2021-04-16   14:19:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 17.00

Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1    Udskriftsdato  29 juni 2014   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  18:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  26 juni 2014         
 
 
Løb 34, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Tyskland (1900) 3:28.58 2009-08-02 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 2008-08-15 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Farum Miniguns  1998    619          4:03.10   
  Farum Svømmeklub                   
  Mads Jørner  1998      30.99  1:03.69      1:03.69   
  Philip Greve  1998      30.60  1:06.13      2:09.82   
  Sebastian Langhorn  1998      27.29  1:00.32      3:10.14   
  Daniel Christian  1998      25.29  52.96      4:03.10   
                     
Esbjerg Drenge  1998    594          4:06.46   
  Esbjerg Svømmeklub                   
  Simon Vingolf Larsen  1998      30.35  1:03.00      1:03.00   
  Jonas Bruun Sleiman  1998      31.80  1:09.17      2:12.17   
  Simon Lundby Pedersen  1998      27.69  59.84      3:12.01   
  Casper Eickhardt  1999      26.14  54.45      4:06.46   
                     
Gsc Drenge 1  2000    588          4:07.37   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  William Matras  1998      29.94  1:02.18      1:02.18   
  Frederik Rindshøj  1999      33.73  1:12.27      2:14.45   
  Anton Olsen  1998      26.67  58.31      3:12.76   
  Asbjørn Lau Everland  1999      25.89  54.61      4:07.37   
                     
Vat-Cph Drenge 1  1999    577          4:08.93   
  VAT Copenhagen                   
  Mathias Immerkjær  1999      31.55  1:04.29      1:04.29   
  Marcus Dan Hansen  1999      31.80  1:09.25      2:13.54   
  Johan Bragason  1999      27.02  59.35      3:12.89   
  Mads Ørsted Nielsen  1999      26.73  56.04      4:08.93   
                     
Agf Drenge 34  1998    576          4:09.12   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Simon Noesgaard Nielsen  1998      32.32  1:06.83      1:06.83   
  Tobias B. Bjerg  1998      30.28  1:05.30      2:12.13   
  Johannes Kjærgaard  1998      28.08  1:01.37      3:13.50   
  August Stamp Kirkeby  1999      26.27  55.62      4:09.12   
                     
Aalborg Drenge 1  1998    552          4:12.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Lars Lyhne  1999      31.61  1:05.10      1:05.10   
  Daniel Haahr Pallesen  1998      33.11  1:11.45      2:16.55   
  Søren Villumsen  1998      27.67  1:00.97      3:17.52   
  Andreas Kikkenborg  1999      26.23  55.14      4:12.66   
                     
Odder Drenge  1998    543          4:13.92   
  Odder IGF                   
  Alexander Jensen  1999      32.48  1:05.61      1:05.61   
  Nikolaj Isdahl  1999      33.61  1:12.84      2:18.45   
  Jonathan Kristensen  1998      28.04  59.56      3:18.01   
  Oskar Jørgensen  1998      27.01  55.91      4:13.92   
                     
Hovedstaden Drenge  1998    533          4:15.55   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Linus Koefoed Weiss  1999      31.63  1:04.72      1:04.72   
  Mathias Holdrup  1999      33.80  1:11.76      2:16.48   
  Giano Grillo  1998      28.34  1:00.86      3:17.34   
  Andreas Vestergaard  1999      27.81  58.21      4:15.55   
                     
Farum Drenge  1998    532          4:15.74   
  Farum Svømmeklub                   
  Christian Sejr Aagaard  1998      31.82  1:06.48      1:06.48   
  Lasse Kriegel Skovrup  1998      32.32  1:10.42      2:16.90   
  Thomas Bech  1998      28.70  1:00.81      3:17.71   
  Magnus Grundesen  1998      27.52  58.03      4:15.74   
                     
10  Lyngby Drenge  1999    522          4:17.40   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Lukas Sieben  1999      33.49  1:09.60      1:09.60   
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      33.83  1:12.89      2:22.49   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      26.54  57.67      3:20.16   
  Carl Fabiansen  1999      27.14  57.24      4:17.40   
                     
11  Kvik Drenge 1  2000    521          4:17.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Frederik Galving  1998      30.00  1:02.82      1:02.82   
  Mikkel Fogelberg Handberg  1998      34.81  1:15.68      2:18.50   
  Thor Hvid Ulrich  1999      29.22  1:03.35      3:21.85   
  Jon Riedel Pedersen  1998      26.14  55.73      4:17.58   
                     
12  Sigma Drenge  1998    498          4:21.35   
  Sigma Swim                   
  Mads Keis Jepsen  1998      31.85  1:04.92      1:04.92   
  Mads Thorenfeldt Poulsen  1999      35.60  1:15.76      2:20.68   
  Anton Borring Andersen  1999      28.86  1:01.75      3:22.43   
  Emil Engels Henriksen  1999      27.51  58.92      4:21.35   
                     
13  Haderslev Drenge  1998    484          4:23.98   
  Haderslev Svømme Klub                   
  Frederik Oxenvad  1999      33.80  1:08.56      1:08.56   
  Emil Knudsen  1999      34.16  1:13.82      2:22.38   
  Rune Holm Skovby  1998      29.68  1:05.02      3:27.40   
  Jonas Rohwedder  1998      26.67  56.58      4:23.98   
                     
14  Aalborg Drenge 2  1998    482          4:24.21   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Sebastian Brun Koch  1998      32.75  1:06.28      1:06.28   
  Morten Due Nielsen  1999      34.73  1:14.44      2:20.72   
  Sebastian Reese  1998      30.79  1:05.08      3:25.80   
  Martin Larsen  1998      27.81  58.41      4:24.21   
                     
15  Horsens Drenge 1  1998    474          4:25.83   
  Horsens Svømmeklub                   
  Sander Schmidt  1999      32.98  1:08.17      1:08.17   
  Nicklas Steen Hansen  1999      35.36  1:16.53      2:24.70   
  Lukas Lindstrøm  1998      29.39  1:03.22      3:27.92   
  Alexander Jensen  1998      27.77  57.91      4:25.83   
                     
16  Holbæk Drenger 2  2000    468          4:26.88   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Markus Bøjsen  1999      33.58  1:10.03      1:10.03   
  Niels Ottosen  1998      32.52  1:10.38      2:20.41   
  Mikkel Henriksen  1999      30.90  1:07.27      3:27.68   
  Emil Toft  1998      27.98  59.20      4:26.88   
                     
17  Frederikssund Drenge  1999    461          4:28.28   
  Frederikssund Svømmeklub                   
  Johan Wentorf  1999      33.43  1:09.94      1:09.94   
  André Goldberg Ballerini  1999      35.63  1:16.60      2:26.54   
  Frederik Lundgaard  1999      28.08  1:02.35      3:28.89   
  Daniel Starup Falck  1999      28.33  59.39      4:28.28   
                     
18  Kvik Drenge 2  2000    454          4:29.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Mads Andersen  1998      33.29  1:08.21      1:08.21   
  Mads Midtbøll  1998      35.12  1:15.10      2:23.31   
  Lukas Storm  1999      30.12  1:06.43      3:29.74   
  Emil Hedegaard  1999      28.66  59.82      4:29.56   
                     
19  Roskilde Drenge 1  1999    440          4:32.34   
  Roskilde Svømning                   
  Phillip Riis  1998      32.88  1:06.87      1:06.87   
  Emil Johansen  1999      34.89  1:15.29      2:22.16   
  Magnus Vinjebo  1999      31.30  1:06.89      3:29.05   
  Joakim Palmqvist  1999      29.60  1:03.29      4:32.34   
                     
20  Vat-Cph Drenge 2  1999    426          4:35.44   
  VAT Copenhagen                   
  Nikolai Hougaard  1999      33.29  1:10.05      1:10.05   
  Andreas Norup  1999      37.35  1:21.08      2:31.13   
  Daniel Sørensen  1999      30.34  1:04.99      3:36.12   
  Valdemar Mariegaard  1999      27.73  59.32      4:35.44   
                     
21  Stm Drenge 2  1998    424          4:35.70   
  Swim Team Midtjylland                   
  Sebastian Lodahl  1999      34.36  1:10.23      1:10.23   
  Jens Grarup  1999      38.76  1:21.83      2:32.06   
  Søren B. Jeppesen  1999      29.78  1:05.62      3:37.68   
  Arnas Jefimanka  1999      27.83  58.02      4:35.70   
                     
22  Vs  1998    423          4:36.03   
  Viborg Svømme Klub                   
  Kasper Levring Andersen  1998      33.81  1:10.11      1:10.11   
  Emil Houlborg  1998      33.08  1:10.51      2:20.62   
  Christian Mangaard  1999      30.79  1:09.68      3:30.30   
  Johan Rasmussen  1999      30.95  1:05.73      4:36.03   
                     
23  Hils Drenge  1998    422          4:36.30   
  Hillerød Svømmeklub                   
  Anders Uhre Guldfeldt  1999      35.99  1:14.57      1:14.57   
  Victor Kjærsgaard  1998      37.01  1:18.13      2:32.70   
  Thomas Engdal  1998      31.02  1:07.32      3:40.02   
  Andreas Noer Sejrskild  1998      26.83  56.28      4:36.30   
                     
24  Gsc Drenge 2  2000    401          4:41.01   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Sebastian Mikkelsen  1998      34.92  1:13.59      1:13.59   
  Christian Mørkeberg  1999      37.46  1:20.17      2:33.76   
  Jonas Hyllested  1999      29.54  1:03.15      3:36.91   
  Thyge Ludvigsen  1999      29.64  1:04.10      4:41.01   
                     
25  Helsinge Drenge 1  1999    390          4:43.68   
  Helsinge Svømmeklub                   
  Harrison Johnson  1998      37.09  1:15.36      1:15.36   
  Oliver Christiansen  1999      34.79  1:13.81      2:29.17   
  Matthias Spring Granhøj  1999      32.29  1:11.19      3:40.36   
  Alexander Mogensen  1999      30.11  1:03.32      4:43.68   
                     
Køge Drenge  1998              DSQ  Tyvstart 
  Køge Svømmeklub                   
  Jacob Samuel  1998      31.69  1:05.61      1:05.61   
                     
Stm Drenge 1  1998              DSQ  O.15 m u. vand 1. sv 
  Swim Team Midtjylland                   
                     
Triton Drenge  1998              DSQ  Tyvstart 3. svømmer 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Lukas Gustafson  1999      30.60  1:02.79      1:02.79   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  29 juni 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner