Resultater for Østdanske Langbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 09.30
Resultat Løb 27 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.90 | 59.68 | |||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.05 | 1:00.67 | |||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 28.91 | 1:00.77 | |||||
4 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.48 | 1:00.99 | |||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.54 | 1:01.06 | |||||
6 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.47 | 1:01.36 | |||||
7 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.96 | 1:01.86 | |||||
8 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 29.27 | 1:02.09 | |||||
9 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 29.33 | 1:02.14 | |||||
10 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.15 | 1:02.21 | |||||
11 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.17 | 1:02.45 | |||||
12 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.85 | 1:02.59 | |||||
13 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 30.59 | 1:03.00 | |||||
14 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.33 | 1:03.10 | |||||
15 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 30.04 | 1:03.20 | |||||
16 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 30.34 | 1:03.34 | |||||
17 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 30.22 | 1:03.40 | |||||
18 | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.92 | 1:03.43 | |||||
19 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 29.97 | 1:03.46 | |||||
20 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 29.96 | 1:03.50 | |||||
21 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Sigma Swim Allerød | 30.24 | 1:03.64 | |||||
22 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 30.74 | 1:04.04 | |||||
23 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 30.94 | 1:04.49 | |||||
24 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | Farum Svømmeklub | 30.66 | 1:04.57 | |||||
25 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.89 | 1:05.02 | |||||
26 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.00 | 1:05.15 | |||||
27 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 31.63 | 1:05.43 | |||||
28 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.95 | 1:05.55 | |||||
28 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 31.42 | 1:05.55 | |||||
30 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 31.41 | 1:05.56 | |||||
31 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 30.71 | 1:05.68 | |||||
32 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 31.30 | 1:05.81 | |||||
33 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.24 | 1:05.86 | |||||
34 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.31 | 1:06.05 | |||||
35 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.26 | 1:06.36 | |||||
36 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 31.63 | 1:06.38 | |||||
37 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.90 | 1:06.59 | |||||
38 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.50 | 1:06.81 | |||||
39 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.97 | 1:07.49 | |||||
40 | Line Aunstrup | 2000 | JGI Svømning | 31.73 | 1:07.67 | |||||
- | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 09:59 |