Resultat för UGP 2 - Skövde
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Skövde |
|
Utskriftstid |
16:36 |
|
|
Arrangör |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lövgren |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
33.14 |
1:10.07 |
1:48.29 |
|
2:25.17 |
|
2 |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
33.03 |
1:10.39 |
1:48.63 |
|
2:26.13 |
|
3 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
33.83 |
1:12.73 |
1:52.46 |
|
2:30.92 |
|
4 |
Ebba Olsson |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
35.35 |
1:14.60 |
1:54.53 |
|
2:31.94 |
|
5 |
Annie Strömberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
34.61 |
1:13.41 |
1:53.76 |
|
2:32.63 |
|
6 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
36.56 |
1:16.44 |
1:56.03 |
|
2:34.02 |
|
7 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
36.23 |
1:16.98 |
1:58.37 |
|
2:36.04 |
|
8 |
Anna Lindberg |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
36.51 |
1:17.14 |
1:58.69 |
|
2:36.10 |
|
9 |
Dagmar Cuperus |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
38.30 |
1:21.95 |
2:04.38 |
|
2:43.28 |
|
10 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
39.48 |
1:22.06 |
2:04.54 |
|
2:43.46 |
|
11 |
Maja Gustavsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
37.91 |
1:21.65 |
2:07.54 |
|
2:51.09 |
|
12 |
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
39.92 |
1:24.74 |
2:09.71 |
|
2:52.66 |
|
13 |
Linnea Kihlberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
39.37 |
1:23.77 |
2:10.22 |
|
2:53.08 |
|
14 |
Sara Metcalfe |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
39.34 |
1:24.18 |
2:10.17 |
|
2:55.32 |
|
15 |
Amanda Tabarte |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
37.93 |
1:21.85 |
2:10.85 |
|
2:56.50 |
|
16 |
Wilma Dahlberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
38.70 |
1:22.77 |
2:09.71 |
|
2:56.65 |
|
17 |
Nora Tallberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
40.02 |
1:25.34 |
2:13.37 |
|
3:00.38 |
|
18 |
Emelie Apelryd |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
42.27 |
1:31.36 |
2:23.17 |
|
3:09.61 |
|
19 |
Tea Wilenius |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
40.68 |
1:30.03 |
2:21.44 |
|
3:10.72 |
|
20 |
Sara Johansson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
43.54 |
1:35.80 |
2:31.07 |
|
3:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
32.53 |
1:09.24 |
1:46.59 |
|
2:21.04 |
|
2 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
32.66 |
1:08.54 |
1:45.39 |
|
2:21.28 |
|
3 |
Emma Lundgren |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
32.30 |
1:08.08 |
1:45.51 |
|
2:21.31 |
|
4 |
Liesel Williamsson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
33.43 |
1:11.16 |
1:49.37 |
|
2:26.39 |
|
5 |
Kajsa Svensson |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
32.80 |
1:09.86 |
1:48.88 |
|
2:27.18 |
|
6 |
Elin Lokrantz |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
33.72 |
1:11.90 |
1:51.78 |
|
2:29.86 |
|
7 |
Sara Helgesson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
36.12 |
1:16.37 |
1:56.82 |
|
2:34.38 |
|
8 |
Alice Nordkvist |
2000 |
Mariestads Simsällskap |
|
36.16 |
1:18.26 |
2:00.38 |
|
2:40.66 |
|
9 |
Maja Jernberg |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
36.23 |
1:17.17 |
1:59.97 |
|
2:40.81 |
|
10 |
Julia Rosebrink |
2000 |
Karlsborgs Simklubb |
|
36.79 |
1:18.75 |
2:02.34 |
|
2:44.24 |
|
11 |
Loella Kottusch |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
37.42 |
1:21.69 |
2:09.38 |
|
2:53.86 |
|
12 |
Cornelia Graje |
2000 |
Simklubben Götene |
|
39.28 |
1:24.68 |
2:10.96 |
|
2:55.34 |
|
13 |
Matilda Fransson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
41.04 |
1:29.46 |
2:19.53 |
|
3:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikki Brockmar |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
31.04 |
1:04.84 |
1:38.89 |
|
2:12.39 |
|
2 |
Erica Staflund |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
32.38 |
1:08.60 |
1:46.13 |
|
2:21.50 |
|
3 |
Thilda Larsson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
33.02 |
1:09.45 |
1:47.96 |
|
2:26.40 |
|
4 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
33.49 |
1:10.17 |
1:47.15 |
|
2:29.89 |
|
5 |
Fanny Johansson |
1999 |
Falköpings Simsällskap |
|
32.80 |
1:10.40 |
1:50.20 |
|
2:30.08 |
|
6 |
Lovisa Faarinen |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
35.48 |
1:14.35 |
1:53.87 |
|
2:32.51 |
|
7 |
Moa Tallberg |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
38.96 |
1:23.37 |
2:07.92 |
|
2:51.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Skövde Simsällskap |
Utskriftstid |
16:36 |
|