2020-04-08   05:06:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Märsky-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-ilta

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  16:45   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vaula Vekkeli  1996    658  29.73  1:02.62  1:36.44    2:09.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    640  30.08  1:03.24  1:37.63    2:11.05   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Lotta Jacobson  1998    633  30.62  1:04.10  1:38.51    2:11.55   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Aada Alastalo  1998    597  31.51  1:05.49  1:40.09    2:14.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Erika Lappalainen  1996    597  31.36  1:05.94  1:40.75    2:14.16   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Alina Katajisto  1998    563  31.55  1:05.77  1:41.51    2:16.81   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000    558  31.96  1:06.86  1:42.96    2:17.22   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Suvi Karppinen  1998    555  31.64  1:06.84  1:43.05    2:17.43   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Laura Oesch  1997    554  30.62  1:05.38  1:41.18    2:17.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Alena Mokicheva  1996    547  30.76  1:05.75  1:42.04    2:18.07   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Sonja Pentti  1999    546  31.76  1:06.77  1:42.99    2:18.18   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Jenni Lampi  2000    546  32.18  1:07.70  1:43.27    2:18.20   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Ella Saarikko  2000    545  32.58  1:08.40  1:44.02    2:18.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Sanni Alamattila  1999    531  32.03  1:07.77  1:43.68    2:19.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Pinja Peippo  1999    531  31.92  1:07.81  1:44.21    2:19.50   
  Vantaan Vesikot                   
                     
16  Iida Koiranen  2000    523  32.24  1:07.80  1:44.38    2:20.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Selma Soininen  1999    521  32.18  1:09.71  1:45.21    2:20.32   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Niina Korhonen  1996    518  32.22  1:08.28  1:44.57    2:20.67   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
19  Salla Elovirta  1997    516  33.19  1:09.24  1:44.84    2:20.82   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
20  Vilma Oura  2001    513  32.74  1:08.87  1:45.35    2:21.11   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Annika Karinkanta  2000    510  31.81  1:07.14  1:44.18    2:21.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
22  Vera Lammi  1998    508  32.20  1:07.63  1:44.45    2:21.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Helene Hirvonen  2001    508  32.70  1:09.08  1:46.10    2:21.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Karoliina Pulkkinen  1998    504  32.36  1:08.29  1:45.38    2:21.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
24  Susanna Ellonen  1999    504  32.73  1:09.05  1:46.11    2:21.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
26  Milla Koskela  1999    499  32.73  1:09.51  1:46.02    2:22.40   
  Vantaan Vesikot                   
                     
26  Rebecca Wahlstedt  1997    499  32.69  1:08.81  1:46.21    2:22.40   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
28  Raakel Bärlund  2001    497  32.86  1:09.17  1:46.38    2:22.59   
  Lahden Uimaseura                   
                     
29  Reetta Schroderus  1997    496  33.35  1:09.61  1:46.37    2:22.64   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
30  Gemma James  2000    480  32.52  1:10.20  1:48.15    2:24.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
31  Emma Koiranen  2001    477  32.97  1:10.06  1:47.90    2:24.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
32  Sanni Lampi  2001    474  33.08  1:10.49  1:48.33    2:24.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
33  Alexandra Vartiainen  2001    474  32.94  1:09.92  1:47.97    2:24.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
34  Pauliina Siekkinen  1999    470  33.36  1:11.27  1:49.68    2:25.30   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
35  Millie Kuusniemi Fishwick  2000    467  33.64  1:10.42  1:48.27    2:25.58   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
36  Minea Bogdanoff  2001    466  33.09  1:10.84  1:48.89    2:25.65   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
37  Roosa Nieminen  1999    465  33.15  1:10.11  1:47.74    2:25.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
38  Heidi-Susanna Ylönen  1997    459  33.07  1:10.50  1:49.31    2:26.38   
  Someron Esa                   
                     
39  Rebekka Holma  1999    453  33.02  1:10.06  1:48.86    2:27.06   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
40  Alexandra Kapanen  2000    440  32.88  1:10.38  1:50.36    2:28.52   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
41  Saana Liikonen  2001    437  34.93  1:14.03  1:52.47    2:28.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
42  Nea Reunanen  2001    433  33.40  1:12.19  1:51.72    2:29.24   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
43  Emmi Kölhi  2000    427  32.53  1:09.83  1:49.23    2:29.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
44  Tytti Härkönen  2001    423  33.08  1:10.98  1:51.53    2:30.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
45  Veera Heikkinen  2001    422  33.87  1:12.58  1:52.88    2:30.57   
  Helsingin Uimarit                   
                     
46  Anna Luukka  2000    411  33.35  1:11.45  1:52.11    2:31.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
47  Tuuli Vuorentausta  1998    403  34.85  1:14.53  1:54.39    2:32.86   
  Voikkaan Viesti                   
                     
48  Sara Lehtolainen  1996    396  33.73  1:13.32  1:53.67    2:33.74   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
49  Alexandra Pihlajamäki  1998    377  35.56  1:15.51  1:56.38    2:36.28   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
50  Senni Ovaskainen  2001    377  35.05  1:14.75  1:55.67    2:36.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
51  Pippi Nordström  2001    368  35.50  1:15.60  1:57.24    2:37.61   
  Helsingin Uimarit                   
                     
52  Ida Törnqvist  1999    364  35.13  1:15.36  1:57.99    2:38.18   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
53  Joanna Kekkonen  2000    362  36.23  1:15.90  1:57.78    2:38.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
54  Emmi Laitinen  2001    351  35.55  1:16.87  1:59.20    2:40.05   
  Helsingin Uimarit                   
                     
55  Charlotte Ingberg  2002    348  35.26  1:16.40  1:59.96    2:40.62   
  Octopus Lohja                   
                     
56  Sanni Kilponen  2001    332  35.47  1:17.05  2:01.36    2:43.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
57  Emilia Riipinen  2000    330  35.59  1:17.14  2:01.30    2:43.43   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
58  Olivia Viitala  2000    325  36.71  1:19.31  2:02.88    2:44.16   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
59  Sanniina Korpi  1999    301  37.76  1:21.79  2:05.83    2:48.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
60  Roosa Raiskila  1998    267  38.50  1:22.21  2:09.26    2:55.25   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
61  Annika Särkänmäki  2001    243  40.29  1:25.75  2:14.71    3:01.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
62  Nikita Ravalt  2002    182  46.07  1:36.44  2:28.14    3:19.21   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  16:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner