2019-11-16   01:39:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H Åben Klasse - 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 2. Division    Udskriftsdato  05 april 2014   
  Stævne by  Nykøbing F    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangør  Svømmeklubben Syd & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 april 2014         
 
 
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 3:54.52 2013-08-11 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Emma Thomsen  1994    800  1:02.13  2:06.20  3:10.16    4:12.98   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Mathilde Huss-Hansen  1994    723  1:01.68  2:07.37  3:14.37    4:21.66   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Rikke Dehn  1999    712  1:04.29  2:10.71  3:17.81    4:22.98   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Simone Kronborg Riis  1997    675  1:05.28  2:12.90  3:20.22    4:27.63   
  Sigma Swim                   
                     
Sara Fogh Myrup  1997    646  1:04.89  2:14.00  3:23.79    4:31.55   
  Sigma Swim                   
                     
Isabella Drest  1999    580  1:06.07  2:17.81  3:30.23    4:41.49   
  Swim Team Odense                   
                     
Camilla Rask  1999    537  1:08.69  2:21.80  3:35.93    4:48.89   
  Swim Team Odense                   
                     
Sarah Missing  2001    532  1:09.05  2:23.08  3:37.85    4:49.72   
  Vest-Brøndby                   
                     
Sofia Altoft  1998    525  1:07.44  2:22.69  3:37.61    4:51.11   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Mia Wennecke  1999    500  1:10.32  2:27.30  3:42.95    4:55.75   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Silje Krarup  1998    489  1:10.52  2:26.30  3:42.67    4:57.92   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
12  Zoe Henningsen  2001    484  1:10.28  2:27.04  3:44.00    4:59.04   
  Startfællesskabet LF-SWIM                   
                     
13  Clara Neumann  2001    483  1:11.31  2:27.56  3:44.28    4:59.25   
  Startfællesskabet LF-SWIM                   
                     
14  Nadia Nørskov Vogt  2000    460  1:10.43  2:27.04  3:45.82    5:04.18   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
15  Cecilie T Linden  1997    439  1:11.71  2:30.02  3:49.78    5:08.80   
  Vest-Brøndby                   
                     
16  Line Nielsen  1999    419  1:15.15  2:34.82  3:55.74    5:13.79   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  05 april 2014 
Licens til Nakskov Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark