2020-03-29   18:34:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske årgangsmesterskaber 2014 gr 0+1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  FÅM gruppe 0 og gruppe 1    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:28   
  Arrangør  STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Madsen  1999  Ringe Svømme Klub            1:04.38   
Frida Frydendal  1999  Svendborg Svømme Klub            1:05.12   
Cecilie Lacour Brandstrup  1994  Frem Odense            1:05.39   
Matilda Holse  1998  Svendborg Svømme Klub            1:07.63   
Mathilde Aagaard Hansen  1999  Frem Odense            1:09.72   
Freja Linde  1999  Ringe Svømme Klub            1:10.26   
Julie Hansen  1998  Ringe Svømme Klub            1:11.05   
Sofie A. Pedersen  1999  Odense Svømme Klub            1:12.01   
Karen Brilner Lund  1999  Ringe Svømme Klub            1:12.22   
10  Emma Juul  1999  Odense Svømme Klub            1:12.25   
11  Sidse Thorup  1999  Odense Svømme Klub            1:12.52   
12  Rikke Krebs  1999  Ringe Svømme Klub            1:12.57   
13  Cecilie Ahrentsen  1998  Ringe Svømme Klub            1:12.62   
14  Julie Jørge Jensen  1999  Tommerup Svømme Klub            1:12.71   
15  Anne Hazell Brink  1999  O.S.L.F.            1:13.52   
16  Signe Stærmose  1999  Nyborg Svømmeklub            1:14.20   
17  Katrine Hvistendal Hansen  1997  Ringe Svømme Klub            1:15.04   
18  Anne Sofie Kjeldsen  1998  O.S.L.F.            1:18.90   
19  Sidsel Agger  1997  Odense Svømme Klub            1:19.93   
20  Sofie Hald  1999  Frem Odense            1:22.39   
21  Christina Larsen  1998  Tommerup Svømme Klub            1:48.93   
Marianne Petersen  1998  Odense Svømme Klub            DNS   
Martha Jørgensen  1998  O.S.L.F.            DNS   
Nikoline Ørum  1999  O.S.L.F.            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicoline Ahrentsen  2000  Ringe Svømme Klub            1:03.80   
Amalie Pedersen  2000  Ringe Svømme Klub            1:04.87   
Freya Ellehus  2000  Svendborg Svømme Klub            1:06.13   
Freja Nicholas  2000  Frem Odense            1:06.37   
Cecilie Baraviec  2000  Odense Svømme Klub            1:07.57   
Gry Floor  2000  Odense Svømme Klub            1:10.00   
Emilie Madsen  2000  Svendborg Svømme Klub            1:10.45   
Felia Busk  2000  Svendborg Svømme Klub            1:12.18   
Anne Sofie Thrane  2000  Svendborg Svømme Klub            1:14.30   
10  Louise Lykke Hansen  2000  Nyborg Svømmeklub            1:17.24   
11  Laura Gyldenkærne  2000  Ringe Svømme Klub            1:19.95   
12  Camilla Vestergaard  2000  Nyborg Svømmeklub            1:20.22   
13  Josefine Andersen  2000  Tommerup Svømme Klub            1:22.01   
14  Kamilla Sigvardt  2000  Tommerup Svømme Klub            1:23.75   
15  Renee Asbech  2000  Ringe Svømme Klub            1:28.67   
16  Camilla Breum Christensen  2000  Ringe Svømme Klub            1:29.96   
Nanna Nielsen  2000  Odense Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mette Bruun-Petersen  2001  Odense Svømme Klub            1:02.85   
Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub            1:06.66   
Silja Ösp Logadottir  2001  O.S.L.F.            1:08.30   
Helena Avlaja Eriksen  2001  Odense Svømme Klub            1:10.54   
Christine Nielsen  2001  Odense Svømme Klub            1:11.97   
Camille Hertzog  2001  Ringe Svømme Klub            1:13.03   
Caroline Larsen  2001  Ringe Svømme Klub            1:13.66   
Ida Lerche  2001  Tommerup Svømme Klub            1:14.04   
Caroline Worrell  2001  Svendborg Svømme Klub            1:14.53   
10  Liv Persson  2001  Frem Odense            1:14.89   
11  Sarah Emilie Praëm  2001  O.S.L.F.            1:15.64   
12  Maria Lorenzen  2001  Nyborg Svømmeklub            1:15.79   
13  Sia Linde  2001  Ringe Svømme Klub            1:16.66   
14  Melissa Damsgaard  2001  Tommerup Svømme Klub            1:17.06   
15  Linnea Paludan  2001  O.S.L.F.            1:18.25   
16  Victoria Bang  2001  Svendborg Svømme Klub            1:18.58   
17  Cecilie Jensen  2001  Tommerup Svømme Klub            1:22.07   
18  Frederikke Honore  2001  O.S.L.F.            1:24.06   
19  Anna Lund Petersen  2001  Nyborg Svømmeklub            1:26.79   
20  Anna Kathrine Skjøth  2001  O.S.L.F.            1:26.89   
21  Marie Louise Nielsen  2001  Tommerup Svømme Klub            1:28.91   
22  Malea Benediktson  2001  Odense Svømme Klub            1:29.15   
23  Cille Ingemann Halkjær  2001  Nyborg Svømmeklub            1:32.95   
24  Ellen Marie Vad Iversen  2001  Tommerup Svømme Klub            1:39.53   
Cecilie Andersen  2001  Odense Svømme Klub            DNS   
Frida Hermansen  2001  Frem Odense            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 marts 2014 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark