2020-05-26   19:44:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 09.00

Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1    Udskriftsdato  27 juni 2014   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  09:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 juni 2014         
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Louise Nimb  2001    671  1:04.91  2:14.31  3:24.84    4:33.08   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Phoebe Linde Atkins  2000    658  1:04.93  2:14.56  3:24.84    4:34.83   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Trine Kjøngerskov  2000    645  1:07.73  2:19.23  3:27.99    4:36.70   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Marie-Louise Stentved  2000    644  1:06.02  2:17.48  3:28.29    4:36.85   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Katrine Bukh Villesen  2000    625  1:05.38  2:16.21  3:28.40    4:39.69   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Louise Bach Andersen  2001    601  1:05.49  2:17.59  3:30.89    4:43.37   
  Brønderslev SK08                   
                     
Caroline Hørlykke  2000    597  1:07.91  2:18.96  3:31.03    4:43.99   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Josefine Strand Nielsen  2000    596  1:09.05  2:21.85  3:33.65    4:44.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Helena Berg Wenk  2000    590  1:08.61  2:22.08  3:35.50    4:45.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Amalie Bærentsen  2000    588  1:07.67  2:20.11  3:33.20    4:45.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Clara Schade Cantby  2000    584  1:08.13  2:22.21  3:35.50    4:46.03   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
12  Alberte M Hansen  2000    583  1:08.47  2:21.73  3:35.36    4:46.16   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
13  Smilla Lyhne  2000    570  1:07.52  2:21.43  3:36.19    4:48.41   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
14  Sarah Missing  2001    569  1:08.30  2:21.84  3:36.86    4:48.60   
  Vest-Brøndby                   
                     
15  Helena Rosendahl Bach  2000    565  1:09.89  2:23.54  3:37.40    4:49.13   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
16  Laura Findahl Andersen  2001    561  1:09.48  2:23.99  3:38.74    4:49.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
17  Kajsa Gregersen  2001    560  1:09.49  2:24.00  3:38.74    4:50.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
18  Emma Bjørnholdt  2000    559  1:10.63  2:23.61  3:36.86    4:50.17   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
19  Kamille Auerbach-Lind  2001    559  1:09.67  2:23.33  3:37.57    4:50.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Julie Brandt  2001    558  1:09.69  2:23.27  3:36.78    4:50.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
21  Regitze Munch Nielsen  2000    555  1:08.42  2:22.92  3:37.31    4:50.88   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
22  Frederikke Jensen  2000    553  1:09.67  2:23.55  3:38.02    4:51.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
23  Ellen Nielsen  2001    549  1:09.42  2:24.32  3:39.95    4:51.90   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
24  Thit Bondo  2000    549  1:09.23  2:22.84  3:38.27    4:51.96   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
25  Sofie Kornbek  2000    543  1:07.56  2:23.03  3:39.13    4:53.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
26  Eline Victoria Rasmussen  2000    537  1:11.16  2:25.28  3:39.83    4:54.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
27  Luna Juul Lentoft  2000    537  1:09.78  2:23.58  3:38.84    4:54.12   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
28  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    532  1:09.11  2:23.69  3:39.93    4:55.00   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
29  Nanna Rolle  2000    532  1:10.69  2:24.89  3:40.14    4:55.01   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
30  Line J. V. Hededal  2001    532  1:08.46  2:24.67  3:40.33    4:55.10   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
31  Maria Olsen  2000    528  1:09.36  2:24.47  3:41.12    4:55.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
32  Nicoline Bredahl  2000    519  1:08.82  2:24.46  3:41.19    4:57.45   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
33  Sofie Nielsen  2001    514  1:10.35  2:25.60  3:42.13    4:58.39   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
34  Iben Bak  2001    514  1:11.78  2:26.24  3:43.28    4:58.52   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
35  Line Johannsen  2001    513  1:10.97  2:27.06  3:44.11    4:58.55   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
36  Katja Petersson  2001    512  1:10.65  2:25.29  3:41.87    4:58.84   
  JGI Svømning                   
                     
37  Clara Neumann  2001    512  1:11.32  2:29.03  3:44.33    4:58.89   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
38  Amanda Egerod Lund  2000    511  1:11.45  2:28.95  3:43.51    4:58.95   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
39  Frida Hausting Jørgensen  2001    508  1:10.23  2:25.61  3:42.82    4:59.56   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
40  Rebecca Hansen  2000    506  1:11.24  2:28.00  3:45.02    5:00.03   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
41  Andrea Paaske  2001    502  1:10.09  2:26.49  3:44.08    5:00.76   
  Roskilde Svømning                   
                     
42  Caroline Sofie Lund  2000    501  1:09.90  2:26.72  3:44.47    5:00.99   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
43  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    498  1:12.82  2:27.34  3:44.18    5:01.67   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
44  Natasja Kepp  2000    496  1:10.83  2:28.44  3:46.11    5:02.10   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
45  Mai Andersen  2000    493  1:09.36  2:26.38  3:45.31    5:02.71   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
46  Sif Nikoline Madsen  2001    483  1:13.84  2:31.65  3:48.30    5:04.66   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
47  Helena V. Ellling  2000    482  1:11.45  2:30.24  3:48.40    5:04.97   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
48  Cecilie Baraviec  2000    480  1:12.15  2:29.93  3:47.21    5:05.29   
  Odense Svømme Klub                   
                     
49  Zoe Henningsen  2001    480  1:12.42  2:30.35  3:48.30    5:05.30   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
50  Ida Bøgh Hald  2001    479  1:11.68  2:29.95  3:48.48    5:05.60   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
51  Alberte Mammen  2001    476  1:12.48  2:29.63  3:48.54    5:06.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
52  Sofia Qvade Rasmusen  2001    476  1:11.96  2:30.53  3:49.06    5:06.28   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
53  Sarah Aarslew Jensen  2000    475  1:13.65  2:30.85  3:49.56    5:06.45   
  Køge Svømmeklub                   
                     
54  Mathilde Nielsen  2001    475  1:10.94  2:28.93  3:46.84    5:06.49   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
55  Caroline Waage Nowak  2001    472  1:13.55  2:30.49  3:48.75    5:06.97   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
56  Line Strandby  2001    472  1:12.74  2:31.27  3:49.87    5:07.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
57  Enya Lindum Eskildsen  2000    472  1:11.69  2:31.19  3:50.20    5:07.09   
  Delta Svøm                   
                     
58  Natascha Bonnén Sjøgren  2000    472  1:11.36  2:28.68  3:48.12    5:07.10   
  Vest-Brøndby                   
                     
59  Hannah Fleng M. Jensen  2000    471  1:12.39  2:30.60  3:49.44    5:07.22   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
60  Louise Hvarre  2001    463  1:13.07  2:31.63  3:50.60    5:09.04   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
61  Johanne Marie Poulsen  2001    460  1:12.53  2:32.00  3:51.36    5:09.74   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
62  Vilde Schulze Matthisen  2001    459  1:12.53  2:31.73  3:51.71    5:10.01   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
63  Maria Caroline Krumbak  2000    458  1:12.44  2:31.47  3:51.68    5:10.05   
  Køge Svømmeklub                   
                     
64  Kristine Mikkelsen  2000    456  1:08.46  2:26.32  3:48.19    5:10.51   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
65  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    455  1:11.71  2:31.29  3:50.73    5:10.91   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
66  Lærke Toftgaard  2001    454  1:13.05  2:33.59  3:54.23    5:10.94   
  Kolding SK                   
                     
67  Xandra Huryn  2001    450  1:13.30  2:32.29  3:52.35    5:11.91   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
68  Mathilde Laugesen  2001    439  1:12.89  2:32.84  3:53.82    5:14.64   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
69  Julie Gadgaard  2001    435  1:12.32  2:32.51  3:54.81    5:15.41   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
70  Maria Cleman Hatting  2001    432  1:15.46  2:35.46  3:56.20    5:16.24   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
71  Camilla Taylor  2000    411  1:13.79  2:35.04  3:58.27    5:21.46   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
72  Josefine Nickelsen  2001    407  1:14.18  2:35.89  3:59.35    5:22.59   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
73  Caroline Sofie Hermannsen  2001    398  1:16.70  2:39.72  4:03.21    5:24.99   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
74  Silja Ösp Logadottir  2001    388  1:16.48  2:39.52  4:03.78    5:27.79   
  O.S.L.F.                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  27 juni 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark