2020-05-29   04:56:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Märsky-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:24   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 
SE: Antti Kasvio (1973) 1:47.11 1993-08-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Junninen  1995    687  26.60  56.52  1:26.45    1:55.57   
  Poseidon                   
                     
Sami Myren  1991    655  27.78  57.39  1:27.22    1:57.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Aleksi Eskelinen  1988    619  27.69  57.90  1:29.08    1:59.67   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Christoffer Fredrikson  1997    615  28.17  58.98  1:30.47    1:59.90   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Tuomas Kiviluoma  1993    565  28.78  1:01.04  1:32.69    2:03.34   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Topias Vainio  1997    555  28.74  1:01.12  1:33.59    2:04.07   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Kasper Nylund  1994    531  27.46  59.80  1:32.91    2:05.89   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Samuli Jeskanen  1996    531  29.83  1:02.84  1:35.27    2:05.93   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Vladislav Vorobiev  1996    527  28.54  1:01.19  1:34.61    2:06.24   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Jari Schwarte  1990    517  29.27  1:01.30  1:34.16    2:07.01   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
11  Santeri Rantanen  1996    512  28.96  1:01.79  1:35.36    2:07.43   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
12  Leevi Suhonen  1999    511  29.25  1:01.27  1:35.00    2:07.54   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
13  Jasper Järvelä  1996    510  29.33  1:02.01  1:35.22    2:07.61   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
14  Lassi Ohtonen  1992    508  28.80  1:01.35  1:35.39    2:07.80   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
14  Teemu Aho  1994    508  28.46  1:01.19  1:34.59    2:07.80   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
16  Samuli Lahti  1995    485  29.16  1:01.77  1:36.23    2:09.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Saku Laakkonen  1999    480  29.70  1:03.01  1:37.29    2:10.21   
  Vantaan Vesikot                   
                     
18  Thomas Böckerman  1997    478  28.40  1:01.52  1:36.76    2:10.43   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
19  Aaro Tähtivuori  1998    458  29.40  1:02.88  1:37.66    2:12.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Kevin Kroon  1997    442  27.52  1:00.20  1:35.88    2:13.83   
  HTU Stadi                   
                     
21  Joona Kärkkäinen  1998    440  29.99  1:04.05  1:38.44    2:14.05   
  Heinolan Isku                   
                     
22  Santeri Mettälä  1999    439  29.72  1:03.06  1:38.80    2:14.15   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
23  Leo Lähteenmäki  1991    437  32.03  1:06.28  1:40.55    2:14.38   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
24  Danila Dobrzhanskiy  1998    430  30.02  1:04.61  1:39.94    2:15.04   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
25  Sami Orenius  1998    430  31.24  1:05.92  1:41.98    2:15.08   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
26  Robert Jalonen  1998    418  27.90  1:01.27  1:38.34    2:16.34   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
27  Ilja Riikonen  2000    369  32.44  1:09.01  1:46.20    2:22.14   
  Raision Urheilijat                   
                     
28  Aaron Joki  1999    367  30.59  1:07.11  1:46.03    2:22.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
28  Mikael Lähde  2000    367  31.30  1:07.90  1:46.02    2:22.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
30  Ali Tahmasabi  1998    364  32.05  1:09.93  1:48.11    2:22.76   
  Salon Uimarit                   
                     
31  Aleksi Hautaniemi  2000    359  31.61  1:08.19  1:46.43    2:23.46   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
32  Leo Kuusela  1999    355  31.33  1:06.51  1:44.64    2:24.05   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
33  Olli Aflecht  2000    343  32.95  1:10.11  1:48.31    2:25.70   
  Raision Urheilijat                   
                     
34  Jere Kujansuu  1999    327  32.35  1:10.56  1:49.75    2:27.95   
  Vantaan Vesikot                   
                     
35  Joonas Ojala  2000    326  32.37  1:09.59  1:48.48    2:28.14   
  Raision Urheilijat                   
                     
36  Wille Soininen  1998    322  32.31  1:09.86  1:49.78    2:28.77   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
37  Alexi Taimela  1998    322  30.96  1:07.36  1:47.21    2:28.78   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
38  Konsta Suominen  1999    313  33.94  1:12.28  1:51.63    2:30.10   
  Raision Urheilijat                   
                     
39  Aleksi Helminen  2001    310  33.69  1:12.63  1:52.65    2:30.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
40  Rasmus Backman  2000    306  34.44  1:12.93  1:52.83    2:31.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
41  Atte Pennanen  2001    300  34.70  1:14.25  1:54.73    2:32.34   
  Lahden Uimaseura                   
                     
42  Severi Nieminen  1999    280  33.79  1:13.75  1:55.94    2:35.82   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
43  Samuli Korva  2002    271  34.46  1:13.71  1:55.61    2:37.52   
  Octopus Lohja                   
                     
44  Mika Arkkila  2000    271  34.72  1:13.90  1:56.23    2:37.53   
  Aurajoen Uinti                   
                     
45  Roni Törnqvist  2000    253  36.57  1:18.19  2:00.65    2:41.18   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
46  Otto Laitinen  1998    248  34.82  1:17.45  1:59.89    2:42.18   
  Salon Uimarit                   
                     
47  Kasper Uusitalo  2000    237  37.75  1:19.58  2:02.64    2:44.71   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
48  Tuomas Kivistö  2000    213  39.02  1:22.45  2:07.12    2:50.73   
  Vantaan Vesikot                   
                     
49  Tino Lukkaroinen  2002    143  44.97  1:36.26  2:28.47    3:14.71   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
50  Kasimir Riihelä  2002    143  44.48  1:35.93  2:27.75    3:14.74   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
51  Aleksi Alanko  2003    111  46.99  1:41.55  2:37.75    3:31.62   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
52  Leander Svärd  2002    104  45.61  1:40.69  2:39.43    3:36.50   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Henri Rästas  2001              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  16:24 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:45   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996    658  29.73  1:02.62  1:36.44    2:09.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    640  30.08  1:03.24  1:37.63    2:11.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lotta Jacobson  1998    633  30.62  1:04.10  1:38.51    2:11.55   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Aada Alastalo  1998    597  31.51  1:05.49  1:40.09    2:14.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Erika Lappalainen  1996    597  31.36  1:05.94  1:40.75    2:14.16   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Alina Katajisto  1998    563  31.55  1:05.77  1:41.51    2:16.81   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000    558  31.96  1:06.86  1:42.96    2:17.22   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Suvi Karppinen  1998    555  31.64  1:06.84  1:43.05    2:17.43   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Laura Oesch  1997    554  30.62  1:05.38  1:41.18    2:17.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Alena Mokicheva  1996    547  30.76  1:05.75  1:42.04    2:18.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Sonja Pentti  1999    546  31.76  1:06.77  1:42.99    2:18.18   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Jenni Lampi  2000    546  32.18  1:07.70  1:43.27    2:18.20   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Ella Saarikko  2000    545  32.58  1:08.40  1:44.02    2:18.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Sanni Alamattila  1999    531  32.03  1:07.77  1:43.68    2:19.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Pinja Peippo  1999    531  31.92  1:07.81  1:44.21    2:19.50   
  Vantaan Vesikot                   
                     
16  Iida Koiranen  2000    523  32.24  1:07.80  1:44.38    2:20.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Selma Soininen  1999    521  32.18  1:09.71  1:45.21    2:20.32   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Niina Korhonen  1996    518  32.22  1:08.28  1:44.57    2:20.67   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
19  Salla Elovirta  1997    516  33.19  1:09.24  1:44.84    2:20.82   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
20  Vilma Oura  2001    513  32.74  1:08.87  1:45.35    2:21.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Annika Karinkanta  2000    510  31.81  1:07.14  1:44.18    2:21.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
22  Vera Lammi  1998    508  32.20  1:07.63  1:44.45    2:21.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Helene Hirvonen  2001    508  32.70  1:09.08  1:46.10    2:21.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Karoliina Pulkkinen  1998    504  32.36  1:08.29  1:45.38    2:21.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
24  Susanna Ellonen  1999    504  32.73  1:09.05  1:46.11    2:21.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
26  Milla Koskela  1999    499  32.73  1:09.51  1:46.02    2:22.40   
  Vantaan Vesikot                   
                     
26  Rebecca Wahlstedt  1997    499  32.69  1:08.81  1:46.21    2:22.40   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
28  Raakel Bärlund  2001    497  32.86  1:09.17  1:46.38    2:22.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
29  Reetta Schroderus  1997    496  33.35  1:09.61  1:46.37    2:22.64   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
30  Gemma James  2000    480  32.52  1:10.20  1:48.15    2:24.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
31  Emma Koiranen  2001    477  32.97  1:10.06  1:47.90    2:24.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
32  Sanni Lampi  2001    474  33.08  1:10.49  1:48.33    2:24.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
33  Alexandra Vartiainen  2001    474  32.94  1:09.92  1:47.97    2:24.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
34  Pauliina Siekkinen  1999    470  33.36  1:11.27  1:49.68    2:25.30   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
35  Millie Kuusniemi Fishwick  2000    467  33.64  1:10.42  1:48.27    2:25.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
36  Minea Bogdanoff  2001    466  33.09  1:10.84  1:48.89    2:25.65   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
37  Roosa Nieminen  1999    465  33.15  1:10.11  1:47.74    2:25.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
38  Heidi-Susanna Ylönen  1997    459  33.07  1:10.50  1:49.31    2:26.38   
  Someron Esa                   
                     
39  Rebekka Holma  1999    453  33.02  1:10.06  1:48.86    2:27.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
40  Alexandra Kapanen  2000    440  32.88  1:10.38  1:50.36    2:28.52   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
41  Saana Liikonen  2001    437  34.93  1:14.03  1:52.47    2:28.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
42  Nea Reunanen  2001    433  33.40  1:12.19  1:51.72    2:29.24   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
43  Emmi Kölhi  2000    427  32.53  1:09.83  1:49.23    2:29.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
44  Tytti Härkönen  2001    423  33.08  1:10.98  1:51.53    2:30.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
45  Veera Heikkinen  2001    422  33.87  1:12.58  1:52.88    2:30.57   
  Helsingin Uimarit                   
                     
46  Anna Luukka  2000    411  33.35  1:11.45  1:52.11    2:31.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
47  Tuuli Vuorentausta  1998    403  34.85  1:14.53  1:54.39    2:32.86   
  Voikkaan Viesti                   
                     
48  Sara Lehtolainen  1996    396  33.73  1:13.32  1:53.67    2:33.74   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
49  Alexandra Pihlajamäki  1998    377  35.56  1:15.51  1:56.38    2:36.28   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
50  Senni Ovaskainen  2001    377  35.05  1:14.75  1:55.67    2:36.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
51  Pippi Nordström  2001    368  35.50  1:15.60  1:57.24    2:37.61   
  Helsingin Uimarit                   
                     
52  Ida Törnqvist  1999    364  35.13  1:15.36  1:57.99    2:38.18   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
53  Joanna Kekkonen  2000    362  36.23  1:15.90  1:57.78    2:38.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
54  Emmi Laitinen  2001    351  35.55  1:16.87  1:59.20    2:40.05   
  Helsingin Uimarit                   
                     
55  Charlotte Ingberg  2002    348  35.26  1:16.40  1:59.96    2:40.62   
  Octopus Lohja                   
                     
56  Sanni Kilponen  2001    332  35.47  1:17.05  2:01.36    2:43.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
57  Emilia Riipinen  2000    330  35.59  1:17.14  2:01.30    2:43.43   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
58  Olivia Viitala  2000    325  36.71  1:19.31  2:02.88    2:44.16   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
59  Sanniina Korpi  1999    301  37.76  1:21.79  2:05.83    2:48.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
60  Roosa Raiskila  1998    267  38.50  1:22.21  2:09.26    2:55.25   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
61  Annika Särkänmäki  2001    243  40.29  1:25.75  2:14.71    3:01.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
62  Nikita Ravalt  2002    182  46.07  1:36.44  2:28.14    3:19.21   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  16:45 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:59   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 3, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.00 2011-07-28 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Ikonen  1996    569  28.95  1:03.93  1:44.80    2:17.56   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Pontus Kaisti  1997    508  27.72  1:07.16  1:51.59    2:22.84   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Henrik Häkkinen  1998    490  30.76  1:10.55  1:52.85    2:24.51   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Leevi Ruuttunen  1995    485  28.50  1:07.89  1:52.62    2:25.04   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Bruce Clayhills  1997    478  33.16  1:12.06  1:50.87    2:25.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Alari Pakarinen  1998    472  31.25  1:11.23  1:53.09    2:26.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jonni Aho  1999    465  30.94  1:09.81  1:52.27    2:27.09   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Tim Kontturi  1996    438  32.72  1:13.22  1:56.41    2:30.00   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Sami Kaipainen  1998    431  31.13  1:13.58  1:58.36    2:30.81   
  Salon Uimarit                   
                     
10  Henri Kyyrä  1999    429  34.34  1:16.95  1:57.30    2:31.13   
  Vantaan Vesikot                   
                     
11  Riku Raikio  1997    396  30.82  1:11.57  2:00.08    2:35.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Toni Kapiainen  1996    395  31.45  1:14.23  1:57.73    2:35.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Santeri Hulkko  2000    377  33.40  1:14.68  2:01.96    2:37.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Lauri Jämsén  2000    355  32.33  1:12.94  2:02.90    2:40.95   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
15  Vinski Pyykönen  2000    353  34.72  1:13.77  2:06.43    2:41.26   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
16  Olli Kapiainen  1997    348  33.96  1:16.62  2:03.09    2:42.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Isak Gramén  2001    333  35.47  1:14.03  2:05.82    2:44.41   
  Helsingin Uimarit                   
                     
18  Juha Jernvall  2000    330  35.27  1:20.67  2:06.41    2:44.91   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
19  Lassi Grönroos  2000    324  34.76  1:17.58  2:08.92    2:45.81   
  Salon Uimarit                   
                     
20  Elias Tiihonen  1999    319  33.32  1:15.85  2:07.13    2:46.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Kaius Karvo  2000    297  36.47  1:21.33  2:11.01    2:50.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Patrik Suslov  1999    289  35.56  1:21.63  2:13.42    2:52.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
23  Henri Koski  2000    254  35.95  1:25.58  2:18.84    2:59.85   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
24  Jani Savander  1999    254  37.51  1:26.10  2:20.45    2:59.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
25  Mikael Virtanen  2002    234  44.80  1:31.96  2:25.23    3:04.96   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
26  Nuutti Vartiainen  2000    226  39.22  1:30.12  2:25.69    3:07.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
27  Atso Iivanainen  2000    214  40.70  1:30.47  2:29.68    3:10.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
28  Ville Savulahti  2003    194  46.98  1:38.89  2:34.14    3:16.70   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
29  Olavi Männistö  2003    153  52.01  1:45.63  2:46.31    3:32.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Kalle Seppä  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  16:59 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:22   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 4, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Ariana KUKORS (1989) 2:06.15 2009-07-27 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Soininen  1992    631  30.27  1:07.95  1:53.17    2:27.01   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Laura Kurki  1994    630  29.40  1:08.44  1:53.83    2:27.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Katja Pyörälä  1994    604  32.10  1:10.31  1:53.78    2:29.20   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Julia Bruneau  1999    592  31.70  1:12.62  1:56.01    2:30.21   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riina Strengell  1997    540  31.79  1:12.67  1:58.94    2:34.91   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Alma Lumio  1999    511  31.93  1:13.30  2:00.74    2:37.72   
  Uinti Tampere                   
                     
Kerttu Koivuniemi  1998    508  34.78  1:15.31  2:01.49    2:38.04   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Aino Hämäläinen  2000    498  34.36  1:15.96  2:02.78    2:39.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aino Räike  1999    472  35.11  1:16.55  2:04.55    2:41.93   
  Salon Uimarit                   
                     
10  Henna Turunen  1999    457  34.42  1:16.32  2:06.53    2:43.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Toini Kempinen  1999    454  34.87  1:16.83  2:05.37    2:44.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Katja Malmi  1998    449  34.04  1:17.66  2:06.56    2:44.63   
  Vantaan Vesikot                   
                     
13  Nea Kontturi  1998    441  34.32  1:18.63  2:07.52    2:45.73   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
14  Adolfina Lehtonen  1999    435  35.27  1:18.79  2:07.30    2:46.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Marilla Parhiala  2000    432  36.38  1:20.75  2:11.03    2:46.76   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
16  Kiira Mauranen  1999    422  37.23  1:18.01  2:10.55    2:48.13   
  Helsingin Uimarit                   
                     
17  Saara Lehtonen  2000    413  35.46  1:19.77  2:11.21    2:49.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Saara Svahn  2001    404  35.46  1:22.75  2:12.19    2:50.55   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
19  Taru Rilla  2000    403  36.24  1:19.99  2:11.37    2:50.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
20  Riina Koskinen  2001    397  36.32  1:22.87  2:14.26    2:51.53   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Daniela Nummi  2000    385  38.24  1:22.66  2:13.92    2:53.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Nadine Medarhri  2000    366  38.35  1:23.34  2:15.59    2:56.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Madeline Simonsen  1995    350  39.75  1:24.28  2:20.72    2:58.87   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
24  Laura Känsäkangas  1999    347  39.87  1:23.63  2:17.21    2:59.38   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
25  Aada Pohjala  2001    337  42.49  1:28.52  2:20.59    3:01.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
26  Jenna Sjöblom  2001    335  42.01  1:27.38  2:23.34    3:01.54   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
27  Saara Hirvo  1999    329  37.92  1:25.45  2:20.09    3:02.58   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
28  Lotta Aho  2000    318  42.64  1:29.02  2:24.12    3:04.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Milja Mettinen  2000    316  36.91  1:26.77  2:22.00    3:05.11   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
30  Sofia Hinkka  2001    316  41.76  1:28.91  2:23.30    3:05.14   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
31  Anna Ketola  2001    314  42.25  1:29.63  2:20.91    3:05.52   
  HTU Stadi                   
                     
32  Anni Hirvo  2001    314  43.66  1:31.89  2:27.13    3:05.54   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
33  Venla Hämäläinen  2001    308  42.15  1:32.94  2:24.15    3:06.79   
  Octopus Lohja                   
                     
34  Ronja Kakkonen  1999    305  40.21  1:29.47  2:24.04    3:07.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
35  Siiri Välimaa  2002    299  42.53  1:28.14  2:26.05    3:08.57   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
36  Kiia Kärkkäinen  2003    287  37.56  1:26.13  2:27.47    3:11.09   
  Heinolan Isku                   
                     
37  Riikka Yli-Jama  2000    282  43.07  1:33.26  2:27.16    3:12.34   
  Salon Uimarit                   
                     
38  Wilhelmina Leppähaara  2000    280  42.23  1:35.10  2:33.16    3:12.79   
  Aurajoen Uinti                   
                     
39  Annika Heiskanen  2001    268  49.28  1:37.99  2:34.78    3:15.65   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
40  Oona Törmi  2000    248  49.75  1:39.60  2:35.31    3:20.56   
  Octopus Lohja                   
                     
41  Kiira Vuorinen  2001    246  46.51  1:39.17  2:34.53    3:21.26   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
42  Annukka Pihkamäki  2004    218  47.55  1:38.37  2:42.68    3:29.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
43  Ronja Tuominen  2001    192  47.33  1:43.64  2:46.88    3:38.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
44  Julia Tuura  2004    165  54.26  1:58.88  3:00.44    3:49.84   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
45  Iida Savulahti  2004    152  56.39  1:55.45  3:04.79    3:56.29   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Millie Kuusniemi Fishwick  2000              DNF   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Alina Anttila  2000              DSQ  SU 
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:22 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:27   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tony Eriksson  1995    643  26.53        57.71   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Roope Penttinen  1995    639  27.06        57.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janne Markkanen  1994    627  27.15        58.19   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Sergei Haukka  1989    614  27.30        58.61   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Daniel Viitikko  1996    590  27.02        59.37   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Toni Kurkinen  1989    578  25.93        59.79   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Adam Vik  1996    574  26.69        59.92   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lauri Leinonen  1992    563  27.36        1:00.31   
  Uinti Tampere                   
                     
Tapio Junninen  1995    560  28.10        1:00.43   
  Poseidon                   
                     
10  Samuli Jeskanen  1996    547  28.35        1:00.90   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
11  Henrik Rinkinen  1997    541  28.65        1:01.12   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
12  Teemu Aho  1994    525  27.82        1:01.72   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
13  Robin Thodin  1995    512  28.81        1:02.24   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
14  Kristian Johansson  1969    512  29.14        1:02.25   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
15  Sakari Rautalin  1991    505  28.33        1:02.54   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Valtteri Eloranta  1992    490  28.42        1:03.16   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
17  Juha Kollin  1993    475  28.90        1:03.84   
  Vantaan Vesikot                   
                     
18  Lassi Ohtonen  1992    465  29.62        1:04.29   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
19  Emil Kaidesoja  1995    461  29.20        1:04.45   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
20  Tomi Järvelä  1995    460  28.92        1:04.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Alex Nygård  1996    458  29.49        1:04.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
22  Thomas Böckerman  1997    456  29.70        1:04.68   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
23  Leevi Suhonen  1999    446  29.99        1:05.16   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
24  Henrik Häkkinen  1998    436  30.57        1:05.68   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
25  Remi Tolppala  1997    419  29.87        1:06.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
26  Panu Sipilä  1996    391  30.43        1:08.13   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
27  Santeri Mettälä  1999    390  31.73        1:08.18   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
28  Joona Kärkkäinen  1998    388  30.76        1:08.25   
  Heinolan Isku                   
                     
29  Oskar Mäkelä  1998    383  30.93        1:08.55   
  Octopus Lohja                   
                     
30  Pessi Länsirinne  2000    377  31.08        1:08.94   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
31  Markus Kuisma  1998    375  32.56        1:09.08   
  Someron Esa                   
                     
32  Joni Honkala  1995    372  29.83        1:09.24   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
33  Alex Lassila  2000    359  33.47        1:10.04   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
34  Elias Soukola  1999    340  32.82        1:11.33   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
35  Aarne Sarkima  1999    338  32.43        1:11.51   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
36  Jaakko Liedevaara  1999    324  31.57        1:12.48   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
37  Jami Kuosmanen  1998    323  33.69        1:12.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
38  Tuomo Järvelä  1999    313  32.66        1:13.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
39  Samuli Halme  2000    284  34.28        1:15.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
40  Janek Erik Päike  2000    271  32.99        1:16.93   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
41  Olli Aflecht  2000    235  36.92        1:20.63   
  Raision Urheilijat                   
                     
42  Mika Meller  1967    222  34.02        1:22.23   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
43  Santeri Tuomi  2001    220  37.67        1:22.45   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
44  Elias Saarinen  2002    160  41.10        1:31.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
45  Valtteri Salmela  2000    111  44.46        1:43.45   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Aleksi Eskelinen  1988              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Kevin Andersson  1998              DNS   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Pyry Kurkinen  1998              DNS   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Joonas Ojala  2000              DNF   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:27 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:38   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Dana VOLLMER (1987) 55.98 2012-07-29 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Soininen  1992    675  30.47        1:03.81   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Laura Kurki  1994    656  30.31        1:04.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vaula Vekkeli  1996    587  30.27        1:06.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Melek Ayarci  1999    586  31.35        1:06.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenni Lampi  2000    576  30.88        1:07.28   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Annika Karinkanta  2000    563  32.13        1:07.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Inka-Liisa Puttonen  1995    553  30.84        1:08.17   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Elina Karinkanta  2000    541  32.43        1:08.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Salla Elovirta  1997    529  32.55        1:09.21   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Emilia Eloranta  1997    517  32.39        1:09.74   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
11  Iida Koiranen  2000    499  32.91        1:10.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Laura Oesch  1997    482  32.20        1:11.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Iida Sihvonen  1998    470  33.27        1:11.99   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
14  Anniina Perkiö  1999    457  33.73        1:12.65   
  Vantaan Vesikot                   
                     
15  Jessika Patjas  1997    447  33.34        1:13.19   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
16  Aada Alastalo  1998    442  34.43        1:13.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Heini Tähkä  1998    441  33.84        1:13.54   
  Helsingin Uimarit                   
                     
18  Karoliina Pulkkinen  1998    436  34.10        1:13.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Ida Metsämäki  1998    425  33.41        1:14.45   
  Salon Uimarit                   
                     
20  Sophia Lindeberg  2000    420  35.12        1:14.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Roosa Nieminen  1999    419  34.42        1:14.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Nea Reunanen  2001    417  34.16        1:14.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
23  Essi-Maria Lillman  2000    415  34.08        1:15.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
24  Jonna Tuononen  1997    404  34.75        1:15.71   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
25  Tiia Tuomisto  1998    401  34.61        1:15.86   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
26  Sanni Alamattila  1999    394  33.70        1:16.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
27  Elisa Silvennoinen  1996    389  33.84        1:16.65   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
28  Ida-Maria Juntunen  1999    369  36.11        1:18.01   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
29  Maija Hirvo  1997    369  35.14        1:18.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
30  Jenni Peräjoki  1997    347  36.50        1:19.66   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
31  Linnea Eklund  2000    342  36.44        1:20.02   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
31  Riina Koskinen  2001    342  37.11        1:20.02   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
33  Helene Hirvonen  2001    331  36.88        1:20.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
34  Kristina Mustonen  1999    325  35.70        1:21.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
35  Jenni Micaela Lehtonen  2000    317  37.31        1:22.08   
  Aurajoen Uinti                   
                     
36  Kertu Kaare  2002    316  37.65        1:22.12   
  Orca Swim Club                   
                     
37  Rebekka Holma  1999    308  35.83        1:22.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
38  Jenni Rantanen  2001    300  37.53        1:23.56   
  HTU Stadi                   
                     
39  Ella Auvinen  1999    298  37.12        1:23.79   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
40  Daniela Helanne  2000    285  40.74        1:24.98   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
41  Stella Pajunen  2001    277  38.96        1:25.87   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
42  Meri Ojala  2000    276  38.32        1:25.95   
  Helsingin Uimarit                   
                     
43  Gemma James  2000    268  37.89        1:26.73   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
44  Janna Appelberg  2001    267  39.10        1:26.89   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
45  Vilja Saxelin  2000    257  38.43        1:27.94   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
46  Noora Kokko  2001    230  38.12        1:31.31   
  Helsingin Uimarit                   
                     
47  Ronja Järvinen  2000    213  39.93        1:33.63   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
48  Siiri Välimaa  2002    198  43.04        1:35.92   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Emmi Kölhi  2000              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vera Lammi  1998              DNF   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Annika Särkänmäki  2001              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Nea Winqvist  2002              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:38 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:56   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Juopperi  1992    645  29.74        1:00.10   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Sergei Haukka  1989    632  29.79        1:00.50   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jussi Leinonen  1991    547  30.40        1:03.49   
  Uinti Tampere                   
                     
Miro Juvonen  1994    539  30.87        1:03.79   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Valtteri Eloranta  1992    464  32.52        1:07.09   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Antti Myllynen  1999    426  33.79        1:09.02   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Vinski Pyykönen  2000    404  34.06        1:10.26   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Leevi Ruuttunen  1995    400  34.05        1:10.46   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Miika Mäentaus  1998    375  35.63        1:12.00   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Isak Gramén  2001    363  35.39        1:12.78   
  Helsingin Uimarit                   
                     
11  Martti Tervanen  2000    358  35.07        1:13.13   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
12  Heikki Lyytinen  1998    339  35.47        1:14.43   
  Octopus Lohja                   
                     
13  Dmitry Nosov  1998    333  36.22        1:14.90   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
14  Aaron Joki  1999    330  35.58        1:15.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Lauri Ytti  1999    307  36.15        1:16.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
16  Mika Katajisto  1997    294  38.38        1:18.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
17  Mikael Lähde  2000    294  36.71        1:18.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
18  Antti Lehtinen  1999    289  38.57        1:18.49   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
19  Konsta Suominen  1999    285  37.86        1:18.85   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Joni Kilponen  1999    285  36.53        1:18.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
21  Patrik Suslov  1999    282  38.86        1:19.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Severi Nieminen  1999    280  38.27        1:19.38   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
23  Veeti Laine  2000    270  39.12        1:20.33   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
24  Ilja Riikonen  2000    269  39.16        1:20.39   
  Raision Urheilijat                   
                     
25  Aleksi Helminen  2001    265  38.85        1:20.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
26  Roope Liuska  2000    245  40.37        1:22.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
27  Oskari Rantamäki  2001    236  38.94        1:23.94   
  Octopus Lohja                   
                     
28  Mika Arkkila  2000    214  41.22        1:26.75   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Herkko Lajas  2001    212  42.90        1:27.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
30  Aatu Harju  2002    196  43.63        1:29.40   
  Helsingin Uimarit                   
                     
31  Santeri Lamminpää  1998    176  43.63        1:32.63   
  Octopus Lohja                   
                     
32  Touko Luukkonen  2002    164  45.62        1:34.72   
  Helsingin Uimarit                   
                     
33  Otto Laitinen  1998    164  45.32        1:34.78   
  Salon Uimarit                   
                     
34  Aki Holtari  2002    145  48.25        1:38.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
35  Veikka Weckman  2001    105  53.66        1:50.09   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
36  Kasimir Riihelä  2002    93  56.20        1:54.28   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jussi Helvola  2000              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jyri Mattila  1999              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Mikael Virtanen  2002              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Onni Kaarto  2000              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:56 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:14   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viola Kilpeläinen  1998    626  33.14        1:07.92   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Riina Kaakkolammi  1994    568  34.20        1:10.16   
  Uinti Tampere                   
                     
Katja Pyörälä  1994    560  34.18        1:10.50   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Pinja Peippo  1999    557  34.41        1:10.63   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Veera Venäläinen  1995    543  34.97        1:11.20   
  Poseidon                   
                     
Nina Haltia  1999    541  35.11        1:11.29   
  Poseidon                   
                     
Noora Sartela  1991    507  34.77        1:12.88   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Vanessa Pönnighaus  1999    497  34.82        1:13.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Pia Peräjoki  2000    486  36.58        1:13.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Sofia Litsilä  1999    485  35.94        1:13.97   
  Salon Uimarit                   
                     
11  Suvi Karppinen  1998    484  35.83        1:13.98   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
12  Amanda Vilenius  1999    456  36.27        1:15.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Vilma Oura  2001    450  36.83        1:15.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Vera Viitasuo  1995    449  36.93        1:15.88   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Rebecca Wahlstedt  1997    442  36.77        1:16.29   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
16  Niina Korhonen  1996    427  37.38        1:17.16   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
17  Nea Kontturi  1998    423  37.13        1:17.42   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
18  Henna Haipus  2001    422  37.61        1:17.48   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
19  Ella Saarikko  2000    408  38.70        1:18.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Minea Bogdanoff  2001    392  38.17        1:19.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
21  Katri Pyhältö  2000    389  37.50        1:19.60   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
22  Samiira Al Ouatiq  2000    388  38.05        1:19.64   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
23  Laura Känsäkangas  1999    386  38.88        1:19.80   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
24  Anna Luukka  2000    384  38.20        1:19.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
25  Henna Turunen  1999    378  38.99        1:20.35   
  Lahden Uimaseura                   
                     
26  Saana Liikonen  2001    376  38.38        1:20.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
27  Maria Vuin  1997    368  39.16        1:21.07   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
28  Lilli Louhikoski  2002    367  38.46        1:21.15   
  Poseidon                   
                     
29  Nelli Uusitalo  1999    348  39.67        1:22.61   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
30  Marianne Killström  1998    347  39.72        1:22.65   
  Salon Uimarit                   
                     
31  Daniela Nummi  2000    347  40.24        1:22.67   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
32  Marie Tuominen  2000    342  40.36        1:23.05   
  Poseidon                   
                     
33  Milja Lahtinen  1999    336  38.78        1:23.55   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
34  Wilma Walther  2001    331  39.43        1:24.01   
  HTU Stadi                   
                     
35  Fiia Pyykkö  2001    322  40.33        1:24.78   
  Salon Uimarit                   
                     
36  Olivia Viitala  2000    321  41.24        1:24.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
37  Aino Pajari  2001    321  41.67        1:24.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
38  Wenla Laaksonen  2001    318  43.83        1:25.13   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
39  Sonja Lehtinen  2003    312  40.74        1:25.67   
  Helsingin Uimarit                   
                     
40  Emilia Riipinen  2000    307  42.16        1:26.07   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
41  Sofia Hinkka  2001    305  41.72        1:26.29   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
42  Siiri Välimaa  2002    294  42.38        1:27.32   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
43  Aada Pohjala  2001    291  42.21        1:27.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
44  Sanni Kilponen  2001    286  43.80        1:28.20   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
45  Ella Heino  2001    257  43.69        1:31.40   
  Salon Uimarit                   
                     
46  Essi Helle  2002    233  45.73        1:34.42   
  Helsingin Uimarit                   
                     
47  Annika Heiskanen  2001    230  47.15        1:34.75   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
48  Riia Hiltunen  2002    229  45.73        1:34.88   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
49  Cami Wacklin  2002    217  47.41        1:36.70   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
50  Elisabeth Marie Salm  2002    212  46.95        1:37.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
51  Veera Onkela  1999    207  46.89        1:38.18   
  Helsingin Uimarit                   
                     
52  Iida Koskiluoto  2002    187  47.99        1:41.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
53  Senni Toikka  2003    132  55.33        1:53.89   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Lotta Aaltonen  2002              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Outi Turunen  2002              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Saima Huovinen  2003              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  18:14 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:18   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 58.46 2012-07-29 
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miikka Ruohoniemi  1993    721  30.46        1:05.17   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Sami Myren  1991    721  30.45        1:05.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Olli Kokko  1994    703  30.47        1:05.73   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tapio Junninen  1995    678  31.75        1:06.52   
  Poseidon                   
                     
Sami Juopperi  1992    670  31.28        1:06.79   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Kalle Pyykkönen  1996    669  31.57        1:06.83   
  Uinti Tampere                   
                     
Bruce Clayhills  1997    594  32.77        1:09.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vladislav Vorobiev  1996    590  32.17        1:09.69   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Tony Eriksson  1995    588  31.89        1:09.77   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Miika Pentti  1997    588  32.46        1:09.78   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Lauri Leinonen  1992    577  32.82        1:10.19   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Kasper Jämsä  1997    531  33.78        1:12.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Samuli Lahti  1995    522  33.55        1:12.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Eerikki Rutanen  1972    518  33.02        1:12.77   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
15  Jari Schwarte  1990    513  33.79        1:13.02   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
16  Jakob Nordman  1996    498  29.89        1:13.74   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
17  Toni Kapiainen  1996    475  34.06        1:14.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Daniel Zimmermann  1997    468  35.45        1:15.25   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Henri Kyyrä  1999    460  35.68        1:15.72   
  Vantaan Vesikot                   
                     
20  Jonni Aho  1999    452  34.99        1:16.14   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
21  Allar Lihtsa  1999    445  35.52        1:16.52   
  Vantaan Vesikot                   
                     
22  Antti Leiponen  1998    439  35.40        1:16.90   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
23  Emil Kaidesoja  1995    431  35.56        1:17.36   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
24  Pontus Kaisti  1997    421  36.88        1:17.97   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
25  Alex Nygård  1996    420  37.04        1:18.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
26  Tim Kontturi  1996    418  36.09        1:18.14   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
27  Eetu Närhi  1998    414  36.47        1:18.38   
  Octopus Lohja                   
                     
28  Teemu Viitanen  2000    400  36.63        1:19.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
29  Robert Jalonen  1998    395  36.11        1:19.65   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
30  Juha Jernvall  2000    393  36.47        1:19.79   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
31  Henrik Häkkinen  1998    392  37.30        1:19.85   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
32  Tino Laine  1998    389  36.57        1:20.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
33  Christofer Talvitie  1999    388  37.26        1:20.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
34  Riku Soini  1997    370  37.91        1:21.36   
  Lahden Uimaseura                   
                     
35  Aarne Santamäki  1998    357  37.31        1:22.40   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
36  Pessi Länsirinne  2000    350  38.65        1:22.88   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
37  Santeri Hulkko  2000    348  39.62        1:23.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
38  Jyri Mattila  1999    329  39.15        1:24.61   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
39  Eemeli Raninen  2001    314  41.13        1:25.96   
  Helsingin Uimarit                   
                     
40  Elias Tiihonen  1999    306  40.32        1:26.69   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
41  Johannes Kundla  2001    288  40.75        1:28.50   
  Orca Swim Club                   
                     
42  Rasmus Backman  2000    283  42.25        1:28.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
43  Lauri Jämsén  2000    276  42.32        1:29.74   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
44  Kaius Karvo  2000    250  43.15        1:32.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
45  Henri Koski  2000    232  44.11        1:35.08   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
46  Robin Tatar  2002    226  45.18        1:35.90   
  Orca Swim Club                   
                     
47  Alexi Taimela  1998    221  44.55        1:36.65   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
48  Atso Iivanainen  2000    180  48.73        1:43.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
49  Mikael Natunen  1992    170  48.66        1:45.40   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
50  Tino Vehkalahti  2001    168  48.28        1:45.78   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
51  Valtteri Salmela  2000    149  52.70        1:50.19   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
52  Tino Lukkaroinen  2002    133  54.46        1:54.36   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
53  Aleksi Alanko  2003    106  59.52        2:03.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Henri Rästas  2001              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Pyry Kurkinen  1998              DNS   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  18:18 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:32   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:08.59 2013-07-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Eloranta  1997    635  36.08        1:14.84   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Julia Bruneau  1999    550  37.14        1:18.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Jacobson  1998    550  37.55        1:18.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Essi-Maria Lillman  2000    536  37.71        1:19.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Maija Hirvo  1997    534  37.21        1:19.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Nea Rinne  1995    522  37.49        1:19.89   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Sonja Pentti  1999    521  36.99        1:19.96   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ada Nyström  2001    507  37.71        1:20.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Riina Kaakkolammi  1994    503  38.59        1:20.89   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Riina Strengell  1997    498  38.10        1:21.16   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
11  Heini Tähkä  1998    494  38.21        1:21.37   
  Helsingin Uimarit                   
                     
12  Nea-Amanda Heinola  2000    490  37.99        1:21.58   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
13  Alexandra Vartiainen  2001    487  38.49        1:21.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Julia Korva  1999    481  37.81        1:22.08   
  Octopus Lohja                   
                     
15  Elisa Silvennoinen  1996    470  38.68        1:22.74   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
16  Annika Tietz  2001    466  38.66        1:22.95   
  HTU Stadi                   
                     
17  Fanny Nyström  1999    455  39.19        1:23.65   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
18  Adolfina Lehtonen  1999    446  39.99        1:24.17   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
19  Katrin Paju  2001    445  38.80        1:24.27   
  Orca Swim Club                   
                     
20  Susanna Ellonen  1999    426  40.14        1:25.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
21  Alina Anttila  2000    403  41.23        1:27.10   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
22  Taru Salmi  1998    402  40.22        1:27.19   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
23  Alexandra Pihlajamäki  1998    399  41.29        1:27.36   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
24  Milla-Marita Anttila  2000    396  40.60        1:27.57   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
25  Sofia Lindfors  1999    395  40.14        1:27.63   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
26  Lotta Koskinen  1974    394  40.01        1:27.72   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
27  Eevi Kotiranta  2001    389  41.93        1:28.15   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
28  Toini Kempinen  1999    381  41.83        1:28.70   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
29  Juulia Käräjämies  2003    376  42.33        1:29.14   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
30  Petra Uusikumpu  2001    375  41.18        1:29.18   
  Simmis Wanda                   
                     
31  Myra Bengts  2000    362  42.40        1:30.23   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
32  Jenni Laukkanen  1999    360  42.62        1:30.42   
  Salon Uimarit                   
                     
33  Jenna Ranki  1997    358  42.19        1:30.57   
  Someron Esa                   
                     
34  Jade Huhtamaa  2002    357  41.82        1:30.64   
  Helsingin Uimarit                   
                     
35  Saija Mikkonen  2001    354  41.85        1:30.92   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
36  Emilia Riipinen  2000    349  41.36        1:31.32   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
37  Riikka Yli-Jama  2000    340  44.59        1:32.15   
  Salon Uimarit                   
                     
38  Kaisa Vehmaa  1997    340  43.63        1:32.17   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
39  Sarah Adeline Tepponen  2001    335  43.23        1:32.61   
  Helsingin Uimarit                   
                     
40  Anna Ketola  2001    334  44.18        1:32.69   
  HTU Stadi                   
                     
41  Saara Svahn  2001    334  45.01        1:32.72   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
42  Taru Rilla  2000    324  43.31        1:33.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
43  Jasmin Vacker  1999    324  43.93        1:33.65   
  Poseidon                   
                     
44  Lotta Aho  2000    324  44.16        1:33.66   
  Aurajoen Uinti                   
                     
45  Roosa Hjelm  1997    323  43.24        1:33.78   
  Poseidon                   
                     
46  Daniela Nummi  2000    321  44.46        1:33.90   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
47  Vilma Kotola  2001    306  44.93        1:35.45   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
48  Roosa Raiskila  1998    304  44.59        1:35.69   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
49  Meri Pohjola  2001    297  46.48        1:36.44   
  Salon Uimarit                   
                     
50  Venla Hämäläinen  2001    296  45.61        1:36.49   
  Octopus Lohja                   
                     
51  Ronja Kakkonen  1999    296  45.47        1:36.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
52  Sara Hätönen  2001    283  46.50        1:37.96   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
53  Nea Salo  2001    269  46.40        1:39.66   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
54  Kiira Vuorinen  2001    259  48.01        1:40.88   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
55  Elisabeth Marie Salm  2002    241  48.66        1:43.35   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
56  Nikita Ravalt  2002    208  51.10        1:48.54   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
57  Saga Lindeberg  2002    197  52.54        1:50.44   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
58  Ella Uusitalo  2003    188  51.98        1:52.17   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
59  Vilja Saarinen  2005    80  1:07.72        2:28.79   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Emmi Kölhi  2000              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  18:32 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  18:50   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 
SE: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andrei Tuomola  1989    697  25.70        52.90   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Toni Kurkinen  1989    654  25.49        54.02   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Tuukka Myller  1994    651  25.48        54.11   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Janne Markkanen  1994    646  26.22        54.26   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tuomas Kiviluoma  1993    645  25.81        54.29   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Jaakko Rautalin  1989    630  26.25        54.71   
  Uinti Tampere                   
                     
Miika Nuorinko  1996    597  26.63        55.71   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Peik Lehtonen  1991    589  27.17        55.95   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Kasper Jämsä  1997    580  27.07        56.22   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Sakari Rautalin  1991    576  27.87        56.35   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Topias Vainio  1997    569  27.39        56.61   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Henrik Rinkinen  1997    553  27.59        57.14   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
13  Alari Pakarinen  1998    551  28.02        57.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Tuomas Ikonen  1996    546  27.73        57.37   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
15  Noah Badji  1996    541  27.39        57.57   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Aleksi Kurronen  1997    532  27.67        57.88   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
17  Janter Suun  2000    532  27.64        57.89   
  Uimaseura Top                   
                     
18  Kaarlo Seppänen  1999    527  27.74        58.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Kevin Kroon  1997    523  27.44        58.21   
  HTU Stadi                   
                     
20  Oula Soininen  1994    521  27.61        58.27   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
21  Jasper Järvelä  1996    508  27.82        58.77   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
22  Saku Laakkonen  1999    506  28.37        58.84   
  Vantaan Vesikot                   
                     
23  Teemu Laaksonen  1993    497  27.91        59.21   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Joni Honkala  1995    494  28.02        59.31   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
25  Jani Kemppi  1998    491  28.28        59.45   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
26  Jere Turunen  1997    490  28.85        59.50   
  Lahden Uimaseura                   
                     
27  Tomi Järvelä  1995    489  28.02        59.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
28  Joona Kärkkäinen  1998    486  28.31        59.65   
  Heinolan Isku                   
                     
29  Aaro Tähtivuori  1998    474  28.23        1:00.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
30  Antti Leiponen  1998    471  28.58        1:00.29   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
31  Riku Raikio  1997    464  29.33        1:00.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
32  Panu Sipilä  1996    460  29.98        1:00.73   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
33  Sami Orenius  1998    460  29.61        1:00.75   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
34  Santeri Mettälä  1999    454  29.11        1:01.02   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
35  Leo Lähteenmäki  1991    454  28.77        1:01.03   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
36  Jaakko Liedevaara  1999    445  29.46        1:01.41   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
37  Heikki Tervanen  1998    445  29.06        1:01.42   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
38  Antti Myllynen  1999    441  29.69        1:01.62   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
39  Jere Honkamäki  1998    433  29.60        1:01.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
40  Heikki Lyytinen  1998    420  29.23        1:02.60   
  Octopus Lohja                   
                     
41  Miika Mäentaus  1998    420  30.60        1:02.63   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
42  Samuli Halme  2000    417  30.30        1:02.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
43  Martti Tervanen  2000    417  30.23        1:02.78   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
44  Mika Vänskä  1998    412  29.65        1:03.02   
  HTU Stadi                   
                     
45  Leo Kuusela  1999    408  30.30        1:03.24   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
46  Jyri Mattila  1999    406  30.63        1:03.31   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
47  Roope Lajas  1998    400  30.65        1:03.62   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
48  Tuomo Järvelä  1999    400  30.06        1:03.65   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
49  Ali Tahmasabi  1998    393  31.27        1:04.02   
  Salon Uimarit                   
                     
50  Taneli Härkönen  1997    391  30.22        1:04.12   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
51  Olli Kapiainen  1997    391  30.52        1:04.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
52  Oskar Mäkelä  1998    389  30.51        1:04.26   
  Octopus Lohja                   
                     
53  Aleksi Hautaniemi  2000    379  31.00        1:04.82   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
54  Janek Erik Päike  2000    375  31.33        1:05.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
55  Andreas Toivanen  1999    361  31.31        1:05.87   
  Octopus Lohja                   
                     
56  Markus Kuisma  1998    358  31.41        1:06.05   
  Someron Esa                   
                     
57  Lassi Grönroos  2000    357  31.27        1:06.10   
  Salon Uimarit                   
                     
58  Veeti Laine  2000    357  32.13        1:06.12   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
59  Jere Vänskä  1996    356  30.42        1:06.16   
  HTU Stadi                   
                     
60  Jere Kujansuu  1999    349  30.76        1:06.61   
  Vantaan Vesikot                   
                     
61  Joonas Ojala  2000    347  32.32        1:06.73   
  Raision Urheilijat                   
                     
62  Joni Kilponen  1999    346  31.48        1:06.79   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
62  Nikolas Rissanen  1998    346  31.97        1:06.79   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
64  Vinski Pyykönen  2000    345  31.71        1:06.88   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
65  Arthur Visulainen  1998    334  30.87        1:07.58   
  HTU Stadi                   
                     
66  Kasper Envalds  2001    333  31.98        1:07.67   
  Poseidon                   
                     
67  Jani Savander  1999    323  32.72        1:08.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
68  Atte Pennanen  2001    318  32.94        1:08.71   
  Lahden Uimaseura                   
                     
69  Lauri Ytti  1999    317  32.47        1:08.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
70  Olli Aflecht  2000    312  33.09        1:09.13   
  Raision Urheilijat                   
                     
71  Tuomas Lehtovirta  2001    308  32.71        1:09.42   
  Helsingin Uimarit                   
                     
72  Aleksi Helminen  2001    304  33.87        1:09.74   
  Lahden Uimaseura                   
                     
73  Mikko Kivenne  1996    290  32.69        1:10.85   
  HTU Stadi                   
                     
74  Aaro Nygård  1999    278  34.47        1:11.83   
  Octopus Lohja                   
                     
75  Santeri Tuomi  2001    278  33.46        1:11.87   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
76  Jesse Haimi  2001    267  33.62        1:12.77   
  Poseidon                   
                     
77  Mika Arkkila  2000    265  34.31        1:12.97   
  Aurajoen Uinti                   
                     
78  Nuutti Vartiainen  2000    265  35.49        1:12.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
79  Paavo Mielonen  1997    256  33.55        1:13.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
80  Roni Törnqvist  2000    248  36.25        1:14.59   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
81  Tuomas Kivistö  2000    243  36.04        1:15.14   
  Vantaan Vesikot                   
                     
82  Ville Kaipainen  2000    240  36.24        1:15.42   
  Salon Uimarit                   
                     
83  Kasper Uusitalo  2000    226  37.38        1:16.99   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
84  Pavel Pankratov  2004    222  37.07        1:17.40   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
85  Teemu Ekblad  2001    218  37.06        1:17.91   
  Octopus Lohja