2019-12-08   15:45:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  17:36   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victoria Bierre  2000  Herlev Svømning            30.53   
Katrine Stampe  2000  Sigma Swim Allerød            31.27   
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby            31.39   
Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svømning            31.87   
Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby            32.52   
Julie Stampe Meier  2001  Sigma Swim Birkerød            32.81   
Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            32.93   
Amalie Krogh Rohrberg  2000  Gentofte Svømme Klub            33.40   
Sif Bjørk Pedersen  2000  Søllerød Svømmeklub            33.53   
10  Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning            33.69   
11  Andrea M. Lang Bolvig  2000  Sigma Swim Birkerød            34.39   
12  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            34.69   
13  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub            35.60   
14  Josefine Sørensen  2000  Vest-Brøndby            35.62   
15  Thit Bondo  2000  Sigma Swim Birkerød            35.78   
16  Amanda Egerod Lund  2000  Sigma Swim Allerød            35.96   
17  Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            36.32   
18  Elvira Wolff-Sneedorff  2001  Lyngby Svømmeklub            37.06   
19  Anna Lindholm  2001  Søllerød Svømmeklub            37.28   
20  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub            37.69   
21  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            37.95   
22  Sif Nikoline Madsen  2001  Gentofte Svømme Klub            38.67   
23  Runa Worsaae Rask  2000  Søllerød Svømmeklub            38.69   
24  Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby            39.04   
25  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub            39.25   
26  Amalie K. Jacobsen  2000  Vest-Brøndby            40.61   
27  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            40.66   
28  Emilie Stilling Sørensen  2000  Vest-Brøndby            41.11   
29  Signe Dyrskjøt Boesen  2003  Gentofte Svømme Klub            41.98   
30  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød            42.61   
31  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            42.70   
32  Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød            44.11   
33  Emma Hald  2001  Herlev Svømning            44.60   
34  Katrine Buhl Schrøder  2002  Sigma Swim Allerød            44.97   
35  Amalie Sindahl  2002  Sigma Swim Allerød            48.69   
36  Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning            57.08   
Cassandra Thimmer  1999  Lyngby Svømmeklub            33.94  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  17:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark