2020-04-03   03:29:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:50   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Ansaranta  2004    278    1:33.16      3:13.11   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Pinja Taskila  2004    252  49.15  1:40.06  2:31.87    3:19.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Olga Emilia Mattila  2004    224  50.20  1:40.65  2:40.23    3:27.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kiia Junttari  2004    174  1:51.26  3:45.82      3:45.82   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Saara Leinonen  2004    171  54.08  1:50.73  2:57.46    3:47.12   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Lilja Ukkola  2004    166  54.91  1:54.33  2:59.34    3:49.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Viivi Säntti  2005    163  53.89  1:57.04  3:00.86    3:50.83   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    393    1:21.76      2:52.10   
  Oulun Lohet                   
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    345  39.07  1:26.08  2:20.28    2:59.74   
  Oulun Lohet                   
                     
Laura Lahtinen  2003    329  36.48  1:26.25  2:19.34    3:02.61   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Martta Nygård  2003    248  43.27  1:40.27  2:38.19    3:20.60   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Venla Säntti  2003    241  46.74  1:42.50  2:37.09    3:22.54   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Reetta Kari  2003    229  46.50  1:42.22  2:40.25    3:26.10   
  Oulun Lohet                   
                     
Hilla Saastamoinen  2003    217  48.82  1:44.45  2:46.20    3:29.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Mathilda Puutio  2003    210    1:47.17      3:31.96   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jenni Kiviniemi  2003    186  49.78  1:50.45  2:50.06    3:40.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Isa Vehkaoja  2002    332  43.13  1:31.43  2:23.19    3:02.02   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Katariina Kourula  2002    291  42.87  1:33.75  2:28.54    3:10.15   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Hilla Hirvikoski  2002    261  1:35.21  3:17.31      3:17.31   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Aada Sulasalmi  2002    256    1:35.10      3:18.61   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Janika Puhakka  2002    254  47.65  1:36.26  2:35.91    3:19.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Natalia Ilola  2002    178  49.61  1:47.49  2:54.20    3:43.95   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Seela Peuralahti  2001    445  36.01  1:17.99  2:06.09    2:45.16   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    390  38.83  1:25.59  2:14.73    2:52.57   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Susanna Palojärvi  2001    371  38.43  1:24.62  2:17.70    2:55.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heidi Blankenstein  2001    346  37.29  1:24.74  2:18.67    2:59.66   
  Oulun Lohet                   
                     
Moonica Pirhonen  2001    293  43.93  1:29.74  2:27.24    3:09.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ruusa Eiserbeck  2001    267  44.00  1:35.37  2:34.53    3:15.70   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Anni Niemistö  2001    261  47.05  1:42.01  2:35.87    3:17.34   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Jutta Nikupeteri  2001    260  46.47  1:36.73  2:33.83    3:17.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Viveca Meriläinen  2001    250  46.21  1:37.92  2:36.69    3:20.11   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
10  Elizaveta Parfenova  2001    237  1:45.85  3:23.57      3:23.57   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
11  Emma Koivusilta  2001    190  24.62  53.83  1:51.85    3:39.40   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Roosa Leinonen  2001    176  47.00  1:49.19  2:56.69    3:45.02   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Lampi  2000    491  30.57  1:12.79  2:01.74    2:39.90   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Katri Hurskainen  2000    464    1:13.95      2:42.88   
  Oulun Lohet                   
                     
Heidi Kivioja  2000    403  1:24.63  2:50.68      2:50.68   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Riikka Lahtinen  2000    382  37.09  1:25.59  2:15.10    2:53.78   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Noora Siltari  2000    369  38.96  1:24.34  2:15.71    2:55.82   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Milla Kortetjärvi  2000    313  40.49  1:29.72  2:23.87    3:05.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Selina Rikkonen  2000    235  43.22  1:41.27  2:37.67    3:24.27   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Olga Heikkinen  2000    228  45.77  1:41.19  2:38.01    3:26.39   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Hilla-Elli Ryynänen  2000    201  47.91  1:45.58  2:52.36    3:35.26   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Selma Soininen  1999    526  33.46  1:12.50  2:00.46    2:36.26   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Eveliina Palo  1999    503  35.67  1:15.83  2:03.74    2:38.58   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Miili Känsäkoski  1999    450  1:16.48  2:44.59      2:44.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Katariina Räsänen  1999    399  40.09  1:26.03  2:13.90    2:51.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ilona Lampela  1999    323  38.91  1:26.42  2:20.35    3:03.69   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Nora Ijäs  1999    312    1:33.76      3:05.84   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Pinja Remes  1999    292  1:36.56  3:10.14      3:10.14   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Iida Ahonen  1999    279    1:32.95      3:12.99   
  Oulun Lohet                   
                     
Roosa Mustonen  1999    270  39.17  1:30.72  2:31.00    3:15.04   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
 
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Norismaa  1995    553  31.25  1:12.64  1:42.25    2:33.64   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Reetta Pahkala  1997    547  34.37  1:14.81  1:58.94    2:34.23   
  Oulun Lohet                   
                     
Katja Pyörälä  1994    530  34.46  1:15.47  2:00.84    2:35.86   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Sanna-Riikka Räihä  1998    518  32.82  1:12.47  2:02.08    2:37.04   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Carita Heikkala  1998    446  34.04  1:15.08  2:03.88    2:44.99   
  Oulun Lohet                   
                     
Aada Illikainen  1998    419  38.50  1:23.47  2:09.93    2:48.46   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jutta Kesti  1996    372  25.05  38.54  1:23.86    2:55.30   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Milla Lackman  1997    318  38.04  1:28.82  2:22.37    3:04.66   
  Oulun Lohet                   
                     
Mia-Emilia Leinonen  1998    286  41.09  1:29.51  2:24.19    3:11.28   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner