2020-02-28   07:06:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:50   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henna Hökkä  2003    297  42.47        1:27.03   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Minja Lukkari  2003    286  43.26        1:28.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Laura Lahtinen  2003    272  42.82        1:29.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Nita Poutiainen  2003    223  47.32        1:35.84   
  Oulun Lohet                   
                     
Reeta Kallunki  2003    203  47.53        1:38.79   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Martta Nygård  2003    197  49.52        1:39.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Emma Hämäläinen  2003    193  50.26        1:40.46   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Iida Nissilä  2003    176  50.66        1:43.69   
  Oulun Lohet                   
                     
Malla Juutinen  2003    173  52.23        1:44.11   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Venla Säntti  2003    173  52.28        1:44.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Seela Kari  2003    170  51.87        1:44.78   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Viona Mönttinen  2003    169  51.45        1:44.96   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Siiri Keisu  2003    159  51.19        1:47.21   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Cara Hintsala  2003    154          1:48.35   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Mathilda Puutio  2003    151          1:48.98   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Hilla Saastamoinen  2003    150          1:49.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Jenni Kiviniemi  2003    136  59.36        1:52.77   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Miina Laukka  2003    129  58.67        1:54.87   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mia Pentti  2002    429  37.39        1:17.06   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Petra Heikkinen  2002    347  40.34        1:22.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Pauliina Lohilahti  2002    319  42.05        1:25.04   
  Oulun Lohet                   
                     
Peppi Palokangas  2002    313  42.03        1:25.51   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Alina Huotari  2002    306  42.76        1:26.16   
  Oulun Lohet                   
                     
Elisa Vakkuri  2002    272          1:29.70   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Enni-Sofia Perätalo  2002    246  44.35        1:32.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jessi Nurmela  2002    244  45.18        1:32.98   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Laura Heikkilä  2002    242  45.32        1:33.16   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Amalia Siekkinen  2002    219  44.91        1:36.35   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Iina Elorinne  2002    216  46.80        1:36.80   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Milja Piippola  2002    214  47.10        1:37.14   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
13  Kiia Karhu  2002    209  48.39        1:37.84   
  Vieskan Uimarit                   
                     
14  Kaisa Pylväs  2002    187  48.80        1:41.60   
  Vieskan Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Mononen  2001    432  37.77        1:16.83   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Henna Haipus  2001    399  39.05        1:18.93   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Iida-Maria Laine  2001    391  38.64        1:19.47   
  Oulun Lohet                   
                     
Jenni Louhimo  2001    354  39.46        1:22.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    350  39.62        1:22.41   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Laura Härkönen  2001    324  41.12        1:24.61   
  Oulun Lohet                   
                     
Silja Vilmilä  2001    290          1:27.71   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Moonica Pirhonen  2001    268  44.68        1:30.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Senni Keisu  2001    264  42.79        1:30.58   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Jenni Karvonen  2001    242  45.16        1:33.24   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Sofia Ervasti  2001    218  47.88        1:36.55   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Anni Turunen  2001    138  55.68        1:52.30   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Tikkanen  2000    491  35.51        1:13.67   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    477  36.13        1:14.38   
  Oulun Lohet                   
                     
Mari Hekkala  2000    414  37.64        1:17.94   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ada Niskala  2000    407  37.68        1:18.42   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Fanny Pesonen  2000    402  38.23        1:18.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jonna Airisniemi  2000    351  39.66        1:22.33   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Anni Rajaniemi  2000    302          1:26.56   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ella Meriläinen  2000    252  43.26        1:31.99   
  Oulun Lohet                   
                     
Olga Heikkinen  2000    203  48.20        1:38.73   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Julia Kinnunen  2000    201  47.20        1:39.09   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Jasmine Kaunisvesi  2000    189          1:41.24   
  Vieskan Uimarit                   
                     
12  Jessika Kaunisvesi  2000    188  49.96        1:41.43   
  Vieskan Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saana Luokkanen  1999    555  34.87        1:10.72   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Reetta Kanervo  1999    523  35.26        1:12.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Venla Niemelä  1999    500  35.89        1:13.18   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Kaisa Kariniemi  1999    482  36.82        1:14.11   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Malla Huusko  1999    409  37.65        1:18.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Inna Pajuluoma  1999    406  38.56        1:18.44   
  Oulun Lohet                   
                     
Milla Henriksson  1999    376          1:20.50   
  Oulun Lohet                   
                     
Iida Lesell  1999    248  45.41        1:32.50   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Sini Keinänen  1999    233  45.76        1:34.35   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Silja Känsäkoski  1997    508  35.51        1:12.84   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sofia Risteelä  1993    453  35.93        1:15.67   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Emma Nikula  1998    411  37.44        1:18.17   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Eevi Tyni  1998    368  39.36        1:21.06   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Merja Miesmaa  1994    344  40.31        1:22.92   
  Oulun Lohet                   
                     
Laura Saloranta  1997    323  40.40        1:24.69   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Enni Heikkinen  1997    297          1:27.03   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Riikka Korpi  1998    297  42.21        1:27.07   
  Oulun Lohet                   
                     
Jenny Kukkonen  1994    73  1:08.45        2:18.99   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Miina Heikkinen  1993    53  1:16.48        2:34.29   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Riikka Peteri  1995    47  1:21.26        2:40.37   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  29 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner