Resultat för 30:e Mora Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 12/4 kl. 16.30 (Insim kl 15.30-16.15)
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
|
|
Tävling |
30:e Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 april 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
18:30 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 april 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Bilkompaniet |
Klass A - Marcus Åberg 31.46 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Jörgen Starholm 37.15 - 2013 - Asker SK |
Klass C - Filip Antlöv 38.12 - 2012 - Falu SS |
Klass D - Viktor Forafonov 41.76 - 2013 - Asker SK |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hans Martin Aasheim |
1997 |
|
474 |
|
|
|
|
32.37 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Eriksson |
1995 |
|
449 |
|
|
|
|
32.97 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lars Rugsveen |
1994 |
|
323 |
|
|
|
|
36.77 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Håkon Brandsrud Lund |
1997 |
|
300 |
|
|
|
|
37.69 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Bilkompaniet |
Klass A - Marcus Åberg 31.46 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Jörgen Starholm 37.15 - 2013 - Asker SK |
Klass C - Filip Antlöv 38.12 - 2012 - Falu SS |
Klass D - Viktor Forafonov 41.76 - 2013 - Asker SK |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Antlöv |
1998 |
|
410 |
|
|
|
|
33.97 |
15-16 Åldersgrupp Rekord |
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eivind Aalstad Laakso |
1999 |
|
377 |
|
|
|
|
34.93 |
|
|
Hamar IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Edvin Persson |
1999 |
|
352 |
|
|
|
|
35.75 |
|
|
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
David Hambraeus |
1999 |
|
334 |
|
|
|
|
36.37 |
15-16 Åldersgrupp Rekord |
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erik Forsström |
1999 |
|
309 |
|
|
|
|
37.32 |
|
|
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Neljesjö |
1998 |
|
192 |
|
|
|
|
43.73 |
|
|
Rättviks simförening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Bilkompaniet |
Klass A - Marcus Åberg 31.46 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Jörgen Starholm 37.15 - 2013 - Asker SK |
Klass C - Filip Antlöv 38.12 - 2012 - Falu SS |
Klass D - Viktor Forafonov 41.76 - 2013 - Asker SK |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Poäng |
FINA |
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
Förening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nickolai Fredheim |
2000 |
|
338 |
|
|
|
|
36.23 |
13-14 Åldersgrupp Rekord |
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jens Fredrik Holberg |
2000 |
|
291 |
|
|
|
|
38.08 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Renström |
2001 |
|
187 |
|
|
|
|
44.11 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tim Hansson |
2001 |
|
172 |
|
|
|
|
45.36 |
|
|
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sivert Høgevold |
2001 |
|
157 |
|
|
|
|
46.76 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
William Kihlman |
2001 |
|
134 |
|
|
|
|
49.26 |
|
|
Simklubben Solsta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Bjørn Kristian Eide |
2001 |
|
95 |
|
|
|
|
55.26 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
|
79 |
|
|
|
|
58.61 |
|
|
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Bilkompaniet |
Klass A - Marcus Åberg 31.46 - 2013 - SK Ägir |
Klass B - Jörgen Starholm 37.15 - 2013 - Asker SK |
Klass C - Filip Antlöv 38.12 - 2012 - Falu SS |
Klass D - Viktor Forafonov 41.76 - 2013 - Asker SK |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 april 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
18:30 |
|