Resultat för Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 3
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 30.78 | 1:03.30 | |||||
2 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.31 | 1:03.34 | |||||
3 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.39 | 1:04.89 | |||||
4 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.65 | 1:05.43 | |||||
5 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.48 | 1:05.61 | |||||
6 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.38 | 1:05.95 | |||||
7 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.12 | 1:06.76 | |||||
8 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.23 | 1:06.95 | |||||
9 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 32.47 | 1:07.75 | |||||
10 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.40 | 1:08.34 | |||||
11 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.38 | 1:08.71 | |||||
12 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.91 | 1:09.11 | |||||
13 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.59 | 1:09.18 | |||||
14 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.68 | 1:09.48 | |||||
15 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 33.73 | 1:09.52 | |||||
16 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.47 | 1:09.68 | |||||
17 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 34.19 | 1:09.75 | |||||
18 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.08 | 1:12.03 | |||||
19 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 34.88 | 1:12.23 | |||||
20 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 34.94 | 1:12.82 | |||||
21 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.55 | 1:13.50 | |||||
22 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 35.27 | 1:13.83 | |||||
23 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 36.86 | 1:15.85 | |||||
24 | Silje Thramkrongart | 2001 | Sigma Swim Allerød | 37.43 | 1:16.65 | |||||
25 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.09 | 1:16.73 | |||||
26 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 36.89 | 1:17.04 | |||||
27 | India Klyver Vind | 2001 | Vest-Brøndby | 37.82 | 1:21.73 | |||||
28 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 42.20 | 1:29.17 | |||||
- | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.98 | 1:07.49 | EXTRA | ||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 30.33 | 1:02.69 | |||||
2 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.06 | 1:06.76 | |||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.24 | 1:07.65 | |||||
4 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.41 | 1:07.94 | |||||
5 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 32.88 | 1:09.16 | |||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.70 | 1:09.41 | |||||
7 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.00 | 1:10.06 | |||||
8 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 34.41 | 1:10.73 | |||||
9 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.48 | 1:11.89 | |||||
10 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.09 | 1:12.72 | |||||
11 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.84 | 1:14.18 | |||||
12 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.56 | 1:14.24 | |||||
13 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 35.43 | 1:15.19 | |||||
14 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.02 | 1:16.46 | |||||
15 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.19 | 1:16.57 | |||||
16 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 35.67 | 1:17.05 | |||||
17 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 37.04 | 1:17.09 | |||||
18 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.04 | 1:18.51 | |||||
19 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.15 | 1:18.96 | |||||
20 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 37.03 | 1:19.01 | |||||
21 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.60 | 1:23.06 | |||||
22 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 40.34 | 1:23.15 | |||||
23 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.65 | 1:24.84 | |||||
24 | Sofie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 39.70 | 1:24.93 | |||||
25 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 42.03 | 1:25.01 | |||||
26 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 40.77 | 1:25.05 | |||||
27 | Marie Nielsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 41.37 | 1:29.01 | |||||
28 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 44.14 | 1:29.20 | |||||
29 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 42.94 | 1:29.52 | |||||
30 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.40 | 1:30.72 | |||||
31 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 46.08 | 1:35.35 | |||||
32 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Herlev Svømning | 46.07 | 1:35.64 | |||||
33 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 45.38 | 1:37.39 | |||||
34 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 50.74 | 1:46.30 | |||||
35 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 48.25 | 1:46.88 | |||||
36 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 53.14 | 1:52.17 | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 40.63 | 1:24.46 | |||||
2 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 42.35 | 1:26.73 | |||||
3 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 46.34 | 1:37.64 | |||||
4 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.99 | 1:38.13 | |||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 46.45 | 1:39.48 | |||||
6 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 47.07 | 1:39.65 | |||||
7 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.15 | 1:45.76 | |||||
8 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 49.95 | 1:45.97 | |||||
9 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.43 | 1:50.34 | |||||
10 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 52.51 | 1:55.14 | |||||
11 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 56.51 | 1:59.00 | |||||
12 | Anna Krølner | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 57.88 | 2:04.33 | |||||
13 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.64 | 2:07.49 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:20 |