2019-11-12   18:18:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden försök 2014 -Skuru

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 26/4

Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:53   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens Sim IF    33.30  1:10.80  1:50.21    2:28.19   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens Sim IF    34.01  1:12.54  1:52.89    2:31.67   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    34.29  1:12.91  1:54.61    2:33.72   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    34.73  1:14.11  1:56.78    2:38.25   
Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF    36.05  1:16.04  1:58.55    2:39.58   
Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    36.67  1:18.80  2:01.73    2:41.30   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.41  1:22.41  2:09.80    2:52.52   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    37.98  1:23.43  2:09.78    2:54.96   
Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens Sim IF    38.12  1:22.04  2:08.88    2:55.30   
10  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    40.90  1:25.58  2:11.83    2:55.81   
11  Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    39.54  1:27.22  2:15.40    3:01.80   
12  Milena Östby  2002  Hellas Simklubb    40.32  1:26.56  2:16.15    3:01.95   
13  Anna Tiselius  2002  Simklubben Neptun    39.52  1:26.01  2:16.10    3:02.77   
14  Felicia Wächter  2002  Simklubben Neptun    40.60  1:29.08  2:19.33    3:06.55   
15  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    40.82  1:29.53  2:20.06    3:08.67   
16  Jana Smeds  2002  Simklubben Neptun    39.72  1:29.75  2:22.39    3:12.74   
17  Anastasia Marinou  2002  Simklubben Neptun    43.28  1:33.14  2:25.36    3:14.55   
18  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    41.44  1:30.68  2:23.62    3:21.13   
19  Ida Johansson  2002  Skuru Idrottsklubb    43.12  1:36.21  2:32.39    3:28.05   
20  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    44.47  1:35.32  2:31.33    3:29.99   
21  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    46.20  1:42.01  2:39.71    3:35.25   
22  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens Sim IF    42.33  1:39.16  2:39.56    3:35.51   
23  Elsa Engström  2002  Spårvägen Simförening    46.89  1:42.75  2:41.81    3:38.03   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner