2020-03-31   17:15:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske årgangsmesterskaber 2014 gr 0+1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  FÅM gruppe 0 og gruppe 1    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:19   
  Arrangør  STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sidse Thorup  1999  Odense Svømme Klub            1:26.21   
Signe Stærmose  1999  Nyborg Svømmeklub            1:36.88   
Anne Sofie Kjeldsen  1998  O.S.L.F.            1:40.36   
Christina Larsen  1998  Tommerup Svømme Klub            2:00.59   
Nikoline Ørum  1999  O.S.L.F.            DNS   
                     
 
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub            1:20.85   
Freya Ellehus  2000  Svendborg Svømme Klub            1:25.83   
Emilie Madsen  2000  Svendborg Svømme Klub            1:33.66   
Camilla Vestergaard  2000  Nyborg Svømmeklub            1:36.29   
Felia Busk  2000  Svendborg Svømme Klub            1:39.01   
Josefine Andersen  2000  Tommerup Svømme Klub            1:43.01   
Stine Godtfredsen  2000  Tommerup Svømme Klub            2:02.50   
Kamilla Sigvardt  2000  Tommerup Svømme Klub            2:04.40   
Camilla Breum Christensen  2000  Ringe Svømme Klub            DNS   
Nanna Nielsen  2000  Odense Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mette Bruun-Petersen  2001  Odense Svømme Klub            1:20.92   
Christine Nielsen  2001  Odense Svømme Klub            1:25.11   
Signe Juul Grønning  2001  Odense Svømme Klub            1:36.37   
Caroline Larsen  2001  Ringe Svømme Klub            1:36.72   
Camille Hertzog  2001  Ringe Svømme Klub            1:37.23   
Cecilie Jensen  2001  Tommerup Svømme Klub            1:37.80   
Sia Linde  2001  Ringe Svømme Klub            1:42.56   
Melissa Damsgaard  2001  Tommerup Svømme Klub            1:42.79   
Ida Lerche  2001  Tommerup Svømme Klub            1:43.89   
10  Marie Lund Henriksen  2001  O.S.L.F.            1:50.12   
11  Ellen Marie Vad Iversen  2001  Tommerup Svømme Klub            1:52.04   
12  Marie Louise Nielsen  2001  Tommerup Svømme Klub            1:53.51   
13  Anna Kathrine Skjøth  2001  O.S.L.F.            1:57.90   
14  Julie Krog Christensen  2001  Ringe Svømme Klub            1:59.29   
15  Cille Ingemann Halkjær  2001  Nyborg Svømmeklub            2:09.03   
Cecilie Andersen  2001  Odense Svømme Klub            DNS   
Frida Hermansen  2001  Frem Odense            DNS   
Emma Nellemose Nielsen  2001  Ringe Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Frederikke Honore  2001  O.S.L.F.            DSQ  afslut1håv100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 marts 2014 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark