2020-05-25   20:38:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag 09.00

Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1    Udskriftsdato  26 juni 2014   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  14:10   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 juni 2014         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tobias B. Bjerg  1998    660  32.93  1:11.08  1:47.76    2:25.82   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Philip Greve  1998    613  33.26  1:11.28  1:50.46    2:29.49   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Frederik Rindshøj  1999    589  34.41  1:12.87  1:52.29    2:31.50   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Marcus Dan Hansen  1999    584  33.34  1:11.40  1:51.07    2:31.90   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Mikkel Gadgaard  1999    581  34.17  1:13.54  1:52.52    2:32.17   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    580  34.98  1:14.44  1:53.89    2:32.25   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Emil Houlborg  1998    558  35.22  1:16.07  1:56.15    2:34.23   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Magnus Carstensen  1999    549  35.79  1:16.26  1:55.79    2:35.11   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Niels Ottosen  1998    548  34.40  1:13.31  1:53.60    2:35.14   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Mathias Holdrup  1999    547  34.58  1:13.53  1:54.30    2:35.29   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Andreas Kaas Elmgreen  1999    544  35.32  1:15.27  1:54.56    2:35.53   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
12  Jonas Hyllested  1999    543  36.27  1:16.13  1:55.85    2:35.64   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
13  Toke Michaelsen  1999    540  35.11  1:15.21  1:55.53    2:35.94   
  Herning Svømmeklub                   
                     
14  Emil Knudsen  1999    528  35.52  1:16.22  1:56.65    2:37.09   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
15  Daniel Haahr Pallesen  1998    525  35.93  1:16.72  1:57.10    2:37.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Malthe Bøg  1998    515  35.11  1:15.73  1:56.95    2:38.42   
  Odense Svømme Klub                   
                     
17  Linus Koefoed Weiss  1999    498  35.90  1:16.01  1:58.27    2:40.14   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Kasper Laursen  1998    495  35.53  1:16.45  1:58.35    2:40.54   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
19  Casper Davidsen  1999    488  35.83  1:16.91  1:58.73    2:41.24  Deltager ikke i finalen 
  Vest-Brøndby                   
                     
20  Mathias Wilquin  1998    487  35.96  1:17.05  1:58.97    2:41.38  Deltager ikke i finalen 
  Vest-Brøndby                   
                     
21  André Goldberg Ballerini  1999    482  37.29  1:17.67  1:59.29    2:41.96   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
22  Nicklas Steen Hansen  1999    474  35.99  1:17.97  2:00.48    2:42.81   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
23  Morten Due Nielsen  1999    467  35.89  1:16.91  2:00.24    2:43.68   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
24  Oliver Christiansen  1999    455  37.33  1:18.75  2:02.32    2:45.13   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
25  Lauritz Bech  1998    452  35.66  1:18.46  2:01.65    2:45.41   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
26  Emil Johansen  1999    445  36.99  1:18.49  2:02.16    2:46.25   
  Roskilde Svømning                   
                     
27  Nicolai Grene  1998    445  36.69  1:18.60  2:02.02    2:46.26   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
28  Sebastian Reese  1998    443  36.27  1:17.67  2:01.45    2:46.58   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
29  Sebastian Mikkelsen  1998    432  37.49  1:19.48  2:03.23    2:47.89   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
30  Markus Bøjsen  1999    429  37.37  1:20.27  2:04.51    2:48.39   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
31  Mads Thorenfeldt Poulsen  1999    424  37.51  1:20.64  2:05.18    2:49.04   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
32  Magnus Loose  1999    420  39.16  1:22.53  2:06.19    2:49.51   
  Kalundborg SK                   
                     
33  Frederik Lundgaard  1999    414  36.70  1:20.03  2:03.88    2:50.32   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
34  Kasper Mertz Borum  1999    413  37.56  1:20.97  2:05.59    2:50.46   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
35  Philip Schiøtz  1999    406  37.90  1:21.87  2:06.65    2:51.49   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
36  Asbjørn Laksafoss Sparre  1998    402  37.09  1:21.00  2:06.85    2:52.05   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
37  Victor Kjærsgaard  1998    401  38.07  1:22.19  2:07.49    2:52.14   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
38  Jens Grarup  1999    395  38.69  1:22.29  2:07.06    2:52.97   
  Herning Svømmeklub                   
                     
39  Kenneth Abcell  1998    389  37.56  1:22.36  2:07.82    2:53.91   
  Vest-Brøndby                   
                     
40  Andreas Norup  1999    366  37.60  1:22.01  2:08.70    2:57.52   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 juni 2014 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark