Resultat för Vårsimiaden försök 2014 -Skuru
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.42 | 1:07.69 | |||||
2 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.10 | 1:09.16 | |||||
3 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.49 | 1:11.27 | |||||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.14 | 1:11.88 | |||||
5 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.10 | 1:12.44 | |||||
6 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 35.89 | 1:14.32 | |||||
7 | Leticia Yumi Buchli | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.61 | 1:15.35 | |||||
8 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 35.13 | 1:16.19 | |||||
9 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 35.76 | 1:16.64 | |||||
10 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 36.33 | 1:17.14 | |||||
11 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.78 | 1:18.77 | |||||
12 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.81 | 1:20.30 | |||||
13 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 38.68 | 1:20.42 | |||||
14 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.24 | 1:20.76 | |||||
15 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.91 | 1:20.92 | |||||
16 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 38.52 | 1:21.18 | |||||
17 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 38.42 | 1:21.27 | |||||
18 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.10 | 1:23.04 | |||||
19 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.29 | 1:23.33 | |||||
20 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.37 | 1:23.97 | |||||
21 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 39.75 | 1:25.86 | |||||
22 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.94 | 1:25.87 | |||||
23 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 40.87 | 1:26.39 | |||||
24 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.10 | 1:26.67 | |||||
25 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 40.24 | 1:27.84 | |||||
26 | Ida Johansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.31 | 1:31.07 | |||||
27 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 42.03 | 1:31.21 | |||||
28 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 42.75 | 1:32.43 | |||||
29 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.70 | 1:32.79 | |||||
30 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.92 | 1:34.13 | |||||
31 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.55 | 1:34.89 | |||||
32 | Anna Eriksson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.47 | 1:37.16 | |||||
33 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.78 | 1:37.41 | |||||
34 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 47.43 | 1:37.77 | |||||
35 | Elsa Engström | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.31 | 1:38.87 | |||||
36 | Greta Hallman | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 48.50 | 1:44.14 | |||||
37 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 54.66 | 1:51.91 | |||||
- | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Milena Östby | 2002 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:23 |