Resultat för Lohi-uinnit 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lohi-uinnit 2014 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:03 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 24 toukokuu 2014 |
Laji 27, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 253 | 40.07 | 1:22.06 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Ahti Saarela | 2002 | 246 | 40.89 | 1:22.81 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Jesse Anttila | 2002 | 227 | 41.57 | 1:25.13 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
4 | Niklas Laine | 2002 | 210 | 43.05 | 1:27.30 | |||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
5 | Ville Hämäläinen | 2002 | 189 | 44.63 | 1:30.38 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Niklas Raesalmi | 2002 | 184 | 44.23 | 1:31.18 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Teemu Turunen | 2002 | 173 | 45.56 | 1:33.10 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Juhani Tapio | 2002 | 172 | 46.31 | 1:33.28 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Oliver Kela | 2002 | 172 | 47.03 | 1:33.34 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Veeti Taimisto | 2002 | 171 | 45.68 | 1:33.56 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Henrik Siltari | 2002 | 163 | 46.75 | 1:34.99 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Mikael Ryynänen | 2003 | 119 | 51.56 | 1:45.32 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Yufei Meng | 2004 | 88 | 55.91 | 1:56.48 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 27, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 369 | 36.05 | 1:12.41 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Topi Lukkarinen | 2000 | 339 | 36.95 | 1:14.46 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Ossi Nikula | 2000 | 314 | 37.60 | 1:16.35 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 296 | 38.22 | 1:17.87 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Oskari Neuvonen | 2000 | 291 | 38.85 | 1:18.37 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Viktor Thodin | 2000 | 265 | 38.83 | 1:20.85 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
7 | Perttu Somero | 2001 | 248 | 39.72 | 1:22.60 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
8 | Jere Keskiaho | 2001 | 215 | 42.29 | 1:26.70 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Arttu Kurttio | 2001 | 189 | 44.81 | 1:30.49 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Ville-Veikko Valkeasuo | 2000 | 179 | 44.71 | 1:32.02 | |||||
Kajaanin Uimaseura | ||||||||||
11 | Kris Shpotin | 2001 | 170 | 45.04 | 1:33.61 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 168 | 46.38 | 1:34.02 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 168 | 48.35 | 1:34.03 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Juho Kallunki | 2001 | 119 | 52.95 | 1:45.38 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Justus Jylhä | 2000 | 69 | 59.39 | 2:06.26 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Onni Kartimo | 2000 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Samu Peltonen | 2000 | DSQ | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 27, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roman Nemyshev | 1998 | 520 | 31.97 | 1:04.59 | |||||
Kostamus | ||||||||||
2 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 472 | 32.88 | 1:06.67 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Aleksi Kanste | 1998 | 391 | 34.24 | 1:11.00 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Joel Tarvainen | 1998 | 348 | 35.82 | 1:13.81 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
5 | Valtteri Lieto | 1999 | 289 | 37.75 | 1:18.50 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Jere Kerttula | 1999 | 262 | 39.34 | 1:21.08 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Matias Auvinen | 1998 | 259 | 40.66 | 1:21.47 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 27, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 535 | 31.59 | 1:03.98 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Aku Venhola | 1990 | 396 | 33.94 | 1:10.71 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 392 | 34.04 | 1:10.95 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 310 | 37.41 | 1:16.71 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:03 |