2020-04-01   08:14:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag 09.00

Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1    Udskriftsdato  26 juni 2014   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  13:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 juni 2014         
 
 
Løb 8, 4X200m Frisvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Rusland (1900) 6:59.15 2009-07-31 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 7:15.51 1992-07-27 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kvik Drenge 1  2000              8:27.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Lukas Storm  1999      1:00.84  2:05.61      2:05.61   
  Jon Riedel Pedersen  1998      1:00.93  2:04.99      4:10.60   
  Mads Midtbøll  1998      1:03.53  2:09.00      6:19.60   
  Emil Hedegaard  1999      1:00.66  2:07.64      8:27.24   
                     
Agf Drenge 8  1998              8:30.09   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Johannes Kjærgaard  1998      1:02.61  2:10.95      2:10.95   
  August Stamp Kirkeby  1999      59.24  2:05.13      4:16.08   
  Simon Noesgaard Nielsen  1998      1:03.72  2:11.39      6:27.47   
  Tobias B. Bjerg  1998      1:00.10  2:02.62      8:30.09   
                     
Aalborg Drenge 1  1998              8:31.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Søren Villumsen  1998      1:00.76  2:04.21      2:04.21   
  Andreas Kikkenborg  1999      1:02.65  2:06.43      4:10.64   
  Nikolaj J. Jørgensen  1998      1:03.36  2:10.30      6:20.94   
  Sebastian Reese  1998      1:03.87  2:10.73      8:31.67   
                     
Sigma Drenge  1998              8:33.47   
  Sigma Swim                   
  Mads Keis Jepsen  1998      1:01.96  2:05.60      2:05.60   
  Anton Borring Andersen  1999      59.84  2:03.66      4:09.26   
  Emil Engels Henriksen  1999      1:01.63  2:08.54      6:17.80   
  Kasper Jeppsson  1999      1:05.13  2:15.67      8:33.47   
                     
Stm Drenge 2  1998              8:48.50   
  Swim Team Midtjylland                   
  Toke Michaelsen  1999      1:03.98  2:15.21      2:15.21   
  Sebastian Lodahl  1999      1:02.93  2:10.21      4:25.42   
  Arnas Jefimanka  1999      1:03.63  2:10.86      6:36.28   
  Søren B. Jeppesen  1999      1:02.39  2:12.22      8:48.50   
                     
Horsens Drenge 1  1998              8:49.07   
  Horsens Svømmeklub                   
  Alexander Jensen  1998      1:01.04  2:07.10      2:07.10   
  Lukas Lindstrøm  1998      1:03.07  2:09.51      4:16.61   
  Nicolai Vad Kruse  1999      1:07.19  2:20.82      6:37.43   
  Sander Schmidt  1999      1:03.53  2:11.64      8:49.07   
                     
Kvik Drenge 2  2000              8:53.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Mikkel Fogelberg Handberg  1998      1:03.14  2:12.90      2:12.90   
  Mads Andersen  1998      1:05.53  2:15.65      4:28.55   
  Thor Hvid Ulrich  1999      1:02.69  2:13.02      6:41.57   
  Frederik Liljedahl  1999      1:02.55  2:11.96      8:53.53   
                     
Vat-Cph Drenge 2  1999              8:57.83   
  VAT Copenhagen                   
  Daniel Sørensen  1999      1:02.49  2:09.01      2:09.01   
  Nikolai Hougaard  1999      1:05.72  2:14.54      4:23.55   
  Valdemar Mariegaard  1999      1:02.18  2:10.02      6:33.57   
  Andreas Norup  1999      1:08.27  2:24.26      8:57.83   
                     
Vs  1998              9:10.63   
  Viborg Svømme Klub                   
  Kasper Levring Andersen  1998      1:02.85  2:09.90      2:09.90   
  Johan Rasmussen  1999      1:07.03  2:21.21      4:31.11   
  Christian Mangaard  1999      1:08.69  2:22.38      6:53.49   
  Emil Houlborg  1998      1:05.55  2:17.14      9:10.63   
                     
10  Helsinge Drenge 1  1999              9:14.75   
  Helsinge Svømmeklub                   
  Matthias Spring Granhøj  1999      1:07.00  2:18.11      2:18.11   
  Oliver Christiansen  1999      1:05.08  2:13.18      4:31.29   
  Harrison Johnson  1998      1:08.85  2:22.87      6:54.16   
  Alexander Mogensen  1999      1:07.13  2:20.59      9:14.75   
                     
Helsingør Drenge  1998              DSQ  Tyvstart3. svømmer 
  Helsingør Svømmeklub                   
  Mads Ejdrup Hansen  1999      1:02.05  2:09.08      2:09.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 juni 2014 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark