2021-04-16   12:52:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 17.00

Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1    Udskriftsdato  29 juni 2014   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  17:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 juni 2014         
 
 
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Klaudia W. Mogensen  2000    702  29.73  1:01.80  1:34.64    2:07.08   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Trine Kjøngerskov  2000    689  30.44  1:02.81  1:35.34    2:07.87   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Phoebe Linde Atkins  2000    666  29.76  1:01.86  1:35.50    2:09.33   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Marie-Louise Stentved  2000    660  30.01  1:02.67  1:36.41    2:09.75   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Julie Kepp Jensen  2000    654  29.65  1:03.75  1:37.90    2:10.10   
  JGI Svømning                   
                     
Amalie Bærentsen  2000    634  30.65  1:03.76  1:37.91    2:11.47   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Louise Nimb  2001    621  30.24  1:03.14  1:37.68    2:12.37   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Amanda Duus  2000    594  30.40  1:03.42  1:38.17    2:14.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mira Mass  2000    620  30.34  1:03.50  1:37.54    2:12.48   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
10  Clara Schade Cantby  2000    609  29.59  1:02.39  1:37.95    2:13.25   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
11  Louise Bach Andersen  2001    607  30.89  1:04.80  1:39.95    2:13.37   
  Brønderslev SK08                   
                     
12  Amalie Søby Mortensen  2001    592  31.26  1:05.49  1:40.55    2:14.54   
  Herning Svømmeklub                   
                     
13  Josefine Strand Nielsen  2000    580  31.15  1:05.76  1:40.79    2:15.40   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
14  Helena Berg Wenk  2000    576  31.74  1:07.03  1:42.41    2:15.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
15  Nicole Bennetsen  2000    563  31.62  1:06.54  1:41.96    2:16.82   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Julie Brandt  2001    533  31.46  1:06.42  1:42.57    2:19.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  29 juni 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner