Resultater for Vestdanske Langbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske Langbane 2014 | Udskriftsdato | 28 februar 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 20:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Sponsor: Castus |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 790 | 32.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 678 | 33.92 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Matilde Schrøder | 1996 | 667 | 34.09 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Sidse Kehlet | 1996 | 655 | 34.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie D. Hald | 1996 | 646 | 34.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Pavon Friis | 1999 | 639 | 34.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 637 | 34.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Wermuth | 1996 | 626 | 34.83 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 626 | 34.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 617 | 35.00 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 602 | 35.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 595 | 35.42 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 585 | 35.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Levisen | 1997 | 556 | 36.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sandra Guldborg | 1998 | 543 | 36.51 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Laura Cebula | 1997 | 543 | 36.52 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 542 | 36.54 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
18 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 532 | 36.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Lund Henriksen | 1998 | 521 | 37.03 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 516 | 37.15 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Emma Sand Majlund | 1999 | 513 | 37.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Stella Krogh Lund | 2000 | 509 | 37.30 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 509 | 37.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sofie Poulsen | 1999 | 505 | 37.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Helene Olesen | 2000 | 503 | 37.45 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 500 | 37.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Silke Meyer | 1998 | 497 | 37.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Michelle Jatta | 2001 | 496 | 37.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 492 | 37.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Mathilde Hansen | 1998 | 491 | 37.77 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
31 | Caroline Christensen | 1999 | 489 | 37.82 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
31 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 489 | 37.82 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 484 | 37.94 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
34 | Marie Eske | 1999 | 479 | 38.07 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
35 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 478 | 38.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 471 | 38.28 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Anna C. Lange | 1998 | 470 | 38.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 468 | 38.37 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
39 | Amalie Pedersen | 2000 | 466 | 38.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
40 | Camilla Rask | 1999 | 464 | 38.47 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
40 | Christina Christensen | 2000 | 464 | 38.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
42 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 464 | 38.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Michelle Franow | 2001 | 454 | 38.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 448 | 38.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Helena Rasmussen | 1998 | 447 | 38.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
46 | Sofie W. Bunten | 1999 | 443 | 39.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Anna Bonde | 1999 | 443 | 39.08 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
48 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 442 | 39.12 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
49 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 428 | 39.54 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
50 | Sille Ibsen | 2001 | 426 | 39.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
51 | Dianna Au | 2000 | 415 | 39.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Freya Ellehus | 2000 | 415 | 39.95 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
53 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 411 | 40.06 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
54 | Therese E. Christensen | 1999 | 411 | 40.08 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
55 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 401 | 40.41 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
56 | Line J. V. Hededal | 2001 | 365 | 41.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Guðrun Mortensen | 1997 | DNS | |||||||
Berns Swim Team | ||||||||||
- | Emma Nørgaard | 1997 | DSQ | flyben | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 februar 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:13 |