:58.54   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anton Ylihannu  2001    225  38.78  1:27.81  2:23.61    3:07.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kalle Karhunen  2001    161  50.96  1:45.31  2:42.94    3:29.20   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arttu Pirneskoski  2000    277  33.74  1:22.08  2:16.53    2:54.78   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Juho Anttila  2000    254  43.07  1:30.61  2:20.03    2:59.92   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aukusti Ylitervo  1999    425  32.14  1:14.74  1:56.93    2:31.51   
  Oulun Lohet                   
                     
Atte Somero  1999    406  31.78  1:09.45  1:56.26    2:33.87   
  Lahden Kaleva                   
                     
Jere Kerttula  1999    335  36.08  1:20.40  2:07.00    2:44.03   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Valtteri Lieto  1999    325  37.24  1:19.00  2:08.74    2:45.67   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heikki Ruha  1999    252  38.46  1:25.86  2:16.48    3:00.39   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miikka Willman  1998    470  32.36  1:10.03  1:52.62    2:26.61   
  Oulun Lohet                   
                     
Kaius Kejonen  1998    460  33.61  1:12.11  1:53.29    2:27.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Santeri Leppälä  1998    451  32.86  1:13.55  1:57.43    2:28.61   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Severi Lieto  1998    413  32.73  1:14.18  1:58.89    2:32.98   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Konsta Naumanen  1996    573  28.43  1:06.76  1:44.37    2:17.24   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Tapio Uusitalo  1995    496  30.13  1:08.54  1:53.36    2:23.96   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Henri Hurskainen  1991    415    1:12.07      2:32.79   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:50 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:50   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henna Hökkä  2003    297  42.47        1:27.03   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Minja Lukkari  2003    286  43.26        1:28.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Laura Lahtinen  2003    272  42.82        1:29.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Nita Poutiainen  2003    223  47.32        1:35.84   
  Oulun Lohet                   
                     
Reeta Kallunki  2003    203  47.53        1:38.79   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Martta Nygård  2003    197  49.52        1:39.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Emma Hämäläinen  2003    193  50.26        1:40.46   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Iida Nissilä  2003    176  50.66        1:43.69   
  Oulun Lohet                   
                     
Malla Juutinen  2003    173  52.23        1:44.11   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Venla Säntti  2003    173  52.28        1:44.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Seela Kari  2003    170  51.87        1:44.78   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Viona Mönttinen  2003    169  51.45        1:44.96   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Siiri Keisu  2003    159  51.19        1:47.21   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Cara Hintsala  2003    154          1:48.35   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Mathilda Puutio  2003    151          1:48.98   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Hilla Saastamoinen  2003    150          1:49.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Jenni Kiviniemi  2003    136  59.36        1:52.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Miina Laukka  2003    129  58.67        1:54.87   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mia Pentti  2002    429  37.39        1:17.06   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Petra Heikkinen  2002    347  40.34        1:22.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Pauliina Lohilahti  2002    319  42.05        1:25.04   
  Oulun Lohet                   
                     
Peppi Palokangas  2002    313  42.03        1:25.51   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Alina Huotari  2002    306  42.76        1:26.16   
  Oulun Lohet                   
                     
Elisa Vakkuri  2002    272          1:29.70   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Enni-Sofia Perätalo  2002    246  44.35        1:32.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jessi Nurmela  2002    244  45.18        1:32.98   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Laura Heikkilä  2002    242  45.32        1:33.16   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Amalia Siekkinen  2002    219  44.91        1:36.35   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Iina Elorinne  2002    216  46.80        1:36.80   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Milja Piippola  2002    214  47.10        1:37.14   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
13  Kiia Karhu  2002    209  48.39        1:37.84   
  Vieskan Uimarit                   
                     
14  Kaisa Pylväs  2002    187  48.80        1:41.60   
  Vieskan Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Mononen  2001    432  37.77        1:16.83   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Henna Haipus  2001    399  39.05        1:18.93   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Iida-Maria Laine  2001    391  38.64        1:19.47   
  Oulun Lohet                   
                     
Jenni Louhimo  2001    354  39.46        1:22.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    350  39.62        1:22.41   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Laura Härkönen  2001    324  41.12        1:24.61   
  Oulun Lohet                   
                     
Silja Vilmilä  2001    290          1:27.71   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Moonica Pirhonen  2001    268  44.68        1:30.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Senni Keisu  2001    264  42.79        1:30.58   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Jenni Karvonen  2001    242  45.16        1:33.24   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Sofia Ervasti  2001    218  47.88        1:36.55   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Anni Turunen  2001    138  55.68        1:52.30   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Tikkanen  2000    491  35.51        1:13.67   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    477  36.13        1:14.38   
  Oulun Lohet                   
                     
Mari Hekkala  2000    414  37.64        1:17.94   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ada Niskala  2000    407  37.68        1:18.42   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Fanny Pesonen  2000    402  38.23        1:18.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jonna Airisniemi  2000    351  39.66        1:22.33   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Anni Rajaniemi  2000    302          1:26.56   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ella Meriläinen  2000    252  43.26        1:31.99   
  Oulun Lohet                   
                     
Olga Heikkinen  2000    203  48.20        1:38.73   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Julia Kinnunen  2000    201  47.20        1:39.09   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Jasmine Kaunisvesi  2000    189          1:41.24   
  Vieskan Uimarit                   
                     
12  Jessika Kaunisvesi  2000    188  49.96        1:41.43   
  Vieskan Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saana Luokkanen  1999    555  34.87        1:10.72   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Reetta Kanervo  1999    523  35.26        1:12.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Venla Niemelä  1999    500  35.89        1:13.18   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Kaisa Kariniemi  1999    482  36.82        1:14.11   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Malla Huusko  1999    409  37.65        1:18.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Inna Pajuluoma  1999    406  38.56        1:18.44   
  Oulun Lohet                   
                     
Milla Henriksson  1999    376          1:20.50   
  Oulun Lohet                   
                     
Iida Lesell  1999    248  45.41        1:32.50   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Sini Keinänen  1999    233  45.76        1:34.35   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Silja Känsäkoski  1997    508  35.51        1:12.84   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sofia Risteelä  1993    453  35.93        1:15.67   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Emma Nikula  1998    411  37.44        1:18.17   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Eevi Tyni  1998    368  39.36        1:21.06   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Merja Miesmaa  1994    344  40.31        1:22.92   
  Oulun Lohet                   
                     
Laura Saloranta  1997    323  40.40        1:24.69   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Enni Heikkinen  1997    297          1:27.03   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Riikka Korpi  1998    297  42.21        1:27.07   
  Oulun Lohet                   
                     
Jenny Kukkonen  1994    73  1:08.45        2:18.99   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Miina Heikkinen  1993    53  1:16.48        2:34.29   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Riikka Peteri  1995    47  1:21.26        2:40.37   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:50 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:14   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paavo Erkinaro  2003    223  42.08        1:25.64   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Julius Kuitunen  2002    220  42.64        1:25.96   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Valtteri Taskinen  2002    217  42.75        1:26.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ahti Saarela  2002    214  42.93        1:26.71   
  Oulun Lohet                   
                     
Veeti Taimisto  2002    175  45.39        1:32.83   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juhani Tapio  2002    167  46.31        1:34.18   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Toni Lipponen  2003    153  46.49        1:37.10   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Tatu Kähkölä  2002    147  47.23        1:38.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Henrik Siltari  2002    146  48.46        1:38.60   
  Kemin Uimaseura                   
                     
10  Aleksi Rajaniemi  2002    135          1:41.13   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Tino Oittinen  2002    118  50.37        1:45.72   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
12  Iiro Ervasti  2003    73  54.44        2:04.20   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Perttu Somero  2001    281  38.38        1:19.21   
  Lahden Kaleva                   
                     
Arttu Kurttio  2001    194  43.55        1:29.61   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Hugo Mattola  2001    194  43.22        1:29.64   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Lukas Kalliokoski  2001    183  45.22        1:31.48   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Leevi Kärnä  2001    163  44.74        1:34.90   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Aatu Pirneskoski  2001    149  49.85        1:37.91   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Atte Ervasti  2001    125  49.19        1:43.64   
  Oulun Lohet                   
                     
Kalle Karhunen  2001    122  51.30        1:44.49   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Juho Kallunki  2001    106          1:49.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Atte Kärkkäinen  2001    62  1:00.11        2:11.17   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Honkonen  2000    378  35.23        1:11.81   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Topias Nygård  2000    356  36.10        1:13.22   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Onni Kartimo  2000    281  37.69        1:19.27   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Anton Ukkola  2000    278  40.33        1:19.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Arttu Pirneskoski  2000    274  39.94        1:19.95   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Topi Lukkarinen  2000    265  39.90        1:20.82   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Joonas Kuitunen  2000    212          1:27.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Toni Keränen  2000    202  41.99        1:28.40   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Joni Ratilainen  2000    186  45.14        1:30.90   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
10  Eetu Elorinne  2000    172  45.00        1:33.30   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
11  Paavo Anttila  2000    143  47.75        1:39.22   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roope Eiserbeck  1999    414  33.73        1:09.68   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Tuomas Saari  1999    362  35.85        1:12.83   
  Vieskan Uimarit                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Ylikärppä  1998    477  31.24        1:06.43   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Juho Herva  1998    409  33.55        1:09.92   
  Oulun Lohet                   
                     
Juho Röytiö  1998    405  34.06        1:10.20   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Aleksi Kanste  1998    379  34.55        1:11.75   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Julius Laitila  1998    314  36.98        1:16.38   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Markus Svanberg  1998    299  37.22        1:17.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Topi Puurunen  1998    255          1:21.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kotomäki  1997    440  32.94        1:08.28   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Kimmo Viinamäki  1995    327  36.99        1:15.33   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Janne Kainulainen  1995    291  38.19        1:18.34   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Tapio Siltari  1963    220  39.68        1:25.91   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Teemu Peteri  1993    203  42.29        1:28.29   
  Oulun Lohet                   
                     
Joni Juntunen  1993    139  48.44        1:40.20   
  Oulun Lohet                   
                     
Julius Kallio  1997    116          1:46.35   
  Oulun Lohet                   
                     
Tuomas Kojo  1977    26  1:15.40        2:54.36   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:14 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:14   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Seela Peuralahti  2001    323  36.97  1:23.56  2:11.52    2:57.51   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sanni Lampi  2001    292    1:22.34      3:03.58   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaisa Pulkkinen  2000    305  36.32        3:00.79   
  Tornion Uimaseura                   
                     
 
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ida-Maria Juntunen  1999    339  38.58  1:22.46  2:09.56    2:54.69   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 7, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Silja Känsäkoski  1997    414  36.93  1:19.44  2:02.56    2:43.38   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Wilma Kiviaho  1998    322  36.24  1:20.33  2:08.61    2:57.55   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Milla Lackman  1997    228  40.51  1:29.29  2:22.63    3:19.38   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:14 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:14   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taneli Juutinen  2000    220  37.77  1:24.45  2:14.67    3:04.56   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Tapio  1998    360  35.82  1:16.78  1:59.53    2:36.74   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Severi Lieto  1998    351  34.68  1:15.76  1:56.73    2:38.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 8, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arttu Erkinaro  1992    555  28.88  1:02.44  1:39.16    2:15.64   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Konsta Naumanen  1996    394  35.53  1:13.69  1:54.27    2:32.10   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Tuomas Järvelä  1994    223  34.50  1:16.16  2:08.70    3:03.65   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:14 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:47   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    423  1:15.38  2:37.32  3:58.20    5:18.35   
  Oulun Lohet                   
                     
Henna Hökkä  2003    407  1:16.05  2:38.14  4:01.31    5:22.61   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Minja Lukkari  2003    330  1:22.33  2:50.95  4:19.58    5:46.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Petra Ansaranta  2004    294  1:25.72  2:57.29  4:29.22    5:59.29   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Martta Nygård  2003    267  1:29.12  3:04.76  4:40.97    6:11.31   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Reeta Kallunki  2003    238  1:27.40  3:05.80  4:46.41    6:25.44   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Emma Hämäläinen  2003    236  1:32.04  3:11.58  4:51.00    6:26.49   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Reetta Kari  2003    197  1:33.57  3:18.70  5:06.80    6:50.87   
  Oulun Lohet                   
                     
Kiia Junttari  2004    169    3:32.62      7:11.83   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Seela Kari  2003              DNS   
  Oulun Lohet                   
                     
Nita Poutiainen  2003              DNF   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peppi Palokangas  2002    350  1:21.75  2:48.05  3:32.35    5:39.26   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Alina Huotari  2002    269  1:29.56  3:04.45  4:39.46    6:10.34   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Louhimo  2001    473  1:12.03  2:32.84  3:52.24    5:06.92   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    447  1:14.35  2:34.82  3:55.43    5:12.61   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Aino Mononen  2001    417  1:17.30  2:39.40  4:00.64    5:19.99   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Emma Pajuluoma  2001    296  1:23.69  2:56.54  4:29.88    5:58.81   
  Oulun Lohet                   
                     
Moonica Pirhonen  2001    240  1:31.58  3:10.33  4:49.48    6:24.66   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anni Katajamäki  2000    444  1:14.31  2:36.72  3:57.31    5:13.41   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Noora Siltari  2000    415  1:14.74  2:38.11  4:01.25    5:20.56   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Mari Hekkala  2000    346  1:18.75  2:46.15  4:16.03    5:40.39   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Silja Kanto  2000    342  1:20.65  2:50.21  4:18.20    5:41.87   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Hilla-Elli Ryynänen  2000    222  1:34.00  3:15.72  4:57.94    6:34.75   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaisa Kariniemi  1999    590  1:10.28  2:24.21  3:36.99    4:45.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Reetta Kanervo  1999    579  1:08.40  2:21.54  3:34.45    4:46.78   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Eveliina Palo  1999    527  1:09.48  2:24.64  3:41.26    4:56.05   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Miili Känsäkoski  1999    476  1:13.53  2:32.05  3:50.40    5:06.24   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Rita Valkama  1999    471  1:51.31  3:09.25  4:28.94    5:07.28   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jenni Ålander  1999    383  1:14.33  2:38.09  4:03.42    5:29.30   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Iida Ahonen  1999    344  1:18.66  2:46.09  4:14.17    5:41.07   
  Oulun Lohet                   
                     
Nadja Hahto  1999    266  1:25.85  3:01.74  4:39.78    6:11.42   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Pellinen  1997    576  1:07.27  2:20.87  3:35.48    4:47.35   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Sini Niemi  1993    570  1:07.52  2:21.47  4:48.41    4:48.41   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Sonja Portin  1998    517  1:09.57  2:25.31  3:41.44    4:57.90   
  Oulun Lohet                   
                     
Nea Norismaa  1995    515  1:09.81  2:27.10  3:43.43    4:58.34   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Tytti Karjalainen  1998    489  1:08.27  2:25.12  3:45.13    5:03.40   
  Oulun Lohet                   
                     
Emma Nikula  1998    459  1:12.33  2:32.66  3:53.49    5:09.99   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Merja Miesmaa  1994    386  1:12.18  2:35.18  4:01.21    5:28.20   
  Oulun Lohet                   
                     
Aada Illikainen  1998    344  1:16.82  2:42.77  4:11.62    5:41.28   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Siiri Karvosenoja  1997              DNF   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:47 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:53   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lasse Pulkkinen  2002    318  1:17.63  2:40.18  4:01.83    5:22.28   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Julius Kuitunen  2002    313  1:18.82  2:41.81  4:04.59    5:23.98   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Elias Juntunen  2002    291  1:20.86  2:46.13  4:10.14    5:31.75   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Ronny Brännkärr  2002    260  1:20.19  2:50.05  4:21.47    5:44.37   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Jaakko Hietikko  2002    178  1:31.53  3:12.62  4:54.63    6:30.65   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Magnus Kuitunen  2004    155  1:31.61  3:17.37  5:05.22    6:49.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juhani Tapio  2002    152  1:36.31  3:23.65  5:10.23    6:51.99   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Perttu Somero  2001    331  1:15.51  2:35.85  3:58.05    5:17.99   
  Lahden Kaleva                   
                     
Noa Mäkelä  2001    329  1:12.61  2:34.21  3:58.00    5:18.63   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Jiri Järvinen  2001    264  1:20.32  2:48.26  4:16.23    5:42.73   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anton Ukkola  2000    400  1:12.16  2:28.11  3:43.86    4:58.45   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Topi Lukkarinen  2000    332  1:14.77  2:35.03  3:57.55    5:17.63   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Joonas Kuitunen  2000    308  1:15.87  2:38.26  4:02.18    5:25.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Onni Kartimo  2000    297  1:16.95  2:44.42  4:10.11    5:29.68   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Toni Keränen  2000    285  1:19.50  2:46.17  4:11.99    5:34.06   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Joni Ratilainen  2000    245  1:21.58  2:52.14  4:23.01    5:51.28   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Eetu Elorinne  2000    192  1:25.99  3:03.50  4:41.74    6:20.86   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Leppälä  1998    513  1:04.70  2:15.96  3:27.59    4:34.90   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Riku Ylikärppä  1998    493  1:03.59  2:15.26  3:28.99    4:38.57   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Topi Puurunen  1998    360  1:12.63  2:32.22  3:50.77    5:09.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pietu Kinnunen  1996    400  1:05.46  2:21.61  3:41.51    4:58.64   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Peetu Väänänen  1997    380  1:06.71  2:26.09  3:46.46    5:03.83   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Kimmo Viinamäki  1995    370  1:12.05  2:31.01  3:49.80    5:06.37   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Jere Kotomäki  1997              DNF   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:53 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:53   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    352  43.35        1:31.22   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    347  44.67        1:31.65   
  Oulun Lohet                   
                     
Pinja Taskila  2004    289  46.34        1:37.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Venla Säntti  2003    238  49.58        1:43.93   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sonja Salmimies  2004    228  51.57        1:45.45   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Emma Hämäläinen  2003    219  51.45        1:46.89   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Mathilda Puutio  2003    212          1:48.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Olga Emilia Mattila  2004    201  54.89        1:50.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jenni Kiviniemi  2003    198  53.34        1:50.51   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Hilla Saastamoinen  2003    189  53.38        1:52.13   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Viivi Säntti  2005    189  54.52        1:52.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Miina Laukka  2003    153  59.80        2:00.36   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
13  Iida Nissilä  2003    149  59.23        2:01.51   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Saara Leinonen  2004    147  59.31        2:02.08   
  Tornion Uimaseura                   
                     
15  Malla Juutinen  2003    146  59.64        2:02.12   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Emmi Eskelinen  2003    142  59.08        2:03.26   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Cara Hintsala  2003    120  1:03.35        2:10.42   
  Oulun Lohet                   
                     
Veera Juntunen  2003              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
                     
Viona Mönttinen  2003              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anni Niemi  2002    322  45.36        1:33.98   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Pauliina Lohilahti  2002    317  46.05        1:34.48   
  Oulun Lohet                   
                     
Isa Vehkaoja  2002    304  47.21        1:35.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Katariina Kourula  2002    293  45.43        1:37.00   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Petra Heikkinen  2002    282  48.14        1:38.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Elisa Vakkuri  2002    282  48.60        1:38.28   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Aada Sulasalmi  2002    264          1:40.44   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Amalia Siekkinen  2002    250  48.38        1:42.24   
  Oulun Lohet                   
                     
Milja Piippola  2002    246  48.91        1:42.83   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
10  Hilla Hirvikoski  2002    217  51.60        1:47.25   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
11  Iina Elorinne  2002    216  51.76        1:47.41   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Kiia Karhu  2002    206          1:49.09   
  Vieskan Uimarit                   
                     
13  Laura Heikkilä  2002    199  53.60        1:50.26   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Kaisa Pylväs  2002    161  56.02        1:58.30   
  Vieskan Uimarit                   
                     
15  Heidi Alitalo  2002    142          2:03.46   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Elisa Mattila  2002    134  59.55        2:05.68   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
17  Tiina Lankila  2002    132  1:00.07        2:06.31   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Susanna Palojärvi  2001    351  44.95        1:31.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    343  44.14        1:32.07   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Senni Keisu  2001    334  43.68        1:32.83   
  Oulun Lohet                   
                     
Laura Härkönen  2001    330  45.25        1:33.23   
  Oulun Lohet                   
                     
Elizaveta Parfenova  2001    312  46.35        1:34.95   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Anni Niemistö  2001    303          1:35.95   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Iida-Maria Laine  2001    300  46.28        1:36.26   
  Oulun Lohet                   
                     
Silja Vilmilä  2001    288  47.20        1:37.59   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Heidi Blankenstein  2001    272  47.51        1:39.46   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Fanni Heikkinen  2001    237  49.28        1:44.08   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
11  Heini Niva  2001    222  50.28        1:46.31   
  Muhoksen Voitto                   
                     
12  Emma Koivusilta  2001    203  52.20        1:49.62   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
13  Ruusa Eiserbeck  2001    200  52.81        1:50.06   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
14  Viveca Meriläinen  2001    199  54.14        1:50.33   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
15  Lili Kotilainen  2001    195  54.01        1:50.97   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Hanna Fält  2001    151  57.78        2:00.78   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Roosa Leinonen  2001    136  57.74        2:05.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katriina Korpi  2000    502  39.26        1:21.05   
  Oulun Lohet                   
                     
Heidi Kivioja  2000    442  41.01        1:24.55   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    430  40.12        1:25.38   
  Oulun Lohet                   
                     
Anni Rajaniemi  2000    424  40.57        1:25.73   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kaisa Pulkkinen  2000    420  40.96        1:26.01   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Riikka Lahtinen  2000    419  41.80        1:26.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Olga Heikkinen  2000    283  47.86        1:38.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Milla Kortetjärvi  2000    281  48.20        1:38.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ella Takalo  2000    271  48.44        1:39.58   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
10  Selina Rikkonen  2000    268  47.39        1:39.85   
  Kemin Uimaseura                   
                     
11  Julia Kinnunen  2000    260  48.92        1:40.91   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
12  Amanda Hekkala  2000    215  51.36        1:47.49   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
13  Santra Hujanen  2000    158  54.67        1:59.03   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Ada Niskala  2000              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pinja Partinen  1999    387  42.79        1:28.40   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Vilma Rapakko  1999    380  43.37        1:28.97   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Ilona Lampela  1999    369  42.30        1:29.85   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Nora Ijäs  1999    362  42.74        1:30.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Katariina Räsänen  1999    348  43.75        1:31.56   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jenni Niskanen  1999    342  44.55        1:32.15   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Iida Lesell  1999    257  48.22        1:41.28   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Pinja Remes  1999    225  51.46        1:45.81   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Hanna Sivonen  1999              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Sini Keinänen  1999              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Pahkala  1997    529  37.96        1:19.64   
  Oulun Lohet                   
                     
Nadja Åman  1996    472  39.01        1:22.75   
  Oulun Lohet                   
                     
Katja Pyörälä  1994    466  40.15        1:23.11   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Janette Karppinen  1996    460  39.37        1:23.45   
  Oulun Lohet                   
                     
Janina Pyrrö  1998    425  40.44        1:25.70   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Iida Laukka  1998    407  40.63        1:26.93   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Carita Heikkala  1998    392  43.02        1:28.04   
  Oulun Lohet                   
                     
Jutta Kesti  1996    381          1:28.84   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Sanna Miesmaa  1995    311  43.35        1:35.12   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Mia-Emilia Leinonen  1998    309  44.96        1:35.26   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Tiina Hautajärvi  1996    245          1:42.90   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
12  Jenny Kukkonen  1994    97  1:08.08        2:20.12   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Miina Heikkinen  1993    46  1:25.81        2:59.66   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Riikka Peteri  1995    35  1:29.64        3:16.89   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:53 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:07   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronny Brännkärr  2002    253  43.55        1:32.38   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Valtteri Taskinen  2002    244  44.81        1:33.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Paavo Erkinaro  2003    242  45.22        1:33.80   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    207  47.17        1:38.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ahti Saarela  2002    202  48.07        1:39.61   
  Oulun Lohet                   
                     
Niklas Raesalmi  2002    189  49.36        1:41.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Henrik Siltari  2002    175  49.92        1:44.42   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Lasse Pulkkinen  2002    173  51.08        1:44.72   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Elias Juntunen  2002    166  51.26        1:46.23   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
10  Toni Lipponen  2003    149  53.24        1:50.13   
  Kemin Uimaseura                   
                     
11  Tino Oittinen  2002    146  52.65        1:50.98   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
12  Lauri Saarela  2003    137          1:53.39   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Veikka Ijäs  2004    115  55.84        2:00.03   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Eemeli Korhonen  2003    88  1:04.05        2:10.98   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
15  Kalle Huttunen  2002    81  1:02.65        2:14.99   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Roope Pesälä  2003    76  1:06.09        2:17.92   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Juho Keränen  2002              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    337  40.14        1:23.95   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jere Keskiaho  2001    295  41.03        1:27.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Arttu Kurttio  2001    185  48.09        1:42.46   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Tuomas Karjalainen  2001    183  52.08        1:42.80   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Marius Ilola  2001    176  48.37        1:44.17   
  Oulun Lohet                   
                     
Anton Ylihannu  2001    175  50.39        1:44.38   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lukas Kalliokoski  2001    175  49.50        1:44.44   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kalle Karhunen  2001    159  51.34        1:47.78   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Juho Kallunki  2001    154  51.45        1:48.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Atte Ervasti  2001    150  50.42        1:49.81   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Riku Silvennoinen  2001    147  52.80        1:50.71   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Hugo Mattola  2001    146  51.65        1:50.78   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
13  Aatu Pirneskoski  2001    142  53.84        1:51.80   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
14  Sami Saloranta  2001    113  56.30        2:00.89   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Tiitus Taskila  2001              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Topias Nygård  2000    299  42.80        1:27.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juho Anttila  2000    268  42.37        1:30.65   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Arttu Pirneskoski  2000    223  45.88        1:36.28   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Antti Hirvonen  2000    217  45.25        1:37.17   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Luka Brännlund  2000    170  49.33        1:45.44   
  Oulun Lohet                   
                     
Paavo Anttila  2000    144  49.85        1:51.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aukusti Ylitervo  1999    434  35.91        1:17.20   
  Oulun Lohet                   
                     
Jonas Meissner  1999    432  36.27        1:17.29   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Roope Eiserbeck  1999    398  37.21        1:19.47   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Jaakko Liedevaara  1999    393  38.50        1:19.81   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tuomas Saari  1999    330  40.62