Results for TYR Vantaa Junior Meet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
La aamu klo 10.00
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2014 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 01:25 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 maaliskuu 2014 |
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksei Dmitriev | 2003 | 264 | 38.72 | ||||||
Ekran | ||||||||||
2 | Mikita Filipovitch | 2004 | 241 | 39.90 | ||||||
Bntu/minsk | ||||||||||
3 | Marcus Forsel | 2003 | 237 | 40.16 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Henri Heikkilä | 2003 | 226 | 40.81 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
5 | Danil Seksenov | 2004 | 221 | 41.11 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Sami Uusikumpu | 2003 | 197 | 42.66 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Mihkel Melker Marran | 2003 | 194 | 42.93 | ||||||
Briis | ||||||||||
8 | Filip Filipovich | 2005 | 188 | 43.37 | ||||||
Bntu/minsk | ||||||||||
9 | Oliver Annus | 2003 | 187 | 43.40 | ||||||
Briis | ||||||||||
10 | Onni Äijälä | 2004 | 184 | 43.63 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Karl Jõgis | 2004 | 177 | 44.27 | ||||||
Briis | ||||||||||
12 | Dang Le Nhut | 2003 | 174 | 44.46 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Akseli Leppänen | 2004 | 172 | 44.62 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Viktor Ivanov | 2004 | 164 | 45.36 | ||||||
Kasatka | ||||||||||
15 | Egor Prysakov | 2004 | 160 | 45.74 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
16 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 144 | 47.37 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Veeti Forsström | 2003 | 139 | 47.89 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Hugo Johannes Maranik | 2005 | 131 | 48.83 | ||||||
Briis | ||||||||||
19 | Jesse Lintusalo | 2004 | 128 | 49.31 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Alex Garcia Kurki | 2005 | 126 | 49.47 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
21 | Juho Elia Marjala | 2003 | 125 | 49.70 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Mio Heinola | 2005 | 123 | 49.93 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
23 | Oscar Taht | 2003 | 121 | 50.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Jimi Kojo | 2005 | 110 | 51.76 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
25 | Tino Kaukonen | 2004 | 109 | 51.94 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
26 | Otso Holli | 2003 | 107 | 52.34 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
27 | Dmitrii Vasiliuk | 2005 | 105 | 52.69 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
28 | Oskari Toivonen | 2004 | 99 | 53.59 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
29 | Matteus Einiö | 2004 | 96 | 54.11 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
30 | Saku Ahde | 2003 | 96 | 54.15 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
31 | Sampo Leppänen | 2004 | 93 | 54.75 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Jan Byskov | 2004 | 92 | 55.05 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
33 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 91 | 55.10 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Eemeli Toivonen | 2004 | 87 | 56.04 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
35 | Roman Rysnak | 2005 | 86 | 56.23 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
36 | Arsenii Antonian | 2005 | 84 | 56.66 | ||||||
Sdushor 3 | ||||||||||
37 | Henri Erlund | 2003 | 83 | 56.96 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
38 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 81 | 57.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
39 | Rony Kulju | 2004 | 74 | 58.98 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Urho Käkelä | 2005 | 73 | 59.38 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
41 | Heikki Konsta Ianes | 2005 | 70 | 1:00.27 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
42 | Joona Kuitu | 2004 | 68 | 1:00.67 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
43 | Juho Jäkärä | 2003 | 62 | 1:02.74 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
44 | Miko Mikkola | 2004 | 61 | 1:03.15 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Onni Niemi | 2005 | 59 | 1:03.83 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
46 | Jani Sirén | 2005 | 52 | 1:06.25 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
47 | Matti Nätti | 2004 | 44 | 1:10.15 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Alexander Nyman | 2004 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nico Peltonen | 2005 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Pavel Popov | 2003 | DSQ | |||||||
Kasatka | ||||||||||
SW 10.16 Kirittäminen | ||||||||||
- | Veeti Salminen | 2004 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksei Kharitonov | 2002 | 341 | 35.58 | ||||||
Ekran | ||||||||||
2 | Ossi Kleimola | 2001 | 329 | 35.98 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
3 | Semen Gryuntal | 2002 | 318 | 36.41 | ||||||
Cometa | ||||||||||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 302 | 37.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Joona Mikkola | 2001 | 289 | 37.57 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Jiri Järvinen | 2001 | 289 | 37.58 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Nikita Vinogradov | 2002 | 273 | 38.31 | ||||||
Cometa | ||||||||||
8 | Henri Jokinen | 2002 | 211 | 41.73 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Patrik Wagner | 2002 | 196 | 42.77 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Repe Kupila | 2001 | 196 | 42.78 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 182 | 43.84 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
12 | Samuel Leppänen | 2002 | 170 | 44.81 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Joonas Kytömäki | 2002 | 164 | 45.40 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
14 | Vlad Ignatenko | 2002 | 158 | 45.97 | ||||||
Okeanium | ||||||||||
15 | Lukas Vahtera | 2001 | 157 | 45.99 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Sampo Peltola | 2002 | 154 | 46.29 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 152 | 46.56 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Tapio Uzal | 2001 | 150 | 46.73 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Arsenij Afrosin | 2002 | 136 | 48.26 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
20 | Emil Strandell | 2002 | 133 | 48.62 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
21 | Karo Pirkkalainen | 2002 | 133 | 48.65 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
22 | Olli Karttunen | 2001 | 130 | 49.04 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
23 | Ali Gardberg | 2001 | 124 | 49.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Aapo Kivioja | 2002 | 121 | 50.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Juho Seppä | 2002 | 117 | 50.73 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
26 | Iiro Uusitalo | 2002 | 113 | 51.40 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
27 | Leevi Lehtovaara | 2002 | 110 | 51.83 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
28 | Pyry Talvitie | 2002 | 88 | 55.73 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
29 | Niklas Korpelainen | 2002 | 83 | 56.77 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
30 | Severi Vilkko | 2002 | 44 | 1:10.20 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niki Karlsson | 2000 | 552 | 30.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Antti Leiponen | 1998 | 545 | 30.43 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Juho Seppälä | 1999 | 540 | 30.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Wilhelm Suominen | 1999 | 473 | 31.89 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Jon Lundgren | 1998 | 452 | 32.39 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Dmitry Nosov | 1998 | 423 | 33.11 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Antti Myllynen | 1999 | 419 | 33.22 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Juho Hakala | 1998 | 416 | 33.30 | ||||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
9 | Vinski Pyykönen | 2000 | 414 | 33.35 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Rasmus Kannus | 2000 | 410 | 33.44 | ||||||
Briis | ||||||||||
11 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 385 | 34.17 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Markus Hugo Rohtla | 1999 | 379 | 34.35 | ||||||
Briis | ||||||||||
13 | Martti Tervanen | 2000 | 372 | 34.54 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Ville Rautio | 1999 | 363 | 34.83 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
15 | Lauri Helin | 2000 | 323 | 36.23 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Severi Nieminen | 1999 | 306 | 36.89 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Rami Rissanen | 1999 | 301 | 37.08 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Eetu Nyman | 1999 | 293 | 37.41 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
19 | Ian Adrian Jõeorg | 1999 | 287 | 37.65 | ||||||
Briis | ||||||||||
20 | Georgy Babenov | 2000 | 281 | 37.91 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
21 | Kristofer Ojaste | 1999 | 273 | 38.29 | ||||||
Briis | ||||||||||
22 | Mikko Seilonen | 1998 | 272 | 38.33 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
23 | Joona Siren | 2000 | 256 | 39.12 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Henri Koski | 2000 | 254 | 39.23 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
25 | Rasmus Teder | 2000 | 247 | 39.60 | ||||||
Briis | ||||||||||
26 | Teemu Konttinen | 1999 | 246 | 39.66 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Ronald Õunamägi | 2000 | 240 | 39.95 | ||||||
Briis | ||||||||||
28 | Jani-Kristian Rantala | 2000 | 173 | 44.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Aleksi Anttila | 1999 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lauri Jämsén | 2000 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus yli 15m, startti / käännös | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nikita Saunonen | 1997 | 598 | 29.50 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Niklas Valkonen | 1997 | 522 | 30.87 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Henrik Rinkinen | 1997 | 516 | 30.98 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Henri Kämäräinen | 1997 | 429 | 32.94 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Santeri Pitkänen | 1997 | 358 | 34.98 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 03 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 01:25 |