2019-12-08   02:35:40
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Swedish Grand Prix 2

Below are all results from the competition shown by session.

Session 1 Saturday 8 March 2014 10.00

Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Swedish Grand Prix 2    Utskriftsdatum  08 mars 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  SSF/SK Neptun         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 2, 200m Freestyle Women, Försök 
WR: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 
ER: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 
EJM-kval: 2:04.32 (1998) / 2:07.25 (1999) 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sarah Sjöström  1993  Södertörns Simsällskap    27.67  57.93  1:28.75    1:59.04   
Laura Lajunen  1992  Simklubben Neptun    29.55  1:01.43  1:33.66    2:05.88   
Agnes Wiiand  1997  Väsby Simsällskap    29.99  1:02.24  1:34.90    2:06.67   
Nadja Salomonsson  1992  Väsby Simsällskap    29.95  1:02.73  1:35.72    2:07.31   
Victoria Rung  1992  Madla Svømmeklubb  NOR  29.52  1:01.21  1:34.03    2:07.34   
Julie B Petersen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  DEN  30.02  1:02.33  1:35.02    2:07.44   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    30.18  1:02.68  1:35.67    2:07.74   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    30.40  1:02.80  1:35.68    2:07.95   
Amina Gummesson  1993  Växjö Simsällskap    30.00  1:02.51  1:35.52    2:08.16   
10  Alba Forés  1998  Simklubben Triton    30.22  1:02.76  1:35.67    2:08.46   
11  Wanda Dollmayer  1996  Simklubben Ran    30.47  1:02.64  1:35.70    2:08.49   
12  Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    30.21  1:03.29  1:36.62    2:08.59   
13  Nike Kruners  1996  Varberg Sim    30.18  1:03.21  1:36.38    2:08.91   
14  Matilda Weiler  1998  Helsingborgs Simsällskap    29.86  1:02.91  1:36.70    2:09.15   
15  Josefin Eriksen  1995  Järfälla Simsällskap    30.54  1:03.01  1:36.30    2:09.95   
16  Ida Schütt  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  DEN  30.68  1:03.63  1:37.00    2:09.98   
17  Moa Ståhl  1995  Simklubben Triton    30.62  1:03.89  1:37.34    2:10.00   
18  Josephine Holm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  DEN  29.99  1:03.01  1:36.58    2:10.34   
19  Emma Sundstedt  1998  Spårvägens Simförening    29.88  1:03.01  1:36.96    2:10.61   
20  Emma Wael  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  DEN  31.01  1:04.04  1:37.45    2:10.83   
21  Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.01  1:03.84  1:37.55    2:10.97   
22  Johanna Pettersson  1996  Jönköpings Simsällskap    30.70  1:03.69  1:37.46    2:11.15   
23  Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    30.43  1:04.09  1:38.05    2:11.90   
24  Christine Ekman  1994  Simklubben Neptun    30.17  1:03.75  1:39.05    2:12.13   
25  Silje Mari Bjørklykke  2000  Aalesunds SLK  NOR  31.10  1:04.23  1:38.46    2:12.19   
26  Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    30.43  1:03.61  1:38.04    2:12.29   
27  Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    30.17  1:03.29  1:37.25    2:12.33   
28  Sofia Heimsten  1997  Simklubben Sydsim    30.66  1:04.05  1:38.96    2:12.99   
29  Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    30.98  1:04.77  1:39.31    2:13.22   
30  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    31.51  1:05.22  1:39.88    2:13.44   
31  Karianne Reinertsen  1997  Bergensvømmerne  NOR  30.79  1:04.46  1:39.57    2:13.62   
32  Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb    31.41  1:04.51  1:38.35    2:13.77   
32  Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    30.82  1:04.54  1:39.21    2:13.77   
34  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    31.25  1:05.25  1:39.92    2:13.95   
35  Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    31.28  1:05.13  1:39.41    2:14.13   
36  Josefin Lewton  1997  Kalmar Simsällskap    31.10  1:05.17  1:39.96    2:14.23   
37  Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap    31.45  1:05.50  1:39.61    2:14.32   
38  Linnea Wranå  1998  Kalmar Simsällskap    30.99  1:05.19  1:39.92    2:14.84   
39  Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    30.68  1:04.95  1:40.50    2:15.11   
40  Charlotte Myers  1997  Simklubben Neptun    30.86  1:05.36  1:41.42    2:15.22   
41  Sofie Sjöberg  1994  Helsingborgs Simsällskap    30.69  1:05.06  1:40.25    2:15.38   
42  Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap    31.43  1:05.32  1:40.25    2:15.67   
43  Sara Linné  1997  Göteborg Sim    31.47  1:05.67  1:40.72    2:15.90   
44  Christin Heina  1996  Simklubben S 02    30.91  1:05.67  1:41.12    2:17.13   
45  Josefine Almvret  1999  Järfälla Simsällskap    31.53  1:06.40  1:42.23    2:17.41   
46  Alice Sundberg  1999  Täby Sim    31.54  1:06.82  1:42.78    2:18.58   
47  Emma Öhman  1997  Wisby Simsällskap    31.74  1:07.36  1:43.73    2:19.24   
48  Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    31.98  1:06.64  1:43.06    2:19.28   
49  Lisa Skogeng  1996  Bergensvømmerne  NOR  31.65  1:07.64  1:44.80    2:22.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 mars 2014 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  10:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner