Tulokset Märsky-uinnit 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai-ilta
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Märsky-uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
07 kesäkuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
16:45 |
|
|
Järjestäjä |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
07 kesäkuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
658 |
29.73 |
1:02.62 |
1:36.44 |
|
2:09.89 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
640 |
30.08 |
1:03.24 |
1:37.63 |
|
2:11.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Jacobson |
1998 |
|
633 |
30.62 |
1:04.10 |
1:38.51 |
|
2:11.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aada Alastalo |
1998 |
|
597 |
31.51 |
1:05.49 |
1:40.09 |
|
2:14.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erika Lappalainen |
1996 |
|
597 |
31.36 |
1:05.94 |
1:40.75 |
|
2:14.16 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alina Katajisto |
1998 |
|
563 |
31.55 |
1:05.77 |
1:41.51 |
|
2:16.81 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
558 |
31.96 |
1:06.86 |
1:42.96 |
|
2:17.22 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Suvi Karppinen |
1998 |
|
555 |
31.64 |
1:06.84 |
1:43.05 |
|
2:17.43 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Oesch |
1997 |
|
554 |
30.62 |
1:05.38 |
1:41.18 |
|
2:17.56 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alena Mokicheva |
1996 |
|
547 |
30.76 |
1:05.75 |
1:42.04 |
|
2:18.07 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sonja Pentti |
1999 |
|
546 |
31.76 |
1:06.77 |
1:42.99 |
|
2:18.18 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jenni Lampi |
2000 |
|
546 |
32.18 |
1:07.70 |
1:43.27 |
|
2:18.20 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ella Saarikko |
2000 |
|
545 |
32.58 |
1:08.40 |
1:44.02 |
|
2:18.27 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
531 |
32.03 |
1:07.77 |
1:43.68 |
|
2:19.46 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pinja Peippo |
1999 |
|
531 |
31.92 |
1:07.81 |
1:44.21 |
|
2:19.50 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iida Koiranen |
2000 |
|
523 |
32.24 |
1:07.80 |
1:44.38 |
|
2:20.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Selma Soininen |
1999 |
|
521 |
32.18 |
1:09.71 |
1:45.21 |
|
2:20.32 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Niina Korhonen |
1996 |
|
518 |
32.22 |
1:08.28 |
1:44.57 |
|
2:20.67 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Salla Elovirta |
1997 |
|
516 |
33.19 |
1:09.24 |
1:44.84 |
|
2:20.82 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Vilma Oura |
2001 |
|
513 |
32.74 |
1:08.87 |
1:45.35 |
|
2:21.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Annika Karinkanta |
2000 |
|
510 |
31.81 |
1:07.14 |
1:44.18 |
|
2:21.36 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Vera Lammi |
1998 |
|
508 |
32.20 |
1:07.63 |
1:44.45 |
|
2:21.56 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
508 |
32.70 |
1:09.08 |
1:46.10 |
|
2:21.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Karoliina Pulkkinen |
1998 |
|
504 |
32.36 |
1:08.29 |
1:45.38 |
|
2:21.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Susanna Ellonen |
1999 |
|
504 |
32.73 |
1:09.05 |
1:46.11 |
|
2:21.89 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Milla Koskela |
1999 |
|
499 |
32.73 |
1:09.51 |
1:46.02 |
|
2:22.40 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Rebecca Wahlstedt |
1997 |
|
499 |
32.69 |
1:08.81 |
1:46.21 |
|
2:22.40 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
497 |
32.86 |
1:09.17 |
1:46.38 |
|
2:22.59 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Reetta Schroderus |
1997 |
|
496 |
33.35 |
1:09.61 |
1:46.37 |
|
2:22.64 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Gemma James |
2000 |
|
480 |
32.52 |
1:10.20 |
1:48.15 |
|
2:24.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
477 |
32.97 |
1:10.06 |
1:47.90 |
|
2:24.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
474 |
33.08 |
1:10.49 |
1:48.33 |
|
2:24.83 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
474 |
32.94 |
1:09.92 |
1:47.97 |
|
2:24.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Pauliina Siekkinen |
1999 |
|
470 |
33.36 |
1:11.27 |
1:49.68 |
|
2:25.30 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Millie Kuusniemi Fishwick |
2000 |
|
467 |
33.64 |
1:10.42 |
1:48.27 |
|
2:25.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Minea Bogdanoff |
2001 |
|
466 |
33.09 |
1:10.84 |
1:48.89 |
|
2:25.65 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
465 |
33.15 |
1:10.11 |
1:47.74 |
|
2:25.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Heidi-Susanna Ylönen |
1997 |
|
459 |
33.07 |
1:10.50 |
1:49.31 |
|
2:26.38 |
|
|
Someron Esa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Rebekka Holma |
1999 |
|
453 |
33.02 |
1:10.06 |
1:48.86 |
|
2:27.06 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Alexandra Kapanen |
2000 |
|
440 |
32.88 |
1:10.38 |
1:50.36 |
|
2:28.52 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Saana Liikonen |
2001 |
|
437 |
34.93 |
1:14.03 |
1:52.47 |
|
2:28.87 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
433 |
33.40 |
1:12.19 |
1:51.72 |
|
2:29.24 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
427 |
32.53 |
1:09.83 |
1:49.23 |
|
2:29.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Tytti Härkönen |
2001 |
|
423 |
33.08 |
1:10.98 |
1:51.53 |
|
2:30.40 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Veera Heikkinen |
2001 |
|
422 |
33.87 |
1:12.58 |
1:52.88 |
|
2:30.57 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Anna Luukka |
2000 |
|
411 |
33.35 |
1:11.45 |
1:52.11 |
|
2:31.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Tuuli Vuorentausta |
1998 |
|
403 |
34.85 |
1:14.53 |
1:54.39 |
|
2:32.86 |
|
|
Voikkaan Viesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Sara Lehtolainen |
1996 |
|
396 |
33.73 |
1:13.32 |
1:53.67 |
|
2:33.74 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Alexandra Pihlajamäki |
1998 |
|
377 |
35.56 |
1:15.51 |
1:56.38 |
|
2:36.28 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Senni Ovaskainen |
2001 |
|
377 |
35.05 |
1:14.75 |
1:55.67 |
|
2:36.29 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
368 |
35.50 |
1:15.60 |
1:57.24 |
|
2:37.61 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Ida Törnqvist |
1999 |
|
364 |
35.13 |
1:15.36 |
1:57.99 |
|
2:38.18 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Joanna Kekkonen |
2000 |
|
362 |
36.23 |
1:15.90 |
1:57.78 |
|
2:38.46 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Emmi Laitinen |
2001 |
|
351 |
35.55 |
1:16.87 |
1:59.20 |
|
2:40.05 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
348 |
35.26 |
1:16.40 |
1:59.96 |
|
2:40.62 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Sanni Kilponen |
2001 |
|
332 |
35.47 |
1:17.05 |
2:01.36 |
|
2:43.05 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Emilia Riipinen |
2000 |
|
330 |
35.59 |
1:17.14 |
2:01.30 |
|
2:43.43 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Olivia Viitala |
2000 |
|
325 |
36.71 |
1:19.31 |
2:02.88 |
|
2:44.16 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Sanniina Korpi |
1999 |
|
301 |
37.76 |
1:21.79 |
2:05.83 |
|
2:48.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Roosa Raiskila |
1998 |
|
267 |
38.50 |
1:22.21 |
2:09.26 |
|
2:55.25 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Annika Särkänmäki |
2001 |
|
243 |
40.29 |
1:25.75 |
2:14.71 |
|
3:01.02 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Nikita Ravalt |
2002 |
|
182 |
46.07 |
1:36.44 |
2:28.14 |
|
3:19.21 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
07 kesäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap |
Tulostusaika |
16:45 |
|