Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 612 | 28.11 | 1:02.81 | 1:43.40 | 2:14.27 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 599 | 27.53 | 1:01.69 | 1:44.34 | 2:15.19 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | William Matras | 1998 | 551 | 30.20 | 1:05.23 | 1:48.13 | 2:18.99 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 548 | 30.03 | 1:06.15 | 1:47.43 | 2:19.23 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 513 | 29.74 | 1:05.62 | 1:50.35 | 2:22.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Bjørn Hansen | 1998 | 504 | 30.69 | 1:07.88 | 1:52.31 | 2:23.17 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 480 | 30.76 | 1:08.40 | 1:51.61 | 2:25.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 465 | 31.00 | 1:10.57 | 1:54.29 | 2:27.13 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Tobias Andersen | 1998 | 441 | 32.61 | 1:11.39 | 1:55.54 | 2:29.66 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Mads Midtbøll | 1998 | 433 | 32.34 | 1:14.38 | 1:57.65 | 2:30.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Niels Ottosen | 1998 | 433 | 31.95 | 1:14.64 | 1:55.91 | 2:30.67 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 426 | 34.04 | 1:11.95 | 1:57.63 | 2:31.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Thomas Engdal | 1998 | 406 | 32.75 | 1:12.85 | 1:57.85 | 2:33.92 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 617 | 28.75 | 1:05.71 | 1:44.23 | 2:13.88 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 597 | 28.81 | 1:04.47 | 1:43.88 | 2:15.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | 524 | 29.72 | 1:08.45 | 1:50.61 | 2:21.38 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Marius Møldrup | 1999 | 510 | 30.34 | 1:07.35 | 1:50.94 | 2:22.63 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | 502 | 29.92 | 1:09.58 | 1:51.06 | 2:23.36 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonas Hyllested | 1999 | 486 | 30.80 | 1:10.68 | 1:50.71 | 2:24.98 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Nikolai Hougaard | 1999 | 477 | 31.08 | 1:07.49 | 1:51.36 | 2:25.82 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 473 | 30.78 | 1:07.18 | 1:52.40 | 2:26.31 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 465 | 31.73 | 1:08.66 | 1:53.78 | 2:27.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Schmidt | 1999 | 461 | 31.94 | 1:09.16 | 1:53.57 | 2:27.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 459 | 30.70 | 1:10.44 | 1:55.07 | 2:27.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 459 | 32.03 | 1:10.64 | 1:54.31 | 2:27.78 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Frederik Weiss | 1999 | 456 | 31.64 | 1:53.91 | 2:28.04 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Carl Fabiansen | 1999 | 446 | 30.85 | 1:09.40 | 1:54.49 | 2:29.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 441 | 31.98 | 1:12.46 | 1:57.42 | 2:29.77 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Lukas Gustafson | 1999 | 434 | 33.16 | 1:09.06 | 1:57.44 | 2:30.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Philip Schiøtz | 1999 | 432 | 33.30 | 1:13.26 | 1:56.72 | 2:30.76 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 426 | 32.68 | 1:11.09 | 1:56.01 | 2:31.39 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 426 | 31.35 | 1:10.24 | 1:58.38 | 2:31.43 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Emil Johansen | 1999 | 424 | 34.25 | 1:13.45 | 1:57.18 | 2:31.69 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Felix Burmester | 1999 | 424 | 30.00 | 1:08.87 | 1:56.52 | 2:31.72 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mikkel Henriksen | 1999 | 422 | 31.70 | 1:11.29 | 1:59.00 | 2:31.94 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emil Hedegaard | 1999 | 416 | 32.52 | 1:11.87 | 1:59.61 | 2:32.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Frederik Lundgaard | 1999 | 415 | 30.69 | 1:12.69 | 1:57.94 | 2:32.74 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christian Mørkeberg | 1999 | 415 | 34.13 | 1:15.00 | 1:58.53 | 2:32.75 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Christian Andersen | 1999 | 414 | 32.51 | 1:13.94 | 1:59.29 | 2:32.89 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 413 | 32.11 | 1:12.67 | 1:57.62 | 2:33.05 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Marcus Rappenborg | 1999 | 411 | 28.64 | 1:07.68 | 1:56.69 | 2:33.27 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Christopher Kiss | 1999 | 410 | 33.19 | 1:15.73 | 1:59.74 | 2:33.38 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Daniel Sørensen | 1999 | 403 | 32.28 | 1:13.09 | 2:01.58 | 2:34.31 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
31 | Mads Rishøj | 1999 | 391 | 33.47 | 1:15.18 | 2:01.49 | 2:35.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
32 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 390 | 34.27 | 1:12.97 | 2:00.88 | 2:35.97 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Andreas Vestergaard | 1999 | 387 | 33.77 | 1:14.09 | 2:03.80 | 2:36.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 383 | 34.10 | 1:13.54 | 1:59.31 | 2:36.85 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
35 | Kasper Jeppsson | 1999 | 374 | 31.77 | 1:13.50 | 2:02.35 | 2:38.17 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
36 | Joakim Palmqvist | 1999 | 366 | 34.83 | 1:15.20 | 2:04.33 | 2:39.34 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Jakob Petersen | 1999 | 364 | 31.73 | 1:14.84 | 2:03.59 | 2:39.57 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
38 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 339 | 32.91 | 1:16.42 | 2:08.02 | 2:43.36 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:30 |