Tulokset Danske Ã…rgangsmesterskaber Grp. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Torsdag 09.00
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Årgang grp 1 | Udskriftsdato | 26 juni 2014 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2014 |
Løb 7, 4X200m Frisvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Storbrittanien (1900) 7:45.51 2009-07-30 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 7:53.83 2008-08-13 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 2000 | 9:19.24 | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 1:06.96 | 2:19.17 | 2:19.17 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 1:08.95 | 2:22.25 | 4:41.42 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 1:07.39 | 2:19.91 | 7:01.33 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 1:06.29 | 2:17.91 | 9:19.24 | ||||||
2 | Kvik Piger 2 | 2000 | 9:21.26 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 1:07.63 | 2:19.06 | 2:19.06 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 1:10.12 | 2:23.78 | 4:42.84 | ||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 1:06.71 | 2:15.49 | 6:58.33 | ||||||
Liva Schmid | 2000 | 1:08.47 | 2:22.93 | 9:21.26 | ||||||
3 | Gsc Piger | 2000 | 9:34.69 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 1:03.61 | 2:11.70 | 2:11.70 | ||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 1:08.95 | 2:22.04 | 4:33.74 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 1:11.00 | 2:27.37 | 7:01.11 | ||||||
Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 1:13.65 | 2:33.58 | 9:34.69 | ||||||
4 | Aalborg Piger 1 | 2000 | 9:35.14 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:10.67 | 2:23.24 | 2:23.24 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 1:13.82 | 2:31.65 | 4:54.89 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 1:09.91 | 2:23.26 | 7:18.15 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 1:06.93 | 2:16.99 | 9:35.14 | ||||||
5 | Hørsholm Piger | 2000 | 9:36.13 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Caroline Sofie Lund | 2000 | 1:08.12 | 2:20.29 | 2:20.29 | ||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 1:10.88 | 2:26.48 | 4:46.77 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 1:08.33 | 2:23.58 | 7:10.35 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 1:10.92 | 2:25.78 | 9:36.13 | ||||||
6 | Vat-Cph Piger 2 | 2000 | 9:36.27 | |||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Josephine Olsen | 2000 | 1:08.09 | 2:21.48 | 2:21.48 | ||||||
Josefine Nickelsen | 2001 | 1:09.46 | 2:24.96 | 4:46.44 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 1:07.79 | 2:21.81 | 7:08.25 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 1:13.20 | 2:28.02 | 9:36.27 | ||||||
7 | Triton Piger 2 | 2000 | 9:36.52 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 1:08.28 | 2:19.80 | 2:19.80 | ||||||
Alberte Mammen | 2001 | 1:10.67 | 2:26.49 | 4:46.29 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 1:12.51 | 2:30.23 | 7:16.52 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 1:09.88 | 2:20.00 | 9:36.52 | ||||||
8 | Aarhus Swim Piger | 2000 | 9:44.05 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 1:12.48 | 2:29.47 | 2:29.47 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 1:11.01 | 2:25.68 | 4:55.15 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:09.46 | 2:25.37 | 7:20.52 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 1:10.57 | 2:23.53 | 9:44.05 | ||||||
9 | Horsens Piger 1 | 2000 | 9:49.23 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 1:08.55 | 2:24.05 | 2:24.05 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:10.99 | 2:25.29 | 4:49.34 | ||||||
Sille Ibsen | 2001 | 1:14.23 | 2:35.32 | 7:24.66 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 1:09.29 | 2:24.57 | 9:49.23 | ||||||
10 | Tempo Piger | 2000 | 9:50.50 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Mai Heilmann | 2000 | 1:12.53 | 2:32.28 | 2:32.28 | ||||||
Kristine Lønne | 2000 | 1:07.98 | 2:21.23 | 4:53.51 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 1:12.19 | 2:29.39 | 7:22.90 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 1:10.28 | 2:27.60 | 9:50.50 | ||||||
11 | Agf Piger 7 | 2000 | 9:54.88 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 1:09.99 | 2:26.93 | 2:26.93 | ||||||
Nanna Rolle | 2000 | 1:08.72 | 2:20.63 | 4:47.56 | ||||||
Line Gertz | 2001 | 1:14.86 | 2:33.87 | 7:21.43 | ||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 1:14.22 | 2:33.45 | 9:54.88 | ||||||
12 | Roskilde Piger 1 | 2000 | 9:57.75 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 1:09.10 | 2:23.45 | 2:23.45 | ||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 1:11.61 | 2:29.25 | 4:52.70 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 1:10.22 | 2:24.04 | 7:16.74 | ||||||
Silke Mehr | 2000 | 1:17.92 | 2:41.01 | 9:57.75 | ||||||
13 | Lyngby Piger | 2000 | 10:01.89 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 1:13.13 | 2:33.25 | 2:33.25 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 1:12.66 | 2:30.35 | 5:03.60 | ||||||
Sarah Daly | 2001 | 1:14.54 | 2:38.81 | 7:42.41 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:06.60 | 2:19.48 | 10:01.89 | ||||||
14 | Vat-Cph Piger 3 | 2001 | 10:07.20 | |||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Xandra Huryn | 2001 | 1:12.31 | 2:31.21 | 2:31.21 | ||||||
Mia Søgaard | 2001 | 1:12.73 | 2:30.94 | 5:02.15 | ||||||
Mathilde Laugesen | 2001 | 1:10.97 | 2:29.35 | 7:31.50 | ||||||
Victoria Vorm | 2001 | 1:14.89 | 2:35.70 | 10:07.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:15 |