2020-05-26   20:50:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 09.00

Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1    Udskriftsdato  27 juni 2014   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  13:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 juni 2014         
 
 
Løb 18, 4X100m Frisvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:08.32 2008-08-11 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 2008-08-11 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Agf Drenge 18  1998              3:46.64   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Tobias B. Bjerg  1998      25.35  54.76      54.76   
  August Stamp Kirkeby  1999      26.73  56.61      1:51.37   
  Simon Noesgaard Nielsen  1998      28.35  58.96      2:50.33   
  Johannes Kjærgaard  1998      26.12  56.31      3:46.64   
                     
Odder Drenge  1998              3:47.52   
  Odder IGF                   
  Nikolaj Isdahl  1999      26.76  56.85      56.85   
  Oskar Jørgensen  1998      27.50  56.61      1:53.46   
  Jonathan Kristensen  1998      26.87  55.62      2:49.08   
  Alexander Jensen  1999      28.34  58.44      3:47.52   
                     
Kvik Drenge 1  2000              3:50.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Lukas Storm  1999      27.64  57.93      57.93   
  Jon Riedel Pedersen  1998      27.25  56.43      1:54.36   
  Frederik Galving  1998      27.15  57.34      2:51.70   
  Emil Hedegaard  1999      28.39  58.34      3:50.04   
                     
Køge Drenge  1998              3:51.63   
  Køge Svømmeklub                   
  Mathias Nielsen  1999      26.50  55.58      55.58   
  Jacob Samuel  1998      27.37  58.67      1:54.25   
  Kristian Svenstrup  1998      27.97  59.50      2:53.75   
  Martin Bruun Andersen  1998      27.34  57.88      3:51.63   
                     
Farum Drenge  1998              3:51.99   
  Farum Svømmeklub                   
  Thomas Bech  1998      27.53  56.94      56.94   
  Christian Sejr Aagaard  1998      27.43  58.71      1:55.65   
  Magnus Grundesen  1998      28.07  58.79      2:54.44   
  Lasse Kriegel Skovrup  1998      27.24  57.55      3:51.99   
                     
Sigma Drenge  1998              3:52.06   
  Sigma Swim                   
  Anton Borring Andersen  1999      26.87  56.07      56.07   
  Mads Keis Jepsen  1998      26.31  55.82      1:51.89   
  Kasper Jeppsson  1999      29.83  1:02.19      2:54.08   
  Emil Engels Henriksen  1999      27.12  57.98      3:52.06   
                     
Haderslev Drenge  1998              3:54.72   
  Haderslev Svømme Klub                   
  Jonas Rohwedder  1998      27.66  57.45      57.45   
  Victor Kristensen  1999      27.50  58.57      1:56.02   
  Thomas Christiansen  1999      29.25  1:00.21      2:56.23   
  Magnus Stender Berg  1999      27.99  58.49      3:54.72   
                     
Holbæk Drenger 2  2000              3:54.81   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Markus Bøjsen  1999      28.43  59.09      59.09   
  Mikkel Henriksen  1999      28.70  59.67      1:58.76   
  Niels Ottosen  1998      27.88  58.40      2:57.16   
  Emil Toft  1998      27.56  57.65      3:54.81   
                     
Horsens Drenge 1  1998              3:57.25   
  Horsens Svømmeklub                   
  Alexander Jensen  1998      28.37  58.66      58.66   
  Nicolai Vad Kruse  1999      29.01  1:01.39      2:00.05   
  Lukas Lindstrøm  1998      28.71  59.71      2:59.76   
  Sander Schmidt  1999      27.51  57.49      3:57.25   
                     
10  Helsingør Drenge  1998              3:57.55   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Bertil Binau-Uldal  1998      27.92  59.52      59.52   
  Oskar Lilleøre  1998      27.54  58.35      1:57.87   
  Mads Ejdrup Hansen  1999      26.99  57.58      2:55.45   
  Felix Burmester  1999      30.01  1:02.10      3:57.55   
                     
11  Stm Drenge 2  1998              3:58.12   
  Swim Team Midtjylland                   
  Sebastian Lodahl  1999      29.11  59.70      59.70   
  Toke Michaelsen  1999      28.98  1:01.35      2:01.05   
  Søren B. Jeppesen  1999      28.61  59.14      3:00.19   
  Arnas Jefimanka  1999      28.13  57.93      3:58.12   
                     
12  Kvik Drenge 2  2000              3:58.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Simon Krøyer Svendsen  1999      29.13  59.29      59.29   
  Frederik Liljedahl  1999      28.64  59.93      1:59.22   
  Thor Hvid Ulrich  1999      28.62  1:00.35      2:59.57   
  Mads Midtbøll  1998      28.29  59.11      3:58.68   
                     
13  Frederikssund Drenge  1999              4:00.05   
  Frederikssund Svømmeklub                   
  Johan Wentorf  1999      28.10  58.77      58.77   
  André Goldberg Ballerini  1999      29.52  1:02.31      2:01.08   
  Frederik Lundgaard  1999      27.14  57.99      2:59.07   
  Daniel Starup Falck  1999      28.87  1:00.98      4:00.05   
                     
14  Aalborg Drenge 2  1998              4:01.89   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Lasse Harde  1998      28.60  1:00.02      1:00.02   
  Andreas M. Porsmose  1998      28.15  59.97      1:59.99   
  Sebastian Brun Koch  1998      28.55  1:00.36      3:00.35   
  Morten Due Nielsen  1999      29.52  1:01.54      4:01.89   
                     
15  Vat-Cph Drenge 2  1999              4:07.87   
  VAT Copenhagen                   
  Nikolai Hougaard  1999      29.83  1:02.76      1:02.76   
  Daniel Sørensen  1999      28.60  1:00.01      2:02.77   
  Valdemar Mariegaard  1999      27.66  59.23      3:02.00   
  Andreas Norup  1999      31.55  1:05.87      4:07.87   
                     
16  Helsinge Drenge 1  1999              4:10.41   
  Helsinge Svømmeklub                   
  Matthias Spring Granhøj  1999      29.91  1:02.29      1:02.29   
  Oliver Christiansen  1999      28.61  1:00.25      2:02.54   
  Harrison Johnson  1998      30.31  1:03.54      3:06.08   
  Alexander Mogensen  1999      30.80  1:04.33      4:10.41   
                     
Vs  1998              DSQ  Tyvstart 2. svømmer 
  Viborg Svømme Klub                   
  Kasper Levring Andersen  1998      28.18  58.97      58.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  27 juni 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark