Tulokset UGP 2 med EK KYL Cup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 2 med EK KYL cup 2014 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 18:59 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.33 | ||||||
2 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.81 | ||||||
3 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 37.88 | ||||||
4 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.12 | ||||||
5 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 38.36 | ||||||
6 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.03 | ||||||
7 | Anton Laxbäck | 2001 | Västerås Simsällskap | 40.44 | ||||||
8 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 40.49 | ||||||
9 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 42.93 | ||||||
10 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.96 | ||||||
11 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 43.54 | ||||||
12 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 44.88 | ||||||
13 | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.15 | ||||||
14 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 45.67 | ||||||
15 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 46.68 | ||||||
16 | Eric Malmquist | 2003 | SK Strängnäs Frisimmare | 46.89 | ||||||
17 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 46.98 | ||||||
18 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 47.42 | ||||||
19 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.46 | ||||||
20 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 47.86 | ||||||
20 | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | 47.86 | ||||||
22 | Eskil Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 49.54 | ||||||
22 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 49.54 | ||||||
24 | Pontus Sundström | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.84 | ||||||
25 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 50.00 | ||||||
26 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 50.54 | ||||||
27 | Linus Björk | 2002 | Västerås Simsällskap | 50.91 | ||||||
28 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 51.35 | ||||||
29 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 52.22 | ||||||
30 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 52.89 | ||||||
31 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 52.92 | ||||||
32 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 54.10 | ||||||
33 | Jonathan Jensen | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 54.39 | ||||||
34 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 54.85 | ||||||
35 | Sebastian Gecer | 2002 | Västerås Simsällskap | 55.07 | ||||||
36 | Oskar Jansson | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 55.17 | ||||||
37 | Evert Jonsson | 2003 | Bålsta Simklubb | 55.25 | ||||||
38 | Oktay Sheykholeslami | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 56.84 | ||||||
39 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 57.37 | ||||||
40 | Gustav Lindoff | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 57.75 | ||||||
41 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 58.93 | ||||||
42 | Markus Jonsson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 59.98 | ||||||
43 | William Wonde | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 1:00.81 | ||||||
44 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simsällskap | 1:01.39 | ||||||
45 | Oscar Darenmalm | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:15.92 | ||||||
- | Alvin Högman-Lindblom | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Vincent Gerges | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.06 | ||||||
2 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.67 | ||||||
3 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.87 | ||||||
4 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 35.05 | ||||||
5 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 35.95 | ||||||
6 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.32 | ||||||
7 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.62 | ||||||
8 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.78 | ||||||
9 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.99 | ||||||
10 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 38.16 | ||||||
11 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 38.26 | ||||||
12 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.55 | ||||||
13 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 39.04 | ||||||
14 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 39.06 | ||||||
15 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 40.27 | ||||||
16 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.95 | ||||||
17 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.79 | ||||||
18 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.17 | ||||||
19 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 42.90 | ||||||
20 | Jacob Pedersen | 2000 | Simklubben Ena | 43.12 | ||||||
21 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.49 | ||||||
22 | Dennis Tillquist | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.74 | ||||||
23 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 44.00 | ||||||
24 | Czarek Pardo | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.53 | ||||||
25 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 45.52 | ||||||
26 | Albin Karlsson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.62 | ||||||
27 | Gustaf Hellmark | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.41 | ||||||
28 | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.86 | ||||||
29 | Aram Vardanian | 2000 | Västerås Simsällskap | 47.87 | ||||||
30 | Oliver Sved | 2000 | Avesta Simsällskap | 49.04 | ||||||
31 | Bi Perälä | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.73 | ||||||
32 | Tobias Klasson | 2000 | Säffle Simsällskap | 54.02 | ||||||
- | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tommy Chiu | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 31.48 | ||||||
2 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 31.80 | ||||||
3 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 32.60 | ||||||
4 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 32.89 | ||||||
5 | André Lauri | 1996 | Karlskoga Simförening | 33.04 | ||||||
6 | Ognjen Blagojevic | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.19 | ||||||
7 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 34.29 | ||||||
8 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.35 | ||||||
9 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.10 | ||||||
10 | Samuel Sved | 1998 | Avesta Simsällskap | 36.21 | ||||||
11 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 37.50 | ||||||
12 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.22 | ||||||
13 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 39.29 | ||||||
14 | Jimmy Chiu | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 39.78 | ||||||
15 | Carl Walo | 1997 | Bålsta Simklubb | 39.97 | ||||||
16 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 08 mars 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 18:59 |