Results for DM-H Ã…ben Klasse - 2. Division
Below are all results from the competition shown by session.
afsnit 3
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. Division |
|
Udskriftsdato |
06 april 2014 |
|
|
Stævne by |
Nykøbing F |
|
Udskriftstidspunkt |
10:33 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben Syd & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 april 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 3:57.27 2009-12-11 |
Nordisk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mads Jensen (1991) 4:16.97 2009-12-19 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Müller |
1997 |
|
676 |
1:01.70 |
2:10.17 |
3:25.64 |
|
4:28.30 |
|
|
Startfællesskabet LF-SWIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jens Saugmann |
1996 |
|
626 |
1:01.72 |
2:14.05 |
3:35.13 |
|
4:35.25 |
|
|
Startfællesskabet LF-SWIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Mirkovic |
1993 |
|
625 |
1:01.78 |
2:12.82 |
3:30.55 |
|
4:35.30 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jacob Weberg |
1997 |
|
591 |
1:04.81 |
2:15.68 |
3:37.41 |
|
4:40.60 |
|
|
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martin Mathiesen |
1994 |
|
580 |
1:01.49 |
2:14.71 |
3:34.72 |
|
4:42.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hannibal Steenfos |
1996 |
|
557 |
1:06.19 |
2:20.69 |
3:42.82 |
|
4:46.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus Høvsgaard |
1997 |
|
548 |
1:06.41 |
2:18.45 |
3:40.55 |
|
4:47.67 |
|
|
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
544 |
1:06.01 |
2:20.90 |
3:43.70 |
|
4:48.36 |
|
|
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Larsen |
1997 |
|
513 |
1:05.45 |
2:18.09 |
3:46.78 |
|
4:54.10 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Asbjørn Munk |
1995 |
|
511 |
1:05.66 |
2:22.11 |
3:45.48 |
|
4:54.46 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niklas Beyer Hansen |
1997 |
|
491 |
1:07.60 |
2:25.17 |
3:49.43 |
|
4:58.32 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mads Ejdrup Hansen |
1999 |
|
477 |
1:07.51 |
2:21.32 |
3:52.35 |
|
5:01.40 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus Burlev |
1995 |
|
449 |
1:08.89 |
2:32.48 |
3:55.46 |
|
5:07.54 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Philip Schiøtz |
1999 |
|
435 |
1:09.74 |
2:29.76 |
3:56.46 |
|
5:10.65 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Andreas Bui |
2000 |
|
408 |
1:09.24 |
2:28.80 |
4:01.01 |
|
5:17.43 |
|
|
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jakob Grene |
2001 |
|
296 |
1:21.54 |
2:50.91 |
4:31.73 |
|
5:53.17 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
06 april 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:33 |
|