Resultater for Vårsimiaden försök 2014 -Skuru
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 1 Lördag 26/4
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 13, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Flickor Lag 1 | 2001 | Simklubben Neptun | 5:09.74 | ||||||
Vilma Brolund | 2001 | 38.20 | 1:18.22 | 1:18.22 | ||||||
Elma Starrost | 2002 | 41.80 | 1:29.01 | 2:47.23 | ||||||
Tess Engvall | 2001 | 34.45 | 1:13.84 | 4:01.07 | ||||||
Hanna Lindé | 2001 | 32.43 | 1:08.67 | 5:09.74 | ||||||
2 | Skuru Ik Lag 1 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 5:19.68 | ||||||
Ottilia Hjelmborn | 2001 | 38.06 | 1:18.01 | 1:18.01 | ||||||
Claudia Carlson | 2001 | 39.72 | 1:26.28 | 2:44.29 | ||||||
Anna Westborg | 2002 | 36.39 | 1:18.28 | 4:02.57 | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | 35.32 | 1:17.11 | 5:19.68 | ||||||
3 | Spårvägen Fl Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 5:20.97 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 38.29 | 1:18.92 | 1:18.92 | ||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 42.73 | 1:30.58 | 2:49.50 | ||||||
Zafira Engström Vaamonde | 2001 | 35.18 | 1:20.21 | 4:09.71 | ||||||
Amanda Heed Nordin | 2001 | 33.62 | 1:11.26 | 5:20.97 | ||||||
4 | Polisen Lag1 Damer [2001] | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:23.82 | ||||||
Paola Kylberg | 2002 | 40.03 | 1:22.35 | 1:22.35 | ||||||
Therese Arnqvist | 2001 | 41.42 | 1:30.13 | 2:52.48 | ||||||
Julia Grill | 2002 | 35.99 | 1:19.53 | 4:12.01 | ||||||
Alexandra Lindén | 2001 | 34.08 | 1:11.81 | 5:23.82 | ||||||
5 | Spårvägen Fl Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 5:56.62 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 38.61 | 1:19.72 | 1:19.72 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 46.28 | 1:43.13 | 3:02.85 | ||||||
Josefin Gardelin | 2001 | 37.61 | 1:28.69 | 4:31.54 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 39.50 | 1:25.08 | 5:56.62 | ||||||
6 | Skuru Ik Lag 2] | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 6:10.23 | ||||||
Moa Fors | 2001 | 41.31 | 1:25.59 | 1:25.59 | ||||||
Ebba Gustafsson | 2001 | 42.26 | 1:34.83 | 3:00.42 | ||||||
Roxana Fardi | 2001 | 42.77 | 1:42.30 | 4:42.72 | ||||||
Emma Lundgren | 2001 | 39.44 | 1:27.51 | 6:10.23 | ||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 3 | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Amanda Bekkewold | 2001 | |||||||||
Jana Smeds | 2002 | |||||||||
Embla Wihk | 2002 | |||||||||
Erica Sundholm | 2002 | DNS | ||||||||
- | Skuru Ik Lag 3 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 2 | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 4 | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 13:03 |