2020-04-04   23:38:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohi-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:54   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2014         
 
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Tytöt 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    449  2:32.27  5:12.16      5:12.16   
  Oulun Lohet                   
                     
Laura Lahtinen  2003    441  2:34.43  5:14.18      5:14.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Isa Vehkaoja  2002    398  2:43.34  5:25.09      5:25.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Henna Hökkä  2003    389  2:35.07  5:27.34      5:27.34   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    389  2:42.76  5:27.55      5:27.55   
  Oulun Lohet                   
                     
Senni Jouhten  2002    343  2:46.07  5:41.41      5:41.41   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Petra Heikkinen  2002    334  2:47.79  5:44.53      5:44.53   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Elisa Vakkuri  2002    331  2:49.76  5:45.41      5:45.41   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Martta Nygård  2003    326  2:50.43  5:47.17      5:47.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Enni-Sofia Perätalo  2002    293  2:57.55  5:59.99      5:59.99   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Pauliina Lohilahti  2002    286  2:58.32  6:02.64      6:02.64   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Reeta Kallunki  2003    280  2:58.46  6:05.42      6:05.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Venla Säntti  2003    274  7:32.83        6:08.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Hilla Saastamoinen  2003    273  3:02.15  6:08.41      6:08.41   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Alina Huotari  2002    269          6:10.34   
  Oulun Lohet                   
                     
16  Amalia Siekkinen  2002    266  3:01.80  6:11.80      6:11.80   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Emma Hämäläinen  2003    260  3:03.69  6:14.59      6:14.59   
  Vieskan Uimarit                   
                     
18  Laura Heikkilä  2002    258  3:05.54  6:15.47      6:15.47   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Veera Laakkonen  2003    184  3:30.15  6:59.89      6:59.89   
  Pieksän Kuutit                   
                     
20  Iida Nissilä  2003    162  3:34.40  7:18.49      7:18.49   
  Oulun Lohet                   
                     
21  Viona Mönttinen  2003    147  3:42.57        7:33.01   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:54 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:55   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2014         
 
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Pojat 13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    445  1:08.28  2:22.76  3:37.69    4:48.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tiitus Taskila  2001    363  1:09.99  2:28.87  3:49.45    5:08.24   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Valtteri Taskinen  2002    333  1:14.02  2:37.31  3:59.40    5:17.30   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Perttu Somero  2001    332  1:14.80  2:36.05  3:57.77    5:17.73   
  Lahden Kaleva                   
                     
Julius Kuitunen  2002    325  1:16.17  2:38.08  4:01.10    5:20.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jere Keskiaho  2001    322  1:13.01  2:35.10  4:00.05    5:20.83   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tuomas Karjalainen  2001    294  1:17.07  2:42.30  4:07.21    5:30.93   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ahti Saarela  2002    283  2:47.60  4:14.61      5:35.03   
  Oulun Lohet                   
                     
Niklas Laine  2002    281  2:47.03  4:15.00  5:35.76    5:35.76   
  Pieksän Kuutit                   
                     
10  Anton Ylihannu  2001    253  2:48.96  4:19.49  5:47.94    5:47.94   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Arttu Kurttio  2001    236  1:19.91  2:52.63  4:26.95    5:56.05   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
12  Veeti Taimisto  2002    229  2:56.44  4:29.09  5:59.23    5:59.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Niklas Raesalmi  2002    225  2:56.08  4:30.61  6:01.48    6:01.48   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Petteri Maijala  2001    198  3:09.34  4:46.10  6:17.16    6:17.16   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
15  Tatu Kähkölä  2002    170  3:09.76  4:52.12  6:36.58    6:36.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kris Shpotin  2001              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:55 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:55   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi Vilhelmiina Virta  2005    179          48.00   
  Oulun Uinti 1906                   
Viivi Säntti  2005    163          49.53   
  Oulun Uinti 1906                   
Riina Niemi  2005    156          50.20   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Moona Rissanen  2005    144          51.59   
  Oulun Lohet                   
Teea Jestoi  2005    141          51.87   
  Kokkolan Uimaseura                   
Anna Kortesalmi  2006    108          56.67   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Vilma Rintala  2005    107          56.93   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    336          38.89   
  Oulun Lohet                   
Helmi Jouhten  2004    253          42.75   
  Kempeleen Pyrintö                   
Iida Saraniemi  2003    209          45.54   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Malla Juutinen  2003    198          46.42   
  Oulun Lohet                   
Saara Leinonen  2004    192          46.88   
  Tornion Uimaseura                   
Filippa Rieppo  2003    191          46.91   
  Oulun Uinti 1906                   
Iiris Jurmu  2003    191          46.97   
  Kempeleen Pyrintö                   
Cara Hintsala  2003    190          46.99   
  Oulun Lohet                   
Siiri Keisu  2003    186          47.38   
  Oulun Lohet                   
10  Iina Lehikoinen  2003    182          47.67   
  Pieksän Kuutit                   
11  Nea Helena Vähäkuopus  2003    181          47.79   
  Oulun Lohet                   
12  Kiia Junttari  2004    174          48.38   
  Tornion Uimaseura                   
13  Laura Markuksela  2004    172          48.57   
  Oulun Lohet                   
14  Seela Kari  2003    162          49.55   
  Oulun Lohet                   
15  Viivi Tonteri  2004    150          50.88   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Tanja Uusitalo  2003    147          51.25   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Veera Laakkonen  2003    146          51.30   
  Pieksän Kuutit                   
18  Sara Meissner  2004    143          51.64   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Veera Lesell  2004    140          52.05   
  Vieskan Uimarit                   
20  Anni Ranta-Valkama  2004    137          52.48   
  Swimming Club Rovaniemi                   
21  Reetta Piira  2004    129          53.53   
  Swimming Club Rovaniemi                   
22  Vilja Peltokorpi  2004    124          54.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
23  Nella Valtanen  2003    120          54.75   
  Kajaanin Uimaseura                   
24  Tessa Tattari  2004    119          54.96   
  Kokkolan Uimaseura                   
Henna Känsäkangas  2004              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Mononen  2001    433          35.75   
  Joensuun Uimaseura                   
Henna Haipus  2001    406          36.52   
  Kempeleen Pyrintö                   
Iida-Maria Laine  2001    405          36.57   
  Oulun Lohet                   
Valeriia Savchuk  2001    374          37.53   
  Kostamus                   
Heidi Blankenstein  2001    324          39.38   
  Oulun Lohet                   
Eeva Paapio  2001    296          40.56   
  Swimming Jyväskylä                   
Sole Piirainen  2002    295          40.64   
  Swimming Club Vuokatti                   
Emma Pajuluoma  2001    294          40.66   
  Oulun Lohet                   
Jutta Nikupeteri  2001    278          41.42   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Fanni Heikkinen  2001    274          41.62   
  Swimming Club Vuokatti                   
11  Sofia Saukko  2001    268          41.92   
  Swimming Club Rovaniemi                   
12  Aino Raappana  2001    268          41.93   
  Oulun Lohet                   
13  Tiia Halmetoja  2002    268          41.94   
  Oulun Lohet                   
14  Liisa Ryhänen  2002    263          42.22   
  Iisalmen Uimarit                   
15  Iina Elorinne  2002    257          42.53   
  Kempeleen Pyrintö                   
16  Liina Salin  2002    251          42.86   
  Kokkolan Uimaseura                   
17  Maiju Rajaniemi  2002    244          43.25   
  Kokkolan Uimaseura                   
18  Aino Rämäkkö  2001    244          43.30   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Emilia Markkanen  2001    236          43.74   
  Pieksän Kuutit                   
20  Ronja Nätynki  2002    228          44.27   
  Swimming Club Rovaniemi                   
21  Kristiina Ruotsalainen  2001    222          44.68   
  Swimming Club Rovaniemi                   
22  Olivia Nurkkala  2002    221          44.70   
  Kokkolan Uimaseura                   
23  Veera Lahtinen  2002    215          45.13   
  Kokkolan Uimaseura                   
24  Sofia Ervasti  2001    211          45.44   
  Oulun Lohet                   
25  Katariina Niemelä  2001    211          45.45   
  Kempeleen Pyrintö                   
26  Jenni Karvonen  2001    208          45.67   
  Oulun Lohet                   
27  Anni Kokolahti  2001    207          45.69   
  Kuopion Uimaseura                   
28  Jessica Ingalsuo  2002    201          46.18   
  Kokkolan Uimaseura                   
29  Kaisa Pylväs  2002    198          46.42   
  Vieskan Uimarit                   
30  Melina Myllyaho  2001    196          46.56   
  Oulun Lohet                   
31  Suvi Kettunen  2001    186          47.36   
  Vieskan Uimarit                   
32  Roosa Leinonen  2001    186          47.39   
  Kempeleen Pyrintö                   
33  Pipsa Remes  2001    178          48.02   
  Kemin Työväen Uimarit                   
34  Tinja Harju  2002    177          48.11   
  Kokkolan Uimaseura                   
35  Elisa Mattila  2002    170          48.82   
  Kajaanin Uimaseura                   
36  Salla-Maaria Kauppinen  2002    170          48.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
37  Meri Piirainen  2002    168          49.00   
  Swimming Club Vuokatti                   
38  Veera Vehviläinen  2002    154          50.48   
  Pieksän Kuutit                   
39  Ninni Koponen  2002    137          52.49   
  Swimming Club Rovaniemi                   
40  Anette Kinnunen  2002    110          56.35   
  Oulun Lohet                   
41  Milla Hjelt  2002    88          1:00.83   
  Pieksän Kuutit                   
42  Riina Heimonen  2002    86          1:01.17   
  Pieksän Kuutit                   
43  Mona Heinola  2002    86          1:01.29   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Lehtola  1997    574          32.55   
  Swimming Club Vuokatti                   
Katri Hurskainen  2000    544          33.14   
  Oulun Lohet                   
Reetta Pahkala  1997    541          33.20   
  Oulun Lohet                   
Saara Ruti  1997    529          33.44   
  Swimming Club Vuokatti                   
Veera Kivirinta  1995    524          33.56   
  Oulun Uinti 1906                   
Rosa Sahlström  1997    522          33.59   
  Swimming Club Vuokatti                   
Emmi Tikkanen  2000    522          33.60   
  Iisalmen Uimarit                   
Sonja Pentti  1999    491          34.28   
  Swimming Jyväskylä                   
Sonja Portin  1998    486          34.41   
  Oulun Lohet                   
10  Siiri Karvosenoja  1997    462          34.98   
  Oulun Lohet                   
11  Sofia Risteelä  1993    455          35.17   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Niina Pelkonen  1997    446          35.41   
  Oulun Lohet                   
13  Inna Pajuluoma  1999    439          35.58   
  Oulun Lohet                   
14  Emma Nikula  1998    436          35.67   
  Vieskan Uimarit                   
15  Linda Luoma-Kyyny  1996    429          35.87   
  Swimming Club Rovaniemi                   
16  Wilma Kiviaho  1998    416          36.24   
  Kempeleen Pyrintö                   
17  Mari Hekkala  2000    409          36.43   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Emma Pärnänen  1999    397          36.79   
  Swimming Jyväskylä                   
19  Noora Angelva  1999    383          37.26   
  Swimming Club Rovaniemi                   
20  Ada Niskala  2000    378          37.40   
  Swimming Club Rovaniemi                   
21  Milja Lahtinen  1999    358          38.10   
  Kokkolan Uimaseura                   
22  Laura Saloranta  1997    356          38.17   
  Haukiputaan Heitto                   
23  Milla Henriksson  1999    338          38.82   
  Oulun Lohet                   
24  Olivia Viitala  2000    336          38.89   
  Kokkolan Uimaseura                   
25  Aada Illikainen  1998    330          39.12   
  Oulun Uinti 1906                   
26  Jenni Ålander  1999    317          39.66   
  Iisalmen Uimarit                   
27  Enni Heikkinen  1997    311          39.93   
  Kajaanin Uimaseura                   
28  Riikka Korpi  1998    310          39.95   
  Oulun Lohet                   
28  Tiia Pudas  1999    310          39.95   
  Vieskan Uimarit                   
30  Pinja Remes  1999    296          40.60   
  Kemin Työväen Uimarit                   
31  Martta Rautiainen  1998    290          40.88   
  Oulun Uinti 1906                   
32  Iida Ahonen  1999    278          41.45   
  Oulun Lohet                   
33  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    266          42.06   
  Haukiputaan Heitto                   
34  Milla Lackman  1997    260          42.35   
  Oulun Lohet                   
35  Janita Jaakola  1999    257          42.55   
  Oulun Lohet                   
36  Ella Meriläinen  2000    253          42.77   
  Oulun Lohet                   
37  Matilda Lindberg  2000    249          42.97   
  Oulun Lohet                   
38  Iida Lesell  1999    248          43.04   
  Vieskan Uimarit                   
39  Iisa Kivioja  2000    246          43.18   
  Oulun Lohet                   
40  Roosa Raiskila  1998    233          43.94   
  Kokkolan Uimaseura                   
41  Riina Huotari  1998    219          44.83   
  Swimming Club Vuokatti                   
42  Olga Heikkinen  2000    219          44.86   
  Oulun Uinti 1906                   
43  Riikka Putkivaara  1998    219          44.87   
  Swimming Club Rovaniemi                   
44  Aada Ketola  1998    213          45.31   
  Swimming Club Rovaniemi                   
45  Jasmine Kaunisvesi  2000    204          45.92   
  Vieskan Uimarit                   
46  Jessika Kaunisvesi  2000    185          47.48   
  Vieskan Uimarit                   
47  Maria Kivimäki  2000    165          49.25   
  Pieksän Kuutit                   
48  Jenny Kukkonen  1994    81          1:02.50   
  Oulun Lohet                   
49  Miina Heikkinen  1993    65          1:07.26   
  Oulun Lohet                   
50  Riikka Peteri  1995    41          1:17.89   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:55 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:55   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maksim Moiseev  2004    219          39.86   
  Kostamus                   
Magnus Kuitunen  2004    113          49.69   
  Oulun Uinti 1906                   
Yufei Meng  2004    91          53.26   
  Oulun Lohet                   
Cedu Decena  2004    91          53.36   
  Oulun Lohet                   
Eemil Markkanen  2004    61          1:00.91   
  Pieksän Kuutit                   
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronny Brännkärr  2002    260          37.64   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Paavo Erkinaro  2003    239          38.70   
  Oulun Uinti 1906                   
Jesse Anttila  2002    228          39.30   
  Kokkolan Uimaseura                   
Lasse Pulkkinen  2002    228          39.34   
  Kempeleen Pyrintö                   
Elias Juntunen  2002    193          41.56   
  Kempeleen Pyrintö                   
Kasper Lytz  2003    183          42.32   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Juhani Tapio  2002    148          45.37   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Teppo Jestoi  2003    141          46.13   
  Kokkolan Uimaseura                   
Olli-Pekka Pietarila  2003    138          46.42   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Jaakko Hietikko  2002    137          46.55   
  Kempeleen Pyrintö                   
11  Lauri Saarela  2003    126          47.87   
  Oulun Lohet                   
12  Efraim Skopets  2003    126          47.94   
  Swimming Club Rovaniemi                   
13  Leevi Sipilä  2003    120          48.65   
  Kempeleen Pyrintö                   
14  Aatos Kartimo  2002    118          48.94   
  Swimming Club Rovaniemi                   
15  Mikael Ryynänen  2003    117          49.06   
  Oulun Lohet                   
16  Matias Rajavaara  2002    116          49.20   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Iiro Ervasti  2003    111          49.93   
  Oulun Lohet                   
18  Touko Ylönen  2003    98          52.06   
  Pieksän Kuutit                   
19  Joona Juhani Suorsa  2003    98          52.10   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Roope Pesälä  2003    94          52.87   
  Kempeleen Pyrintö                   
21  Kalle Huttunen  2002    76          56.53   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Topi Lukkarinen  2000    328          34.84   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Oskari Neuvonen  2000    328          34.85   
  Swimming Jyväskylä                   
Onni Kartimo  2000    315          35.33   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Viktor Thodin  2000    286          36.45   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Toni Keränen  2000    266          37.34   
  Swimming Club Vuokatti                   
Noa Mäkelä  2001    247          38.28   
  Kempeleen Pyrintö                   
Eetu Elorinne  2000    234          38.99   
  Kempeleen Pyrintö                   
Hugo Mattola  2001    234          39.00   
  Haapajärven Kiilat                   
Elias Ruuska  2000    232          39.09   
  Vieskan Uimarit                   
10  Ohto Pihlajamäki  2001    214          40.16   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Vertti Vuori  2000    197          41.28   
  Kuopion Uimaseura                   
12  Eero Ryhänen  2000    189          41.87   
  Iisalmen Uimarit                   
13  Ville-Veikko Valkeasuo  2000    184          42.25   
  Kajaanin Uimaseura                   
14  Aksel Kansanniva  2000    181          42.44   
  Kuopion Uimaseura                   
15  Leevi Kärnä  2001    179          42.62   
  Kajaanin Uimaseura                   
16  Kris Shpotin  2001    167          43.58   
  Swimming Club Rovaniemi                   
17  Samu Peltonen  2000    163          44.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
18  Aatu Pirneskoski  2001    161          44.14   
  Kemin Työväen Uimarit                   
19  Atte Ervasti  2001    153          44.86   
  Oulun Lohet                   
20  Kalle Karhunen  2001    140          46.27   
  Kemin Työväen Uimarit                   
21  Otto Luokkala  2001    113          49.67   
  Kemin Työväen Uimarit                   
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Lantto  1994    518          29.92   
  Oulun Lohet                   
Jere Kotomäki  1997    492          30.45   
  Kokkolan Uimaseura                   
Ville-Petteri Koivumäki  1987    456          31.23   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Aku Venhola  1990    437          31.67   
  Oulun Lohet                   
Ville Ihalainen  1996    427          31.91   
  Kuopion Uimaseura                   
Henri Hurskainen  1991    424          31.99   
  Oulun Lohet                   
Robin Thodin  1995    414          32.23   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Aleksi Kanste  1998    399          32.63   
  Haukiputaan Heitto                   
Tuomas Lohiniva  1997    393          32.80   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Roope Eiserbeck  1999    380          33.17   
  Joensuun Uimaseura                   
11  Niko Blankenstein  1996    341          34.40   
  Oulun Lohet                   
12  Joel Tarvainen  1998    338          34.50   
  Kokkolan Uimaseura                   
13  Julius Laitila  1998    327          34.88   
  Haapajärven Kiilat                   
14  Juho Kaikkonen  1999    297          36.02   
  Oulun Lohet                   
15  Atte Pohjolainen  1997    269          37.21   
  Kuopion Uimaseura                   
16  Joni Juntunen  1993    165          43.78   
  Oulun Lohet                   
17  Tuomas Kojo  1977    33          1:14.78   
  Oulun Lohet                   
18  Petri Aarnio  1977    15          1:35.81   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:55 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:55   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2014         
 
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nelle Ojakippola  2001    425  42.51  1:29.80  2:18.29    3:05.57   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Niina Roiko-Jokela  2001    402  44.14  1:32.07  2:20.40    3:09.09   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    395  42.23  1:30.40  2:21.33    3:10.22   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Susanna Palojärvi  2001    357  1:36.32  3:16.67      3:16.67   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anni Willman  2001    344  48.07  1:39.04  2:29.28    3:19.07   
  Oulun Lohet                   
                     
Minja Lukkari  2003    343  1:37.50  3:19.26      3:19.26   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Senni Keisu  2001    326  44.69  1:35.87  2:29.21    3:22.74   
  Oulun Lohet                   
                     
Laura Härkönen  2001    308  47.94  1:40.48  2:34.55    3:26.52   
  Oulun Lohet                   
                     
Emilia Söderlund  2001    271  47.72  1:43.52  2:40.18    3:35.65   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
10  Milja Piippola  2002    268  46.54  1:43.68  2:40.62    3:36.44   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
11  Fanni Heikkinen  2001    237  1:49.90  2:49.03  3:45.36    3:45.36   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Riina Koskinen  2001              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katriina Korpi  2000    522  39.47  1:23.50  2:09.36    2:53.28   
  Oulun Lohet                   
                     
Anni Rajaniemi  2000    476  39.39  1:24.77  2:11.64    2:58.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heidi Kivioja  2000    447  40.15  1:28.16  2:16.09    3:02.48   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Adolfina Lehtonen  1999    443  1:27.61  3:03.11      3:03.11   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    435  1:29.74  2:17.80  3:04.20    3:04.20   
  Oulun Lohet                   
                     
Emilia Leppänen  1999    416  43.28  1:31.79  2:20.12    3:06.92   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Riikka Lahtinen  2000    413  42.18  1:29.12  2:19.06    3:07.44   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Malla Huusko  1999    402  41.83  1:30.46  2:19.91    3:09.11   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kaisa Pulkkinen  2000    377  42.47  1:30.63  2:21.26    3:13.08   
  Tornion Uimaseura                   
                     
10  Heini Käkönen  2000    321  46.49  1:38.82  2:31.46    3:23.81   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Olga Heikkinen  2000    320  46.44  1:37.54  2:31.26    3:23.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Nadja Hahto  1999    299  47.28  1:41.54  2:37.36    3:28.58   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Ella Takalo  2000    299  48.67  1:42.31  2:36.27    3:28.69   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
14  Julia Kinnunen  2000    272  49.47  1:43.64  2:39.44    3:35.27   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Netta Vesanen  2000              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janina Pyrrö  1998    450  1:28.54  3:02.09      3:02.09   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Saara Ruti  1997    447  43.95  1:30.89  2:18.06    3:02.48   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    431  41.14  1:28.56  2:17.85    3:04.71   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Jutta Kesti  1996    367  44.20  1:34.78  2:24.84    3:14.80   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Mia-Emilia Leinonen  1998    298  46.72  1:39.69  2:34.47    3:28.93   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:55 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:55   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2014         
 
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miikka Huotari  2000    363  39.64  1:26.03  2:11.94    2:57.89   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Roope Ruohtula  2000    328  40.99  1:29.39  2:17.84    3:04.07   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Antti Hirvonen  2000    326  47.06  1:38.59  2:31.34    3:04.37   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Joona Tikka  2000    326  43.05  1:28.93  2:17.33    3:04.37   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Noa Mäkelä  2001    301  43.26  1:30.67  2:20.45    3:09.41   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Tommy Iivanainen  2000    273  1:34.94  3:15.60      3:15.60   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Petteri Maijala  2001    201  50.39  1:46.35  2:44.33    3:36.66   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Atte Ervasti  2001    193  50.00  1:47.37  2:45.48    3:39.61   
  Oulun Lohet                   
                     
Atte Kärkkäinen  2001    120  2:03.36  4:17.36      4:17.36   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Juho Anttila  2000              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miikka Willman  1998    500  1:18.59  2:39.95      2:39.95   
  Oulun Lohet                   
                     
Aukusti Ylitervo  1999    460  38.45  1:19.30  2:03.02    2:44.43   
  Oulun Lohet                   
                     
Pyry Kurkinen  1998    401  38.34  1:22.35  2:08.03    2:52.12   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Olli Huuskonen  1999    384  38.48  1:23.14  2:09.72    2:54.60   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    377  40.55  1:26.03  2:11.31    2:55.74   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Jaakko Liedevaara  1999    375  38.73  1:22.86  2:09.74    2:56.09   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Oskari Valkonen  1999    371  39.32  1:24.29  2:12.44    2:56.66   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Nikita Soldatov  1999    321  1:32.23  3:05.33      3:05.33   
  Kostamus                   
                     
Jere Kerttula  1999    313  1:29.60  3:06.96      3:06.96   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Roiko-Jokela  1996    582  35.77  1:14.06  1:53.35    2:32.08   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:55 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:15   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2014         
 
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    375          34.76   
  Oulun Uinti 1906                   
Madeleine Hiltunen  2003    339          35.93   
  Oulun Lohet                   
Roosa Kärkkäinen  2003    288          37.93   
  Oulun Lohet                   
Petra Ansaranta  2004    276          38.49   
  Oulun Uinti 1906                   
Henna Hökkä  2003    263          39.09   
  Oulun Uinti 1906                   
Minja Lukkari  2003    255          39.53   
  Oulun Uinti 1906                   
Viivi Kallunki  2003    205          42.48   
  Haukiputaan Heitto                   
Martta Nygård  2003    199          42.90   
  Oulun Uinti 1906                   
Hilla Saastamoinen  2003    197          43.02   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Emma Hämäläinen  2003    196          43.12   
  Vieskan Uimarit                   
11  Venla Säntti  2003    186          43.91   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Nita Poutiainen  2003    182          44.21   
  Oulun Lohet                   
13  Reetta Kari  2003    176          44.73   
  Oulun Lohet                   
14  Iida Saraniemi  2003    173          44.95   
  Swimming Club Rovaniemi                   
15  Lilja Ukkola  2004    154          46.75   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Kiia Junttari  2004    151          46.98   
  Tornion Uimaseura                   
17  Sofia Nurkkala  2004    151          47.01   
  Kokkolan Uimaseura                   
18  Clara-Sophie Scheib  2003    142          48.04   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Ella Uusitalo  2003    140          48.24   
  Jämsänkosken Jyry                   
20  Viivi Säntti  2005    132          49.20   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Laura Markuksela  2004    127          49.87   
  Oulun Lohet                   
22  Nea Helena Vähäkuopus  2003    122          50.51   
  Oulun Lohet                   
23  Santra Peuralahti  2005    119          50.93   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Essi Vilhelmiina Virta  2005    117          51.22   
  Oulun Uinti 1906                   
25  Saara Leinonen  2004    114          51.56   
  Tornion Uimaseura                   
26  Iiris Jurmu  2003    107          52.74   
  Kempeleen Pyrintö                   
27  Anna Kortesalmi  2006    100          53.97   
  Swimming Club Rovaniemi                   
28  Inka Elamaa  2004    85          56.80   
  Oulun Lohet                   
29  Emma Karjalainen  2004    82          57.58   
  Oulun Uinti 1906                   
30  Nella Valtanen  2003    81          57.88   
  Kajaanin Uimaseura                   
31  Riina Niemi  2005    76          59.11   
  Swimming Club Rovaniemi                   
32  Iida Nissilä  2003    75          59.23   
  Oulun Lohet                   
33  Malla Juutinen  2003    75          59.25   
  Oulun Lohet                   
Anni Ranta-Valkama  2004              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Olga Emilia Mattila  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elisa Vakkuri  2002    391          34.27   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Moonica Pirhonen  2001    347          35.67   
  Oulun Uinti 1906                   
Aada Sulasalmi  2002    338          35.97   
  Kemijärven Kaiku                   
Laura Härkönen  2001    286          38.02   
  Oulun Lohet                   
Aino Raappana  2001    273          38.62   
  Oulun Lohet                   
Pauliina Lohilahti  2002    247          39.92   
  Oulun Lohet                   
Minna Kettunen  2002    239          40.38   
  Pieksän Kuutit                   
Sofia Saukko  2001    229          40.92   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Kiia Karhu  2002    229          40.93   
  Vieskan Uimarit                   
10  Jessi Nurmela  2002    216          41.76   
  Haukiputaan Heitto                   
11  Kaisa Koskela  2001    212          42.04   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Sole Piirainen  2002    204          42.54   
  Swimming Club Vuokatti                   
13  Liina Salin  2002    191          43.53   
  Kokkolan Uimaseura                   
14  Jessica Ingalsuo  2002    169          45.30   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Katariina Niemelä  2001    158          46.28   
  Kempeleen Pyrintö                   
16  Ronja Nätynki  2002    157          46.44   
  Swimming Club Rovaniemi                   
17  Roosa Leinonen  2001    147          47.49   
  Kempeleen Pyrintö                   
18  Emilia Söderlund  2001    130          49.46   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
19  Veera Vehviläinen  2002    89          56.05   
  Pieksän Kuutit                   
Kristiina Ruotsalainen  2001              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Mona Heinola  2002              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
Ninni Koponen  2002              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saana Luokkanen  1999    480          32.00   
  Kempeleen Pyrintö                   
Fanny Renvall  2000    475          32.13   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Pauliina Siekkinen  1999    445          32.83   
  Swimming Jyväskylä                   
Sofia Rönkkö  1999    423          33.38   
  Kuopion Uimaseura                   
Fanny Pesonen  2000    419          33.48   
  Oulun Uinti 1906                   
Anni Katajamäki  2000    411          33.71   
  Haukiputaan Heitto                   
Nelli Uusitalo  1999    395          34.15   
  Jämsänkosken Jyry                   
Inna Pajuluoma  1999    387          34.40   
  Oulun Lohet                   
Vilma Rapakko  1999    366          35.03   
  Swimming Club Rovaniemi                   
10  Ada Niskala  2000    352          35.48   
  Swimming Club Rovaniemi                   
11  Niina Piipponen  2000    343          35.78   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Katariina Räsänen  1999    342          35.82   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Anna-Krista Neuvonen  2000    308          37.11   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Pinja Remes  1999    271          38.72   
  Kemin Työväen Uimarit                   
15  Tiia Pudas  1999    271          38.73   
  Vieskan Uimarit                   
16  Laura Känsäkangas  1999    269          38.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
17  Karita Juntunen  1999    249          39.83   
  Swimming Club Rovaniemi                   
18  Terhi Halmetoja  2000    248          39.88   
  Oulun Lohet                   
19  Katariina Jyrälä  2000    245          40.05   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Iisa Kivioja  2000    212          41.99   
  Oulun Lohet                   
21  Ella Meriläinen  2000    198          42.99   
  Oulun Lohet                   
22  Maria Kivimäki  2000    161          46.07   
  Pieksän Kuutit                   
Julia Perälä  2000              DSQ   
  Iisalmen Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Laukkanen  1993    702          28.20   
  Cetus Espoo                   
Moona Mankinen  1996    611          29.53   
  Swimming Club Vuokatti                   
Veera Kivirinta  1995    597          29.76   
  Oulun Uinti 1906                   
Silja Känsäkoski  1997    572          30.20   
  Oulun Uinti 1906                   
Sofia Risteelä  1993    499          31.59   
  Oulun Uinti 1906                   
Veera Pellinen  1997    495          31.68   
  Swimming Jyväskylä                   
Siiri Karvosenoja  1997    471          32.20   
  Oulun Lohet                   
Wilma Kiviaho  1998    461          32.45   
  Kempeleen Pyrintö                   
Olivia Jokinen  1998    453          32.62   
  Kempeleen Pyrintö                   
10  Reetta Pahkala  1997    431          33.17   
  Oulun Lohet                   
11  Niina Pelkonen  1997    421          33.44   
  Oulun Lohet                   
12  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    414          33.63   
  Haukiputaan Heitto                   
13  Emma Nikula  1998    402          33.96   
  Vieskan Uimarit                   
14  Sonja Portin  1998    391          34.26   
  Oulun Lohet                   
15  Rosa Sahlström  1997    372          34.85   
  Swimming Club Vuokatti                   
16  Milla Lackman  1997    323          36.51   
  Oulun Lohet                   
17  Jenni Törmänen  1998    298          37.51   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
18  Riina Huotari  1998    236          40.52   
  Swimming Club Vuokatti                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:15 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:50   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2014         
 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronny Brännkärr  2002    254          35.40   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Niklas Laine  2002    249          35.65   
  Pieksän Kuutit                   
Teemu Turunen  2002    158          41.42   
  Kuopion Uimaseura                   
Jesse Anttila  2002    158          41.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
Tino Oittinen  2002    155          41.68   
  Swimming Club Vuokatti                   
Niklas Raesalmi  2002    153          41.86   
  Oulun Uinti 1906                   
Magnus Kuitunen  2004    152          42.02   
  Oulun Uinti 1906                   
Oliver Kela  2002    148          42.31   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Ahti Saarela  2002    146          42.58   
  Oulun Lohet                   
10  Ville Hämäläinen  2002    134          43.83   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Tatu Kähkölä  2002    125          44.78   
  Oulun Uinti 1906                   
12  Aleksi Rajaniemi  2002    123          45.09   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Kasper Lytz  2003    119          45.51   
  Swimming Club Rovaniemi                   
14  Mikael Ryynänen  2003    115          46.04   
  Oulun Lohet                   
15  Jaakko Hietikko  2002    114          46.14   
  Kempeleen Pyrintö                   
16  Lauri Saarela  2003    112          46.42   
  Oulun Lohet                   
17  Henrik Siltari  2002    92          49.64   
  Kemin Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Arttu Pirneskoski  2000    392          30.63   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Eetu Honkonen  2000    376          31.05   
  Swimming Jyväskylä                   
Topias Nygård  2000    373          31.14   
  Oulun Uinti 1906                   
Joonas Kuitunen  2000    343          32.04   
  Oulun Uinti 1906                   
Ossi Nikula  2000    331          32.41   
  Vieskan Uimarit                   
Noa Mäkelä  2001    269          34.74   
  Kempeleen Pyrintö                   
Kalle Hepojoki  2000    263          34.99   
  Swimming Jyväskylä                   
Anton Ukkola  2000    259          35.15   
  Oulun Uinti 1906                   
Elias Ruuska  2000    225          36.85   
  Vieskan Uimarit                   
10  Toni Keränen  2000    218          37.22   
  Swimming Club Vuokatti                   
11  Eetu Elorinne  2000    160          41.28   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Kris Shpotin  2001    159          41.39   
  Swimming Club Rovaniemi                   
13  Leevi Kärnä  2001    149          42.25   
  Kajaanin Uimaseura                   
14  Antti Hirvonen  2000    119          45.51   
  Kajaanin Uimaseura                   
15  Kalle Karhunen  2001    112          46.41   
  Kemin Työväen Uimarit                   
16  Hugo Mattola  2001    90          50.00   
  Haapajärven Kiilat                   
Otto Luokkala  2001              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit                   
  SW 8.5 Sukellus uidessa               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Herva  1998    502          28.21   
  Oulun Lohet                   
Lauri Tapio  1998    412          30.12   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Jere Ojakippola  1999    403          30.35   
  Vieskan Uimarit                   
Kim Tiainen  1998    399          30.46   
  Swimming Jyväskylä                   
Tuomas Vainio  1998    349          31.83   
  Swimming Jyväskylä                   
Joel Tarvainen  1998    344          31.99   
  Kokkolan Uimaseura                   
Roope Eiserbeck  1999    319          32.80   
  Joensuun Uimaseura                   
Markus Svanberg  1998    268          34.76   
  Oulun Uinti 1906                   
Aleksanteri Semach  1999    266          34.85   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Julius Laitila  1998    260          35.14   
  Haapajärven Kiilat                   
11  Nikita Puustinen  1999    207          37.86   
  Kuopion Uimaseura                   
Sami Orenius  1998              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Adam Vik  1996    657          25.79   
  Oulun Uinti 1906                   
Aku Venhola  1990    575          26.97   
  Oulun Lohet                   
Jere Kotomäki  1997    526          27.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
Ville Ihalainen  1996    526          27.78   
  Kuopion Uimaseura                   
Henri Hurskainen  1991    511          28.04   
  Oulun Lohet                   
Robin Thodin  1995    498          28.28   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Santeri Teppola  1994    484          28.55   
  Oulun Uinti 1906                   
Toni Takkinen  1995    444          29.39   
  Kuopion Uimaseura                   
Andrei Prytkov  1991    437          29.54   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Tuomas Järvelä  1994    418          29.99   
  Oulun Lohet                   
11  Teemu Peteri  1993    415          30.07   
  Oulun Lohet                   
12  Niko Blankenstein  1996    372          31.18   
  Oulun Lohet                   
13  Peetu Väänänen  1997    369          31.25   
  Vieskan Uimarit                   
14  Arttu Leppäkynnäs  1997    312          33.07   
  Swimming Jyväskylä                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:50 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:01   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2014         
 
 
Laji 9, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanni Lampi  2001    453  38.52  1:20.06  2:01.79    2:41.48   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Iida-Maria Laine  2001    418  1:20.44  2:45.91      2:45.91   
  Oulun Lohet                   
                     
Aino Mononen  2001    394  40.29  1:22.56  2:06.91    2:49.18   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Emma Pajuluoma  2001    304  44.12  1:32.27  2:18.76    3:04.41   
  Oulun Lohet                   
                     
Jutta Nikupeteri  2001    278  1:34.13  3:10.00      3:10.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Eeva Paapio  2001    269  44.73  1:34.15  2:24.97    3:12.17   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jenni Karvonen  2001    248  45.24  1:35.89  2:26.85    3:17.40   
  Oulun Lohet                   
                     
Amalia Siekkinen  2002    233  1:38.59  3:21.47      3:21.47   
  Oulun Lohet                   
                     
Sofia Ervasti  2001    217  50.35  1:43.16  2:36.24    3:26.19   
  Oulun Lohet                   
                     
10  Malla Juutinen  2003    190  54.04  1:47.96  2:43.57    3:35.79   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 9, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saana Luokkanen  1999    480  36.96  1:16.43  1:57.83    2:38.34   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Kaisa Kariniemi  1999    455  37.68  1:18.07  2:00.48    2:41.28   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    400  40.20  1:22.99  2:06.54    2:48.28   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Milla Henriksson  1999    385  39.51  1:22.78  2:06.91    2:50.48   
  Oulun Lohet                   
                     
Noora Siltari  2000    348  40.40  1:25.41  2:10.89    2:56.30   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Iida Ahonen  1999    315  42.25  1:27.80  2:14.97    3:02.33   
  Oulun Lohet                   
                     
Olivia Viitala  2000    286  42.25  1:30.49  2:21.87    3:08.26   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Janita Jaakola  1999    269  45.55  1:34.11  2:24.02    3:12.05   
  Oulun Lohet                   
                     
Iida Lesell  1999    253  45.63  1:35.24  2:26.60    3:15.92   
  Vieskan Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katja Pyörälä  1994    541  35.64  1:14.10  1:53.41    2:32.17   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Emma Lehtola  1997    520  36.53  1:15.89  1:55.31    2:34.27   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Riikka Korpi  1998    309  42.37  1:29.70  2:17.37    3:03.36   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:01 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:33   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2014         
 
 
Laji 10, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miikka Huotari  2000    345  37.45  1:18.34  2:00.05    2:39.50   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Onni Kartimo  2000    318  37.98  1:21.86  2:04.43    2:43.86   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Topi Lukkarinen  2000    296  38.64  1:23.46  2:07.50    2:47.76   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Lasse Pulkkinen  2002    278  41.37  1:24.91  2:08.85    2:51.39   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Viktor Thodin  2000    264  38.03  1:22.13  2:08.40    2:54.29   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Hugo Mattola  2001    198  44.15  1:35.24  2:25.24    3:12.01   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Leevi Sipilä  2003    145  1:43.92        3:32.94   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 10, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roman Nemyshev  1998    517  32.82  1:08.39  1:44.49    2:19.44   
  Kostamus                   
                     
Juho Laatikainen  1999    414  34.84  1:12.87  1:51.44    2:30.15   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Atte Somero  1999    401  34.80  1:12.67  1:52.89    2:31.71   
  Lahden Kaleva                   
                     
Aleksi Kanste  1998    384  1:14.46  2:33.89      2:33.89   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Danila Dobrzhanskiy  1998              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Lantto  1994    525  32.69  1:07.25  1:43.37    2:18.70   
  Oulun Lohet                   
                     
Kimmo Viinamäki  1995    325  37.86  1:19.32  2:00.80    2:42.66   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:33 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:09   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2014         
 
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    398  1:10.75        1:10.75   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Madeleine Hiltunen  2003    387  33.95        1:11.44   
  Oulun Lohet                   
                     
Henna Hökkä  2003    379  34.69        1:11.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    366  35.42        1:12.74   
  Oulun Lohet                   
                     
Minja Lukkari  2003    301  37.05        1:17.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Emma Hämäläinen  2003    274  39.33        1:20.14   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Nita Poutiainen  2003    271  38.90        1:20.41   
  Oulun Lohet                   
                     
Reeta Kallunki  2003    267  38.34        1:20.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Mathilda Puutio  2003    252  1:22.33        1:22.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Olga Emilia Mattila  2004    249  40.53        1:22.75   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Veera Paasovaara  2003    245  40.18        1:23.19   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Ella Uusitalo  2003    243  40.16        1:23.44   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
13  Viivi Kallunki  2003    231  39.29        1:24.80   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
14  Lilja Ukkola  2004    230  40.40        1:24.94   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Sofia Nurkkala  2004    216  41.02        1:26.66   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
16  Reetta Kari  2003    205  40.88        1:28.27   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Iida Saraniemi  2003    201  42.57        1:28.84   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
18  Viivi Säntti  2005    196  42.53        1:29.50   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
19  Veera Laakkonen  2003    189  43.80        1:30.66   
  Pieksän Kuutit                   
                     
20  Siiri Keisu  2003    180  43.66        1:32.12   
  Oulun Lohet                   
                     
21  Seela Kari  2003    178  44.02        1:32.44   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Clara-Sophie Scheib  2003    176  42.51        1:32.78   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Inka Elamaa  2004    176  1:32.90        1:32.90   
  Oulun Lohet                   
                     
24  Kiia Junttari  2004    173  43.69        1:33.32   
  Tornion Uimaseura                   
                     
25  Filippa Rieppo  2003    172  43.16        1:33.62   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
26  Laura Markuksela  2004    168  43.43        1:34.23   
  Oulun Lohet                   
                     
27  Iiris Jurmu  2003    168  44.75        1:34.29   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
28  Cara Hintsala  2003    167  43.16        1:34.49   
  Oulun Lohet                   
                     
29  Anna Kortesalmi  2006    161  1:35.55        1:35.55   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
30  Iina Lehikoinen  2003    161  46.25        1:35.56   
  Pieksän Kuutit                   
                     
31  Saara Leinonen  2004    156  45.09        1:36.53   
  Tornion Uimaseura                   
                     
32  Iida Nissilä  2003    153  46.93        1:37.20   
  Oulun Lohet                   
                     
33  Tanja Uusitalo  2003    145  46.55        1:38.92   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
34  Veera Lesell  2004    144  47.36        1:39.15   
  Vieskan Uimarit                   
                     
35  Nella Valtanen  2003    144  49.82        1:39.25   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
36  Reetta Piira  2004    141  47.59        1:39.87   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
37  Henna Känsäkangas  2004    141  48.14        1:39.92   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
38  Santra Peuralahti  2005    140  1:40.18        1:40.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
39  Riina Niemi  2005    137  48.49        1:40.83   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
40  Malla Juutinen  2003    136  47.55        1:41.12   
  Oulun Lohet                   
                     
40  Tessa Tattari  2004    136  48.96        1:41.12   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
42  Vilja Peltokorpi  2004    124  50.30        1:44.25   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
43  Anni Ranta-Valkama  2004    123  49.79        1:44.53   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
44  Sara Meissner  2004    115  49.33        1:46.86   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
45  Viivi Tonteri  2004    115  49.00        1:46.96   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Louhimo  2001    536  30.78        1:04.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    437  32.41        1:08.59   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Valeriia Savchuk  2001    427  33.65        1:09.10   
  Kostamus                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    424  33.88        1:09.29   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Iida-Maria Laine  2001    424  33.57        1:09.31   
  Oulun Lohet                   
                     
Heidi Blankenstein  2001    419  33.71        1:09.57   
  Oulun Lohet                   
                     
Henna Haipus  2001    419  33.66        1:09.58   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Laura Härkönen  2001    411  33.97        1:10.03   
  Oulun Lohet                   
                     
Petra Heikkinen  2002    351  34.21        1:13.81   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Fanni Heikkinen  2001    330  36.57        1:15.29   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
11  Iina Elorinne  2002    328  1:15.49        1:15.49   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Kaisa Koskela  2001    321  36.98        1:16.00   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
13  Liisa Ryhänen  2002    312  37.15        1:16.71   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
14  Anni Kokolahti  2001    304  36.65        1:17.36   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
15  Milja Piippola  2002    302  36.66        1:17.57   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
16  Emilia Söderlund  2001    294  37.23        1:18.27   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
17  Veera Lahtinen  2002    290  37.23        1:18.63   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Aada Sulasalmi  2002    288  37.07        1:18.78   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
19  Enni-Sofia Perätalo  2002    285  37.60        1:19.08   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Amalia Siekkinen  2002    280  38.14        1:19.58   
  Oulun Lohet                   
                     
21  Alina Huotari  2002    271  39.57        1:20.42   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Olivia Nurkkala  2002    270  1:20.55        1:20.55   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
23  Laura Heikkilä  2002    267  38.35        1:20.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Ronja Nätynki  2002    264  38.24        1:21.14   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
25  Kiia Karhu  2002    263  38.38        1:21.25   
  Vieskan Uimarit                   
                     
26  Jessi Nurmela  2002    260  38.81        1:21.52   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
27  Sole Piirainen  2002    254  40.55        1:22.17   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
28  Liina Salin  2002    250  39.56        1:22.63   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
29  Kristiina Ruotsalainen  2001    246  41.67        1:23.10   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
30  Pipsa Remes  2001    219  40.77        1:26.27   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
31  Jessica Ingalsuo  2002    213  41.36        1:27.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
32  Roosa Leinonen  2001    209  41.79        1:27.72   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
33  Tinja Harju  2002    200  42.65        1:28.95   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
34  Katariina Niemelä  2001    194  43.05        1:29.84   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
35  Maiju Rajaniemi  2002    193  43.39        1:29.96   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
36  Melina Myllyaho  2001    187  42.33        1:31.04   
  Oulun Lohet                   
                     
37  Suvi Kettunen  2001    182  44.62        1:31.86   
  Vieskan Uimarit                   
                     
38  Kaisa Pylväs  2002    177  42.50        1:32.69   
  Vieskan Uimarit                   
                     
39  Hanna Ruha  2002    174  42.35        1:33.21   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
40  Elisa Mattila  2002    155  44.59        1:36.82   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
41  Ninni Koponen  2002    149  1:38.06        1:38.06   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
42  Veera Vehviläinen  2002    148  1:38.35        1:38.35   
  Pieksän Kuutit                   
                     
43  Hanna Fält  2001    141  47.07        1:39.87   
  Oulun Lohet                   
                     
44  Salla-Maaria Kauppinen  2002    128  49.50        1:43.12   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
45  Meri Piirainen  2002    115  50.32        1:46.84   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
46  Anette Kinnunen  2002    94  53.56        1:54.40   
  Oulun Lohet                   
                     
47  Mona Heinola  2002    93  52.19        1:54.64   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Sofia Saukko  2001              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Kanervo  1999    605  29.73        1:01.54   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sonja Pentti  1999    561  29.93        1:03.10   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Katri Hurskainen  2000    555  30.74        1:03.35   
  Oulun Lohet                   
                     
Jenni Lampi  2000    551  30.74        1:03.48   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Pauliina Siekkinen  1999    533  31.18        1:04.21   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Miili Känsäkoski  1999    533  31.56        1:04.22   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Rita Valkama  1999    518  31.62        1:04.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Fanny Renvall  2000    515  31.35        1:04.93   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
Kaisa Pulkkinen  2000    502  31.49        1:05.51   
  Tornion Uimaseura                   
                     
10  Heidi Kivioja  2000    499  31.93        1:05.62   
  Vieskan Uimarit                   
                     
11  Reetta-Maija Perätalo  2000    484  32.06        1:06.28   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Noora Angelva  1999    478  31.93        1:06.55   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
13  Riikka Lahtinen  2000    474  32.11        1:06.78   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Nelli Uusitalo  1999    467  32.48        1:07.10   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
15  Adolfina Lehtonen  1999    463  31.68        1:07.27   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
16  Milja Lahtinen  1999    447  32.54        1:08.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Anni Katajamäki  2000    441  32.70        1:08.36   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
18  Emma Pärnänen  1999    436  32.99        1:08.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Emmi Tikkanen  2000    415  32.77        1:09.78   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
20  Anni Rajaniemi  2000    394  33.65        1:10.99   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Jenni Ålander  1999    391  34.47        1:11.19   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
22  Elina Pulkkinen  1999    388  34.72        1:11.39   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
23  Tiia Pudas  1999    385  1:11.55        1:11.55   
  Vieskan Uimarit                   
                     
24  Mari Hekkala  2000    382  34.23        1:11.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
25  Niina Piipponen  2000    380  35.29        1:11.86   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
26  Katariina Jyrälä  2000    369  35.01        1:12.57   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
27  Olivia Viitala  2000    358  1:13.27        1:13.27   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
28  Iida Ahonen  1999    358  35.54        1:13.29   
  Oulun Lohet                   
                     
29  Heini Käkönen  2000    346  35.56        1:14.15   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
30  Emilia Leppänen  1999    342  36.02        1:14.42   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Netta Vesanen  2000    340  35.43        1:14.57   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
32  Anna-Krista Neuvonen  2000    312  36.26        1:16.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
33  Ella Takalo  2000    311  37.47        1:16.80   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
34  Karita Juntunen  1999    306  37.00        1:17.23   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
35  Veera Mursu  2000    303  37.42        1:17.48   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
36  Ella Meriläinen  2000    299  37.36        1:17.85   
  Oulun Lohet                   
                     
37  Julia Kinnunen  2000    298  36.25        1:17.94   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
38  Julia Perälä  2000    287  38.21        1:18.85   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
39  Matilda Lindberg  2000    287  36.76        1:18.93   
  Oulun Lohet                   
                     
40  Terhi Halmetoja  2000    282  37.00        1:19.35   
  Oulun Lohet                   
                     
41  Iida Lesell  1999    281  38.35        1:19.49   
  Vieskan Uimarit                   
                     
42  Nadja Hahto  1999    275  38.00        1:20.04   
  Oulun Lohet                   
                     
43  Jessika Kaunisvesi  2000    220  42.11        1:26.23   
  Vieskan Uimarit                   
                     
44  Jasmine Kaunisvesi  2000    216  41.76        1:26.71   
  Vieskan Uimarit                   
                     
45  Maria Kivimäki  2000    176  44.83        1:32.80   
  Pieksän Kuutit                   
                     
Natalie Metcalfe  2000              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Moona Mankinen  1996    618  29.89        1:01.10   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Sonja Portin  1998    563  30.71        1:03.04   
  Oulun Lohet                   
                     
Veera Pellinen  1997    563  30.29        1:03.04   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Reetta Pahkala  1997    543  30.96        1:03.79   
  Oulun Lohet                   
                     
Saara Ruti  1997    511  1:05.09        1:05.09   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Sonja Rajakangas  1997    504  30.98        1:05.39   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Siiri Karvosenoja  1997    486  31.16        1:06.20   
  Oulun Lohet                   
                     
Rosa Sahlström  1997    482  1:06.37        1:06.37   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Aada Illikainen  1998    443  32.70        1:08.30   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Laura Saloranta  1997    426  33.49        1:09.18   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
11  Wilma Kiviaho  1998    426  32.85        1:09.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Niina Pelkonen  1997    417  1:09.65        1:09.65   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Jutta Kesti  1996    411  34.24        1:09.99   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
14  Laura Fält  1998    400  33.92        1:10.62   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Alexandra Pihlajamäki  1998    397  34.22        1:10.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
16  Jemina Pesonen  1998    395  1:10.95        1:10.95   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Iida Laukka  1998    394  34.12        1:10.97   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
18  Janina Pyrrö  1998    387  34.46        1:11.42   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
19  Rosa-Maria Alaraasakka  1996    346  35.56        1:14.17   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
20  Jenni Törmänen  1998    335  34.16        1:14.96   
  Kuusamon Erä-Veikot                   
                     
21  Roosa Raiskila  1998    307  1:17.18        1:17.18   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
22  Enni Heikkinen  1997    304  1:17.36        1:17.36   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
23  Riina Huotari  1998    304  36.60        1:17.42   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
24  Riikka Putkivaara  1998    229  40.41        1:25.00   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
25  Aada Ketola  1998    204  41.60        1:28.34   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
26  Jenny Kukkonen  1994    119  49.39        1:45.75   
  Oulun Lohet                   
                     
27  Miina Heikkinen  1993    74  58.44        2:03.51   
  Oulun Lohet                   
                     
28  Riikka Peteri  1995    45  1:08.18        2:25.88   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:09 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:35   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  24 toukokuu 2014         
 
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paavo Erkinaro  2003    321  32.94        1:08.49   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Valtteri Taskinen  2002    313  32.84        1:09.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ronny Brännkärr  2002    301  32.95        1:09.93   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Jesse Anttila  2002    264  1:13.05        1:13.05   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Ahti Saarela  2002    259  36.10        1:13.53   
  Oulun Lohet                   
                     
Niklas Laine  2002    259  35.85        1:13.57   
  Pieksän Kuutit                   
                     
Veeti Taimisto  2002    227  37.98        1:16.83   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    198  38.97        1:20.45   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tino Oittinen  2002    197  38.01        1:20.58   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
10  Henrik Siltari  2002    193  38.23        1:21.13   
  Kemin Uimaseura                   
                     
11  Jaakko Hietikko  2002    192  38.72        1:21.23   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Teemu Turunen  2002    192  38.38        1:21.26   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
13  Ville Hämäläinen  2002    191  1:21.36        1:21.36   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
14  Aleksi Rajaniemi  2002    187  38.97        1:22.01   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Oliver Kela  2002    182  40.61        1:22.75   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
16  Juhani Tapio  2002    168  1:24.92        1:24.92   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
17  Lauri Saarela  2003    166  38.93        1:25.19   
  Oulun Lohet                   
                     
18  Teppo Jestoi  2003    156  39.59        1:27.08   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
19  Andrei Turchenkov  2002    154  39.85        1:27.39   
  Kostamus                   
                     
20  Kasper Lytz  2003    149  42.24        1:28.38   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
21  Mikael Ryynänen  2003    148  41.56        1:28.66   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Aatos Kartimo  2002    138  39.69        1:30.65   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
23  Matias Rajavaara  2002    137  1:30.91        1:30.91   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
24  Efraim Skopets  2003    129  44.34        1:32.80   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
25  Touko Ylönen  2003    122  42.06        1:34.40   
  Pieksän Kuutit                   
                     
26  Sihan Yu  2003    112  44.15        1:37.29   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
27  Yufei Meng  2004    107  46.96        1:38.68   
  Oulun Lohet                   
                     
28  Roope Pesälä  2003    101  46.27        1:40.62   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
29  Akseli Rautalin  2002    100  48.45        1:40.79   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
30  Matias Mikkonen  2003    95  47.72        1:42.67   
  Oulun Lohet                   
                     
31  Kalle Huttunen  2002    73  56.09        1:51.75   
  Oulun Lohet                   
                     
32  Iiro Ervasti  2003    66  53.87        1:55.90   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ossi Nikula  2000