2021-04-13   06:56:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 17.00

Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1    Udskriftsdato  29 juni 2014   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 juni 2014         
 
 
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    698  28.12  1:02.48  1:38.70    2:08.50   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mathias Rysgaard  1998    680  27.48  1:00.17  1:38.99    2:09.62   
  Kalundborg SK                   
                     
Marcus Dan Hansen  1999    632  28.07  1:04.67  1:42.82    2:12.79   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Magnus B. Høgild  1999    609  29.02  1:04.03  1:43.72    2:14.47   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Anton Olsen  1998    609  27.60  1:01.46  1:42.95    2:14.48   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Frederik Rindshøj  1999    599  28.18  1:04.78  1:43.76    2:15.21   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Simon Lundby Pedersen  1998    588  28.48  1:04.37  1:43.92    2:16.04   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mikkel B. Høgild  1998    567  29.07  1:04.18  1:46.44    2:17.72   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    581  29.98  1:06.17  1:45.15    2:16.56   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
10  Lasse Kriegel Skovrup  1998    554  29.05  1:06.42  1:45.81    2:18.74   
  Farum Svømmeklub                   
                     
11  Emil Engels Henriksen  1999    553  28.76  1:05.28  1:46.76    2:18.86   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
12  Jonas Hyllested  1999    547  29.71  1:06.56  1:46.49    2:19.34   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
13  Sebastian Reese  1998    541  28.75  1:06.35  1:45.25    2:19.89   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Christian Rasmussen  1998    539  30.26  1:07.97  1:48.03    2:20.05   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
15  Nikolaj Isdahl  1999    529  29.90  1:07.19  1:48.05    2:20.88   
  Odder IGF                   
                     
16  Malthe Bøg  1998    528  29.67  1:06.90  1:47.78    2:21.02   
  Odense Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  29 juni 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner