2019-11-20   03:53:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Langbanemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 12 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  Østdanske Langbanemesterskaber    Udskriftsdato  28 februar 2014   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  20:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  28 februar 2014         
 
 
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Herlev Piranhas  1995  Herlev Svømning            7:54.52   
  Anders Møller  1991      59.06  2:01.69      2:01.69   
  Mikkel Johansen  1994      56.43  1:57.32      3:59.01   
  Thomas Steenberg  1994      56.87  1:57.61      5:56.62   
  Magnus Westermann  1995      54.91  1:57.90      7:54.52   
                     
Sigma Herrer A  Sigma Swim            7:55.93   
  Niklas Broch Thielemann  1994      1:30.19  2:27.73      2:27.73   
  Claus Lerche Iversen  1977      1:00.73  1:59.39      4:27.12   
  Peter Huse Gaarde-Hansen  1996      1:02.09  2:00.64      6:27.76   
  Anton Ørskov Ipsen  1994      58.70  1:28.17      7:55.93   
                     
Herlev Fitnisser  Herlev Svømning            8:05.94   
  Marcus Olesen  1995      57.98  2:01.75      2:01.75   
  Magnus Sloth Poulsen  1995      54.96  1:56.52      3:58.27   
  Christian Røssel  1995      57.41  2:02.84      6:01.11   
  Mikkel Austmann  1991      59.64  2:04.83      8:05.94   
                     
Lyngby Herrer 1  Lyngby Svømmeklub            8:07.54   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      59.41  2:01.22      2:01.22   
  Jakob Klint Axelsen  1996      58.60  2:00.88      4:02.10   
  Jakob Vodstrup  1994      1:00.20  2:05.62      6:07.72   
  Jonas Nervil Kistorp  1997      56.24  1:59.82      8:07.54   
                     
Hovedstad Herrer 1  1995  Hovedstadens Svømmeklub            8:26.16   
  Kasper Vitten  1995      1:01.25  2:06.75      2:06.75   
  Giano Grillo  1998      59.05  2:05.60      4:12.35   
  Hannibal Steenfos  1996      1:00.78  2:06.35      6:18.70   
  Peter Gjerulff  1996      1:00.77  2:07.46      8:26.16   
                     
Triton Herrer  1994  Svømmeklubben Triton Ballerup            8:26.70   
  Karim Møller  1994      59.76  2:04.90      2:04.90   
  Johan Müller  1998      59.39  2:04.17      4:09.07   
  Frederik K. Mortensen  1995      1:00.07  2:08.17      6:17.24   
  Rasmus Hasemann  1996      1:00.28  2:09.46      8:26.70   
                     
Sigma Herrer B  Sigma Swim            8:37.81   
  Andreas Borre Heltborg  1996      1:01.77  2:08.75      2:08.75   
  Maxemillian Pedersen  1996      1:01.68  2:07.76      4:16.51   
  Jonas Himmelstrup  1995      1:00.67  2:08.74      6:25.25   
  Magnus Koch Sonnenborg  1997      1:02.16  2:12.56      8:37.81   
                     
Hovedstad Herrer 2  1996  Hovedstadens Svømmeklub            8:51.48   
  Jesper Frost Thomsen  1997      1:04.78  2:14.05      2:14.05   
  Morten Børre Petersen  1996      1:01.49  2:09.96      4:24.01   
  Daniel Højme  1997      1:03.80  2:12.51      6:36.52   
  Timon Wedekind  1996      1:05.40  2:14.96      8:51.48   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  28 februar 2014 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  20:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark