Resultat för Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 20, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger | 0 | 346 | 2:25.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 37.22 | 37.22 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 41.51 | 1:18.73 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 34.65 | 1:53.38 | |||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 31.99 | 2:25.37 | |||||||
2 | Odder Piger | 0 | 343 | 2:25.79 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Marie Christensen | 2002 | 34.23 | 34.23 | |||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 42.09 | 1:16.32 | |||||||
Cecilie Gregersen | 2002 | 36.29 | 1:52.61 | |||||||
Sofia Ingeberg | 2002 | 33.18 | 2:25.79 | |||||||
3 | Stm Piger | 0 | 314 | 2:30.12 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 36.29 | 36.29 | |||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 42.22 | 1:18.51 | |||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 39.33 | 1:57.84 | |||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 32.28 | 2:30.12 | |||||||
4 | Piger Vs | 0 | 279 | 2:36.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 40.46 | 40.46 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 44.63 | 1:25.09 | |||||||
Josefine Heuer | 2003 | 38.68 | 2:03.77 | |||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 32.32 | 2:36.09 | |||||||
5 | Horsens Piger 1 | 2001 | 276 | 2:36.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Marikka Andersen | 2002 | 41.20 | 41.20 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 47.68 | 1:28.88 | |||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 33.41 | 2:02.29 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 34.34 | 2:36.63 | |||||||
6 | Tritons Prinsesser | 0 | 275 | 2:36.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 39.03 | 39.03 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 46.94 | 1:25.97 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 37.53 | 2:03.50 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 33.37 | 2:36.87 | |||||||
7 | Agf Piger 1 | 0 | 262 | 2:39.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 41.67 | 41.67 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 47.89 | 1:29.56 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 35.73 | 2:05.29 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 34.25 | 2:39.54 | |||||||
8 | Odder Piger 2 | 0 | 227 | 2:47.28 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Emma Rasmussen | 2002 | 40.62 | 40.62 | |||||||
Karolina Højfeldt | 2002 | 49.57 | 1:30.19 | |||||||
Sidsel Nielsen | 2002 | 38.19 | 2:08.38 | |||||||
Rosa Sigel Thomsen | 2002 | 38.90 | 2:47.28 | |||||||
- | Aarhus Swim Piger | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 42.09 | 42.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 11:02 |