Results for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 30.53 | ||||||
2 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.27 | ||||||
3 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 31.39 | ||||||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 31.87 | ||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.52 | ||||||
6 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.81 | ||||||
7 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 32.93 | ||||||
8 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.40 | ||||||
9 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 33.53 | ||||||
10 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 33.69 | ||||||
11 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.39 | ||||||
12 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.69 | ||||||
13 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.60 | ||||||
14 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 35.62 | ||||||
15 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 35.78 | ||||||
16 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 35.96 | ||||||
17 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 36.32 | ||||||
18 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.06 | ||||||
19 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 37.28 | ||||||
20 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.69 | ||||||
21 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.95 | ||||||
22 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.67 | ||||||
23 | Runa Worsaae Rask | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 38.69 | ||||||
24 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 39.04 | ||||||
25 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.25 | ||||||
26 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 40.61 | ||||||
27 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.66 | ||||||
28 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 41.11 | ||||||
29 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.98 | ||||||
30 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.61 | ||||||
31 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.70 | ||||||
32 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.11 | ||||||
33 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 44.60 | ||||||
34 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 44.97 | ||||||
35 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 48.69 | ||||||
36 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 57.08 | ||||||
- | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.94 | EXTRA | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:36 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Sigma Swim Allerød | 27.73 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.05 | ||||||
3 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 30.18 | ||||||
4 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 30.35 | ||||||
5 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 30.37 | ||||||
6 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 30.66 | ||||||
7 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.93 | ||||||
8 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.28 | ||||||
9 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 31.30 | ||||||
10 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.72 | ||||||
11 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.85 | ||||||
12 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.56 | ||||||
13 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 32.58 | ||||||
14 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.80 | ||||||
15 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.21 | ||||||
16 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.78 | ||||||
17 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.05 | ||||||
18 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.22 | ||||||
19 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.55 | ||||||
20 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 35.80 | ||||||
21 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 36.66 | ||||||
22 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.77 | ||||||
23 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 37.19 | ||||||
24 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.14 | ||||||
25 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 38.26 | ||||||
26 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.38 | ||||||
27 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 39.66 | ||||||
28 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.98 | ||||||
29 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 41.31 | ||||||
30 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.40 | ||||||
31 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 41.61 | ||||||
32 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 41.92 | ||||||
33 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 43.23 | ||||||
34 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.76 | ||||||
35 | Gustav Blangstrup Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 44.22 | ||||||
36 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 44.38 | ||||||
37 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 45.87 | ||||||
38 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 48.03 | ||||||
39 | Otto Pons Martinsen | 2002 | Vest-Brøndby | 48.05 | ||||||
40 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 48.22 | ||||||
41 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 50.46 | ||||||
42 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 50.63 | ||||||
43 | Max Albrecten | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 52.22 | ||||||
44 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 58.62 | ||||||
- | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.98 | ||||||
2 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.02 | ||||||
3 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 29.17 | ||||||
4 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 30.53 | ||||||
5 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.65 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.21 | ||||||
7 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 31.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.72 | ||||||
9 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.78 | ||||||
10 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 32.68 | ||||||
11 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.83 | ||||||
12 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.20 | ||||||
13 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.46 | ||||||
14 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 34.50 | ||||||
15 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.97 | ||||||
16 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 35.44 | ||||||
17 | India Klyver Vind | 2001 | Vest-Brøndby | 35.81 | ||||||
18 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 39.60 | ||||||
- | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.22 | EXTRA | |||||
- | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Cecilia Høgenhaug | 2001 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 29.00 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.43 | ||||||
3 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.44 | ||||||
4 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.03 | ||||||
5 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 31.32 | ||||||
6 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 31.93 | ||||||
7 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.15 | ||||||
8 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.54 | ||||||
9 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 32.59 | ||||||
10 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.31 | ||||||
11 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.83 | ||||||
12 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.18 | ||||||
13 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.59 | ||||||
14 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.70 | ||||||
15 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.13 | ||||||
16 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.28 | ||||||
17 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.39 | ||||||
18 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.59 | ||||||
19 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.75 | ||||||
20 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 39.01 | ||||||
21 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 39.42 | ||||||
22 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.97 | ||||||
23 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 40.15 | ||||||
24 | Emilie Sofie Astrup | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 40.24 | ||||||
25 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.93 | ||||||
26 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 44.37 | ||||||
27 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 44.64 | ||||||
28 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 47.44 | ||||||
29 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 50.28 | ||||||
- | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.02 | ||||||
2 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.54 | ||||||
3 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.87 | ||||||
4 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 43.66 | ||||||
5 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 44.00 | ||||||
6 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.31 | ||||||
7 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.38 | ||||||
8 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.79 | ||||||
9 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.02 | ||||||
10 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 46.11 | ||||||
11 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 47.22 | ||||||
11 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.22 | ||||||
13 | Björk N. Andersen | 2006 | Herlev Svømning | 48.64 | ||||||
14 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 49.47 | ||||||
15 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.82 | ||||||
16 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 51.45 | ||||||
17 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 51.57 | ||||||
18 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Herlev Svømning | 53.92 | ||||||
19 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 54.22 | ||||||
20 | Anna Krølner | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 55.51 | ||||||
21 | Mathilde Boesgaard Weber | 2004 | Herlev Svømning | 1:02.19 | ||||||
- | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.26 | ||||||
2 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.35 | ||||||
3 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 29.44 | ||||||
4 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 30.29 | ||||||
5 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.14 | ||||||
6 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.56 | ||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.29 | ||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.60 | ||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.60 | ||||||
4 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 31.08 | ||||||
5 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 32.06 | ||||||
6 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.90 | ||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.71 | ||||||
2 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.56 | ||||||
3 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.73 | ||||||
4 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.92 | ||||||
5 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 44.13 | ||||||
6 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 44.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 21:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 27.29 | ||||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 27.91 | ||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 28.11 | ||||||
4 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 28.16 | ||||||
5 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.35 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.75 | ||||||
8 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.35 | ||||||
9 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.59 | ||||||
10 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.08 | ||||||
- | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.26 | ||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 27.76 | ||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.16 | ||||||
4 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.64 | ||||||
5 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.89 | ||||||
6 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 28.92 | ||||||
7 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.43 | ||||||
8 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.89 | ||||||
9 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 30.45 | ||||||
10 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.59 | ||||||
11 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.90 | ||||||
12 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.17 | ||||||
13 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.34 | ||||||
14 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.42 | ||||||
15 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 31.54 | ||||||
16 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.62 | ||||||
17 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.85 | ||||||
18 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.87 | ||||||
19 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | Vest-Brøndby | 32.12 | ||||||
20 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.34 | ||||||
21 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.66 | ||||||
22 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.71 | ||||||
23 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.00 | ||||||
24 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.16 | ||||||
25 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.55 | ||||||
26 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 34.58 | ||||||
27 | Mathias Nørskov | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 35.78 | ||||||
28 | Mads Emil B. Carstensen | 2001 | Vest-Brøndby | 38.15 | ||||||
29 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 41.99 | ||||||
- | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.13 | ||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.20 | ||||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.43 | ||||||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.69 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.90 | ||||||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.43 | ||||||
7 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.54 | ||||||
8 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.25 | ||||||
9 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.33 | ||||||
10 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.79 | ||||||
11 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.80 | ||||||
12 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.54 | ||||||
13 | Oliver Grunnet | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.63 | ||||||
14 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 35.74 | ||||||
15 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.01 | ||||||
16 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.18 | ||||||
17 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 36.48 | ||||||
18 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 37.24 | ||||||
19 | Baldur Freyr Finnsson | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.32 | ||||||
20 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.97 | ||||||
21 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 38.17 | ||||||
22 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 38.95 | ||||||
23 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.84 | ||||||
24 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.35 | ||||||
25 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 42.18 | ||||||
26 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.27 | ||||||
27 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 48.19 | ||||||
- | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.67 | ||||||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.39 | ||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.65 | ||||||
4 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.50 | ||||||
5 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 42.74 | ||||||
6 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 45.55 | ||||||
7 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.85 | ||||||
8 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 46.30 | ||||||
9 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.91 | ||||||
10 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.02 | ||||||
11 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.33 | ||||||
12 | Rasmus Spragge | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 49.60 | ||||||
13 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 50.59 | ||||||
14 | Alfred Mikkelsen | 2004 | Herlev Svømning | 58.74 | ||||||
- | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 21:22 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 26.67 | ||||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 27.18 | ||||||
3 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 28.52 | ||||||
4 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.71 | ||||||
5 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.42 | ||||||
- | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 25.50 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.44 | ||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.88 | ||||||
4 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.75 | ||||||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 29.03 | ||||||
6 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.33 | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.67 | ||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.23 | ||||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.39 | ||||||
4 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.99 | ||||||
5 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.12 | ||||||
6 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.04 | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.23 | ||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.51 | ||||||
3 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.84 | ||||||
4 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 43.74 | ||||||
5 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.86 | ||||||
6 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 45.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:30 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 1:12.11 | 2:27.76 | 4:00.56 | 5:10.58 | |||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.14 | 2:42.60 | 4:11.41 | 5:23.94 | |||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 1:15.87 | 2:39.53 | 4:16.37 | 5:29.84 | |||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.39 | 2:38.37 | 4:14.72 | 5:31.43 | |||
5 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.72 | 2:48.17 | 4:17.00 | 5:33.41 | |||
6 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.81 | 2:47.30 | 4:24.48 | 5:39.56 | |||
7 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:21.35 | 2:47.89 | 4:24.28 | 5:40.49 | |||
8 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 1:21.07 | 2:46.16 | 4:31.51 | 5:51.84 | |||
9 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.24 | 2:57.91 | 4:35.31 | 5:53.26 | |||
10 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 1:27.61 | 3:06.56 | 4:54.31 | 6:13.67 | |||
11 | Runa Worsaae Rask | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:32.85 | 3:09.41 | 5:01.57 | 6:24.22 | |||
- | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | ej berør. v 150 m | |||||
Løb 5, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.63 | 2:39.72 | 4:17.03 | 5:31.68 | |||
2 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:22.63 | 2:49.53 | 4:26.46 | 5:42.47 | |||
3 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:23.19 | 2:47.92 | 4:34.46 | 5:53.40 | |||
4 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:33.84 | 3:07.13 | 4:53.73 | 6:13.22 | |||
5 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.96 | 3:07.99 | 5:01.26 | 6:23.87 | |||
6 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:26.51 | 5:29.33 | 6:57.36 | 6:57.36 | |||
7 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:32.83 | 5:33.17 | 7:06.52 | 7:06.52 | |||
8 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:28.32 | 5:29.51 | 7:09.98 | 7:09.98 | |||
9 | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:36.57 | 5:37.08 | 7:12.03 | 7:12.03 | |||
10 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:32.66 | 5:36.63 | 7:12.99 | 7:12.99 | |||
11 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:40.82 | 5:46.87 | 7:19.89 | 7:19.89 | |||
- | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:30 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:30 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.34 | 2:32.74 | 3:57.11 | 5:03.18 | |||
2 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 1:09.82 | 2:34.62 | 4:03.57 | 5:12.03 | |||
3 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 1:14.69 | 2:35.47 | 4:04.37 | 5:21.14 | |||
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.01 | 2:29.83 | 3:58.31 | 5:03.27 | |||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.34 | 2:32.96 | 4:05.85 | 5:12.14 | |||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:15.88 | 2:40.85 | 4:14.15 | 5:32.02 | |||
4 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.41 | 2:38.75 | 4:20.06 | 5:34.18 | |||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 1:21.28 | 2:46.75 | 4:25.91 | 5:39.19 | |||
6 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.71 | 2:53.11 | 4:32.04 | 5:47.96 | |||
7 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:26.66 | 2:55.60 | 4:41.26 | 5:57.89 | |||
8 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:30.78 | 2:57.75 | 4:41.20 | 6:00.05 | |||
9 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.64 | 3:00.77 | 4:47.98 | 6:11.56 | |||
10 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:27.51 | 2:57.59 | 4:55.97 | 6:14.73 | |||
11 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:29.35 | 3:02.70 | 4:53.74 | 6:15.12 | |||
12 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:30.00 | 3:06.84 | 4:59.71 | 6:18.08 | |||
13 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 1:37.44 | 3:11.08 | 4:59.84 | 6:24.65 | |||
14 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:42.76 | 3:19.18 | 5:12.38 | 6:39.87 | |||
15 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 1:42.88 | 3:26.59 | 5:49.50 | 7:23.52 | |||
- | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej samt berør v 250m | |||||
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:25.11 | 2:50.82 | 4:27.71 | 5:41.75 | |||
2 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.08 | 2:55.02 | 4:36.25 | 5:50.09 | |||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:31.85 | 3:06.62 | 4:44.56 | 6:04.36 | |||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.81 | 2:59.55 | 4:44.13 | 6:05.50 | |||
- | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej fort bev 150 vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:30 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 21:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.28 | ||||||
2 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.41 | ||||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.52 | ||||||
4 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.59 | ||||||
5 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 39.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 39.94 | ||||||
7 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.10 | ||||||
8 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 40.33 | ||||||
9 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.82 | ||||||
10 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.90 | ||||||
11 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.92 | ||||||
12 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 41.77 | ||||||
13 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 42.14 | ||||||
14 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 42.87 | ||||||
15 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.40 | ||||||
16 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 43.47 | ||||||
17 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 43.58 | ||||||
18 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 43.84 | ||||||
19 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 44.08 | ||||||
20 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 44.20 | ||||||
21 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 45.23 | ||||||
22 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 45.91 | ||||||
23 | India Klyver Vind | 2001 | Vest-Brøndby | 45.93 | ||||||
24 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 47.34 | ||||||
25 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 48.38 | ||||||
25 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 48.38 | ||||||
27 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 48.66 | ||||||
28 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 49.85 | ||||||
29 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 50.56 | ||||||
30 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 50.82 | ||||||
31 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 50.97 | ||||||
32 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 51.48 | ||||||
33 | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 51.99 | ||||||
34 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 53.78 | ||||||
35 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 57.03 | ||||||
36 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 58.98 | ||||||
37 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 1:02.25 | ||||||
38 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 1:13.26 | ||||||
- | Laura Grøn Teschl | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 21:22 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.59 | ||||||
2 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.44 | ||||||
3 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.57 | ||||||
4 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.78 | ||||||
5 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 41.32 | ||||||
6 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 21:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 35.01 | ||||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 35.26 | ||||||
3 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 35.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 35.84 | ||||||
5 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.42 | ||||||
6 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.99 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 37.21 | ||||||
8 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.32 | ||||||
9 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 37.48 | ||||||
10 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.25 | ||||||
11 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.77 | ||||||
12 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 41.23 | ||||||
13 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.79 | ||||||
14 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 42.06 | ||||||
15 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.59 | ||||||
16 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.65 | ||||||
17 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 45.36 | ||||||
18 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 45.43 | ||||||
19 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 47.16 | ||||||
20 | Otto Pons Martinsen | 2002 | Vest-Brøndby | 48.77 | ||||||
21 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | Vest-Brøndby | 48.82 | ||||||
22 | Mathias Nørskov | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 49.11 | ||||||
23 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 52.30 | ||||||
24 | Gustav Blangstrup Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 52.35 | ||||||
25 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 52.82 | ||||||
26 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 57.60 | ||||||
27 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 1:03.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 21:23 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.42 | ||||||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 36.55 | ||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 36.69 | ||||||
4 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.34 | ||||||
5 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 37.76 | ||||||
6 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 38.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 21:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 34.08 | ||||||
3 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 35.26 | ||||||
4 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 36.72 | ||||||
5 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.38 | ||||||
6 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 38.12 | ||||||
7 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.53 | ||||||
8 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.58 | ||||||
9 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.05 | ||||||
10 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 39.27 | ||||||
11 | Silje Thramkrongart | 2001 | Sigma Swim Allerød | 41.95 | ||||||
12 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.69 | ||||||
13 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 43.50 | ||||||
14 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 44.61 | ||||||
- | Cecilia Høgenhaug | 2001 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.28 | ||||||
2 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 35.50 | ||||||
3 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.25 | ||||||
4 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.08 | ||||||
5 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 37.71 | ||||||
6 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.60 | ||||||
7 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 42.95 | ||||||
8 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 43.15 | ||||||
9 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 46.44 | ||||||
10 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 46.71 | ||||||
11 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 47.18 | ||||||
12 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 47.23 | ||||||
13 | Emilie Sofie Astrup | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 50.06 | ||||||
14 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 50.87 | ||||||
15 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 52.71 | ||||||
16 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 54.40 | ||||||
17 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 58.59 | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.88 | ||||||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 46.71 | ||||||
3 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 48.17 | ||||||
4 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 48.96 | ||||||
5 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 49.92 | ||||||
6 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.43 | ||||||
7 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 51.07 | ||||||
8 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 53.91 | ||||||
9 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.02 | ||||||
10 | Björk N. Andersen | 2006 | Herlev Svømning | 54.72 | ||||||
11 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 55.65 | ||||||
12 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Herlev Svømning | 56.86 | ||||||
13 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 56.97 | ||||||
14 | Mathilde Boesgaard Weber | 2004 | Herlev Svømning | 1:00.02 | ||||||
- | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 21:23 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.36 | ||||||
2 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 34.85 | ||||||
3 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 35.99 | ||||||
4 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 36.87 | ||||||
5 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.22 | ||||||
6 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.51 | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.67 | ||||||
2 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 35.15 | ||||||
3 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.35 | ||||||
4 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 37.02 | ||||||
5 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.10 | ||||||
6 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.61 | ||||||
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.35 | ||||||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 47.07 | ||||||
3 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.87 | ||||||
4 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 48.16 | ||||||
5 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 48.64 | ||||||
6 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 49.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:58 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 21:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 31.31 | ||||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 33.12 | ||||||
3 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.21 | ||||||
4 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 33.75 | ||||||
5 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.75 | ||||||
7 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 36.66 | ||||||
- | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.19 | ||||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.05 | ||||||
3 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.12 | ||||||
4 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 34.38 | ||||||
5 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.56 | ||||||
6 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.04 | ||||||
7 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.70 | ||||||
8 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.21 | ||||||
9 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.36 | ||||||
10 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 39.56 | ||||||
11 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.13 | ||||||
12 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 41.78 | ||||||
13 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 42.53 | ||||||
14 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 42.71 | ||||||
15 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.65 | ||||||
16 | Mads Emil B. Carstensen | 2001 | Vest-Brøndby | 45.45 | ||||||
17 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 48.10 | ||||||
- | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej fort bev vend 25m | |||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.81 | ||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.39 | ||||||
3 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.96 | ||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.97 | ||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.01 | ||||||
6 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 42.12 | ||||||
7 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 42.71 | ||||||
8 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 43.28 | ||||||
9 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.40 | ||||||
10 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 43.90 | ||||||
11 | Oliver Grunnet | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 44.51 | ||||||
12 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 46.90 | ||||||
13 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 47.98 | ||||||
14 | Max Albrecten | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 48.56 | ||||||
15 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 49.69 | ||||||
16 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 51.95 | ||||||
17 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 52.69 | ||||||
18 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 55.81 | ||||||
19 | Baldur Freyr Finnsson | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 56.50 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.34 | ||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.18 | ||||||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 51.60 | ||||||
4 | Rasmus Spragge | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 53.38 | ||||||
5 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.85 | ||||||
6 | Alfred Mikkelsen | 2004 | Herlev Svømning | 54.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 21:23 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 30.37 | ||||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 30.68 | ||||||
3 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.66 | ||||||
4 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 34.34 | ||||||
5 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.21 | ||||||
6 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.33 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.01 | ||||||
2 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 33.22 | ||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.32 | ||||||
4 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.41 | ||||||
5 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.71 | ||||||
6 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.24 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.51 | ||||||
2 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.18 | ||||||
3 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 38.31 | ||||||
4 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.28 | ||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.07 | ||||||
6 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 41.67 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.48 | ||||||
2 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 49.63 | ||||||
3 | Rasmus Spragge | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 51.55 | ||||||
- | Alfred Mikkelsen | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | afslut på maven | |||||
- | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej fort bev 25m | |||||
- | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:08 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 11, 8x50 medley mix, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birkerød Minimix | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 5:51.92 | ||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 24.75 | 24.75 | |||||||
Camille Nørby | 2004 | 1:03.21 | 1:27.96 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 41.12 | 2:09.08 | |||||||
Mathilde Ramlow | 2004 | 42.73 | 2:51.81 | |||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 51.40 | 3:43.21 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | 46.70 | 4:29.91 | |||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 33.96 | 5:03.87 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 48.05 | 5:51.92 | |||||||
2 | Herlev Mix 2 | 2002 | Herlev Svømning | 6:28.95 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 57.98 | 1:28.00 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 40.34 | 2:08.34 | |||||||
Laura Thorlund Jensen | 2004 | 2:29.68 | 4:38.02 | |||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 41.88 | 5:19.90 | |||||||
Erik Li | 2003 | 1:09.05 | 6:28.95 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | |||||||||
Cathrine Ørneborg | 2005 | 6:28.95 | 6:28.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:31 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:44 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 12, 8X50 Medley mix, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Es2 | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 4:19.71 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 31.87 | 31.87 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 37.68 | 1:09.55 | |||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 51.82 | 2:01.37 | |||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 42.64 | 2:44.01 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 35.76 | 3:19.77 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 31.74 | 3:51.51 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 28.20 | 4:19.71 | |||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 4:19.71 | ||||||||
2 | Lyngby Es3 | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 4:28.11 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 28.17 | 28.17 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 39.04 | 1:07.21 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 40.21 | 1:47.42 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 35.55 | 2:22.97 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 49.10 | 3:12.07 | |||||||
William Simonsen | 2000 | 18.44 | 3:30.51 | |||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 57.60 | 4:28.11 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 4:28.11 | ||||||||
3 | Gentofte Mix 1 A | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 4:30.22 | ||||||
Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 38.73 | 1:14.78 | |||||||
Rebecca Hansen | 2000 | 33.53 | 1:48.31 | |||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 20.08 | 2:08.39 | |||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 43.84 | 2:52.23 | |||||||
Jakob Sixten Soja | 1999 | 35.01 | 3:27.24 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 32.54 | 3:59.78 | |||||||
Walther Hagemann | 1999 | 30.44 | 4:30.22 | |||||||
4 | Herlev Mix 1 | 1998 | Herlev Svømning | 4:33.05 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 18.77 | 18.77 | |||||||
Philip Hansen | 2001 | 52.58 | 1:11.35 | |||||||
Christopher Kiss | 1999 | 28.97 | 1:40.32 | |||||||
Maja Egebjerg Brast | 2002 | 31.57 | 2:11.89 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 33.05 | 2:44.94 | |||||||
Felix Lund | 2001 | 1:48.11 | 4:33.05 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | |||||||||
Celine Termark Brock | 2000 | 4:33.05 | 4:33.05 | |||||||
5 | Sigma Mix4 | 1998 | Sigma Swim | 4:44.10 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 37.63 | 37.63 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 20.34 | 57.97 | |||||||
Silje Thramkrongart | 2001 | 51.89 | 1:49.86 | |||||||
Mathias Holm | 2001 | 44.61 | 2:34.47 | |||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 27.39 | 3:01.86 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 38.49 | 3:40.35 | |||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 33.85 | 4:14.20 | |||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 29.90 | 4:44.10 | |||||||
6 | Sigma Mix2 | 1998 | Sigma Swim | 4:45.25 | ||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 47.77 | 1:19.50 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 40.71 | 2:00.21 | |||||||
Camilla Taylor | 2000 | 1:08.38 | 3:08.59 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 34.38 | 3:42.97 | |||||||
Julie Stampe | 2002 | 31.08 | 4:14.05 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 31.20 | 4:45.25 | |||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 4:45.25 | ||||||||
7 | Sigma Mix3 | 1998 | Sigma Swim | 4:46.36 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 46.05 | 1:18.77 | |||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 32.38 | 1:51.15 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 23.78 | 2:14.93 | |||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 49.90 | 3:04.83 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 41.52 | 3:46.35 | |||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 29.39 | 4:15.74 | |||||||
Thit Bondo | 2000 | 30.62 | 4:46.36 | |||||||
8 | Gentofte Mix 2 A | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 4:54.39 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 39.41 | 39.41 | |||||||
Sif Nikoline Madsen | 2001 | 44.47 | 1:23.88 | |||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 39.70 | 2:03.58 | |||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 19.70 | 2:23.28 | |||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 45.91 | 3:09.19 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 41.78 | 3:50.97 | |||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 34.51 | 4:25.48 | |||||||
William Garred | 1999 | 28.91 | 4:54.39 | |||||||
9 | Vest Talent Mix | 2000 | Vest-Brøndby | 5:32.18 | ||||||
Frederik Borg | 2000 | 25.41 | 25.41 | |||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 1:00.72 | 1:26.13 | |||||||
Marcus G. Gjettermann | 2001 | 43.96 | 2:10.09 | |||||||
Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 1:19.76 | 3:29.85 | |||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 1:25.98 | 4:55.83 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 36.35 | 5:32.18 | |||||||
Andreas Brink-Frerup | 2001 | |||||||||
India Klyver Vind | 2001 | 5:32.18 | 5:32.18 | |||||||
- | Allerød Mix 1 | 1998 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Sigma Mix1 | 1998 | Sigma Swim | DSQ | 7-+8. sv fork stil | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:44 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 12, 8X50 Medley mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Es2 | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 4:17.38 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 35.24 | 1:07.12 | |||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 31.35 | 1:38.47 | |||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 18.09 | 1:56.56 | |||||||
Mia Walter | 2000 | 45.24 | 2:41.80 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 36.40 | 3:18.20 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 31.41 | 3:49.61 | |||||||
David Ajken Hansen | 1999 | 27.77 | 4:17.38 | |||||||
2 | Sigma Mix2 | 1998 | Sigma Swim | 4:25.82 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 23.48 | 23.48 | |||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 45.23 | 1:08.71 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 32.57 | 1:41.28 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 30.08 | 2:11.36 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 37.93 | 2:49.29 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 38.66 | 3:27.95 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 27.97 | 3:55.92 | |||||||
Julie Stampe | 2002 | 29.90 | 4:25.82 | |||||||
3 | Herlev Mix 1 | 1998 | Herlev Svømning | 4:29.84 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 30.27 | 30.27 | |||||||
Maja Egebjerg Brast | 2002 | 19.92 | 50.19 | |||||||
Felix Lund | 2001 | 44.82 | 1:35.01 | |||||||
Katharina N Møller | 2001 | 43.22 | 2:18.23 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 37.72 | 2:55.95 | |||||||
Christopher Kiss | 1999 | 30.26 | 3:26.21 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 32.42 | 3:58.63 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 31.21 | 4:29.84 | |||||||
4 | Gentofte Mix 1 A | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 4:31.88 | ||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Walther Hagemann | 1999 | 37.69 | 1:11.89 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 31.84 | 1:43.73 | |||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 1:05.79 | 2:49.52 | |||||||
Sif Nikoline Madsen | 2001 | 38.56 | 3:28.08 | |||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 32.31 | 4:00.39 | |||||||
Rebecca Hansen | 2000 | 31.49 | 4:31.88 | |||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 4:31.88 | ||||||||
5 | Lyngby Es3 | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 4:33.79 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 25.63 | 25.63 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 41.96 | 1:07.59 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 40.71 | 1:48.30 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 37.47 | 2:25.77 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 35.74 | 3:01.51 | |||||||
William Simonsen | 2000 | 33.71 | 3:35.22 | |||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 58.57 | 4:33.79 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 4:33.79 | ||||||||
6 | Sigma Mix4 | 1998 | Sigma Swim | 5:19.56 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 22.20 | 22.20 | |||||||
Amalie Sindahl | 2002 | 15.97 | 38.17 | |||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 41.46 | 1:19.63 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 30.44 | 1:50.07 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 38.18 | 2:28.25 | |||||||
Marie Nielsen | 2003 | 41.81 | 3:10.06 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 46.22 | 3:56.28 | |||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 1:23.28 | 5:19.56 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:33 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 1:04.89 | 2:14.20 | 3:24.91 | 4:35.75 | |||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.10 | 2:24.79 | 3:40.03 | 4:54.48 | |||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.28 | 2:27.65 | 3:43.67 | 4:56.11 | |||
4 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.29 | 2:27.82 | 3:43.70 | 4:57.64 | |||
5 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.41 | 2:27.09 | 3:42.83 | 4:58.27 | |||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:11.12 | 2:28.08 | 3:45.71 | 5:01.01 | |||
7 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.20 | 2:27.57 | 3:44.15 | 5:01.18 | |||
8 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.55 | 2:29.65 | 3:50.00 | 5:09.81 | |||
9 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 1:13.91 | 2:33.09 | 3:53.27 | 5:11.49 | |||
10 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:15.82 | 2:36.99 | 3:59.77 | 5:19.40 | |||
11 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 1:16.07 | 2:37.91 | 4:01.67 | 5:24.60 | |||
12 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 1:17.27 | 2:40.74 | 4:06.14 | 5:30.32 | |||
13 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 1:16.40 | 2:41.43 | 4:06.50 | 5:33.14 | |||
14 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.56 | 2:49.80 | 4:26.21 | 6:06.93 | |||
- | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:08.27 | 2:22.10 | 3:35.43 | 4:48.41 | |||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.93 | 2:27.13 | 3:41.95 | 4:57.36 | |||
3 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.26 | 2:34.69 | 3:58.60 | 5:21.06 | |||
4 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.59 | 2:42.15 | 4:06.78 | 5:27.45 | |||
5 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.60 | 2:43.21 | 4:09.44 | 5:35.61 | |||
6 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 1:18.09 | 2:45.92 | 4:16.69 | 5:42.90 | |||
7 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.68 | 2:51.56 | 4:20.10 | 5:45.77 | |||
8 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.98 | 2:54.39 | 4:27.16 | 5:55.27 | |||
9 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 1:25.89 | 3:02.38 | 4:39.29 | 6:14.04 | |||
10 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:34.83 | 3:17.18 | 4:59.27 | 6:39.47 | |||
- | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 13, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:58.75 | 4:09.15 | 6:20.18 | 8:26.68 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.32 | 2:17.19 | 3:27.42 | 4:34.72 | |||
2 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 1:05.59 | 2:16.21 | 3:28.90 | 4:38.98 | |||
3 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.98 | 2:17.41 | 3:28.86 | 4:40.69 | |||
4 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.16 | 2:20.63 | 3:33.09 | 4:44.30 | |||
5 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.20 | 2:44.68 | 4:11.76 | 5:35.78 | |||
- | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.46 | 2:17.49 | 3:27.40 | 4:34.57 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.67 | 2:17.93 | 3:28.57 | 4:38.05 | |||
3 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.35 | 2:26.19 | 3:42.60 | 4:58.66 | |||
4 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 1:11.65 | 2:28.14 | 3:45.64 | 4:59.75 | |||
5 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.05 | 2:25.70 | 3:43.29 | 5:01.22 | |||
6 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:12.20 | 2:29.15 | 3:46.58 | 5:01.34 | |||
7 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.48 | 2:27.80 | 3:57.81 | 5:04.51 | |||
8 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.28 | 2:28.76 | 3:47.78 | 5:04.70 | |||
9 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.42 | 2:34.83 | 3:54.52 | 5:11.99 | |||
10 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:14.33 | 2:34.17 | 3:54.95 | 5:14.82 | |||
11 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.41 | 2:36.05 | 3:57.46 | 5:15.77 | |||
12 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.66 | 2:36.21 | 3:57.40 | 5:17.12 | |||
13 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.87 | 2:35.97 | 3:58.80 | 5:20.14 | |||
14 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.84 | 2:36.33 | 3:59.13 | 5:20.85 | |||
15 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:14.44 | 2:36.37 | 3:59.31 | 5:20.92 | |||
16 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.21 | 2:40.80 | 4:07.64 | 5:36.58 | |||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.90 | 2:49.61 | 4:16.69 | 5:42.53 | |||
18 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 1:29.12 | 3:03.54 | 4:38.50 | 6:11.29 | |||
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.63 | 2:31.10 | 3:49.01 | 5:03.92 | |||
2 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.71 | 2:38.73 | 4:01.60 | 5:22.54 | |||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.47 | 2:47.88 | 4:15.32 | 5:40.35 | |||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.07 | 2:50.87 | 4:19.78 | 5:46.74 | |||
5 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 1:29.68 | 3:13.33 | 4:56.59 | 6:35.76 | |||
6 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:32.51 | 3:16.46 | 4:59.45 | 6:36.54 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.88 | 1:16.54 | |||||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 37.06 | 1:19.51 | |||||
3 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.89 | 1:21.17 | |||||
4 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.73 | 1:21.98 | |||||
5 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.09 | 1:23.05 | |||||
6 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 41.03 | 1:26.96 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 41.78 | 1:28.19 | |||||
8 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 41.88 | 1:28.65 | |||||
9 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 43.72 | 1:29.44 | |||||
10 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 43.87 | 1:30.62 | |||||
11 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 42.55 | 1:30.82 | |||||
12 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 44.37 | 1:32.00 | |||||
13 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 46.79 | 1:35.40 | |||||
14 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 45.58 | 1:35.87 | |||||
15 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 46.49 | 1:37.27 | |||||
16 | Silje Thramkrongart | 2001 | Sigma Swim Allerød | 49.48 | 1:39.08 | |||||
17 | India Klyver Vind | 2001 | Vest-Brøndby | 46.26 | 1:40.63 | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.43 | 1:26.68 | |||||
2 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 42.28 | 1:28.28 | |||||
3 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.92 | 1:28.52 | |||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 43.64 | 1:33.40 | |||||
5 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.68 | 1:33.96 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 43.94 | 1:34.36 | |||||
7 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 48.74 | 1:40.08 | |||||
8 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 49.04 | 1:40.51 | |||||
9 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 48.66 | 1:40.68 | |||||
10 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 48.51 | 1:40.92 | |||||
11 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 51.19 | 1:44.71 | |||||
12 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 49.73 | 1:45.38 | |||||
13 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 51.64 | 1:47.16 | |||||
14 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 53.00 | 1:47.43 | |||||
15 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 53.89 | 1:50.02 | |||||
16 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 54.70 | 1:53.11 | |||||
17 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 54.26 | 1:53.88 | |||||
18 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 55.36 | 1:55.37 | |||||
19 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 55.97 | 1:55.43 | |||||
20 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 55.48 | 1:57.12 | |||||
21 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 57.80 | 2:00.85 | |||||
22 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 1:02.43 | 2:05.01 | |||||
23 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 2:16.13 | ||||||
24 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 2:33.25 | ||||||
- | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Emilie Sofie Astrup | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | crawlben v 75m | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 55.04 | 1:52.19 | |||||
2 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.40 | 1:52.90 | |||||
3 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 53.91 | 1:53.34 | |||||
4 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 56.91 | 1:55.65 | |||||
5 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.07 | 2:07.02 | |||||
6 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.77 | 2:10.00 | |||||
7 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.82 | 2:17.15 | |||||
8 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:07.75 | 2:19.17 | |||||
9 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.56 | 2:21.68 | |||||
10 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.64 | 2:26.76 | |||||
11 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:34.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.40 | 1:15.68 | |||||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.00 | 1:15.78 | |||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.33 | 1:20.47 | |||||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.61 | 1:21.21 | |||||
5 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.23 | 1:22.33 | |||||
6 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 43.27 | 1:28.62 | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 41.19 | 1:24.40 | |||||
2 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 42.25 | 1:27.82 | |||||
3 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 42.08 | 1:28.66 | |||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 43.01 | 1:31.78 | |||||
5 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 44.80 | 1:35.97 | |||||
6 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 49.00 | 1:42.05 | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 51.16 | 1:45.33 | |||||
2 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.13 | 1:45.70 | |||||
3 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 53.97 | 1:51.61 | |||||
4 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 55.77 | 1:53.52 | |||||
5 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.06 | 2:12.09 | |||||
- | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Sigma Swim Allerød | 33.99 | 1:11.97 | |||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 35.67 | 1:15.52 | |||||
3 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 36.52 | 1:17.32 | |||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 36.42 | 1:17.44 | |||||
5 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 38.44 | 1:19.89 | |||||
6 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.89 | 1:20.27 | |||||
7 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 39.65 | 1:20.72 | |||||
8 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.41 | 1:21.92 | |||||
9 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 43.35 | 1:30.41 | |||||
10 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 43.04 | 1:31.08 | |||||
- | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 37.67 | 1:19.23 | |||||
2 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.94 | 1:26.12 | |||||
3 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.99 | 1:26.79 | |||||
4 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 41.67 | 1:28.69 | |||||
5 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 43.55 | 1:30.39 | |||||
6 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 45.49 | 1:32.75 | |||||
7 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 44.83 | 1:34.51 | |||||
8 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 46.71 | 1:36.44 | |||||
9 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 46.97 | 1:36.59 | |||||
10 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 49.88 | 1:43.52 | |||||
- | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 41.07 | 1:25.59 | |||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 41.89 | 1:29.20 | |||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.78 | 1:33.65 | |||||
4 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.92 | 1:34.85 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.89 | 1:36.72 | |||||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 46.18 | 1:37.58 | |||||
7 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 48.59 | 1:41.39 | |||||
8 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 49.71 | 1:42.94 | |||||
9 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 49.59 | 1:46.23 | |||||
10 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 50.87 | 1:49.38 | |||||
11 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 52.87 | 1:52.31 | |||||
12 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 52.89 | 1:52.48 | |||||
13 | Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | Sigma Swim Allerød | 56.15 | 1:54.99 | |||||
14 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 57.31 | 1:56.96 | |||||
15 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 58.51 | 1:58.31 | |||||
16 | Baldur Freyr Finnsson | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:00.43 | 2:13.95 | |||||
- | Gustav Blangstrup Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | asynkr. ben | |||||
- | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | crawlben v start | |||||
- | Otto Pons Martinsen | 2002 | Vest-Brøndby | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.84 | 1:58.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 59.37 | 2:04.56 | |||||
3 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.95 | 2:06.29 | |||||
4 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.92 | 2:08.96 | |||||
5 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.20 | 2:17.75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Sigma Swim Allerød | 34.54 | 1:12.73 | |||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 35.73 | 1:14.55 | |||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 36.45 | 1:14.84 | |||||
4 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 37.10 | 1:17.47 | |||||
5 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 36.60 | 1:17.51 | |||||
6 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.00 | 1:20.17 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 38.16 | 1:19.35 | |||||
2 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.96 | 1:23.85 | |||||
3 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.52 | 1:24.53 | |||||
4 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 42.30 | 1:29.20 | |||||
5 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.94 | 1:33.43 | |||||
- | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.44 | 1:23.64 | |||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 42.42 | 1:27.58 | |||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.36 | 1:32.96 | |||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.11 | 1:36.39 | |||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 45.86 | 1:37.37 | |||||
6 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 47.36 | 1:40.85 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 59.86 | 2:04.83 | |||||
2 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.63 | 2:06.02 | |||||
3 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.18 | 2:15.28 | |||||
- | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | en hånd v vend 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:52 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.73 | 1:15.99 | 1:55.11 | 2:34.22 | |||
2 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.25 | 1:17.14 | 1:57.63 | 2:36.74 | |||
3 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 36.88 | 1:17.17 | 1:59.06 | 2:41.36 | |||
4 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 38.70 | 1:22.77 | 2:06.65 | 2:48.37 | |||
5 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.00 | 1:23.60 | 2:06.92 | 2:50.20 | |||
6 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.43 | 1:23.67 | 2:07.96 | 2:52.28 | |||
- | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.64 | 1:18.53 | 1:59.69 | 2:40.06 | EXTRA | ||
- | Cecilia Høgenhaug | 2001 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.29 | 1:19.20 | 2:01.28 | 2:42.30 | |||
2 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.66 | 1:18.13 | 2:01.38 | 2:44.84 | |||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 39.57 | 1:23.97 | 2:08.21 | 2:50.91 | |||
4 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.35 | 1:26.41 | 2:10.61 | 2:56.18 | |||
5 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.30 | 1:24.75 | 2:10.82 | 2:56.27 | |||
6 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.17 | 1:26.48 | 2:12.78 | 2:57.35 | |||
7 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.63 | 1:28.68 | 2:15.54 | 2:59.57 | |||
8 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.92 | 1:32.05 | 2:19.29 | 3:05.59 | |||
9 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 44.16 | 1:31.63 | 2:19.95 | 3:06.45 | |||
10 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.19 | 1:32.20 | 2:20.25 | 3:07.11 | |||
11 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.65 | 1:33.16 | 2:21.45 | 3:08.40 | |||
12 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.33 | 1:33.44 | 2:22.20 | 3:09.99 | |||
13 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.19 | 1:34.93 | 2:25.66 | 3:14.62 | |||
14 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.61 | 1:37.89 | 2:28.04 | 3:17.29 | |||
15 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 47.86 | 1:38.69 | 2:30.42 | 3:19.79 | |||
16 | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 48.47 | 1:40.60 | 2:32.94 | 3:23.67 | |||
17 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 48.89 | 2:33.62 | 3:24.27 | 3:24.27 | |||
18 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 49.71 | 1:41.50 | 2:34.59 | 3:25.61 | |||
19 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 50.57 | 1:45.67 | 2:38.77 | 3:30.85 | |||
20 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 57.16 | 1:59.84 | 2:59.18 | 3:56.78 | |||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 52.89 | 1:48.98 | 2:44.71 | 3:38.53 | |||
2 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 55.01 | 1:58.69 | 3:01.08 | 3:54.04 | |||
3 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 55.02 | 1:56.20 | 2:56.00 | 3:56.24 | |||
4 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 54.20 | 1:54.44 | 2:57.94 | 3:59.56 | |||
5 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.89 | 2:12.11 | 3:22.11 | 4:27.35 | |||
6 | Anna Krølner | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.08 | 2:11.06 | 3:22.47 | 4:30.68 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 34.32 | 1:11.15 | 1:48.25 | 2:23.76 | |||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 34.98 | 1:11.50 | 1:48.96 | 2:25.25 | |||
3 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 36.81 | 1:15.43 | 1:54.21 | 2:31.97 | |||
4 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 37.31 | 1:18.35 | 2:00.46 | 2:41.90 | |||
5 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 38.66 | 1:20.43 | 2:02.98 | 2:44.10 | |||
6 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.50 | 1:21.38 | 2:04.78 | 2:45.44 | |||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.25 | 1:12.09 | 1:49.20 | 2:26.18 | |||
2 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.92 | 1:16.76 | 1:56.87 | 2:35.20 | |||
3 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.69 | 1:19.17 | 2:00.95 | 2:41.83 | |||
4 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 38.13 | 1:20.19 | 2:03.54 | 2:44.74 | |||
5 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.29 | 1:23.45 | 2:07.86 | 2:51.23 | |||
6 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 43.32 | 1:29.06 | 2:14.58 | 3:00.17 | |||
7 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 42.43 | 1:28.96 | 3:02.55 | 3:02.55 | |||
- | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | afsl. på mave | |||||
- | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Ej forts bev 125m | |||||
- | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej forts bev 150m | |||||
- | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej forts bev 175m | |||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.40 | 1:20.83 | 2:02.95 | 2:43.02 | |||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.66 | 1:23.01 | 2:06.43 | 2:48.44 | |||
3 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.25 | 1:25.09 | 2:09.52 | 2:53.15 | |||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.50 | 1:26.48 | 2:13.07 | 2:56.97 | |||
5 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 42.68 | 1:28.63 | 2:15.59 | 2:59.75 | |||
6 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.61 | 1:32.98 | 2:22.57 | 3:09.68 | |||
7 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 45.65 | 1:35.64 | 2:23.59 | 3:10.44 | |||
8 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 47.02 | 1:36.74 | 2:25.76 | 3:11.37 | |||
9 | Oliver Grunnet | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 44.88 | 1:35.06 | 2:25.47 | 3:12.98 | |||
10 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 46.52 | 1:38.29 | 2:31.23 | 3:18.89 | |||
11 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 46.40 | 1:37.11 | 2:32.37 | 3:21.69 | |||
12 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 50.30 | 1:44.42 | 2:39.52 | 3:30.41 | |||
13 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 51.17 | 1:46.08 | 2:44.33 | 3:37.21 | |||
14 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 54.44 | 1:52.70 | 2:51.43 | 3:46.99 | |||
15 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 54.18 | 1:53.98 | 2:56.27 | 4:13.50 | |||
- | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej forts. bev. v 150 | |||||
- | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ej forts. bev. v 100 | |||||
- | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej forts bev 125m | |||||
- | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | svøm på mave v 50 | |||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 48.48 | 1:41.96 | 2:36.71 | 3:28.77 | |||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 55.42 | 1:56.19 | 2:55.11 | 3:48.57 | |||
3 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 56.24 | 1:56.75 | 2:56.53 | 3:50.73 | |||
4 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 53.79 | 1:54.98 | 2:57.76 | 3:53.58 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 31.45 | 1:07.96 | |||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.59 | 1:12.01 | |||||
3 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 34.05 | 1:12.74 | |||||
4 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.62 | 1:13.37 | |||||
5 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.00 | 1:14.57 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 33.78 | 1:15.16 | |||||
7 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.33 | 1:15.53 | |||||
8 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.53 | 1:15.82 | |||||
9 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.55 | 1:16.56 | |||||
10 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 35.11 | 1:17.61 | |||||
11 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.70 | 1:17.84 | |||||
12 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.41 | 1:18.50 | |||||
13 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.08 | 1:18.56 | |||||
14 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 35.87 | 1:19.00 | |||||
15 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.54 | 1:19.15 | |||||
16 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 40.37 | 1:21.47 | |||||
17 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 38.88 | 1:22.90 | |||||
18 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.96 | 1:22.99 | |||||
19 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 38.68 | 1:23.27 | |||||
20 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.17 | 1:23.80 | |||||
21 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 39.24 | 1:24.67 | |||||
22 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 37.64 | 1:24.97 | |||||
23 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 39.87 | 1:25.63 | |||||
24 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 40.61 | 1:30.11 | |||||
25 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 45.43 | 1:42.15 | |||||
- | Cecilia Høgenhaug | 2001 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.96 | 1:19.09 | |||||
2 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.42 | 1:19.48 | |||||
3 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.94 | 1:20.06 | |||||
4 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.42 | 1:21.44 | |||||
5 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 41.83 | 1:25.24 | |||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.12 | 1:26.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.84 | 1:26.49 | |||||
8 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.59 | 1:26.99 | |||||
9 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.11 | 1:27.76 | |||||
10 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.28 | 1:31.90 | |||||
11 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.51 | 1:31.97 | |||||
12 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.11 | 1:33.61 | |||||
13 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 47.51 | 1:37.68 | |||||
14 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.16 | 1:39.05 | |||||
15 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 47.61 | 1:39.09 | |||||
16 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 50.72 | 1:40.77 | |||||
17 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 47.97 | 1:42.14 | |||||
18 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 50.32 | 1:42.62 | |||||
19 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 49.65 | 1:43.11 | |||||
20 | Emilie Sofie Astrup | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 51.85 | 1:43.26 | |||||
- | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.89 | 1:38.55 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 51.43 | 1:46.81 | |||||
3 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 49.81 | 1:48.92 | |||||
4 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 51.13 | 1:49.15 | |||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 55.69 | 1:49.57 | |||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 53.56 | 1:55.19 | |||||
7 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 51.89 | 1:57.63 | |||||
8 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.60 | 2:03.43 | |||||
9 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.16 | 2:09.17 | |||||
10 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.35 | 2:10.44 | |||||
11 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.20 | 2:10.89 | |||||
- | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej afslut på ryg | |||||
- | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej afslut på ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 30.75 | 1:07.68 | |||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.95 | 1:10.44 | |||||
3 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 32.47 | 1:11.33 | |||||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 33.21 | 1:13.38 | |||||
5 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.70 | 1:14.38 | |||||
6 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.61 | 1:17.51 | |||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.18 | 1:14.04 | |||||
2 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.98 | 1:17.54 | |||||
3 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.12 | 1:19.30 | |||||
4 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.21 | 1:20.84 | |||||
5 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.00 | 1:26.57 | |||||
6 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 41.65 | 1:26.66 | |||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 51.57 | 1:45.84 | |||||
2 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.20 | 1:48.81 | |||||
3 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.24 | 1:50.97 | |||||
4 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 50.80 | 1:53.05 | |||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 56.25 | 1:53.12 | |||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 53.74 | 1:53.69 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Sigma Swim Allerød | 28.75 | 1:03.99 | |||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 31.09 | 1:06.89 | |||||
3 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 31.52 | 1:07.79 | |||||
4 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 32.03 | 1:08.90 | |||||
5 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 32.24 | 1:10.41 | |||||
6 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 34.02 | 1:11.49 | |||||
7 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 32.83 | 1:11.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 35.71 | 1:14.31 | |||||
9 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 33.22 | 1:14.88 | |||||
10 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.61 | 1:20.35 | |||||
- | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.65 | 1:11.95 | |||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.70 | 1:12.35 | |||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 34.64 | 1:13.79 | |||||
4 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.56 | 1:15.04 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.93 | 1:15.88 | |||||
6 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 35.31 | 1:15.94 | |||||
7 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 36.75 | 1:16.09 | |||||
8 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.97 | 1:16.70 | |||||
9 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.39 | 1:17.12 | |||||
10 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.30 | 1:18.27 | |||||
11 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.72 | 1:19.38 | |||||
12 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 37.74 | 1:19.65 | |||||
13 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 38.00 | 1:20.18 | |||||
14 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.27 | 1:20.25 | |||||
15 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.24 | 1:20.70 | |||||
16 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.12 | 1:21.31 | |||||
17 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.27 | 1:21.59 | |||||
18 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.12 | 1:22.28 | |||||
19 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.40 | 1:22.54 | |||||
20 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.17 | 1:23.39 | |||||
21 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.35 | 1:23.89 | |||||
22 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | Vest-Brøndby | 40.48 | 1:23.90 | |||||
23 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.46 | 1:23.95 | |||||
24 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 40.13 | 1:27.79 | |||||
25 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 40.48 | 1:28.39 | |||||
26 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 42.37 | 1:28.85 | |||||
27 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 42.00 | 1:29.98 | |||||
28 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 46.52 | 1:40.22 | |||||
- | Mads Emil B. Carstensen | 2001 | Vest-Brøndby | DSQ | Ryg afslut på mave | |||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.46 | 1:20.97 | |||||
2 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.23 | 1:24.33 | |||||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 42.51 | 1:24.95 | |||||
4 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.49 | 1:25.09 | |||||
5 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.25 | 1:25.73 | |||||
6 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.74 | 1:30.34 | |||||
7 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 41.98 | 1:30.99 | |||||
8 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.89 | 1:32.01 | |||||
9 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 41.98 | 1:33.24 | |||||
10 | Otto Pons Martinsen | 2002 | Vest-Brøndby | 45.29 | 1:34.51 | |||||
11 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 46.49 | 1:39.89 | |||||
12 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.34 | 1:40.07 | |||||
13 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 47.09 | 1:40.58 | |||||
14 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 51.12 | 1:43.49 | |||||
15 | Max Albrecten | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 50.19 | 1:47.95 | |||||
16 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 53.56 | 1:50.54 | |||||
17 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 55.17 | 1:53.01 | |||||
18 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 52.42 | 1:54.12 | |||||
19 | Baldur Freyr Finnsson | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 58.07 | 1:54.95 | |||||
- | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
- | Gustav Blangstrup Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Ej afslut på ryg | |||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 46.73 | 1:44.18 | |||||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.70 | 1:49.97 | |||||
3 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.10 | 2:02.51 | |||||
4 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 56.78 | 2:11.12 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Sigma Swim Allerød | 29.10 | 1:03.62 | |||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 30.51 | 1:05.30 | |||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 31.28 | 1:07.22 | |||||
4 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 32.49 | 1:07.80 | |||||
5 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 33.33 | 1:09.65 | |||||
6 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 33.09 | 1:10.16 | |||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.60 | 1:03.42 | |||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.64 | 1:09.35 | |||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 33.94 | 1:12.22 | |||||
4 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.58 | 1:16.46 | |||||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 35.39 | 1:16.56 | |||||
6 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 35.92 | 1:17.02 | |||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.60 | 1:18.61 | |||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 37.92 | 1:18.90 | |||||
3 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.90 | 1:23.14 | |||||
4 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.17 | 1:25.05 | |||||
5 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.56 | 1:25.35 | |||||
6 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.45 | 1:26.58 | |||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.19 | 1:41.30 | |||||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.40 | 1:43.89 | |||||
3 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.23 | 2:01.40 | |||||
- | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej sv.på ryg ef vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 35.13 | 1:12.89 | 1:52.77 | 2:33.10 | |||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 35.97 | 1:20.14 | 2:04.72 | 2:47.68 | |||
3 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 37.00 | 1:23.16 | 2:09.31 | 2:52.23 | |||
4 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 38.05 | 1:23.27 | 2:10.46 | 2:58.67 | |||
5 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 41.19 | 1:28.33 | 2:17.82 | 3:05.57 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 34.92 | 1:16.45 | 1:57.32 | 2:35.21 | |||
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.18 | 1:14.81 | 1:54.72 | 2:32.26 | |||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.20 | 1:17.80 | 1:57.58 | 2:34.24 | |||
3 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.95 | 1:25.90 | 2:14.64 | 3:02.21 | |||
4 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 40.07 | 1:27.50 | 2:16.54 | 3:03.17 | |||
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.76 | 1:29.05 | 2:19.95 | 3:10.17 | |||
2 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 46.44 | 1:45.85 | 2:45.47 | 3:48.19 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 30.78 | 1:03.30 | |||||
2 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.31 | 1:03.34 | |||||
3 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.39 | 1:04.89 | |||||
4 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.65 | 1:05.43 | |||||
5 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.48 | 1:05.61 | |||||
6 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.38 | 1:05.95 | |||||
7 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.12 | 1:06.76 | |||||
8 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.23 | 1:06.95 | |||||
9 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 32.47 | 1:07.75 | |||||
10 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.40 | 1:08.34 | |||||
11 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.38 | 1:08.71 | |||||
12 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.91 | 1:09.11 | |||||
13 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.59 | 1:09.18 | |||||
14 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.68 | 1:09.48 | |||||
15 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 33.73 | 1:09.52 | |||||
16 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.47 | 1:09.68 | |||||
17 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 34.19 | 1:09.75 | |||||
18 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.08 | 1:12.03 | |||||
19 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 34.88 | 1:12.23 | |||||
20 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 34.94 | 1:12.82 | |||||
21 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.55 | 1:13.50 | |||||
22 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 35.27 | 1:13.83 | |||||
23 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 36.86 | 1:15.85 | |||||
24 | Silje Thramkrongart | 2001 | Sigma Swim Allerød | 37.43 | 1:16.65 | |||||
25 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.09 | 1:16.73 | |||||
26 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 36.89 | 1:17.04 | |||||
27 | India Klyver Vind | 2001 | Vest-Brøndby | 37.82 | 1:21.73 | |||||
28 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 42.20 | 1:29.17 | |||||
- | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.98 | 1:07.49 | EXTRA | ||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 30.33 | 1:02.69 | |||||
2 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.06 | 1:06.76 | |||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.24 | 1:07.65 | |||||
4 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.41 | 1:07.94 | |||||
5 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.88 | 1:09.16 | |||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.70 | 1:09.41 | |||||
7 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.00 | 1:10.06 | |||||
8 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 34.41 | 1:10.73 | |||||
9 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.48 | 1:11.89 | |||||
10 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.09 | 1:12.72 | |||||
11 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.84 | 1:14.18 | |||||
12 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.56 | 1:14.24 | |||||
13 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 35.43 | 1:15.19 | |||||
14 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.02 | 1:16.46 | |||||
15 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.19 | 1:16.57 | |||||
16 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.67 | 1:17.05 | |||||
17 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.04 | 1:17.09 | |||||
18 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.04 | 1:18.51 | |||||
19 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.15 | 1:18.96 | |||||
20 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 37.03 | 1:19.01 | |||||
21 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.60 | 1:23.06 | |||||
22 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 40.34 | 1:23.15 | |||||
23 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.65 | 1:24.84 | |||||
24 | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.70 | 1:24.93 | |||||
25 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 42.03 | 1:25.01 | |||||
26 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.77 | 1:25.05 | |||||
27 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.37 | 1:29.01 | |||||
28 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 44.14 | 1:29.20 | |||||
29 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 42.94 | 1:29.52 | |||||
30 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.40 | 1:30.72 | |||||
31 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 46.08 | 1:35.35 | |||||
32 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 46.07 | 1:35.64 | |||||
33 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 45.38 | 1:37.39 | |||||
34 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 50.74 | 1:46.30 | |||||
35 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 48.25 | 1:46.88 | |||||
36 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 53.14 | 1:52.17 | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.63 | 1:24.46 | |||||
2 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 42.35 | 1:26.73 | |||||
3 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 46.34 | 1:37.64 | |||||
4 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.99 | 1:38.13 | |||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 46.45 | 1:39.48 | |||||
6 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 47.07 | 1:39.65 | |||||
7 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.15 | 1:45.76 | |||||
8 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 49.95 | 1:45.97 | |||||
9 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.43 | 1:50.34 | |||||
10 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.51 | 1:55.14 | |||||
11 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 56.51 | 1:59.00 | |||||
12 | Anna Krølner | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 57.88 | 2:04.33 | |||||
13 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.64 | 2:07.49 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:20 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 30.12 | 1:01.87 | |||||
2 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.52 | 1:03.12 | |||||
3 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.81 | 1:03.63 | |||||
4 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.67 | 1:03.69 | |||||
5 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.89 | 1:06.31 | |||||
6 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.87 | 1:06.88 | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 30.62 | 1:03.26 | |||||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.29 | 1:06.29 | |||||
3 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.53 | 1:06.43 | |||||
4 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.42 | 1:09.91 | |||||
5 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.70 | 1:09.97 | |||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.10 | 1:11.14 | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.49 | 1:25.34 | |||||
2 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 43.32 | 1:28.27 | |||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 45.15 | 1:40.74 | |||||
4 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 47.05 | 1:40.98 | |||||
5 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 46.30 | 1:41.05 | |||||
6 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.84 | 1:42.99 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 27.25 | 56.93 | |||||
2 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 28.56 | 58.78 | |||||
3 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 29.18 | 59.66 | |||||
4 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 29.47 | 1:00.32 | |||||
5 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.77 | 1:00.79 | |||||
6 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 29.85 | 1:01.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 29.41 | 1:01.54 | |||||
8 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 31.04 | 1:03.65 | |||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.23 | 1:04.20 | |||||
10 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 31.28 | 1:04.89 | |||||
11 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.79 | 1:05.84 | |||||
12 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 32.12 | 1:06.43 | |||||
13 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.61 | 1:09.15 | |||||
14 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.09 | 1:09.89 | |||||
- | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.91 | 59.35 | |||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.79 | 59.47 | |||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.51 | 1:00.54 | |||||
4 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.08 | 1:01.80 | |||||
5 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.95 | 1:02.60 | |||||
6 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.50 | 1:02.87 | |||||
7 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 30.47 | 1:04.72 | |||||
8 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.24 | 1:05.48 | |||||
9 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 31.88 | 1:06.62 | |||||
10 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.37 | 1:07.44 | |||||
11 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.08 | 1:08.48 | |||||
12 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.10 | 1:08.93 | |||||
13 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.70 | 1:09.16 | |||||
14 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.54 | 1:09.92 | |||||
15 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 33.34 | 1:10.10 | |||||
16 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.69 | 1:10.12 | |||||
17 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.78 | 1:10.45 | |||||
18 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.00 | 1:10.91 | |||||
19 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.97 | 1:10.97 | |||||
20 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 34.19 | 1:11.54 | |||||
21 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 34.53 | 1:11.58 | |||||
22 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | Vest-Brøndby | 34.94 | 1:11.81 | |||||
23 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.24 | 1:12.24 | |||||
24 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.00 | 1:12.31 | |||||
25 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.97 | 1:12.56 | |||||
26 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 36.06 | 1:14.71 | |||||
27 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.13 | 1:15.19 | |||||
28 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 35.82 | 1:15.32 | |||||
29 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 36.94 | 1:15.95 | |||||
30 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.04 | 1:19.46 | |||||
31 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 40.81 | 1:25.10 | |||||
32 | Mads Emil B. Carstensen | 2001 | Vest-Brøndby | 39.71 | 1:27.06 | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 31.87 | 1:05.69 | |||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.26 | 1:05.79 | |||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.67 | 1:07.13 | |||||
4 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.76 | 1:09.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 33.59 | 1:09.96 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.89 | 1:12.01 | |||||
7 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.93 | 1:12.49 | |||||
8 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.01 | 1:13.95 | |||||
9 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 35.51 | 1:14.36 | |||||
10 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.46 | 1:16.48 | |||||
11 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.18 | 1:18.53 | |||||
12 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.25 | 1:19.78 | |||||
13 | Oliver Grunnet | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.34 | 1:19.96 | |||||
14 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 38.90 | 1:22.18 | |||||
15 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.39 | 1:22.84 | |||||
16 | Max Albrecten | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.32 | 1:23.89 | |||||
17 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 39.14 | 1:24.59 | |||||
18 | Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | Sigma Swim Allerød | 39.63 | 1:25.55 | |||||
19 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.73 | 1:27.79 | |||||
20 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 40.92 | 1:30.70 | |||||
21 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 44.00 | 1:35.02 | |||||
22 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.63 | 1:35.33 | |||||
23 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 44.89 | 1:35.80 | |||||
24 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 47.11 | 1:36.19 | |||||
24 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 47.41 | 1:36.19 | |||||
26 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 46.50 | 1:37.60 | |||||
27 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 48.18 | 1:39.61 | |||||
28 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.74 | 1:39.79 | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.47 | 1:30.32 | |||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 47.68 | 1:37.30 | |||||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 46.19 | 1:40.56 | |||||
4 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.27 | 1:47.54 | |||||
5 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.14 | 1:48.35 | |||||
6 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.51 | 1:50.23 | |||||
- | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 27.14 | 56.94 | |||||
2 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 28.73 | 58.98 | |||||
3 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 29.64 | 59.83 | |||||
4 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.70 | 1:01.11 | |||||
5 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 30.32 | 1:01.29 | |||||
6 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 30.13 | 1:03.14 | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.76 | 58.79 | |||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.91 | 59.23 | |||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.37 | 59.86 | |||||
4 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.71 | 1:01.90 | |||||
5 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.09 | 1:02.21 | |||||
6 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.91 | 1:02.45 | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 31.43 | 1:04.47 | |||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 31.66 | 1:04.98 | |||||
3 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.08 | 1:05.17 | |||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.34 | 1:13.34 | |||||
5 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.43 | 1:15.68 | |||||
6 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.00 | 1:15.70 | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.19 | 1:27.31 | |||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 47.50 | 1:36.65 | |||||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 46.03 | 1:39.62 | |||||
4 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.58 | 1:40.81 | |||||
5 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 51.32 | 1:45.01 | |||||
- | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 25, 4X50m Medley Damer, Indledende Årg. 2000-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Es2 Piger | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:11.44 | ||||||
Mia Walter | 2000 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | |||||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | |||||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 2:11.44 | 2:11.44 | |||||||
2 | Ag1 Piger2 | 2000 | Sigma Swim | 2:13.53 | ||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 36.72 | 1:11.77 | |||||||
Katrine Stampe | 2000 | 1:01.76 | 2:13.53 | |||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 2:13.53 | ||||||||
3 | Herlev Piger 1 | 2000 | Herlev Svømning | 2:17.61 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 29.92 | 29.92 | |||||||
Katharina N Møller | 2001 | 44.38 | 1:14.30 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 32.34 | 1:46.64 | |||||||
Maja Egebjerg Brast | 2002 | 30.97 | 2:17.61 | |||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:18.25 | ||||||
Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 37.55 | 1:13.36 | |||||||
Rebecca Hansen | 2000 | 33.65 | 1:47.01 | |||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 31.24 | 2:18.25 | |||||||
5 | Ag1 Piger1 | 2000 | Sigma Swim | 2:19.49 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 35.09 | 35.09 | |||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | |||||||||
Lea Joensen | 2001 | |||||||||
Thit Bondo | 2000 | 2:19.49 | 2:19.49 | |||||||
6 | Lyngby Es3 Piger | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:21.31 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 40.50 | 1:15.52 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 35.99 | 1:51.51 | |||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 29.80 | 2:21.31 | |||||||
7 | Birkerød Piger1 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:33.99 | ||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Esther Marie Heunicke | 2003 | 46.19 | 1:23.21 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 35.67 | 1:58.88 | |||||||
Maria Lund | 2003 | 35.11 | 2:33.99 | |||||||
8 | Gentofte Piger 2 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:39.06 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 40.56 | 40.56 | |||||||
Sif Nikoline Madsen | 2001 | |||||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | |||||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 2:39.06 | 2:39.06 | |||||||
9 | Allerød Piger 1 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:58.91 | ||||||
Amalie Sindahl | 2002 | 44.80 | 44.80 | |||||||
Marie Nielsen | 2003 | 47.13 | 1:31.93 | |||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 46.97 | 2:18.90 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 40.01 | 2:58.91 | |||||||
10 | Vest Turbotøser | 2001 | Vest-Brøndby | 2:59.37 | ||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 47.63 | 47.63 | |||||||
Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 44.27 | 1:31.90 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 1:27.47 | 2:59.37 | |||||||
India Klyver Vind | 2001 | 2:59.37 | ||||||||
11 | Herlev Piger 2 | 2001 | Herlev Svømning | 3:00.41 | ||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 38.27 | 38.27 | |||||||
Thea Jacobsen | 2003 | 1:43.08 | 2:21.35 | |||||||
Emma Hald | 2001 | 39.06 | 3:00.41 | |||||||
Helene Jensen | 2003 | 3:00.41 | ||||||||
12 | Allerød Piger 2 | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:10.16 | ||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | |||||||||
Asta Rygaard | 2003 | |||||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | |||||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 3:10.16 | 3:10.16 | |||||||
- | Søllerød Girls | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart 1 skifte | |||||
Emilie Sofie Astrup | 2003 | 50.26 | 50.26 | |||||||
Løb 25, 4X50m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birkerød Piger2 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:15.87 | ||||||
Camille Nørby | 2004 | 49.86 | 49.86 | |||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | |||||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | |||||||||
Betty Marie Jensen | 2004 | 3:15.87 | 3:15.87 | |||||||
2 | Allerød Piger 3 | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:28.04 | ||||||
Cecilie Pihl | 2004 | 54.08 | 54.08 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 59.05 | 1:53.13 | |||||||
Ida Poulsen | 2004 | 49.46 | 2:42.59 | |||||||
Mathilde Mikkelsen | 2004 | 45.45 | 3:28.04 | |||||||
3 | Birkerød Piger3 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:38.42 | ||||||
Rosalie Viola Ryding | 2005 | |||||||||
Karla Marie Fæster | 2004 | |||||||||
Mathilde Ramlow | 2004 | |||||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 3:38.42 | 3:38.42 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 25, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Es2 Piger | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:09.51 | ||||||
Mia Walter | 2000 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 35.57 | 1:09.69 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 31.00 | 1:40.69 | |||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 28.82 | 2:09.51 | |||||||
2 | Ag1 Piger2 | 2000 | Sigma Swim | 2:09.84 | ||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 36.13 | 1:10.06 | |||||||
Katrine Stampe | 2000 | 59.78 | 2:09.84 | |||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 2:09.84 | ||||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:16.50 | ||||||
Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 36.14 | 36.14 | |||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 37.31 | 1:13.45 | |||||||
Rebecca Hansen | 2000 | 32.23 | 1:45.68 | |||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 30.82 | 2:16.50 | |||||||
4 | Ag1 Piger1 | 2000 | Sigma Swim | 2:16.64 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 38.99 | 1:14.54 | |||||||
Lea Joensen | 2001 | 1:02.10 | 2:16.64 | |||||||
Thit Bondo | 2000 | 2:16.64 | ||||||||
5 | Herlev Piger 1 | 2000 | Herlev Svømning | 2:17.05 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Katharina N Møller | 2001 | 43.91 | 1:14.60 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 32.06 | 1:46.66 | |||||||
Maja Egebjerg Brast | 2002 | 30.39 | 2:17.05 | |||||||
6 | Lyngby Es3 Piger | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:22.76 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 40.72 | 1:16.55 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 36.14 | 1:52.69 | |||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 30.07 | 2:22.76 | |||||||
Løb 25, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birkerød Piger2 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:14.40 | ||||||
Camille Nørby | 2004 | 50.24 | 50.24 | |||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 52.20 | 1:42.44 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:31.96 | 3:14.40 | |||||||
Betty Marie Jensen | 2004 | 3:14.40 | ||||||||
2 | Allerød Piger 3 | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:27.13 | ||||||
Cecilie Pihl | 2004 | 52.31 | 52.31 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 58.05 | 1:50.36 | |||||||
Ida Poulsen | 2004 | 50.09 | 2:40.45 | |||||||
Mathilde Mikkelsen | 2004 | 46.68 | 3:27.13 | |||||||
- | Birkerød Piger3 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Rosalie Viola Ryding | 2005 | |||||||||
Karla Marie Fæster | 2004 | |||||||||
Mathilde Ramlow | 2004 | |||||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 18:46 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 26, 4X50m Medley Herrer, Indledende Årg. 1998-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ag 1 Drenge | 1998 | Sigma Swim | 2:03.44 | ||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 35.57 | 1:05.44 | |||||||
Kasper Jeppsson | 1999 | 30.93 | 1:36.37 | |||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 27.07 | 2:03.44 | |||||||
2 | Gentofte Drenge 1 | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:06.91 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 32.23 | 32.23 | |||||||
Jakob Sixten Soja | 1999 | 34.39 | 1:06.62 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 31.83 | 1:38.45 | |||||||
Jens Christian Norus | 2000 | 28.46 | 2:06.91 | |||||||
3 | Birkerød Drenge1 | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 2:07.63 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 35.90 | 1:09.31 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 28.72 | 1:38.03 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 29.60 | 2:07.63 | |||||||
4 | Lyngby Es2 Drenge | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:07.85 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 36.38 | 1:09.58 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 30.43 | 1:40.01 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 27.84 | 2:07.85 | |||||||
5 | Herlev Drenge 1 | 1999 | Herlev Svømning | 2:16.26 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 34.56 | 34.56 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 1:06.84 | 1:41.40 | |||||||
Christopher Kiss | 1999 | 34.86 | 2:16.26 | |||||||
Philip Hansen | 2001 | 2:16.26 | ||||||||
6 | Lyngby Es3 Drenge | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:20.09 | ||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Gustav Frydensberg | 1999 | 38.17 | 1:15.35 | |||||||
William Simonsen | 2000 | 35.57 | 1:50.92 | |||||||
Christopher Toftel Larsen | 2000 | 29.17 | 2:20.09 | |||||||
7 | Gentofte Drenge 2 | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:21.11 | ||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Lucas Strøbæk | 2001 | 40.36 | 1:15.68 | |||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 35.50 | 1:51.18 | |||||||
Walther Hagemann | 1999 | 29.93 | 2:21.11 | |||||||
8 | Allerød Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:30.74 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 38.78 | 38.78 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 41.29 | 1:20.07 | |||||||
Jannick Hansen | 2001 | 38.83 | 1:58.90 | |||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 31.84 | 2:30.74 | |||||||
9 | Vest Turbotalenter | 2000 | Vest-Brøndby | 2:42.29 | ||||||
Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 43.83 | 43.83 | |||||||
Albert Voldum Krog | 2001 | 46.56 | 1:30.39 | |||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 37.59 | 2:07.98 | |||||||
Frederik Borg | 2000 | 34.31 | 2:42.29 | |||||||
10 | Birkerød Drenge2 | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:42.38 | ||||||
Mathias Riff Alexandersen | 2001 | |||||||||
Mathias Holm | 2001 | |||||||||
Kristian Torp | 2000 | |||||||||
Jonathan Beck | 2004 | 2:42.38 | 2:42.38 | |||||||
11 | Vest Supertalenter | 2001 | Vest-Brøndby | 2:56.55 | ||||||
Mads Emil B. Carstensen | 2001 | 46.81 | 46.81 | |||||||
Otto Pons Martinsen | 2002 | 50.12 | 1:36.93 | |||||||
Frederik Helms | 2001 | 45.06 | 2:21.99 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 34.56 | 2:56.55 | |||||||
Løb 26, 4X50m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birkerød Drenge3 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:29.54 | ||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 42.00 | 42.00 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 45.05 | 1:27.05 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 1:02.49 | 2:29.54 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 2:29.54 | ||||||||
2 | Birkerød Drenge4 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:44.69 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 40.42 | 40.42 | |||||||
Alexander Platzer | 2002 | 49.57 | 1:29.99 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 40.16 | 2:10.15 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | 34.54 | 2:44.69 | |||||||
3 | Allerød Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:45.92 | ||||||
Jakob Legaard | 2003 | 45.25 | 45.25 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 47.00 | 1:32.25 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 39.96 | 2:12.21 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 33.71 | 2:45.92 | |||||||
4 | Herlev Drenge 2 | 2002 | Herlev Svømning | 2:50.36 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 39.37 | 39.37 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 53.81 | 1:33.18 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 38.30 | 2:11.48 | |||||||
Kristian Moffett | 2003 | 38.88 | 2:50.36 | |||||||
5 | Søllerød Boys | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 3:11.43 | ||||||
Oliver Grunnet | 2002 | 45.52 | 45.52 | |||||||
Gustav Blangstrup Toft | 2002 | 2:25.91 | 3:11.43 | |||||||
Max Albrecten | 2003 | |||||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 3:11.43 | 3:11.43 | |||||||
6 | Allerød Drenge 3 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:13.27 | ||||||
Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | |||||||||
Marius Wanscher | 2002 | |||||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | |||||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 3:13.27 | 3:13.27 | |||||||
7 | Søllerød Boys 2 | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:23.72 | ||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 45.22 | 45.22 | |||||||
Baldur Freyr Finnsson | 2002 | 2:38.50 | 3:23.72 | |||||||
Thomas Høgenhaug | 2003 | |||||||||
Ludvig Montag | 2003 | 3:23.72 | 3:23.72 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:54 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 26, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birkerød Drenge1 | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 2:01.90 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 35.13 | 1:05.82 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 56.08 | 2:01.90 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 2:01.90 | ||||||||
2 | Ag 1 Drenge | 1998 | Sigma Swim | 2:03.01 | ||||||
Mads Keis Jepsen | 1998 | 29.88 | 29.88 | |||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 36.91 | 1:06.79 | |||||||
Kasper Jeppsson | 1999 | 30.79 | 1:37.58 | |||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 25.43 | 2:03.01 | |||||||
3 | Gentofte Drenge 1 | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:07.07 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 31.89 | 31.89 | |||||||
Jakob Sixten Soja | 1999 | 34.72 | 1:06.61 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 31.48 | 1:38.09 | |||||||
Jens Christian Norus | 2000 | 28.98 | 2:07.07 | |||||||
4 | Lyngby Es2 Drenge | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.93 | ||||||
William Textor Broch | 2001 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 36.17 | 1:09.62 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 31.11 | 1:40.73 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 28.20 | 2:08.93 | |||||||
5 | Herlev Drenge 1 | 1999 | Herlev Svømning | 2:15.35 | ||||||
Felix Lund | 2001 | 34.56 | 34.56 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 36.56 | 1:11.12 | |||||||
Christopher Kiss | 1999 | 31.09 | 1:42.21 | |||||||
Philip Hansen | 2001 | 33.14 | 2:15.35 | |||||||
6 | Lyngby Es3 Drenge | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:19.89 | ||||||
Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 37.55 | 37.55 | |||||||
Gustav Frydensberg | 1999 | 37.52 | 1:15.07 | |||||||
William Simonsen | 2000 | 34.59 | 1:49.66 | |||||||
Christopher Toftel Larsen | 2000 | 30.23 | 2:19.89 | |||||||
Løb 26, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birkerød Drenge3 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:33.05 | ||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 41.22 | 41.22 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 44.82 | 1:26.04 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 34.66 | 2:00.70 | |||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 32.35 | 2:33.05 | |||||||
2 | Søllerød Boys | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:35.01 | ||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 43.56 | 43.56 | |||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 39.36 | 1:22.92 | |||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 37.63 | 2:00.55 | |||||||
Oliver Grunnet | 2002 | 34.46 | 2:35.01 | |||||||
3 | Allerød Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:41.70 | ||||||
Jakob Legaard | 2003 | 43.49 | 43.49 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 47.03 | 1:30.52 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 38.49 | 2:09.01 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 32.69 | 2:41.70 | |||||||
4 | Herlev Drenge 2 | 2002 | Herlev Svømning | 2:47.73 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 40.66 | 40.66 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 52.55 | 1:33.21 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 1:14.52 | 2:47.73 | |||||||
Kristian Moffett | 2003 | 2:47.73 | ||||||||
5 | Allerød Drenge 3 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:06.94 | ||||||
Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | 46.23 | 46.23 | |||||||
Marius Wanscher | 2002 | |||||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | |||||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 3:06.94 | 3:06.94 | |||||||
- | Birkerød Drenge4 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | afsl. ryg på mave | |||||
Christoffer Rekling | 2003 | 42.17 | 42.17 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 31.06 | 1:04.91 | 1:39.85 | 2:13.35 | |||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.52 | 1:05.61 | 1:41.51 | 2:18.34 | |||
3 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.03 | 1:07.89 | 1:45.29 | 2:21.83 | |||
4 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.24 | 1:08.47 | 1:46.28 | 2:22.61 | |||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.63 | 1:08.77 | 1:46.61 | 2:23.86 | |||
6 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.78 | 1:09.45 | 1:47.40 | 2:25.53 | |||
7 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.34 | 1:11.82 | 1:49.30 | 2:26.84 | |||
8 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 33.94 | 1:11.36 | 1:49.83 | 2:27.92 | |||
9 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 35.80 | 1:15.54 | 1:54.57 | 2:30.55 | |||
10 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 35.47 | 1:14.44 | 1:54.74 | 2:34.58 | |||
11 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 36.27 | 1:16.54 | 1:58.55 | 2:38.84 | |||
12 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 35.72 | 1:16.90 | 2:00.09 | 2:42.15 | |||
13 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.92 | 1:15.77 | 1:58.93 | 2:44.91 | |||
14 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 36.82 | 1:20.11 | 2:05.33 | 2:50.33 | |||
15 | India Klyver Vind | 2001 | Vest-Brøndby | 38.37 | 1:25.29 | 2:12.99 | 2:58.64 | |||
16 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 43.68 | 1:32.38 | 2:23.75 | 3:12.35 | |||
- | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.85 | 1:11.16 | 1:49.87 | 2:29.92 | |||
2 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.81 | 1:15.46 | 1:56.87 | 2:38.59 | |||
3 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.26 | 1:16.39 | 1:59.28 | 2:40.26 | |||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.69 | 1:16.57 | 1:59.54 | 2:40.91 | |||
5 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.48 | 1:21.86 | 2:04.32 | 2:46.21 | |||
6 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.93 | 1:21.28 | 2:07.46 | 2:50.61 | |||
7 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.36 | 1:24.04 | 2:08.94 | 2:51.77 | |||
8 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.72 | 1:23.69 | 2:12.16 | 2:54.30 | |||
9 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.64 | 1:26.13 | 2:13.56 | 2:54.42 | |||
10 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.54 | 1:27.38 | 2:14.89 | 3:00.81 | |||
11 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.32 | 1:28.29 | 2:17.64 | 3:00.86 | |||
12 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 41.98 | 1:29.35 | 2:16.50 | 3:01.17 | |||
13 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 42.48 | 1:29.97 | 2:16.62 | 3:01.18 | |||
14 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.45 | 1:27.00 | 2:16.04 | 3:01.45 | |||
15 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.26 | 1:28.71 | 2:17.20 | 3:03.10 | |||
16 | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.05 | 1:28.08 | 2:16.52 | 3:04.64 | |||
17 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 44.08 | 1:34.38 | 2:27.45 | 3:16.41 | |||
18 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.01 | 1:38.62 | 2:28.59 | 3:17.17 | |||
19 | Emilie Sofie Astrup | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 43.25 | 1:34.29 | 2:26.55 | 3:19.36 | |||
20 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 44.91 | 1:36.48 | 2:29.98 | 3:22.23 | |||
21 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 45.97 | 1:40.13 | 2:36.82 | 3:31.96 | |||
22 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 46.49 | 1:42.18 | 2:39.32 | 3:34.70 | |||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.83 | 1:27.46 | 2:13.41 | 2:57.95 | |||
2 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 44.91 | 1:35.15 | 2:25.81 | 3:14.68 | |||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 47.22 | 1:40.04 | 2:31.35 | 3:27.68 | |||
4 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.04 | 1:46.74 | 2:44.45 | 3:37.80 | |||
5 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.99 | 1:51.51 | 2:52.44 | 3:47.23 | |||
6 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 53.36 | 1:53.12 | 2:52.21 | 3:50.84 | |||
7 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 50.53 | 1:50.90 | 2:52.90 | 3:51.96 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 30.69 | 1:02.92 | 1:35.82 | 2:07.33 | |||
2 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 30.39 | 1:04.06 | 1:38.05 | 2:09.96 | |||
3 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.92 | 1:04.57 | 1:38.52 | 2:12.26 | |||
4 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.65 | 1:05.61 | 1:40.13 | 2:15.10 | |||
5 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.69 | 1:06.96 | 1:41.89 | 2:15.80 | |||
6 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.17 | 1:07.36 | 1:42.63 | 2:17.11 | |||
7 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 31.63 | 1:07.43 | 1:43.85 | 2:17.51 | |||
8 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.88 | 1:11.78 | 1:51.05 | 2:30.84 | |||
9 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.22 | 1:15.78 | 1:56.57 | 2:35.16 | |||
- | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.70 | 1:00.73 | 1:32.78 | 2:04.72 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.06 | 1:03.96 | 1:36.63 | 2:07.22 | |||
3 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.15 | 1:06.39 | 1:43.09 | 2:18.84 | |||
4 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.08 | 1:07.08 | 1:44.08 | 2:20.29 | |||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 32.58 | 1:10.53 | 1:47.40 | 2:21.57 | |||
6 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 32.80 | 1:09.76 | 1:47.07 | 2:23.42 | |||
7 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.82 | 1:09.61 | 1:47.30 | 2:24.59 | |||
8 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.33 | 1:11.64 | 1:49.00 | 2:25.07 | |||
9 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.31 | 1:11.60 | 1:49.78 | 2:27.22 | |||
10 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.34 | 1:12.30 | 1:50.96 | 2:28.28 | |||
11 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.49 | 1:12.94 | 1:52.33 | 2:29.22 | |||
12 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.83 | 1:14.27 | 1:52.34 | 2:29.67 | |||
13 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.77 | 1:13.45 | 1:53.14 | 2:30.65 | |||
14 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 34.59 | 1:13.96 | 1:53.72 | 2:30.97 | |||
15 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.12 | 1:13.26 | 1:52.30 | 2:31.04 | |||
16 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 35.33 | 1:14.84 | 1:54.75 | 2:33.30 | |||
17 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.12 | 1:13.14 | 1:54.30 | 2:35.45 | |||
18 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.65 | 1:16.12 | 1:57.61 | 2:37.25 | |||
19 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.50 | 1:17.67 | 1:59.66 | 2:41.21 | |||
20 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 36.67 | 1:19.36 | 2:01.67 | 2:42.30 | |||
21 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 36.95 | 1:18.81 | 2:01.25 | 2:42.32 | |||
22 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 37.72 | 1:20.65 | 2:04.38 | 2:46.70 | |||
23 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.83 | 1:20.92 | 2:04.88 | 2:46.94 | |||
24 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 39.92 | 1:25.01 | 2:07.84 | 2:49.11 | |||
25 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 40.82 | 1:26.76 | 2:11.76 | 2:53.65 | |||
26 | Mads Emil B. Carstensen | 2001 | Vest-Brøndby | 43.00 | 1:33.96 | 2:27.14 | 3:19.48 | |||
- | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.85 | 1:11.70 | 1:48.22 | 2:24.75 | |||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.68 | 1:11.35 | 1:50.10 | 2:27.40 | |||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.26 | 1:11.20 | 1:50.43 | 2:28.65 | |||
4 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.97 | 1:15.74 | 1:55.72 | 2:34.59 | |||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.49 | 1:17.55 | 1:59.62 | 2:40.35 | |||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.91 | 1:20.36 | 2:02.50 | 2:43.02 | |||
7 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.28 | 1:20.18 | 2:02.39 | 2:43.05 | |||
8 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.34 | 1:20.58 | 2:02.80 | 2:43.40 | |||
9 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 37.68 | 1:20.68 | 2:04.54 | 2:46.88 | |||
10 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 36.85 | 1:20.68 | 2:05.54 | 2:47.27 | |||
11 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.87 | 1:24.08 | 2:10.37 | 2:52.29 | |||
12 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.24 | 1:24.07 | 2:11.92 | 2:58.57 | |||
13 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 39.71 | 1:26.81 | 2:14.61 | 3:01.32 | |||
14 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.13 | 1:27.60 | 2:16.75 | 3:03.12 | |||
15 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 42.52 | 1:31.73 | 2:20.58 | 3:06.01 | |||
16 | Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | Sigma Swim Allerød | 41.74 | 1:29.76 | 2:21.24 | 3:08.41 | |||
17 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.06 | 1:33.04 | 2:22.34 | 3:08.97 | |||
18 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 42.16 | 1:32.42 | 2:23.60 | 3:09.80 | |||
19 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 42.03 | 1:29.87 | 2:21.59 | 3:10.15 | |||
20 | Gustav Blangstrup Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 39.52 | 1:27.29 | 2:19.55 | 3:11.37 | |||
21 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.12 | 1:36.05 | 2:27.36 | 3:15.79 | |||
22 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.95 | 1:31.27 | 2:23.16 | 3:15.83 | |||
23 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 44.85 | 1:37.44 | 2:29.92 | 3:18.20 | |||
24 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.47 | 1:36.81 | 2:28.24 | 3:21.13 | |||
25 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.34 | 1:39.53 | 2:32.88 | 3:23.56 | |||
26 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 50.66 | 1:49.97 | 2:52.01 | 3:42.37 | |||
- | Baldur Freyr Finnsson | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.00 | 1:30.07 | 2:22.10 | 3:11.11 | |||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.65 | 1:32.67 | 2:23.77 | 3:13.75 | |||
3 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.50 | 1:49.78 | 2:44.32 | 3:34.31 | |||
4 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.09 | 1:48.21 | 2:46.63 | 3:44.44 | |||
5 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.73 | 1:46.39 | 2:48.15 | 3:48.07 | |||
6 | Rasmus Spragge | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.98 | 1:55.24 | 3:02.11 | 4:06.65 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 35.05 | 1:11.63 | |||||
2 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.18 | 1:14.08 | |||||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 37.36 | 1:15.92 | |||||
4 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.69 | 1:20.62 | |||||
5 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 39.28 | 1:21.06 | |||||
6 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.47 | 1:21.24 | |||||
7 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 40.45 | 1:22.37 | |||||
8 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.86 | 1:23.69 | |||||
9 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.62 | 1:24.84 | |||||
10 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 42.73 | 1:26.22 | |||||
11 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 43.03 | 1:29.09 | |||||
12 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 46.57 | 1:36.34 | |||||
13 | India Klyver Vind | 2001 | Vest-Brøndby | 46.48 | 1:37.13 | |||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.24 | 1:14.97 | |||||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.83 | 1:17.11 | |||||
3 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.93 | 1:17.32 | |||||
4 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 37.75 | 1:18.50 | |||||
5 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 37.41 | 1:19.24 | |||||
6 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.14 | 1:23.46 | |||||
7 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.33 | 1:24.77 | |||||
8 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 42.19 | 1:25.36 | |||||
9 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.28 | 1:26.93 | |||||
10 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.90 | 1:27.16 | |||||
11 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.18 | 1:27.79 | |||||
12 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.30 | 1:28.02 | |||||
13 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 44.63 | 1:30.37 | |||||
14 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 43.97 | 1:31.98 | |||||
15 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.95 | 1:33.41 | |||||
16 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.50 | 1:33.89 | |||||
17 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.63 | 1:35.60 | |||||
18 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 47.36 | 1:35.77 | |||||
19 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 46.93 | 1:35.98 | |||||
20 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 50.32 | 1:40.32 | |||||
21 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 57.11 | 1:56.71 | |||||
22 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 57.73 | 1:59.10 | |||||
- | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej fort. bev v 50m | |||||
- | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ej berøring v 50m | |||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.36 | 1:36.43 | |||||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 48.46 | 1:38.52 | |||||
3 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 51.09 | 1:42.43 | |||||
4 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 51.71 | 1:46.48 | |||||
5 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.02 | 1:47.80 | |||||
6 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.84 | 1:50.52 | |||||
7 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.26 | 1:52.20 | |||||
8 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 56.60 | 1:53.54 | |||||
- | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | svøm på mave v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 35.20 | 1:11.00 | |||||
2 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.27 | 1:12.79 | |||||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 36.38 | 1:14.07 | |||||
4 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 38.69 | 1:20.14 | |||||
5 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.83 | 1:20.60 | |||||
6 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.10 | 1:21.10 | |||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.40 | 1:13.41 | |||||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.25 | 1:15.22 | |||||
3 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.59 | 1:16.88 | |||||
4 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 38.44 | 1:19.19 | |||||
5 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 38.80 | 1:21.26 | |||||
6 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.95 | 1:21.89 | |||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 46.89 | 1:35.39 | |||||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 48.81 | 1:40.04 | |||||
3 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.24 | 1:41.89 | |||||
4 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 49.65 | 1:42.46 | |||||
5 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 50.75 | 1:44.19 | |||||
6 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.10 | 1:46.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 32.87 | 1:06.91 | |||||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 33.09 | 1:08.38 | |||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 33.97 | 1:10.44 | |||||
4 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.61 | 1:11.77 | |||||
5 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 34.94 | 1:12.35 | |||||
6 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 37.09 | 1:12.73 | |||||
7 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.90 | 1:18.24 | |||||
- | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.05 | 1:07.14 | |||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.93 | 1:08.64 | |||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.36 | 1:09.90 | |||||
4 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.47 | 1:13.09 | |||||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 36.43 | 1:13.56 | |||||
6 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.36 | 1:14.08 | |||||
7 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.08 | 1:15.92 | |||||
7 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.86 | 1:15.92 | |||||
9 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 37.26 | 1:15.94 | |||||
10 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 40.14 | 1:22.50 | |||||
11 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 41.20 | 1:24.27 | |||||
12 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.11 | 1:24.56 | |||||
13 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 42.42 | 1:25.25 | |||||
14 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 41.77 | 1:25.73 | |||||
15 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.89 | 1:26.29 | |||||
16 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 42.14 | 1:27.36 | |||||
17 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | Vest-Brøndby | 42.95 | 1:27.47 | |||||
18 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 43.38 | 1:28.20 | |||||
19 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 44.21 | 1:28.93 | |||||
- | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | sv på mave e vend 25 | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.07 | 1:18.09 | |||||
2 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.66 | 1:22.82 | |||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.31 | 1:23.21 | |||||
4 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 40.86 | 1:23.57 | |||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.45 | 1:24.20 | |||||
6 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.07 | 1:26.41 | |||||
7 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 43.25 | 1:28.00 | |||||
8 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.91 | 1:31.59 | |||||
9 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 45.37 | 1:33.32 | |||||
10 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 46.96 | 1:35.95 | |||||
11 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.16 | 1:36.28 | |||||
12 | Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | Sigma Swim Allerød | 46.56 | 1:38.03 | |||||
13 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 50.37 | 1:43.31 | |||||
14 | Max Albrecten | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 49.24 | 1:43.60 | |||||
15 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 53.86 | 1:45.47 | |||||
16 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 51.76 | 1:45.88 | |||||
17 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 53.29 | 1:49.30 | |||||
18 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 55.41 | 1:52.02 | |||||
19 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 55.34 | 1:53.74 | |||||
20 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 57.40 | 1:59.48 | |||||
- | Baldur Freyr Finnsson | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Otto Pons Martinsen | 2002 | Vest-Brøndby | DSQ | ej forts bev v 50m | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.63 | 1:33.71 | |||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 48.03 | 1:37.35 | |||||
3 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.24 | 1:45.28 | |||||
4 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 56.92 | 1:54.64 | |||||
5 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 58.78 | 1:59.67 | |||||
6 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.00 | 2:00.52 | |||||
- | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
- | Rasmus Spragge | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Svøm på mave 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 32.61 | 1:05.54 | |||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 32.08 | 1:05.75 | |||||
3 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 32.97 | 1:08.40 | |||||
4 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.57 | 1:10.58 | |||||
5 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 36.38 | 1:12.48 | |||||
6 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 35.97 | 1:13.51 | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.46 | 1:03.38 | |||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.04 | 1:07.02 | |||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.17 | 1:11.14 | |||||
4 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.22 | 1:12.29 | |||||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 35.48 | 1:12.37 | |||||
6 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.43 | 1:14.05 | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.73 | 1:16.74 | |||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.09 | 1:19.86 | |||||
3 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.19 | 1:20.14 | |||||
4 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 39.91 | 1:21.84 | |||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.47 | 1:22.34 | |||||
6 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 42.90 | 1:28.41 | |||||
Løb 30, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.55 | 1:31.80 | |||||
2 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.32 | 1:32.21 | |||||
3 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 53.32 | 1:45.66 | |||||
4 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 58.34 | 1:55.43 | |||||
5 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 57.10 | 1:55.60 | |||||
6 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 58.49 | 1:59.03 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.66 | 1:18.98 | 2:01.28 | 2:43.15 | |||
2 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.65 | 1:24.49 | 2:09.03 | 2:53.83 | |||
3 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.49 | 1:26.89 | 2:14.81 | 3:00.39 | |||
4 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 42.74 | 1:30.09 | 2:16.55 | 3:03.15 | |||
5 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 44.30 | 1:33.59 | 2:23.42 | 3:10.73 | |||
6 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 48.19 | 1:38.98 | 2:32.44 | 3:22.84 | |||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 45.58 | 1:33.27 | 2:21.63 | 3:08.28 | |||
2 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 43.01 | 1:32.31 | 2:23.19 | 3:12.58 | |||
3 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 47.63 | 1:41.47 | 2:37.78 | 3:34.00 | |||
4 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 50.31 | 1:45.25 | 2:41.91 | 3:35.86 | |||
5 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 52.23 | 1:48.85 | 2:46.02 | 3:41.06 | |||
6 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 52.82 | 1:49.72 | 2:47.21 | 3:45.41 | |||
7 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 55.12 | 1:53.73 | 2:54.53 | 3:52.06 | |||
8 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 52.82 | 1:51.80 | 2:52.41 | 3:52.13 | |||
9 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 54.19 | 1:52.24 | 2:54.77 | 3:53.79 | |||
10 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 54.50 | 1:55.81 | 2:57.53 | 3:57.02 | |||
11 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 56.97 | 1:57.82 | 3:00.01 | 4:00.03 | |||
12 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 57.34 | 2:00.89 | 3:06.27 | 4:09.64 | |||
13 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:01.81 | 2:07.55 | 3:11.18 | 4:14.34 | |||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 55.20 | 1:53.62 | 2:54.68 | 3:53.37 | |||
2 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 56.14 | 2:01.03 | 3:04.66 | 4:08.45 | |||
3 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.94 | 2:20.83 | 3:38.16 | 4:52.80 | |||
- | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.77 | 1:23.23 | 2:06.59 | 2:48.93 | |||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 37.93 | 1:22.89 | 2:06.14 | 2:49.75 | |||
3 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.59 | 1:24.32 | 2:08.75 | 2:51.40 | |||
4 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.81 | 1:23.46 | 2:07.50 | 2:51.80 | |||
5 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 45.55 | 1:36.52 | 2:28.42 | 3:19.10 | |||
- | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 38.10 | 1:21.37 | 2:06.22 | 2:48.79 | |||
2 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.01 | 1:29.06 | 2:16.24 | 3:03.45 | |||
3 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 42.96 | 1:32.77 | 2:22.74 | 3:17.63 | |||
4 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 47.35 | 1:38.47 | 2:29.21 | 3:19.23 | |||
5 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 48.19 | 1:40.42 | 2:33.37 | 3:27.97 | |||
6 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 48.39 | 1:44.60 | 2:41.04 | 3:34.78 | |||
7 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 50.45 | 1:46.84 | 2:43.45 | 3:37.29 | |||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 42.37 | 1:30.16 | 2:18.76 | 3:05.52 | |||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.88 | 1:31.55 | 2:23.48 | 3:14.70 | |||
3 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 49.04 | 1:42.91 | 2:35.20 | 3:26.62 | |||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.65 | 1:41.98 | 2:36.64 | 3:29.36 | |||
5 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 54.11 | 1:53.11 | 2:51.43 | 3:48.41 | |||
6 | Gustav Blangstrup Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 54.40 | 1:54.30 | 2:56.52 | 3:54.48 | |||
7 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 52.98 | 1:53.57 | 2:56.10 | 3:56.71 | |||
8 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 54.17 | 1:56.35 | 2:58.34 | 4:00.12 | |||
- | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.28 | 2:10.46 | 3:19.71 | 4:26.54 | |||
2 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.12 | 2:13.37 | 3:21.15 | 4:30.50 | |||
3 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.12 | 2:23.11 | 3:40.66 | 4:53.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 32.47 | 1:07.46 | |||||
2 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 33.54 | 1:09.10 | |||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 34.16 | 1:11.99 | |||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.87 | 1:13.13 | |||||
5 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.22 | 1:14.41 | |||||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 34.75 | 1:14.59 | |||||
7 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.53 | 1:15.97 | |||||
8 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.57 | 1:19.92 | |||||
9 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 39.66 | 1:22.40 | |||||
10 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 37.25 | 1:22.96 | |||||
11 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.61 | 1:26.73 | |||||
12 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.29 | 1:29.95 | |||||
13 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 51.41 | 1:50.99 | |||||
- | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.02 | 1:15.24 | EXTRA | ||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 36.93 | 1:19.21 | |||||
2 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.30 | 1:22.57 | |||||
3 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.10 | 1:23.50 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.58 | 1:24.08 | |||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.90 | 1:26.29 | |||||
6 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.94 | 1:28.45 | |||||
7 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 42.04 | 1:30.98 | |||||
8 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.16 | 1:34.55 | |||||
9 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.97 | 1:35.95 | |||||
10 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.70 | 1:42.96 | |||||
11 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 50.70 | 1:47.45 | |||||
12 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 51.74 | 1:50.44 | |||||
13 | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 54.00 | 1:55.59 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 32.60 | 1:07.62 | |||||
2 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 33.57 | 1:10.30 | |||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 33.97 | 1:11.80 | |||||
4 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.78 | 1:13.67 | |||||
5 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.63 | 1:13.82 | |||||
6 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 37.17 | 1:16.82 | |||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 37.93 | 1:19.05 | |||||
2 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.96 | 1:22.45 | |||||
3 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.43 | 1:22.66 | |||||
4 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.47 | 1:24.73 | |||||
5 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.24 | 1:26.91 | |||||
6 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.22 | 1:28.58 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:45 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 32.02 | 1:06.87 | |||||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 33.94 | 1:11.64 | |||||
3 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.65 | 1:14.18 | |||||
4 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 34.95 | 1:15.07 | |||||
5 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 41.07 | 1:33.73 | |||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.74 | 1:07.93 | |||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.18 | 1:10.07 | |||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.29 | 1:13.24 | |||||
4 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.33 | 1:15.15 | |||||
5 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.86 | 1:18.07 | |||||
6 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.25 | 1:18.13 | |||||
7 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.01 | 1:18.81 | |||||
8 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.62 | 1:21.18 | |||||
9 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.38 | 1:21.58 | |||||
10 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.69 | 1:21.66 | |||||
11 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.15 | 1:22.21 | |||||
12 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.05 | 1:22.27 | |||||
13 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.52 | 1:22.53 | |||||
14 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 39.48 | 1:23.22 | |||||
15 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.57 | 1:29.12 | |||||
16 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 41.84 | 1:29.15 | |||||
17 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 44.50 | 1:35.26 | |||||
18 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 47.37 | 1:43.88 | |||||
- | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.74 | 1:19.70 | |||||
2 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.87 | 1:22.64 | |||||
3 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.67 | 1:23.46 | |||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.02 | 1:24.36 | |||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.57 | 1:32.12 | |||||
6 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.14 | 1:35.30 | |||||
7 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 48.01 | 1:43.62 | |||||
8 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 47.21 | 1:45.09 | |||||
9 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 51.15 | 1:46.39 | |||||
10 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 47.34 | 1:48.03 | |||||
11 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 48.99 | 1:48.62 | |||||
12 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 52.35 | 1:50.99 | |||||
13 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 1:00.73 | 2:08.19 | |||||
- | Max Albrecten | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 31.29 | 1:05.41 | |||||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 34.96 | 1:11.55 | |||||
3 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.52 | 1:12.29 | |||||
4 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 35.97 | 1:15.17 | |||||
5 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.39 | 1:26.98 | |||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.12 | 1:07.06 | |||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.35 | 1:09.79 | |||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.68 | 1:12.97 | |||||
4 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.42 | 1:15.90 | |||||
5 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.30 | 1:18.36 | |||||
6 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 35.18 | 1:19.42 | |||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.42 | 1:16.54 | |||||
2 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.22 | 1:19.32 | |||||
3 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.36 | 1:21.16 | |||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.22 | 1:21.78 | |||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.89 | 1:26.92 | |||||
6 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.20 | 1:34.62 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.05 | 1:17.32 | 1:58.64 | 2:32.98 | |||
2 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 33.88 | 1:12.49 | 2:02.72 | 2:35.90 | |||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 35.28 | 1:13.46 | 2:01.64 | 2:36.19 | |||
4 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 36.77 | 1:16.35 | 2:06.28 | 2:43.28 | |||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 36.30 | 1:15.49 | 2:06.25 | 2:44.01 | |||
6 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.10 | 1:21.29 | 2:08.29 | 2:46.05 | |||
7 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.54 | 1:23.22 | 2:09.44 | 2:49.68 | |||
8 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.47 | 1:24.83 | 2:14.45 | 2:51.33 | |||
9 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.92 | 1:25.21 | 2:16.92 | 2:54.21 | |||
10 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 41.79 | 1:26.72 | 2:16.86 | 2:54.31 | |||
11 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 40.13 | 1:26.80 | 2:19.82 | 2:57.54 | |||
12 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.24 | 1:27.54 | 2:21.30 | 3:02.28 | |||
13 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 44.68 | 1:27.28 | 2:22.81 | 3:03.65 | |||
14 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 41.77 | 1:27.35 | 2:26.71 | 3:09.60 | |||
15 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 43.88 | 1:31.68 | 2:30.31 | 3:11.43 | |||
16 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 51.90 | 1:45.84 | 2:58.16 | 3:47.37 | |||
- | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.82 | 1:18.41 | 2:07.63 | 2:45.76 | EXTRA | ||
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.53 | 1:15.74 | 2:03.22 | 2:40.48 | |||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.02 | 1:21.57 | 2:14.72 | 2:50.55 | |||
3 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.31 | 1:23.93 | 2:15.22 | 2:52.82 | |||
4 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.31 | 1:24.43 | 2:15.36 | 2:52.85 | |||
5 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.88 | 1:25.38 | 2:20.49 | 2:59.07 | |||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.10 | 1:28.64 | 2:23.64 | 3:00.68 | |||
7 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.49 | 1:27.11 | 2:22.84 | 3:02.20 | |||
8 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 42.38 | 1:27.75 | 2:20.88 | 3:03.07 | |||
9 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 41.16 | 1:26.80 | 2:21.95 | 3:03.78 | |||
10 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.80 | 1:28.92 | 2:27.45 | 3:07.92 | |||
11 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 46.34 | 1:32.90 | 2:28.64 | 3:10.81 | |||
12 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 46.44 | 1:35.10 | 2:30.81 | 3:13.63 | |||
13 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 44.53 | 1:33.27 | 2:29.37 | 3:13.90 | |||
14 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.37 | 1:33.36 | 2:31.54 | 3:14.27 | |||
15 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 45.86 | 1:34.78 | 2:32.90 | 3:15.89 | |||
16 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.07 | 1:36.20 | 2:34.44 | 3:16.58 | |||
17 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 50.34 | 1:38.80 | 2:39.18 | 3:21.42 | |||
18 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 50.45 | 1:39.95 | 2:36.12 | 3:21.70 | |||
19 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.22 | 1:40.93 | 2:38.83 | 3:24.29 | |||
20 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.71 | 1:34.63 | 2:39.42 | 3:24.54 | |||
21 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 51.61 | 1:46.27 | 2:45.87 | 3:32.90 | |||
22 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 54.84 | 1:50.03 | 2:55.13 | 3:38.98 | |||
23 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 55.00 | 1:48.96 | 2:52.50 | 3:41.53 | |||
24 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 50.84 | 1:53.32 | 2:54.69 | 3:43.33 | |||
25 | Emilie Sofie Astrup | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 53.39 | 1:52.03 | 2:59.25 | 3:49.98 | |||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | crawltag v bryst | |||||
- | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | ej fort bev v ryg 75 | |||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 54.02 | 1:48.32 | 2:52.41 | 3:37.72 | |||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 56.90 | 1:52.42 | 2:57.00 | 3:52.39 | |||
3 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 56.86 | 1:57.06 | 3:00.10 | 3:55.12 | |||
4 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:01.66 | 2:05.39 | 3:11.76 | 4:05.35 | |||
5 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.18 | 2:01.82 | 3:14.12 | 4:06.22 | |||
- | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ej samt berør v 125m | |||||
- | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | svøm på maven v 50m | |||||
- | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | svøm på maven v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 33.56 | 1:12.30 | 1:57.86 | 2:28.24 | |||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 33.83 | 1:10.61 | 1:56.61 | 2:28.69 | |||
3 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 34.57 | 1:12.47 | 1:56.30 | 2:30.19 | |||
4 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 34.13 | 1:14.66 | 1:59.56 | 2:35.60 | |||
5 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.56 | 1:17.57 | 2:01.03 | 2:36.31 | |||
6 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 35.61 | 1:15.37 | 2:07.31 | 2:43.17 | |||
7 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 42.15 | 1:23.50 | 2:08.53 | 2:44.48 | |||
8 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 42.32 | 1:26.07 | 2:17.24 | 2:57.04 | |||
- | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ej samt. ber. i br.v | |||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.47 | 1:11.76 | 1:54.72 | 2:27.25 | |||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 34.27 | 1:14.12 | 1:59.60 | 2:36.25 | |||
3 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 37.50 | 1:19.53 | 2:05.49 | 2:41.16 | |||
4 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.89 | 1:18.93 | 2:05.08 | 2:41.39 | |||
5 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.46 | 1:17.47 | 2:06.76 | 2:44.03 | |||
6 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.28 | 1:20.36 | 2:09.35 | 2:45.97 | |||
7 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 38.28 | 1:22.43 | 2:12.37 | 2:46.85 | |||
8 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.33 | 1:21.47 | 2:13.02 | 2:49.95 | |||
9 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 38.10 | 1:20.36 | 2:13.53 | 2:50.85 | |||
10 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.11 | 1:22.51 | 2:13.96 | 2:52.83 | |||
11 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.87 | 1:29.02 | 2:17.55 | 2:54.75 | |||
12 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 39.62 | 1:23.66 | 2:20.03 | 2:56.40 | |||
13 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.38 | 1:23.53 | 2:16.98 | 2:57.37 | |||
14 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.82 | 1:26.43 | 2:18.77 | 2:57.71 | |||
15 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.39 | 1:27.85 | 2:19.76 | 2:57.95 | |||
16 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 42.14 | 1:27.24 | 2:21.31 | 2:58.97 | |||
17 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.65 | 1:30.82 | 2:23.40 | 3:00.93 | |||
18 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 44.47 | 1:30.95 | 2:25.50 | 3:06.86 | |||
19 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | Vest-Brøndby | 45.74 | 1:33.25 | 2:29.51 | 3:09.66 | |||
20 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 46.64 | 1:30.58 | 2:29.54 | 3:12.09 | |||
21 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 49.16 | 1:36.40 | 2:37.03 | 3:18.00 | |||
22 | Mads Emil B. Carstensen | 2001 | Vest-Brøndby | 51.43 | 1:43.88 | 2:54.41 | 3:46.17 | |||
- | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.33 | 1:20.98 | 2:09.24 | 2:43.99 | |||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.64 | 1:22.48 | 2:11.45 | 2:49.95 | |||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 39.72 | 1:23.92 | 2:11.80 | 2:50.10 | |||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.82 | 1:23.42 | 2:16.86 | 2:56.17 | |||
5 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.97 | 1:22.94 | 2:17.34 | 2:58.59 | |||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.79 | 1:23.05 | 2:21.70 | 3:02.36 | |||
7 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.17 | 1:28.81 | 2:24.03 | 3:07.97 | |||
8 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 42.43 | 1:30.98 | 2:29.78 | 3:13.44 | |||
9 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 48.71 | 1:39.31 | 2:38.37 | 3:25.44 | |||
10 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 49.42 | 1:42.81 | 2:47.55 | 3:27.89 | |||
11 | Otto Pons Martinsen | 2002 | Vest-Brøndby | 51.25 | 1:42.88 | 2:41.11 | 3:27.99 | |||
12 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 50.28 | 1:40.98 | 2:46.36 | 3:28.59 | |||
13 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 54.81 | 1:46.58 | 2:49.74 | 3:39.46 | |||
14 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 49.25 | 1:46.26 | 2:50.74 | 3:43.16 | |||
15 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 59.84 | 1:53.16 | 2:55.78 | 3:43.88 | |||
16 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 55.67 | 1:55.91 | 3:09.70 | 4:00.35 | |||
17 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:01.89 | 2:01.84 | 3:05.87 | 4:02.12 | |||
18 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:02.85 | 2:12.11 | 3:22.24 | 4:17.42 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Es2 Piger | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:00.45 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 29.26 | 58.87 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 29.45 | 1:28.32 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 32.13 | 2:00.45 | |||||||
2 | Herlev Piger 1 | 2000 | Herlev Svømning | 2:04.56 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 27.78 | 27.78 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 30.61 | 58.39 | |||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 34.79 | 1:33.18 | |||||||
Maja Egebjerg Brast | 2002 | 31.38 | 2:04.56 | |||||||
3 | Lyngby Es3 Piger | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.14 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Claudia Sperling | 2002 | 32.04 | 1:03.15 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 32.91 | 1:36.06 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 32.08 | 2:08.14 | |||||||
4 | Birkerød Piger1 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:14.31 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Maria Lund | 2003 | 1:42.67 | 2:14.31 | |||||||
Isabel Vang Hvitved | 2003 | |||||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 2:14.31 | 2:14.31 | |||||||
5 | Allerød Piger 1 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:33.76 | ||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 38.45 | 38.45 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 38.13 | 1:16.58 | |||||||
Amalie Sindahl | 2002 | 38.73 | 1:55.31 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 38.45 | 2:33.76 | |||||||
6 | Vest Turbotøser | 2001 | Vest-Brøndby | 2:34.11 | ||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 40.19 | 40.19 | |||||||
India Klyver Vind | 2001 | 36.60 | 1:16.79 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 43.57 | 2:00.36 | |||||||
Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 33.75 | 2:34.11 | |||||||
7 | Herlev Piger 2 | 2001 | Herlev Svømning | 2:54.19 | ||||||
Helene Jensen | 2003 | 41.65 | 41.65 | |||||||
Thea Jacobsen | 2003 | 1:24.81 | 2:06.46 | |||||||
Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 47.73 | 2:54.19 | |||||||
Sofie Sønderby Persson | 2003 | 2:54.19 | ||||||||
- | Allerød Piger 2 | 2003 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Gentofte Piger 2 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birkerød Piger3 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:56.44 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 40.05 | 40.05 | |||||||
Betty Marie Jensen | 2004 | 44.16 | 1:24.21 | |||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 46.01 | 2:10.22 | |||||||
Rosalie Viola Ryding | 2005 | 46.22 | 2:56.44 | |||||||
2 | Allerød Piger 3 | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:03.01 | ||||||
Ida Poulsen | 2004 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Cecilie Pihl | 2004 | 50.07 | 1:30.50 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 46.52 | 2:17.02 | |||||||
Mathilde Mikkelsen | 2004 | 45.99 | 3:03.01 | |||||||
3 | Birkerød Piger2 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:07.39 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 47.03 | 47.03 | |||||||
Karla Marie Fæster | 2004 | 50.50 | 1:37.53 | |||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 46.95 | 2:24.48 | |||||||
Mathilde Ramlow | 2004 | 42.91 | 3:07.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Es2 Piger | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:00.11 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 28.61 | 58.15 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 28.92 | 1:27.07 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 33.04 | 2:00.11 | |||||||
2 | Herlev Piger 1 | 2000 | Herlev Svømning | 2:02.35 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 27.74 | 27.74 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 30.25 | 57.99 | |||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 33.98 | 1:31.97 | |||||||
Maja Egebjerg Brast | 2002 | 30.38 | 2:02.35 | |||||||
3 | Lyngby Es3 Piger | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:05.40 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 1:01.36 | 1:01.36 | |||||||
Claudia Sperling | 2002 | 32.61 | 1:33.97 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 31.43 | 2:05.40 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 2:05.40 | ||||||||
4 | Birkerød Piger1 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:09.86 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Maria Lund | 2003 | 34.55 | 1:05.84 | |||||||
Isabel Vang Hvitved | 2003 | 32.80 | 1:38.64 | |||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 31.22 | 2:09.86 | |||||||
5 | Vest Turbotøser | 2001 | Vest-Brøndby | 2:29.73 | ||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 37.42 | 37.42 | |||||||
India Klyver Vind | 2001 | 35.98 | 1:13.40 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 42.45 | 1:55.85 | |||||||
Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 33.88 | 2:29.73 | |||||||
- | Allerød Piger 1 | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Es2 Drenge | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.39 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 29.23 | 57.56 | |||||||
David Ajken Hansen | 1999 | 28.55 | 1:26.11 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 28.28 | 1:54.39 | |||||||
2 | Birkerød Drenge1 | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:55.95 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 25.83 | 54.16 | |||||||
Kristian Torp | 2000 | 30.70 | 1:24.86 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 31.09 | 1:55.95 | |||||||
3 | Herlev Drenge 1 | 1999 | Herlev Svømning | 2:03.32 | ||||||
Philip Hansen | 2001 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Christopher Kiss | 1999 | 28.51 | 1:03.71 | |||||||
Felix Lund | 2001 | 29.85 | 1:33.56 | |||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 29.76 | 2:03.32 | |||||||
4 | Allerød Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:07.46 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 32.68 | 1:05.21 | |||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 30.78 | 1:35.99 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 31.47 | 2:07.46 | |||||||
5 | Vest Turbotalenter | 2000 | Vest-Brøndby | 2:15.81 | ||||||
Marcus G. Gjettermann | 2001 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 33.32 | 1:06.11 | |||||||
Albert Voldum Krog | 2001 | 35.79 | 1:41.90 | |||||||
Andreas Brink-Frerup | 2001 | 33.91 | 2:15.81 | |||||||
6 | Vest Supertalenter | 2001 | Vest-Brøndby | 2:39.40 | ||||||
Otto Pons Martinsen | 2002 | 42.03 | 42.03 | |||||||
Frederik Helms | 2001 | 40.23 | 1:22.26 | |||||||
Mads Emil B. Carstensen | 2001 | 39.66 | 2:01.92 | |||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 37.48 | 2:39.40 | |||||||
- | Gentofte Drenge 1 | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Gentofte Drenge 2 | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Lyngby Es3 Drenge | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
William Textor Broch | 2001 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birkerød Drenge2 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:07.19 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 29.47 | 1:00.59 | |||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 33.61 | 1:34.20 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 32.99 | 2:07.19 | |||||||
2 | Allerød Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:21.20 | ||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 34.10 | 1:09.66 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 35.91 | 1:45.57 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 35.63 | 2:21.20 | |||||||
3 | Herlev Drenge 2 | 2002 | Herlev Svømning | 2:22.46 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 33.42 | 33.42 | |||||||
Erik Li | 2003 | 36.95 | 1:10.37 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 32.72 | 1:43.09 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 39.37 | 2:22.46 | |||||||
4 | Birkerød Drenge3 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:23.39 | ||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Mads Rønn Olesen | 2002 | 38.91 | 1:16.09 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | 34.62 | 1:50.71 | |||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 32.68 | 2:23.39 | |||||||
5 | Søllerød Boys | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:36.12 | Deltager ikke i finalen | |||||
Thomas Høgenhaug | 2003 | 40.77 | 40.77 | |||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 39.38 | 1:20.15 | |||||||
Max Albrecten | 2003 | 38.89 | 1:59.04 | |||||||
Gustav Blangstrup Toft | 2002 | 37.08 | 2:36.12 | |||||||
6 | Birkerød Drenge4 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:38.12 | ||||||
Jonathan Beck | 2004 | 41.78 | 41.78 | |||||||
Alexander Platzer | 2002 | 39.00 | 1:20.78 | |||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 38.84 | 1:59.62 | |||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 38.50 | 2:38.12 | |||||||
7 | Allerød Drenge 3 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:44.91 | ||||||
Jakob Legaard | 2003 | 44.20 | 44.20 | |||||||
Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | 37.74 | 1:21.94 | |||||||
Malde Tesch Busse | 2003 | 41.38 | 2:03.32 | |||||||
Marius Wanscher | 2002 | 41.59 | 2:44.91 | |||||||
8 | Birkerød Drenge5 | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.35 | ||||||
Christian Røgind | 2004 | 45.38 | 45.38 | |||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | 43.50 | 1:28.88 | |||||||
Oscar Jensen | 2003 | 1:28.47 | 2:57.35 | |||||||
Valdemar Witt Qvist | 2003 | 2:57.35 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birkerød Drenge1 | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 1:50.78 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 27.31 | 27.31 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 24.86 | 52.17 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 29.49 | 1:21.66 | |||||||
Frederik Røgind | 2001 | 29.12 | 1:50.78 | |||||||
2 | Lyngby Es2 Drenge | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.61 | ||||||
Lukas Sieben | 1999 | 27.97 | 27.97 | |||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 28.14 | 56.11 | |||||||
David Ajken Hansen | 1999 | 28.01 | 1:24.12 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 27.49 | 1:51.61 | |||||||
3 | Herlev Drenge 1 | 1999 | Herlev Svømning | 1:58.62 | ||||||
Victor Bendix Beiter | 2001 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Christopher Kiss | 1999 | 28.27 | 57.38 | |||||||
Felix Lund | 2001 | 28.46 | 1:25.84 | |||||||
Philip Hansen | 2001 | 32.78 | 1:58.62 | |||||||
4 | Allerød Drenge 1 | 2000 | Sigma Swim Allerød | 2:05.32 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 32.33 | 32.33 | |||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 31.17 | 1:03.50 | |||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 30.78 | 1:34.28 | |||||||
Rasmus Nielsen | 2001 | 31.04 | 2:05.32 | |||||||
5 | Vest Turbotalenter | 2000 | Vest-Brøndby | 2:13.56 | ||||||
Marcus G. Gjettermann | 2001 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 32.97 | 1:06.01 | |||||||
Albert Voldum Krog | 2001 | 34.25 | 1:40.26 | |||||||
Andreas Brink-Frerup | 2001 | 33.30 | 2:13.56 | |||||||
6 | Vest Supertalenter | 2001 | Vest-Brøndby | 2:35.13 | ||||||
Otto Pons Martinsen | 2002 | 41.43 | 41.43 | |||||||
Frederik Helms | 2001 | 40.24 | 1:21.67 | |||||||
Mads Emil B. Carstensen | 2001 | 37.49 | 1:59.16 | |||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 35.97 | 2:35.13 | |||||||
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birkerød Drenge2 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:11.13 | ||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 30.11 | 30.11 | |||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 34.00 | 1:04.11 | |||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 33.27 | 1:37.38 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 33.75 | 2:11.13 | |||||||
2 | Allerød Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:18.34 | ||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 33.47 | 1:08.62 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 35.64 | 1:44.26 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 34.08 | 2:18.34 | |||||||
3 | Herlev Drenge 2 | 2002 | Herlev Svømning | 2:19.75 | ||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Erik Li | 2003 | 36.96 | 1:08.86 | |||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 32.72 | 1:41.58 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 38.17 | 2:19.75 | |||||||
4 | Birkerød Drenge3 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:27.39 | ||||||
Christian Boutrup | 2003 | 34.70 | 34.70 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 36.39 | 1:11.09 | |||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 38.00 | 1:49.09 | |||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 38.30 | 2:27.39 | |||||||
5 | Birkerød Drenge4 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:36.69 | ||||||
Alexander Platzer | 2002 | 40.10 | 40.10 | |||||||
Mads Rønn Olesen | 2002 | 37.73 | 1:17.83 | |||||||
Jonathan Beck | 2004 | 38.64 | 1:56.47 | |||||||
Valdemar Witt Qvist | 2003 | 40.22 | 2:36.69 | |||||||
6 | Allerød Drenge 3 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:42.46 | ||||||
Jakob Legaard | 2003 | 40.77 | 40.77 | |||||||
Nicholas S. Bjerregaard | 2002 | 36.84 | 1:17.61 | |||||||
Malde Tesch Busse | 2003 | 40.75 | 1:58.36 | |||||||
Marius Wanscher | 2002 | 44.10 | 2:42.46 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 16:49 |