Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.32 | 2:17.19 | 3:27.42 | 4:34.72 | |||
2 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 1:05.59 | 2:16.21 | 3:28.90 | 4:38.98 | |||
3 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.98 | 2:17.41 | 3:28.86 | 4:40.69 | |||
4 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.16 | 2:20.63 | 3:33.09 | 4:44.30 | |||
5 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.20 | 2:44.68 | 4:11.76 | 5:35.78 | |||
- | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.46 | 2:17.49 | 3:27.40 | 4:34.57 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.67 | 2:17.93 | 3:28.57 | 4:38.05 | |||
3 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.35 | 2:26.19 | 3:42.60 | 4:58.66 | |||
4 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 1:11.65 | 2:28.14 | 3:45.64 | 4:59.75 | |||
5 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.05 | 2:25.70 | 3:43.29 | 5:01.22 | |||
6 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:12.20 | 2:29.15 | 3:46.58 | 5:01.34 | |||
7 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.48 | 2:27.80 | 3:57.81 | 5:04.51 | |||
8 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.28 | 2:28.76 | 3:47.78 | 5:04.70 | |||
9 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.42 | 2:34.83 | 3:54.52 | 5:11.99 | |||
10 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:14.33 | 2:34.17 | 3:54.95 | 5:14.82 | |||
11 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.41 | 2:36.05 | 3:57.46 | 5:15.77 | |||
12 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.66 | 2:36.21 | 3:57.40 | 5:17.12 | |||
13 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.87 | 2:35.97 | 3:58.80 | 5:20.14 | |||
14 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.84 | 2:36.33 | 3:59.13 | 5:20.85 | |||
15 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:14.44 | 2:36.37 | 3:59.31 | 5:20.92 | |||
16 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.21 | 2:40.80 | 4:07.64 | 5:36.58 | |||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.90 | 2:49.61 | 4:16.69 | 5:42.53 | |||
18 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 1:29.12 | 3:03.54 | 4:38.50 | 6:11.29 | |||
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.63 | 2:31.10 | 3:49.01 | 5:03.92 | |||
2 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.71 | 2:38.73 | 4:01.60 | 5:22.54 | |||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.47 | 2:47.88 | 4:15.32 | 5:40.35 | |||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.07 | 2:50.87 | 4:19.78 | 5:46.74 | |||
5 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 1:29.68 | 3:13.33 | 4:56.59 | 6:35.76 | |||
6 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:32.51 | 3:16.46 | 4:59.45 | 6:36.54 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:00 |