Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 12, 8X50 Medley mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Es2 | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 4:17.38 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 35.24 | 1:07.12 | |||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 31.35 | 1:38.47 | |||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 18.09 | 1:56.56 | |||||||
Mia Walter | 2000 | 45.24 | 2:41.80 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 36.40 | 3:18.20 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 31.41 | 3:49.61 | |||||||
David Ajken Hansen | 1999 | 27.77 | 4:17.38 | |||||||
2 | Sigma Mix2 | 1998 | Sigma Swim | 4:25.82 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 23.48 | 23.48 | |||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 45.23 | 1:08.71 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 32.57 | 1:41.28 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 30.08 | 2:11.36 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 37.93 | 2:49.29 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 38.66 | 3:27.95 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 27.97 | 3:55.92 | |||||||
Julie Stampe | 2002 | 29.90 | 4:25.82 | |||||||
3 | Herlev Mix 1 | 1998 | Herlev Svømning | 4:29.84 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 30.27 | 30.27 | |||||||
Maja Egebjerg Brast | 2002 | 19.92 | 50.19 | |||||||
Felix Lund | 2001 | 44.82 | 1:35.01 | |||||||
Katharina N Møller | 2001 | 43.22 | 2:18.23 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 37.72 | 2:55.95 | |||||||
Christopher Kiss | 1999 | 30.26 | 3:26.21 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 32.42 | 3:58.63 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 31.21 | 4:29.84 | |||||||
4 | Gentofte Mix 1 A | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 4:31.88 | ||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Walther Hagemann | 1999 | 37.69 | 1:11.89 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 31.84 | 1:43.73 | |||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 1:05.79 | 2:49.52 | |||||||
Sif Nikoline Madsen | 2001 | 38.56 | 3:28.08 | |||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 32.31 | 4:00.39 | |||||||
Rebecca Hansen | 2000 | 31.49 | 4:31.88 | |||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 4:31.88 | ||||||||
5 | Lyngby Es3 | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 4:33.79 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 25.63 | 25.63 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 41.96 | 1:07.59 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 40.71 | 1:48.30 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 37.47 | 2:25.77 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 35.74 | 3:01.51 | |||||||
William Simonsen | 2000 | 33.71 | 3:35.22 | |||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 58.57 | 4:33.79 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 4:33.79 | ||||||||
6 | Sigma Mix4 | 1998 | Sigma Swim | 5:19.56 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 22.20 | 22.20 | |||||||
Amalie Sindahl | 2002 | 15.97 | 38.17 | |||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 41.46 | 1:19.63 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 30.44 | 1:50.07 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 38.18 | 2:28.25 | |||||||
Marie Nielsen | 2003 | 41.81 | 3:10.06 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 46.22 | 3:56.28 | |||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 1:23.28 | 5:19.56 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:33 |