Tulokset Swedish Grand Prix 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Swedish Grand Prix 2 |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:22 |
|
|
Arrangör |
SSF/SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 800m Freestyle Men, Finaler |
WR: Lin Zhang (1987) 7:32.12 2009-07-29 |
ER: Federico Colbertaldo (1988) 7:43.84 2009-07-29 |
SR: Anders Holmertz (1968) 8:02.78 1988-03-22 |
EJM-kval: 8:16.00 / 8:24.61 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Christiansen |
1996 |
Lørenskog-Rælingen KK |
NOR |
59.95 |
2:02.11 |
3:04.56 |
4:06.13 |
8:09.45 |
|
|
|
|
|
|
5:07.97 |
6:09.92 |
7:10.27 |
|
|
|
2 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
Simmis Grani |
FIN |
59.84 |
2:02.27 |
3:04.73 |
4:06.67 |
8:12.42 |
|
|
|
|
|
|
5:08.24 |
6:10.73 |
7:12.42 |
|
|
|
3 |
Ole Martin Bjørklykke |
1996 |
Aalesunds SLK |
NOR |
59.73 |
2:02.28 |
3:05.07 |
4:07.83 |
8:20.35 |
|
|
|
|
|
|
5:11.09 |
6:14.92 |
7:18.42 |
|
|
|
4 |
Adam Paulsson |
1995 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:00.33 |
2:03.33 |
3:06.95 |
4:10.73 |
8:29.29 |
|
|
|
|
|
|
5:15.22 |
6:20.12 |
7:25.53 |
|
|
|
5 |
Roope Lehtonen |
1996 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:01.58 |
2:06.42 |
3:10.81 |
4:14.73 |
8:32.43 |
|
|
|
|
|
|
5:19.35 |
6:23.99 |
7:28.92 |
|
|
|
6 |
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
|
1:01.53 |
2:06.55 |
3:11.60 |
4:17.21 |
8:34.78 |
|
|
|
|
|
|
5:22.66 |
6:28.01 |
7:32.73 |
|
|
|
7 |
Viktor Holm |
1996 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:01.43 |
2:06.72 |
3:12.04 |
4:16.91 |
8:35.65 |
|
|
|
|
|
|
5:21.82 |
6:26.55 |
7:31.46 |
|
|
|
8 |
Simon Wanna |
1996 |
Uddevalla Sim |
|
1:01.64 |
2:06.65 |
3:12.11 |
4:17.55 |
8:38.36 |
|
|
|
|
|
|
5:23.30 |
6:29.06 |
7:34.50 |
|
|
|
9 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:01.51 |
2:07.60 |
3:14.85 |
4:22.11 |
8:39.79 |
|
|
|
|
|
|
5:23.55 |
6:27.72 |
7:33.49 |
|
|
|
10 |
Gustaf Dahlman |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
1:01.06 |
2:05.54 |
3:10.88 |
4:17.21 |
8:41.95 |
|
|
|
|
|
|
5:24.13 |
6:31.16 |
7:37.85 |
|
|
|
11 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:01.90 |
2:08.10 |
3:14.35 |
4:21.02 |
8:42.51 |
|
|
|
|
|
|
5:27.35 |
6:33.32 |
7:39.47 |
|
|
|
12 |
Theodor Hansson |
1994 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:02.77 |
2:09.25 |
3:16.18 |
4:23.82 |
8:54.52 |
|
|
|
|
|
|
5:32.36 |
6:40.08 |
7:48.02 |
|
|
|
13 |
Cebastian Christensen |
1998 |
Trelleborg Sim |
|
1:01.62 |
2:07.59 |
3:14.60 |
4:22.94 |
8:55.90 |
|
|
|
|
|
|
5:32.09 |
6:41.06 |
7:50.57 |
|
|
|
14 |
Jesper Svensson |
1990 |
Uddevalla Sim |
|
1:02.75 |
2:09.38 |
3:16.55 |
4:24.51 |
8:59.29 |
|
|
|
|
|
|
5:33.10 |
6:42.18 |
7:51.75 |
|
|
|
15 |
Jonas Aanby |
1995 |
Bergensvømmerne |
NOR |
1:03.39 |
2:10.94 |
3:18.12 |
4:26.58 |
9:02.31 |
|
|
|
|
|
|
5:33.83 |
6:43.00 |
7:52.64 |
|
|
|
16 |
Filip Bivesand |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:04.12 |
2:13.02 |
3:22.80 |
4:32.31 |
9:05.98 |
|
|
|
|
|
|
5:41.22 |
6:50.65 |
8:00.45 |
|
|
|
17 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:05.92 |
2:15.17 |
3:24.96 |
4:34.99 |
9:06.06 |
|
|
|
|
|
|
5:44.25 |
6:53.78 |
8:02.46 |
|
|
|
18 |
Henrik Podéus |
1995 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
1:03.81 |
2:11.08 |
3:19.21 |
4:29.11 |
9:07.41 |
|
|
|
|
|
|
5:39.14 |
6:49.70 |
7:59.93 |
|
|
|
19 |
Jakob Schariot |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
1:03.94 |
2:12.72 |
3:22.37 |
4:32.77 |
9:07.78 |
|
|
|
|
|
|
5:43.00 |
6:53.75 |
8:03.71 |
|
|
|
20 |
Marcus Kindberg |
1993 |
Simklubben Ran |
|
1:02.66 |
2:11.34 |
3:20.52 |
4:30.14 |
9:08.06 |
|
|
|
|
|
|
5:39.99 |
6:51.09 |
8:00.61 |
|
|
|
21 |
Isak Wikström |
1999 |
Umeå Simsällskap |
|
1:04.04 |
2:12.17 |
3:22.08 |
4:32.53 |
9:08.60 |
|
|
|
|
|
|
5:40.90 |
6:52.30 |
8:02.50 |
|
|
|
22 |
Gard Ruben Fauske |
1995 |
Lørenskog-Rælingen KK |
NOR |
1:03.03 |
2:11.83 |
3:21.47 |
4:32.45 |
9:10.15 |
|
|
|
|
|
|
5:43.66 |
6:54.66 |
8:04.36 |
|
|
|
23 |
Jakob Westrin |
1996 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
1:04.05 |
2:13.45 |
3:23.24 |
4:32.80 |
9:11.31 |
|
|
|
|
|
|
5:42.71 |
6:53.56 |
8:03.51 |
|
|
|
24 |
Filip Weidlitz |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:03.45 |
2:12.90 |
3:22.83 |
4:33.03 |
9:15.08 |
|
|
|
|
|
|
5:42.84 |
6:54.54 |
8:05.99 |
|
|
|
25 |
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:05.49 |
2:16.72 |
3:27.80 |
4:38.32 |
9:15.72 |
|
|
|
|
|
|
5:47.95 |
6:58.25 |
8:07.39 |
|
|
|
26 |
Carl Rogne |
1996 |
Säffle Simsällskap |
|
1:06.53 |
2:16.82 |
3:27.61 |
4:37.60 |
9:16.00 |
|
|
|
|
|
|
5:48.41 |
6:58.33 |
8:08.51 |
|
|
|
27 |
Anton Johansson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:05.40 |
2:15.01 |
3:25.58 |
4:36.86 |
9:17.22 |
|
|
|
|
|
|
5:47.03 |
6:57.43 |
8:08.89 |
|
|
|
28 |
Oskar Persson |
1995 |
Wisby Simsällskap |
|
1:06.41 |
2:15.82 |
3:26.43 |
4:37.41 |
9:17.70 |
|
|
|
|
|
|
5:48.32 |
6:59.45 |
8:09.60 |
|
|
|
29 |
Fredrik Ekesten |
1995 |
Simklubben Ena |
|
1:06.89 |
2:16.47 |
3:27.25 |
4:38.69 |
9:24.69 |
|
|
|
|
|
|
5:49.94 |
7:03.05 |
8:15.60 |
|
|
|
30 |
Johan Jönsson |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
1:06.34 |
2:18.10 |
3:29.54 |
4:42.01 |
9:25.03 |
|
|
|
|
|
|
5:54.19 |
7:05.14 |
8:16.25 |
|
|
|
31 |
Cruiz Llupa |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:06.66 |
2:16.67 |
3:27.34 |
4:37.47 |
9:25.66 |
|
|
|
|
|
|
5:48.81 |
7:02.72 |
8:17.85 |
|
|
|
32 |
Hugo Wiman |
1997 |
Växjö Simsällskap |
|
1:05.27 |
2:15.83 |
3:27.79 |
4:40.61 |
9:34.58 |
|
|
|
|
|
|
5:53.86 |
7:07.99 |
8:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
12:22 |
|